Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει πρόβλημα με τις εξουσιοδοτήσεις στην υποβολή του Ε3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την υποβολή του Ε3; Μου βγάζει μήνυμα ότι ο ΑΦΜ που εξουσιοδοτήθηκε δεν είναι αποδεκτός, ενώ όλα τα στοιχεία είναι σωστά, π.χ. το Ε5 το δέχεται κανονικά, αλλά πρέπει πρώτα να υποβάλλω το Ε3. Η επιχείρηση είναι νομικό πρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτους που εχουν παρει κλειδαριθμο, φευγει το Ε3 απο το λογ/σμο του φορολογουμενου και το Ε5 απο το δικο μου (ως λογιστης). Αν δεν εχει παρει κλειδαριθμο, και τα δυο απο του φορολογουμενου. Εγω τουλαχιστον καμια δεκαρια που εχω στειλει εως τωρα (και με τις 2 περιπτωσεις) ετσι τα εστειλα. Μεσα απο το λογιστικο μου πακετο βεβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω νομικα προσωπα εστειλα με τον τροπο που περιεγραψα παραπανω.. Το Ε3 τους φευγει με τα δικα τους στοιχεια εισοδου. Στο Ε5 ναι θελει εξουσιοδοτηση. Εχω στειλει πολλα απο το πρωι, ολα με αυτο τον τροπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα από τον λογαριασμό του εξουσιοδοτημένου θα βρείτε το νομικό πρόσωπο του οποιου θέλετε να υποβάλετε δηλωση, θα το επιλέξετε και μετά θα πάτε υποβολή Ε5 και αφού ανοιξει το έντυπο πάνω δεξιά έχει κουμπάκι για Ε3 και Ε2

Έτσι τα έστειλα όλα και δεν είχα κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

02994 ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗ Η ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΔΕΚΤΗ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΟΤΕ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΟ Ε3 ΚΦΣ Ε5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...