Προς το περιεχόμενο
  • 0

Το ΣΕΠΕ Αν.Αττικης,απο την περασμενη εβδομάδα δεν δέχεται φαξ λογω βλάβης οπότε πρπεει να κατατεθεί πινακας προσωπικου εκι για τις μεταβολές


ΓΙΑΝΝΗΣ  Ι.

Ερώτηση

Καλησπέρα,

Την Παρασκευη προσπαθουσα εις ματειν να στειλω με φαξ στο ΣΕΠΕ Αν.Αττικης μια κατασταης προσωπικου με 4 νεες προσληψεις που θα γινόντουσαν την Κυριακή σε μια επιχείρηση με έδρα την Βουλιαγμένη.

Το φαξ δεν εγτανε και λαμβανα αποριπτικα αποδεικτικα.Τα πηρα λοιπον μαζι μου και πηγα σημερα στις 09.00 στο ΣΕΠΕ,οπου και με ενημέρωσαν οτι το φαξ χαλασε και οτι οι καταστασεις προσωπικου θα πρεπει να κατατιθονται εκι με φυσικη παρουσια και πριν φυσικα την ερναρξη της βαρδιας.

Στη ερωτηση μου ποτε θα το φτιαξουνε ο υπαλληλος μου ειπε οτι δεν ξερει ,οτι δεν υπαρχουν χρηματα και εκανε μια εκτιμηση για 15 μερες απο σημερα.

Αρχίζω απο το πρωτο απαραδεκτο οτι το αρμοδιο ΣΕΠΕ για τις επιχειρησεις που εδρευουν στη Βπυλιαγμενη ,Βουλα ,Βαρη ειναι αυτο της Αν.Αττικης.

Το δευτερο ειναι το συστημα της προκαταβολικής ενημερωσης του ΣΕΠΕ,ελλείψη του καταλληλου πληροφοριακου συστηματος, το οποιο αν λειτουργουσε απο τον Αυγουστο του 2011 ολα θα ηταν πιο ευκολα και σιγουρα λιγοτερο παραλογα.

Το τριτο θεμα ειναι οτι δε μπορει η υπηρεσια στην οποια απαιτειται το φαξ να μην εχει ενα που να λειτουργει.Ή και δυο.Σκεφτείται ποσο μεγαλη περιοχη καλυπτει το ΣΕΠΕ αυτό.

Παρακαλώ αν καποιος μπορεί να γνωστοποιησει το προβλημα αυτο στα κεντρικα του Υπουργειου ας το κανει,θα βοηθήσει πολλους συναδελφους σιγουρα.Θα το εκανα αλλα δεν γνωριζω που να απευθυνθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Παιδιά δουλεύει. Έχω στείλει πολλά. http://www.ypakp.gr/...s/docs/4623.pdf

μακάρι. με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλό μήνα,

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Ως διαδικασία στέλνετε την κατασταση προσωπικου σκαναρισμενη με σφραγιδες-υπογραφες και πατε μεσα σε με μια βδομαδα και σας σφραγιζουν την πρωτοτυπη?Λειτουργεί δλδ οπως το φαξ?Στο ΣΕΠΕ Παλληνης το εχετε δοκιμασει και δουλευει?

Μακαρι

Ευχαριστώ θερμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλό μήνα,

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Ως διαδικασία στέλνετε την κατασταση προσωπικου σκαναρισμενη με σφραγιδες-υπογραφες και πατε μεσα σε με μια βδομαδα και σας σφραγιζουν την πρωτοτυπη?Λειτουργεί δλδ οπως το φαξ?Στο ΣΕΠΕ Παλληνης το εχετε δοκιμασει και δουλευει?

Μακαρι

Ευχαριστώ θερμά

Όχι στην Παλλήνη. Δουλεύει λόγω ύπαρξης νόμου. Στέλνεις απλώς το excel ή το word. Όταν πας να πάρεις το πρωτόκολλο έχεις κανονικά την εκτύπωση για να μπει πάνω η σφραγίδα της επιθεώρησης και έχεις και εκτυπωμένο το email από τα απεσταλμένα σου.

