Προς το περιεχόμενο

ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ Η ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΦΠΑ...ΠΟΤΕ ΦΙΑΝΕΤΑΙ ΣΤΟ TAXIS;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπέβαλλα για λογαριασμό πελάτη μου την περιοδική του 4ου τριμήνου 2011 που ηταν χρεωστική και είχε "ξεχάσε να την πληρώσει"...η υποβολή έγινε την Κυριακή (ναι οι λογιστές πάνε και Κυριακή για δουλεια) και η πληρωμή την Δευτέρα...τώρα πάω να υποβάλλω την εκκαθαριστική και δεν μπορώ μου λέει ο φίλος μου ο Ταξισνετόπουλος γιατί λεεί δεν έχω υποβάλλει όλες τις περιοδικές του 2011...και ερωτώ ..πόσες ημέρες παίρνει για να ενημερωθεί το taxis για την πληρωμή;

η πιο γρήγορη απάντηση στην ερώτησή μου κερδίζει 3 ώρες χρόνο παραμονής στο taxisnet με αυτό να λειτουργεί στην εντέλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη και που έχετε το πρόβλημα αφού οι εκκαθαριστικές είναι μέχρι 10 Μαίου γιατί ταλαιπωρήστε άδικα.θα προλάβετε να στείλετε την εκκαθαριστική .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού αφορά περιοδική του δ τριμήνου του 2011 που είχε λήξει..την πληρωσε και την προσαύξηση...

ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΣΣΕΡΕΣ ΕΩΣ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ.

Συμφωνώ.

εμένα ενημερώθηκε την αμέσως επόμενη. ίσως αργεί γιατί το σύστημα πετάει όπως βλέπετε!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΜΈΝΑ ΜΟΥ ΈΤΥΧΕ ΚΆΤΙ ΆΛΛΟ. ΥΠΈΒΑΛΑ Γ' ΤΡΊΜΗΝΟ 2011 ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΚΑΙ Η ΤΑΥΤΌΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΉ ΈΒΓΑΛΕ ΌΤΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΊΑ ΠΛΗΡΩΜΉ ΣΤΗΝ ΤΡΆΠΕΖΑ ΕΊΝΑΙ 18/05/2012 ( ΤΟ ΤΣΈΚΑΡΑ ΚΑΛΆ ΚΑΛΆ ΚΑΙ ΔΕΝ ΈΚΑΝΑ ΛΆΘΟΣ ΣΤΙς ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΈΣ ) ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΠΑ ..ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΆΛΩ ;;;;; Ο ΠΕΛΆΤΗ Σ ΠΉΓΕ ΚΑΙ ΠΛΉΡΩΣΕ ΒΈΒΑΙΑ ..ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΉΣΕΙ ΚΑΝΕΊΣ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O πελάτης πήγε και το πλήρωσε στις 25/4 ενώ η ταυτότητα πληρωμή γράφει 18/5 ( τελευταίο περιθώριο ) Το σύστημα το έβγαλε .

Γιατί ;;;

Υπάρχει ΠΟΛ η εγκ/λιο για αυτό το θέμα ;;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά έχει να κάνει με τις ημερομηνίες υποβολής των δηλώσεων ΦΠΑ (π.χ. 20 του μήνα το ΑΦΜ 1, 21 το ΑΦΜ 2, 22 το ΑΦΜ 3 κλπ κλπ). Επειδή σου υπολόγισε πρόστιμο εκπρόθεσμης υποβολής για όλο το μήνα από 20/4 μέχρι 19/5 και επειδή 19/5 είναι σάββατο στο έβγαλε την αμέσως προηγούμενη μέρα. Θεωρώ ότι αφού πληρώθηκε, δεν θα έχεις πρόβλημα για την υποβολή της εκκαθαριστικής μέσα στις προθεσμίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα πρόβλημα...σε πελάτη ενημέρωσε την πληρωμή (στην κατάσταση γράφει διασταύρωση καταθεσης επιτυχής) πάω να στείλω την εκκαθαριστικη και γράφει οτι τα ποσά πληρωμών δεν συμφωνουν με τα ποσά πληρωμών στις περιοδικές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα πρόβλημα...σε πελάτη ενημέρωσε την πληρωμή (στην κατάσταση γράφει διασταύρωση καταθεσης επιτυχής) πάω να στείλω την εκκαθαριστικη και γράφει οτι τα ποσά πληρωμών δεν συμφωνουν με τα ποσά πληρωμών στις περιοδικές....

μηπως εχεις διαφορα μερικα λεπτα.προσθεσε τις πληρωμες και στον κωδικο πληρωμων εκκαθαροστικης πρεπει να συμφωνει με τις υποβλειθησες περιοδικες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα πρόβλημα...σε πελάτη ενημέρωσε την πληρωμή (στην κατάσταση γράφει διασταύρωση καταθεσης επιτυχής) πάω να στείλω την εκκαθαριστικη και γράφει οτι τα ποσά πληρωμών δεν συμφωνουν με τα ποσά πληρωμών στις περιοδικές....

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εγώ. Ενώ έχει ενημερωθεί για την πληρωμή όταν κάνω προβολή της συγκεκριμένης περιοδικής δεν μου εμφανίζει στο έντυπο την ημερομηνία πληρωμής παρά μόνο την ημερομηνία υποβολής της δήλωσης. Θεωρώ ότι ακόμα δεν τα έχουν ενημερώσει και απλά καθυστερούμε εμείς την κατάθεση της εκκαθαριστικής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως έχεις πληρωσει κανενα ποσο με έκτακτη δήλωση ΦΠΑ; (μεταβίβαση ΦΙΧ κτλ)

Όχι...το θέμα δεν είναι αν προλαβαίνω.το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να την στείλω σήμερα και το ριμάδι δε με αφήνει..μέχρι τις 10/5 μπορεί να έχω αλλάξει επαγγελμα και να έχω γίνει μπαλαρίνα που πάντα ήθελα...χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ Δ' ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2011 ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΣΤΙΣ 24/4/2012 ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 3/5/2012 ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ!!!!!!

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα δεν παίρνει την εκκαθαριστική!μου έχουν σπάσει τα νεύρα....να την πάω στην δου να τελειώνω λέω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ Δ' ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2011 ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΣΤΙΣ 24/4/2012 ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 3/5/2012 ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ!!!!!!

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ?

ΥΠΕΒΑΛΛΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ Γ ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2011 ΣΤΙΣ 24//4/2012 ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΠΛΗΡΩΜΗ.ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΕ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ(ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΛΗΡΩΜΩΝ)ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΕΙΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...