Προς το περιεχόμενο

Συμπλήρωση φορολογικών δηλώσεων σε site προσφορών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ένα από αυτά τα sites προσφορών βρήκα την παρακάτω προσφορά. Έχω σβήσει το όνομα του γραφείου και τα τηλέφωνα του.

prosfora1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα, εγω ειδα και με πιο χαμηλες τιμες! Πολλες επιχειρησεις κανουν τετοιες προσφορες μεσω site, γιατι οχι και οι λογιστες! Ειναι και αυτος ενας τροπος marketing! Παντως στην κεντρικη photo φενεται το ονομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πέρσι νομίζω το ίδιο πράγμα είχε γίνει....

Άντε και το κίνημα της Δηλώσεως (όπως της πατάτας)...

Απλά μπορεί να γίνει και αύτο το κίνημα της ΠΑΤΑΤΑΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε που μπορείς να το "κάνεις δώρο σε ένα φίλο".

Αγαπημένε μου Γιώργο,

Φέτος δεν ήξερα τη να σου πάρω και έτσι σου κάνω δώρο μια συμπλήρωση της φορολογικής σου δήλωσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σεις, ο άνθρωπος τις δουλεύει 60 ευρώ και για να πιάσει περισσότερους πελάτες κάνει μια προσφορά 25 ευρώ...

Που το μεμπτό....????

Δλδ όταν πήγα πέρυσι σε ένα σεμινάριο και μου προσφέρανε ένα πρόγραμμα εντελώς δωρεάν, μόνο με τη συνδρομή, έπρεπε να τους ξεφωνίσω.....????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε 25 ευρώ για δηλώσεις και αφήστε τους χαζούς τους μηχανικούς και τους δικηγόρους να παίρνουν τα 150 και 200 για μια δουλίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EΔΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ .ΤΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΖΗΤΑΜΕ ΟΤΑΝ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια μιλάμε για πολύ πείνα εκεί κάτω στην Αθήνα, και όχι μόνο βέβαια

Εγώ πάντως λέω να φτιάξω site και να τους πληρώνω κιόλας για να τους κάνω την δήλωση .

Επίσης θα πληρώνω και το ΦΠΑ της απόδειξης στο κράτος .

Αλήθεια αν κόψουμε αρνητική απόδειξη θα πάρουμε ΦΠΑ επιστροφή από την Ελλαδάρα μας ?

Έτσι θα γίνω ανταγωνιστικός.

Πόσο ακόμη θα ξεφτιλιστούμε ορέ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με πήρε χθες ξάδερφός μου από Αθήνα και μου είπε ότι του πήγε φυλλάδιο στο σπίτι από λογιστική εταιρεία η οποία προσφέρει πακέτο το οποίο περιλαμβάνει αίτηση εγγραφής στο gsis, μετάβαση στο σπίτι συνεργατών για τις απαραίτητες υπογραφές και εξουσιοδοτήσεις (από ποιόν θα θεωρηθεί το γνήσιο της υπογραφής; ;) ), σύνταξη και αποστολή δηλώσεων, και όλα αυτά με μόνο 25 ευρώ. :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το θέλετε έτσι

Εγώ θα προσφέρω και sex καθώς είμαι και ωραίο παιδί.

Αν είναι "καλούτσικος" ο πελάτης, μη του παίρνεις και καθόλου χρήματα. Είναι μια άποψη και αυτή...

Μπορεί στο τέλος να μείνεις άφραγκος αλλά θα σου έχει μείνει η γλύκα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες γιατί τόσο χαιρεκακία;;;; μήπως γιατί όσα δεν τα φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια;;;

Πέρα από λογιστές - επιστήμονες (ενίοτε) είμαστε και επιχειρηματίες. Ο καθείς όπως μπορεί και η αγορά θα αποφασίσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες γιατί τόσο χαιρεκακία;;;; μήπως γιατί όσα δεν τα φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια;;;

Πέρα από λογιστές - επιστήμονες (ενίοτε) είμαστε και επιχειρηματίες. Ο καθείς όπως μπορεί και η αγορά θα αποφασίσει...

Κατ'αρχήν, δεν βλέπω πουθενά χαιρεκακία. Απλά δεν βλέπουμε όλοι με το ίδιο μάτι κάποιες κινήσεις. Τίποτα περισσότερο!

Από την άλλη, δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το "όσα δε φτάνει η αλεπού...". Δεν υπάρχει καμιά "αλεπού" που δεν μπορεί να "φτάσει" κάτι τέτοιο. Όλοι μπορούν να βάλουν μια τέτοια "προσφορά". Μπορούν μάλιστα να το προχωρήσουν κάποιοι και περισσότερο. Φαντασία να υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός να μας πάρει σοβαρά με τέτοιες αηδείες,ειδατε πουθενά αλλού κάτι τέτοιο σε άλλα επαγγέλματα