Καλό είναι να γράφεις στο συνοδευτικό κείμενο ή στον τίτλο του email ποιον εργαζόμενο αφορά, για να φαίνεται και στην εκτύπωση του αποσταλέντος email. Π.χ. τίτλος μηνύματος: Πίνακας προσωπικού Παπαδόπουλου Ηλία της εταιρείας Σούλης Α.Ε., ημερ. πρόσληψης 05/05/2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλό μήνα,

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Ως διαδικασία στέλνετε την κατασταση προσωπικου σκαναρισμενη με σφραγιδες-υπογραφες και πατε μεσα σε με μια βδομαδα και σας σφραγιζουν την πρωτοτυπη?Λειτουργεί δλδ οπως το φαξ?Στο ΣΕΠΕ Παλληνης το εχετε δοκιμασει και δουλευει?

Μακαρι

Ευχαριστώ θερμά

Το mail στο ΣΕΠΕ Παλλήνης είναι: [email protected]

Μου το έδωσαν πριν από δύο μήνες και μου είπαν να τα στέλνω εκεί καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.

Σε σημερινη μου ερωτηση στο ΣΕΠΕ Παλληνης η απαντηση ηταν οτι δεν δουλευει ετσι το συστημα,γιατι λεει εχουν μονο ενα παλιο κομπιουτερ που αν λαβει πανω απο 3-4 μειλ δεν τα κατεβαζει.

Για ποσο μα....... μας περνανε?

Τελοςπαντων μαλλον δεν ειναι η πιο ασφαλης μεθοδος..........το φαξ μεει τα το φτιαξουνε μαλλον απο Δευτερα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.

Σε σημερινη μου ερωτηση στο ΣΕΠΕ Παλληνης η απαντηση ηταν οτι δεν δουλευει ετσι το συστημα,γιατι λεει εχουν μονο ενα παλιο κομπιουτερ που αν λαβει πανω απο 3-4 μειλ δεν τα κατεβαζει.

Για ποσο μα....... μας περνανε?

Τελοςπαντων μαλλον δεν ειναι η πιο ασφαλης μεθοδος..........το φαξ μεει τα το φτιαξουνε μαλλον απο Δευτερα!!!

Βρες ένα τούβλο, τύλιξε το πρόγραμμα κυλινδρικά, βάλτο μέσα σε μία τρύπα από το τούβλο και πέταξέ το στο τζάμι. Θα πρωτοκολληθεί ως εισερχόμενο...

Δεν κατεβάζει 3-4 email? Τι μέγεθος έχει βρε ανόητοι ένα excel με έναν πίνακα προσωπικού;

Τι νομίζετε ότι είναι; Γερμανική τσόντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

excel? αυτό είναι τεράστιο ..άσε που μπορεί να μπουν και να το αλλάξουν.. άσε που έχουν παλιά έκδοση και δεν μπορούν να το ανοίξουν.. ένα απλό pdf αρκεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

excel? αυτό είναι τεράστιο ..άσε που μπορεί να μπουν και να το αλλάξουν.. άσε που έχουν παλιά έκδοση και δεν μπορούν να το ανοίξουν.. ένα απλό pdf αρκεί..

Γιατί έχουν acrobat reader? Μπορεί βέβαια να μην έχουν ούτε καν windows...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί έχουν acrobat reader? Μπορεί βέβαια να μην έχουν ούτε καν windows...

Γιατι ξερουν τι ειναι τα windows???? πολλα με τον τοτο σημερα παιδια, πολυ γελασα μπραβο μπραααβο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρες ένα τούβλο, τύλιξε το πρόγραμμα κυλινδρικά, βάλτο μέσα σε μία τρύπα από το τούβλο και πέταξέ το στο τζάμι. Θα πρωτοκολληθεί ως εισερχόμενο...

Αυτή τη μέθοδο ακολουθώ από τον Αύγουστο, και ...πιστέψτε με...λειτουργειιιιιι!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...