Προς το περιεχόμενο

Υποβολή ηλεκτρονικών δήλωσεων επε-αε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λήγει στις 10 Μαΐου για το ΑΦΜ 1, οπότε υπολόγισε κατά τις 10 Μαΐου το πρωί.

ή 10 Μαΐου στις 23:59

Ναι, ντρέπεσαι να πεις στις 11 Μαϊου ολότενα....

Σιγά μη τηρήσουνε προθεσμία... Αφού μπορούν να τη μεταθέσουν, ή μήπως θα πληρώσουν πρόστιμο...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει. Τότε θα τη μεταθέσουν στις 23:59. και αφού θα φάμε το αγγούρι μέχρι εκείνη την ώρα.

Να σου πω την αλήθεια, παλιά έσκαγα... τώρα πια όχι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

η ημερομηνια για την ηλεκτρονικη υποβολη ειναι κατα αφμ για τις αε

και ολες οι επε 10/05?

η αυτο ισχυει μονο για την δου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το taxis net στο Φ10 γιατί έχει καταληκτική ημ/νία 30/05??

Τελικά λήγουν τα Φ10 στις 30 μαίου???

ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΓΡΑΦΕΙ 30-05-2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απάντηση απο το taxis σήμερα το πρωί

-το προγραμμα για Φ01-10 θα ανοίξει αρχές Μαίου

-της λέω <<μα είναι 2 Μαίου>>

-εεεεεεεεεεεε.... μου λέει θα ανοίξει σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απάντηση απο ΔΟΥ πριν λιγο: Οι δηλώσεις ΕΠΕ και ΑΕ ΜΟΝΟ ηλεκτρονικα, δεν παραλαμβάνονται χειρόγραφα....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απάντηση απο ΔΟΥ πριν λιγο: Οι δηλώσεις ΕΠΕ και ΑΕ ΜΟΝΟ ηλεκτρονικα, δεν παραλαμβάνονται χειρόγραφα....................

Στο mail θα τους τις στείλουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βιάζεστε.. υπάρχει περίπτωση να λήξη η προθεσμία πριν της 31/05/2012?

Γιατί είμαστε βιαστικοί.....

Θα πλακώσουν οι ιδιώτες και μετά άντε να θυμάμαι που έχω εκκρεμότητα, τι δεν έχω στείλει και πάει λέγοντας....

Τι νομίζεις, το μυαλό σου έχουμε όλοι.....????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είτε ανοίξουν , είτε δεν ανοίξουν το συστηματάκι τους, και ποιά συμφέροντα εξυπηρετούν , οι υπεύθυνοι, που προφανώς, πάντα φροντίζουν τον αναπληρωτή Υπουργό τελευταία στιγμή, για να μπαίνει μια υπογραφή, ΠΑΡΑΤΑΣΙΑΚΗ, όταν κρατάνε όμοιρους, Πανελλαδικά, όλο το κλάδο των λογιστών, Αδιαφορώντας, αν συμβαίνουν θάνατοι , κηδείες, ασθένειες, υποχρεώσεις, ψήφος , διαφυγόντα κέρδη κλπ στους ανθρώπους αυτούς, ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ.

Οι εκπρόσωποι των κλάδων μας, ΣΙΩΠΟΥΝ, ως υποχείρια, προβατοποιημένων κοινωνιών, κ κομματοδουλικών στρατιών..

Τέρμα πιά, παραμονές εκλογών με τον εμπαιγμό αυτό....

Αυταπάγγελτα η ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ οφείλει να παρέμβει , κατά παντός ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ,,,

Το παρόν πόστ, το αναγράφω στο παρόν φόρουμ, για ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ, επιφυλασσόμενοι κατά παντός νομίμου δικαιωμάτος συναδέλφων, για την ποινική ευθύνη, προχειρότητας και ημερομηνιών ανεφάρμοστων , ενός ΚΡΑΤΟΥΣ, που βιώνουμε, να καταρρέει σε όλα τα επίπεδα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, και έχει παραδωθεί,

σε δανειστές που καθορίζουν ότι γουστάρουν , μετατρέποντας μας, σε χώρα ΜΑΡΙΟΝΕΤΩΝ.........