σοβαρά που αυτοί που τα εξασκούν έχουν τελειώσει κάποια σοβαρό πανεπιστήμιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατοι KABONTOROS & serresgr... Σοβαρότης και φαντασία μηδέν. Τα έχουμε απολέσει (αν τα είχαμε ποτέ) ως κλάδος εδώ και καιρός (εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν το βρίσκω κακό.Είναι θέμα φιλοσοφίας.Απλά δεν είναι του στυλ μου τέτοιου είδους κράχτες για να προσελκύσω πελάτες....μεχρι τώρα τουλάχιστον!!!!Εως τώρα δουλεύω με συστάσεις πελατών και αποκλειστικά έτσι δευρύνω οσο μπορω το πελατολόγιο μου και πάνω σε αυτό επενδύω,δηλαδή στο να μένουν όσο το δυνατόν περισσότερο ικανοποιημένοι οι πελάτες και να αποτελούν μελλοντικά την καλύτερη διαφήμιση για μένα.Πάντως για τις υπηρεσίες που τους προσφέρω,τις ώρες που μιλάω στο τηλέφωνο μαζί τους,την κάθε απορία που προσπαθώ να τους απαντήσω κατα τη διάρκεια του έτους οι οποίες περιλαμβάνονται απο πλευράς χρέωσης στα 40-50 ευρώ που πληρώνουν με τη δήλωση μια φορά το χρόνο.....ε όχι και 20-25 ευρώ βρε παιδιά.Μπορώ όμως να το δεχτώ αν κάποιος συνάδελφος μπορεί να προσφέρει όλα αυτά με αυτές τις πενιχρές αμοβές και είναι και ικανοποιημένος απο τη δουλειά του.Συνεπώς σε μία συνεργασία πρέπει να είναι ικανοποιημένες και οι 2 πλευρές σε όλους τους τομείς ή σε οσο το δυνατόν περισσότερους τελοσπαντων...Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα deal sites είναι της μόδας τελευταία και έχουν μια συγκεκριμένη λογική: μια επιχείρηση παρέχει ένα προιόν ή μια υπηρεσία με σημαντική έκπτωση, με σκοπό όχι τόσο να αποκτήσει κέρδος αλλά να διαφημιστεί και να διευρύνει το πελατολόγιο της. Marketing είναι και δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό σε αυτό. Υπάρχουν άπειρες προσφορές για υπηρεσίες, για παράδειγμα ψυχολόγος παίρνει 15 ευρώ για συνεδρία τη στιγμή που οι άλλοι παίρνουν 50 - πρέπει να θεωρηθεί ότι απαξιώνει το επάγγελμα και το πτυχίο του;

Τελοσπάντων, είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε επαγγελματία να χρεώσει όσο αυτός νομίζει, είτε μας αρέσει είτε όχι. Και στην τελική δε μπορεί να έχει τις ίδιες τιμές πχ ένα λογιστικό γραφείο 150 τμ στη Γλυφάδα και μια τρύπα 20 τμ στο Πέραμα. Εξαρτάται τόσο από τα έξοδα σου, όσο και από την οικονομική ευρωστία των πελατών στους οποίους παρέχεις υπηρεσίες. Ένας τιμοκατάλογος σαν αυτόν που οι περισσότεροι συνάδελφοι ευαγγελίζονται χρόνια, ναι μεν θα οδηγούσε σε σημαντική αύξηση των εσόδων μας, αλλά θα προκαλούσε και τεράστιες ανισότητες. Δε μπορείς να χρεώνεις το ίδιο ένα κυλικείο σχολείου στην Ελευσίνα και ένα κυλικείο σχολείου στην Εκάλη, μόνο και μόνο επειδή έχουν το ίδιο αντικείμενο και Β' κατηγορίας βιβλία. Η κοστολόγηση της εργασίας μας είναι τόσο πολυπαραγοντική που θεωρώ πως δε θα μπορούσε ποτέ να εφαρμοσθεί ένας ενιαίος τιμοκατάλογος βάσει κατηγορίας βιβλίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα deal sites είναι της μόδας τελευταία και έχουν μια συγκεκριμένη λογική: μια επιχείρηση παρέχει ένα προιόν ή μια υπηρεσία με σημαντική έκπτωση, με σκοπό όχι τόσο να αποκτήσει κέρδος αλλά να διαφημιστεί και να διευρύνει το πελατολόγιο της. Marketing είναι και δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό σε αυτό. Υπάρχουν άπειρες προσφορές για υπηρεσίες, για παράδειγμα ψυχολόγος παίρνει 15 ευρώ για συνεδρία τη στιγμή που οι άλλοι παίρνουν 50 - πρέπει να θεωρηθεί ότι απαξιώνει το επάγγελμα και το πτυχίο του;

