Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ θα υπαρξει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να πάρει!!! ξερει κανείς αν κανω δήλωση προσωρινή ΣΤ ΦΜΥ για 2011 μέσω taxis αν θα έχω εκτος απο 1,5% ανα μήνα επι του φόρου πρόστιμο και κατι επιπλέον σε πρόστιμο ?γιατί δεν μου συμφωνεί το Ε7 πρέπει ηλεκτρονικά να κάνω προσωρινές Φ.Μ.Υ και ας είναι μηδενικές ή δεν είναι απαραίτητες.απορώ το ταχις ήρθε να μας διευκολίνει ή να μας σπαεί τα νευρα!!!!Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ θέμα - ερώτημα με το Ε7, όταν έχουμε φόρο στο μισά δίμηνα μόνο πως το κάνουμε να το δεχτεί ηλεκτρονικά και να μη μας λέει ότι δεν υπάρχει συμφωνία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Δ' Δίμηνο θα προσθέσεις τις ακαθάριστες αποδοχές των Α',Β', Γ', διμήνων και στο φόρο θα βάλεις το φόρο που αντιστοιχεί στο Δ' δίμηνο!!!Και το δέχεται κανονικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανένας μεχρι πότε μπορώ να στέλνω δηλώσεις( περιοδικές φπα, οριστικές φμυ, αναμορφωσεις) που λήγουν στις 30/4 στο taxis ??

Μήπως μπορώ να στέλνω μέχρι τις 07:00 π.μ της 02/05 (μιας και 01/5 είναι αργία)????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανένας μεχρι πότε μπορώ να στέλνω δηλώσεις( περιοδικές φπα, οριστικές φμυ, αναμορφωσεις) που λήγουν στις 30/4 στο taxis ??

Μήπως μπορώ να στέλνω μέχρι τις 07:00 π.μ της 02/05 (μιας και 01/5 είναι αργία)????

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Και εγώ έχω την εντύπωση ότι μέχρι τις 7.00 π.μ.στις 02/05 θα μπορούμε να στέλνουμε ότι λήγει 30/4 λόγω αργίας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Και εγώ έχω την εντύπωση ότι μέχρι τις 7.00 π.μ.στις 02/05 θα μπορούμε να στέλνουμε ότι λήγει 30/4 λόγω αργίας.

Νομίζω ότι ισχύει μόνο για δηλώσεις εισοδήματος φυσικών προσώπων :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή παράταση εμάς θα μας ήταν ότι πρέπει .........

Μιλάμε για όλα πάλι .... Δηλαδή από οριστική έως περιοδική ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ισχύει μόνο για δηλώσεις εισοδήματος φυσικών προσώπων :(

Για το ΦΠΑ πάντως ισχύει σίγουρα γιατί παλιότερα έστειλα ΦΠΑ πιστωτικό την Κυριακή ενώ η προθεσμία έληγε Παρασκευή και το καταχώρησε εμπρόθεσμο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ΦΠΑ πάντως ισχύει σίγουρα γιατί παλιότερα έστειλα ΦΠΑ πιστωτικό την Κυριακή ενώ η προθεσμία έληγε Παρασκευή και το καταχώρησε εμπρόθεσμο.

Για το ΦΠΑ ΣΙΓΟΥΡΑ η προθεσμία είναι έως 24:00

Αυτό που θυμάσαι μάλλον θα ήταν η τελευταία ημέρα του μήνα να ήταν Σάββατο και σ’ αυτή την περίπτωση η προθεσμία είναι έως 24:00 της Δευτέρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΤΑΧIS ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΩΣ 01/06/12 ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ -30/06/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΤΑΧIS ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΩΣ 01/06/12 ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ -30/06/12.

και σε μένα !!!! επιτελούς θα κάνω πρωτομαγιά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με ΓΓΠΣ μου είπαν για παράταση 18/05 Ε7 , 30/06 φορολογικές αναμορφώσεις και 31/05 κατάστασεις αυτοκινήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΤΑΧIS ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΩΣ 01/06/12 ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ -30/06/12.

Μακάρι γιατι είμαι ξύπνιος από την Κυριακή στισ 9 το πρωι μεχρι σημερα στελνοντας αναμορφώσεις και πιστωτικές περιοδικές κατα κύριο λόγο !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΤΑΧIS ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΩΣ 01/06/12 ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ -30/06/12.

Αναμόρφωση ποιας χρονιάς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανακοίνωσαν "επίσημα" ή ακόμα;

Γιατί, ζοριζόμαστε....????

Μη βγεις ένα βράδυ να κάτσεις να τις στείλεις............ :P:P:P

Κανά χεράκι βοήθειας θες....??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα υπόλοιπα θα ακολουθήσει άλλο δελτίο τύπου?

Βρε δεν παίζονται τα άτομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανένας μεχρι πότε μπορώ να στέλνω δηλώσεις( περιοδικές φπα, οριστικές φμυ, αναμορφωσεις) που λήγουν στις 30/4 στο taxis ??

Μήπως μπορώ να στέλνω μέχρι τις 07:00 π.μ της 02/05 (μιας και 01/5 είναι αργία)????

τέτοια ώρα δουλεύεις ή δεν μπορείς να κοιμηθείς λόγω προβληματισμών ??? μόλις είδα την ώρα που έστειλες το μήνυμα τρελλάθηκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι καλημερα.Σημερα για τρια ΦΜΥ αξιας 100 ευρω συνολικα πληρωσα στην τραπεζα 45 ευρω προμηθεια.Μιλαμε για κανονικη ληστεια με οπλο.Ξερετε αν υπαρχει νομος που να επιτρεπει στις τραπεζες να παιρνει αυτες τις προμηθειες η αν ειναι αυθαιρετες ?Θελω την γνωμη σας γιατι τα εχω παρει στο κρανιο κανονικα με τους αλητες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοια ώρα δουλεύεις ή δεν μπορείς να κοιμηθείς λόγω προβληματισμών ??? μόλις είδα την ώρα που έστειλες το μήνυμα τρελλάθηκα!!

Επι το πλειστον σε περιόδους υποβολής δηλωσεων (φπα, Ε1 κτλ) δουλευω μετα τις 12 το βράδυ ,γιατι πρώτον έχει ησυχία και δευτερον το taxis δουλεύει σφαιρα!!!! Απλά οταν παει 10 η ώρα το πρωί κοιμαμαι ...σημερα μου φαίνεται ότι θα το πάω σερί μεχρι τις 12 το βράδυ αν δεν δώσουν παράταση στις αναμορφώσεις!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...