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΟΠΑΡΙΚΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νομίζεις, το μυαλό σου έχουμε όλοι.....????????

Το μυαλό μου το έχετε .. και με περισσότερα ζωντανά εγκεφαλικά κύτταρα..

απλώς ξεχνάω ότι εγώ δεν έχω ιδιώτες κ.λ.π. παρά μόνο φιλαράκια "δωρεάν" που αναλαμβάνω έναντι τσιπουροποσίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ημερομηνίες είναι αναρτημένες στην κεντρική σελίδα αλλά και στο Ημερολόγιο του κόμβου όπως πάντα.

Λογικά όλα τα Νομικά πρόσωπα (ΕΠΕ,ΑΕ) θα πάνε εως 31/5 και για την Ωρα η υποβολή γίνεται υποχρεωτικά με ηλεκτρονικό τρόπο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάσει των ανωτερω υποθέτω ότι δηλώσεις φυσικών προσώπων θα τις κάνουμε στην παραλία, κάτω από την ξαπλώστρα μέχρι τέλος Ιουλίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απάντηση απο ΔΟΥ πριν λιγο: Οι δηλώσεις ΕΠΕ και ΑΕ ΜΟΝΟ ηλεκτρονικα, δεν παραλαμβάνονται χειρόγραφα....................

Να τις απαντήσει κάποιος αυτής της ρουφιάνας ΔΟΥ, οτι πέρσι, το ΓΤΠΚ σύστημα της ΓΓΠΣ, δεν επέτρεπε να καταχωρηθεί δήλωση Φ10, στην οποία υπήρχαν εισοδήματα από μισθώματα, τα οποία απαλλάσσονταν του χαρτοσήμου και δεν επιτρεπόταν η χειροκίνητη καταχώρηση... Και κατέφυγα ξανά στην ρουφίανα την ΔΟΥ....

Πάντως φέτος, θα φάνε κανονική γείωση και αν δεν υπάρχει υποχρέωση συμπλήρωσης Ισολογισμού και Γενικής Εκμετάλλευσης, να έρθουν να την πάρουν από τον πελάτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ημερομηνίες είναι αναρτημένες στην κεντρική σελίδα αλλά και στο Ημερολόγιο του κόμβου όπως πάντα.

Λογικά όλα τα Νομικά πρόσωπα (ΕΠΕ,ΑΕ) θα πάνε εως 31/5 και για την Ωρα η υποβολή γίνεται υποχρεωτικά με ηλεκτρονικό τρόπο .

και για υπερδωδεκαμηνες η μετασχηματιζομενες υποβολη ηλεκτρονικα ?

μεχρι περσυ αυτες ηταν στη δου γιαυτο ρωταω

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει διοτι εχω μια υποβολη αλλα σε δου αλλου νομου οποτε αν ειναι στη δου θα πρεπει να προετοιμαστω

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti ισχύει συνάδελφοι με τις υπερ12μηνες ΕΠΕ?????? Ηλεκτρονικά ή ΔΟΥ....

Εχουμε κάποιο νεώτερο ,πότε ανοίγει αυτο το συστηματάκι, γιατί θέλουμε και να τελειώνουμε?????????

Ευχαριστώ

Υποχρεώσεις Φορολογούμενου Τύπος Δήλωσης: ΔΗΛΩΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ (Φ-01 010)

Δεν έχετε υποχρεώσεις υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο και για το διάστημα αναζήτησης υποχρεώσεων που επιλέξατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΙΟ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ Φ-01-010 ΓΙΑ ΑΕ ΚΑΙ ΕΠΕ? ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Δεν έχετε υποχρεώσεις υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο και για το διάστημα αναζήτησης υποχρεώσεων που επιλέξατε. ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...