Προς το περιεχόμενο

Υποβολή ηλεκτρονικών δήλωσεων επε-αε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα συνάδελφοι και ας ελπίσουμε ότι από τα χθεσινά θα προκύψει κάτι καλό για όλους μας.

Η μείωση του φορ.συντελεστή όταν έχουμε μείωση τζίρου , ισχύει για τις χρήσεις 2011 και 2010 ή για τις χρήσεις 2009 και 2011?

Επίσης ο Μ.Ο. εργαζομένων , υπολογίζεται αθροίζοντας το ημερομίσθια της χρήσης και διαιρώντας τα με το 300?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για υπερδωδεκαμηνες η μετασχηματιζομενες υποβολη ηλεκτρονικα ?

μεχρι περσυ αυτες ηταν στη δου γιαυτο ρωταω

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει διοτι εχω μια υποβολη αλλα σε δου αλλου νομου οποτε αν ειναι στη δου θα πρεπει να προετοιμαστω

ευχαριστω

Για τις υπερδωδεκάμηνες πας απευθείας στην ΔΟΥ και κάνε τον σταυρό σου πρώτα γιατί παίζει να σε τυρανίσουν. Εγώ έκατσα 4 ώρες γιατί δεν ξέρανε με ποιο ποσοστό πάνε και διαβάζανε εκείνη την ώρα τα βιβλία που τους στέλνου :lol: νε και να φανταστείς ότι συνεργαζόντουσαν οι υπάλληλοι γιατί δεν είχε κόσμο και είμαι έγκυος να μην με ταλαιπωρήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι,

η παράταση που δόθηκε χθες (31/5/2012) ισχύει και για τα νομικά πρόσωπα που συντάσσουν ετήσιες οικονομικές καταστάσεις με τα Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα καθώς και για τις τραπεζικές και ασφαλιστικές επιχειρήσεις τα οποία όπως και πέρσι θα υποβάλλουν δηλώσεις χειρόγραφα στην ΔΟΥ?

Σήμερα η ΓΓΠΣ μου απάντησε ότι όπως και πέρσι δεν θα ανεβάσουν το έντυπο Φ01-013!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχική σελίδα του κόμβου στις ημερομηνίες των φορολογικών δηλώσεων ΑΕ με αφμ 60-00 γράφει ότι είναι 24 Μαίου.

Αυτές έκαναν τίποτε κακό και τις έχουν βάλει τιμωρία?

Διορθώστε το γιατι εδω κυκλοφορουν και μικρά παιδιά. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανένας πως δηλώνονται στο φ10 οι ζημιές συμμετοχών και που στην 2η σελιδα και στην 3ηη?

Γιατί τροποποιούνται τα αποτελέσματα ,ειδικα σε περίπτωση ζημιάς σε αε,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

κωδικος 022

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα?

κωδικος 022 σελιδα 2

και φορολογικη αναμορφωση προβλεψεις ζημιων απο συμμετοχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να έχει υπογραφθεί γιατί δεν υπάρχει ούτε στο υπουργείο.

Έχω και εγώ ένα θέμα και περιμένω την ΠΟΛ.

Τι γίνεται με τα συνυποβαλλόμενα έντυπα με το Φ10 τα οποία δεν μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά? (πχ Ν1892/90)

Με έχουν παραπέμψει στο τμήμα εισοδήματος Νομ. Προσώπων του υπουργείου και δεν μπορώ να βγάλω γραμμή με τίποτα (2103375311-2 & 375)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να έχει υπογραφθεί γιατί δεν υπάρχει ούτε στο υπουργείο.

Έχω και εγώ ένα θέμα και περιμένω την ΠΟΛ.

Τι γίνεται με τα συνυποβαλλόμενα έντυπα με το Φ10 τα οποία δεν μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά? (πχ Ν1892/90)

Με έχουν παραπέμψει στο τμήμα εισοδήματος Νομ. Προσώπων του υπουργείου και δεν μπορώ να βγάλω γραμμή με τίποτα (2103375311-2 & 375)

Συνάδελφε έχει υπογραφεί. Την έχουν οι ΔΟΥ.(η ΙΔ΄ της Αθήνας, μίλησα τηλεφωνικά).

Είναι η πρώτη φορά που Εφορία έχει ΠΟΛ και δέν αναρτήθηκε νωρίτερα στο ΤΑΧΗΕΑVEN.(Έγινε θαύμα, ή θα κάνουν οικουμενική) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΤΗΝ Φ01-010 ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΧΩΡΩ ΤΟ Δ.Σ.(ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ)ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΑΦΜ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΣΤΟΥΣ 3 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5 ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΤΙΜΗ.ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ.ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΜΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ?

ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΑΜΟΙΒΗ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι καλησπέρα,

Το σύστημα δεν μου αποθηκεύει το Ε3 και την φορολογική αναμόρφωση, πατάω προσωρινή αποθήκευση και όταν ξαναμπώ δεν υπάρχει τίποτα. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος ή έχει κολλήσει μόνο το δικό μου?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
επισκέπτη ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΜΕΝΟΣ

Συνάδελφοι s.o.s

Έκανα μετατροπή ΕΠΕ σε μονοπρόσωπη ΕΠΕ το Νοέμβριο του 2011. Όταν μπαίνω να στείλω τη δήλωση της εταρείας μου βγάζει ως έναρξη της χρήσης την ημερομηνία μετατροπης. Πρέπει να υποβάλλω δύο δηλώσεις? Τι γίνεται??? Αλήθεια θα πάθω εγκεφαλικό αν ισχύει κάτι τέτοιο.

Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε βοηθείστε με

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια δηλωση

δεν αλλαζει το νομικο προσωπο

Που υποβάλλεται? Στη ΔΟΥ ? Και αν ναι πως αντιμετωπίζεται η φορολογική αναμόρφωση

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι s.o.s

Έκανα μετατροπή ΕΠΕ σε μονοπρόσωπη ΕΠΕ το Νοέμβριο του 2011. Όταν μπαίνω να στείλω τη δήλωση της εταρείας μου βγάζει ως έναρξη της χρήσης την ημερομηνία μετατροπης. Πρέπει να υποβάλλω δύο δηλώσεις? Τι γίνεται??? Αλήθεια θα πάθω εγκεφαλικό αν ισχύει κάτι τέτοιο.

Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε βοηθείστε με

Ευχαριστώ

Λοιπόν συνέδελφε έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Και όχι μόνον αυτό δεν μπορείς να μεταφέρεις τις ζημιές της προηγούμενης χρήσης.

Αύριο το πρωί πάω στο μητρώο μηπως υπάρχει κάποιο λάθος απο κει, αν και δεν νομίζω.

Μετά στο τηλ. 210 3375000 και όποιος λάβει πρώτος απάντηση ενημερώνει και τους υπόλοιπους.

Εκτός και κάποιος έχει ήδη λύσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΡΟΜΠΕΡ

Λοιπόν συνέδελφε έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Και όχι μόνον αυτό δεν μπορείς να μεταφέρεις τις ζημιές της προηγούμενης χρήσης.

Αύριο το πρωί πάω στο μητρώο μηπως υπάρχει κάποιο λάθος απο κει, αν και δεν νομίζω.

Μετά στο τηλ. 210 3375000 και όποιος λάβει πρώτος απάντηση ενημερώνει και τους υπόλοιπους.

Εκτός και κάποιος έχει ήδη λύσει το πρόβλημα.

ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ , ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ , ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ,

Η ΖΗΜΙΑ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΩΝ , ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΝΕς ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επικοινωνία που είχα με την υποδιευθύντρια φορολογίας εισοδήματος της Δ Αθηνών (μια ευγενέστατη κυρία για να λέμε και τα καλά) μου είπε να υποβάλλω τη δήλωση στη ΔΟΥ εφόσον το πρόβλημα είναι του μητρώου έχοντας τυπώσει ως αποδεικτικό την πρώτη και την τελευταία ηλεκτρονική σελίδα της δήλωσης όπου φαίνεται το πρόβλημα, η αδυναμία δηλαδή της ηλεκτρονικής αποστολής λόγω λανθασμένης διαχειριστικής χρήσης. Βέβαια την κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης θα πρέπει να την υποβάλλω ηλεκτρονικά. Άρα χθες το taxis απάντησε ορθά. Δεν χρειάζεται καμμία μεταβολή στο μητρώο.

Αν κάποιος άλλος συνάδελφος έχει κάποια άλλη πληροφόρηση παρακαλώ να ενημερώσει

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ , ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ , ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ,

Η ΖΗΜΙΑ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΩΝ , ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΝΕς ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ

Συνάδελφε επειδή ούτε εγώ αλλά ούτε και οι υπαλληλοι στην ΔΟΥ βρήκαμε κάτι, βάση ποιου Νόμου γίνεται μετετροπή ΕΠΕ σε μονοπροσωπη ΕΠΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ , ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ , ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ,

Η ΖΗΜΙΑ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΩΝ , ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΝΕς ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ

Ώρε γαμώτο τι μαθαίνει κανένας όσο μεγαλώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μου βγάζει αυτό:

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

όταν προσπαθώ να εκτυπώσω το φ01-10 ;

το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

πώς λύνεται το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

  • ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ-ΓΕΝ.ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...