Προς το περιεχόμενο

λογιστική αναμόρφωση με το πρόγραμμα της singular


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πώς μπορώ να κάνω λογ.άναμόρφωση απο το πρόγραμμα της singular?δεν μπορώ να βρώ άκρη.και αν δεν μπορώ μέσω πρ/τος πως μπορώ να τη στείλω?

ας μου απαντήσει ,όποιος γνωρίζει.

ψάχνω να βρώ το έντυπο στην φορολογια και δεν υπάρχει.και έχω κάνει την αναβάθμιση του προγ/τος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το accountant απλά μπορεί να εκτυπώσει την κατάσταση με τους λογαριασμούς και το ποσό αναμόρφωσης εφόσον έχεις κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

Το έντυπο καθώς και η δημιουργία αρχείου υπάρχει στη φορολογία εισοδήματος απο το μενού "αρχεία --> λοιπές εφαρμογές εισοδήματος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχεία - Λοιπές εφαρμογές εισοδήματος - Κατάσταση Φορολογικής Αναμόρφωσης.

Δημιουργείς την Κατάσταση.

'Οταν δημιουργήσεις το έντυπο Ε3 - με δεξί κλίκ στην δεύτερη σελίδα αν δουλεύεις Β΄κατηγορίας επιλέγεις "Ενημέρωση Ε3από φορολογική αναμόρφωση " και τσεκάρεις πιο κωδικό θέλεις να ενημερώσει (564, 565,566).

Όταν θα κάνεις ηλεκτρονική υποβολή το Ε3 μέσα από Singular - ανοίγεις πάνω-πάνω στην σελίδα την αναμόρφωση και κάνεις συμπλήρωση στοιχείων. Στην πρώτη σελίδα έλεγξε να σου έχει φέρει μετά την συμπλήρωση στοιχείων και σύνολα. Αν όχι πάτα διπλό κλικ.

Μετά προχωράς την συμπλήρωση κατά τα γνωστά.

Η εκτύπωση της αναμόρφωσης γίνεται μαζί με το Ε3 από το taxis. Δηλ. μετά το Ε3 εκτυπώνει και την κατάσταση αναμόρφωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΣΤΕΛΝΩ ΤΗ ΛΟΓ.ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ 2011 με τον παραπάνω τροπο και μου εμφανιζει τη σελ.

no backend server available for connection.

build date/time .oct28 2009

change number

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.δεν ειναι το taxis διαθεσιμο ή κάποιο πρόβλημα έχει το πρόγραμμα?

παρακαλω για τις απαντησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χθες βράδυ έστειλα κανονικά, σήμερα το πρωϊ δεν τα κατάφερα, γιαυτό λέω ότι ε'ιναι πρόβλημα του taxis. Το μοναδικό που θέλει προσοχή είναι όταν κάνουμε αποστολή Ε5 πρέπει να βάζουμε τους κωδικούς του γραφείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI η φορολογική αναμόρφωση του 12 μαζί με το Ε3 σε ρωτάει για συσχέτιση κατά τη διαδικασία υποβολής. Και κάτι άλλο που σήμερα το κατάλαβα, εαν έχει αποθηκευθεί προσωρινά η δήλωση, δεν ενημερώνεται πλέον από sungular.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

μπήκα για λίγο το πρωί και πάλι κόλλησε.προσπαθω για την αναμόρφωση του 2011.πήγα στη φορολογία,απο τα αρχεία και δημιούργησα τα έντυπα με τα ονόματα των πελατών.μπήκα για υποβολή και μου ζήτησε να επιλέξω αρχείο φυσικά.πώς μπορώ να βρώ το αρχείο για τον κάθε πελάτη?έκανα λάθος στη δημιουργία?

ας με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει.

αριστερά υπάρχει η επιλογή εξαγωγή αρχειου με xml.πρέπει κάτι να επιλέξω απο έκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...