Τελοσπάντων, είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε επαγγελματία να χρεώσει όσο αυτός νομίζει, είτε μας αρέσει είτε όχι. Και στην τελική δε μπορεί να έχει τις ίδιες τιμές πχ ένα λογιστικό γραφείο 150 τμ στη Γλυφάδα και μια τρύπα 20 τμ στο Πέραμα. Εξαρτάται τόσο από τα έξοδα σου, όσο και από την οικονομική ευρωστία των πελατών στους οποίους παρέχεις υπηρεσίες. Ένας τιμοκατάλογος σαν αυτόν που οι περισσότεροι συνάδελφοι ευαγγελίζονται χρόνια, ναι μεν θα οδηγούσε σε σημαντική αύξηση των εσόδων μας, αλλά θα προκαλούσε και τεράστιες ανισότητες. Δε μπορείς να χρεώνεις το ίδιο ένα κυλικείο σχολείου στην Ελευσίνα και ένα κυλικείο σχολείου στην Εκάλη, μόνο και μόνο επειδή έχουν το ίδιο αντικείμενο και Β' κατηγορίας βιβλία. Η κοστολόγηση της εργασίας μας είναι τόσο πολυπαραγοντική που θεωρώ πως δε θα μπορούσε ποτέ να εφαρμοσθεί ένας ενιαίος τιμοκατάλογος βάσει κατηγορίας βιβλίων.

Συμφωνώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, εγώ πάντως δεν θα ησυχάσω, αν δεν δω banner, στις 3 η 1 δώρο! Τόσο λαμπρή επιχειρηματική κίνηση θεωρώ... τις εκπτώσεις του καιρού! Επίσης εξαιρετική ιδέα θα ήταν επίσης "Εγχείριση στο συκώτι, η χολή δώρο!". Καταστιχογράφοι ή επιστήμονες, παντοπωλεία ή παρέχοντες πνευματική εργασία? Έχουμε χάσει τη μπάλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι το marketing ειναι ενα μιγμα γνωσεων και αποφασιστικοτητας για τον τροπο προωθησης προιοντων και υπηρεσιων....! επειδη ο κλαδος ειναι κατακερματισμενος ....κτλ,κτλ μην μας κακοφαινεται λοιπον καποια επιχειρηματικη ενεργεια .....! στα πλαισια της ελευθερης οικονομιας και της επιστημης marketing.To 1989 επι προσωπικου εστειλα σε μια περιοχη που ειχα το γραφειο μου επιστολη οτι θα παρεχω τις υπηρεσιες μου σε μια συγκεκριμενη ωρα αφιλοκερδως (για λυσεις φορολογικες ,εργατικες ...) Σας πληροφορω λοιπον οτι απογειωσα την εταιρεια μου (παροχης συμβουλευτικων υπηρεσιων ....)Και εν προκειμενω μια δηλωση ας πουμε οτι θελει μια ωρα στις 160 ωρες εισοδημα 4000 euro ετσι απλα.Δεν ειναι ευκολο θελει υποδομη.

Y/Γ Φιλοι μου Συναδελφοι η εσωτερικη υποτιμηση του euro ειναι στο 50% για να μην πω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι εγώ αυτό που έχω να πω καλό το μαρκετινγκ η ελεύθερη οικονομία και ο ανατγωνισμός, αλλά υπάρχουν κάποιοι κύριοι οι οποίοι καταστρέφουν την πιάτσα και μετατρέπουν το επάγγελμα μας σε μπακάλικο . Η υποτίμηση του ευρώ έχει γίνει σε κάποια συγκεκριμμένα επαγγελματα , μέσα σε αυτά είναι το δικό μας . Εγώ θα ρωτήσω όμως η τιμή της βενζίνης άλλαξε η τιμή του γιατρου , του δικηγόρου , του μηχανικού του σούπερ μάρκετ ? Έχει μειωθή θα μου πεις το εισοδημά τους λόγω μείωσεις κατανάλωσεις.Μα και εμείς δεν έχουμε τέτοια μορφή μείωσεις εισοδήματος λόγω διακοπών εργασιών ? Αναρωτιέμε τι είναι καλύτερο να κάνουμε 100 δηλώσεις και να πληρωνόμαστε όσο πρέπει για το χρόνο την ευθύνη την γνώση που διαθέσαμε προσφέροντας την ποιότητα εργασίας που πρέπει ή 200 προσφέροντας τα πάντα στο μισό , ο χρόνος βλέπεις έχει 24 ώρες και κόβουμε και το μεροκάματο από τον συνάδελφο, έτσι δυμιουργήται η νέα πτώση τιμών από τους πελάτες που κερδίσαμε εμείς και έχασε κάποιος άλλος .

Λυπάμαι πραγματικά για τα επιχειρηματικά δαιμόνια του κλάδου. Έλάτε να ξεφτιλιστούμε όλοι μαζί σας εγραψα και πιο πάνω ότι θα φτάσουμε να κάνουμε και sex στους πελάτες για να τους έχουμε, εκεί μας οδηγή ο ελεύθερος ανταγωνισμός που διμιουργούνκάποιοι ανεγκέφαλοι που βλέπουν μόνο το προσωρινό όφελος της στιγμής , την μακροπρόθεσμη ζημιά που έρχετε δεν την βλέπουν .

Ο ελεύθερος ανταγωνισμός βλέπετε να λειτουργεί σε κανέναν άλλο επιστημονικό κλάδο εκτός από τον δικό μας ?

ΟΧΙ Ακριβώς μόνο στον δικό μας. Ακριβώς επειδη δεν είμαστε επιστήμονες αλλά γυρολόγοι .

ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...