Προς το περιεχόμενο

Δηλωση ΟΕ και προβλημα με αυτοπεραιωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια ΟΕ με β κατηγοριας βιβλια. Προσπαθω να στειλω το Ε3, χωρις αυτοπεραιωση δεχεται κανονικα την υποβολη, οταν ομως κανω αυτοπεραιωση μου βγαζει το εξης μηνυμα λαθους

"90422 Πινακες Ι-Θ (γ). Εχει συμπληρωθει ο κωδικος 019 κατηγορια βιβλιων Γ' (2) και το ποσο του κωδικου (121) δεν ειναι ισο με το ποσο του κωδικου (434)"

Στον 019 εχω κανονικα τσεκαρει τα Β κατηγοριας βιβλια. Γνωριζει κανεις τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ & ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΖΕΤΕ ?????

ΓΙΑΤΙ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΣΥΝΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΕ.....

ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΕΛΕΝΧΟ ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΠΕΡΑΙΩΝΩ ΟΥΤΕ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ?????

ΟΕΟ..ΟΕΟ....ΟΕΟ....ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ...ΟΠΩΣ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ & ΤΟ ΠΕΡΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ

Ο ΡΑΓΙΑΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ...ΤΕΛΟΣ ΣΤΑ ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ ...& ΣΤΗΝ ΤΖΑΜΠΑ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΛΑΞΩ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΤΙ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ΟΕ με β κατηγοριας βιβλια. Προσπαθω να στειλω το Ε3, χωρις αυτοπεραιωση δεχεται κανονικα την υποβολη, οταν ομως κανω αυτοπεραιωση μου βγαζει το εξης μηνυμα λαθους

"90422 Πινακες Ι-Θ (γ). Εχει συμπληρωθει ο κωδικος 019 κατηγορια βιβλιων Γ' (2) και το ποσο του κωδικου (121) δεν ειναι ισο με το ποσο του κωδικου (434)"

Στον 019 εχω κανονικα τσεκαρει τα Β κατηγοριας βιβλια. Γνωριζει κανεις τιποτα?

Περναει μόνο αν συμπληρώσεις το ποσό του κωδ 121 στον 404 (που κανονικά αφορά βιβλία γ κατηγορίας)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο και σε μενα σε 3 εταιριες (2 Β κατηγοριας και 1 Γ κατηγοριας). Ειναι προφανές ότι υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα και πρέπει να διορθωθεί. Αναμένουνε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ & ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΕΤΕ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΖΕΤΕ ?????

ΓΙΑΤΙ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΣΥΝΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΕ.....

ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΕΛΕΝΧΟ ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΠΕΡΑΙΩΝΩ ΟΥΤΕ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ?????

ΟΕΟ..ΟΕΟ....ΟΕΟ....ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ...ΟΠΩΣ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ & ΤΟ ΠΕΡΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ

Ο ΡΑΓΙΑΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ...ΤΕΛΟΣ ΣΤΑ ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ ...& ΣΤΗΝ ΤΖΑΜΠΑ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΛΑΞΩ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΤΙ....

Αν ο πελάτης έχει δηλωμένα παραπάνω κέρδη από τον αυτοέλεγχο, θα του πούμε ότι δεν δούλευε το σύστημα ή ότι δεν βγήκε το σημείωμα περαίωσης ΦΠΑ?

Το Σεπτέμβρη που θα έχουμε καινούριες περαιώσεις θα τον βάλουμε να πληρώσει 500ρικο χωρίς λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα το φτιαξανε-οτι να ναι! Σημερα βγαζει " 904222 ERROR: To 904222 δεν υπαρχει στον πινακα λαθων EKK_ERROR !"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δε μου δεχεται την αναμορφωση! λεει οτι αυτους τους κωδικους τους συμπληρωνουν μονο τα γ κατηγοριας βιβλια! κατι κανω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δε μου δεχεται την αναμορφωση! λεει οτι αυτους τους κωδικους τους συμπληρωνουν μονο τα γ κατηγοριας βιβλια! κατι κανω λάθος;

βλακεια εκανα! η αναμορφωση στο ε3!!!!!!!!!!!!!!!!

σορρυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε.Ε. ΜΕ ΖΗΜΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ ΤΟΥ

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ : " Λάθος προκαταβολή προηγουμένου έτους στον κωδικο 008"

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ (και το εμφανίζει στην εκτύπωση Ε5 έτους 2010)

ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΛΩ, ΤΟΤΕ ΤΗ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ .

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λογιστικός Σύλλογος Αθηνών κάνει σεμινάριο στις 28/4/2012 για θέματα που οι προθεσμίες τους λήγουν στις 30/4 ! Σας λέει τίποτε αυτό ; Δείτε και αυτήν την ανακοίνωση, αν δεν την γνωρίζετε και βγάλτε συμπέρασμα.

ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε.Φ.Ε.Ε.Θ.)

ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 12 - 546 26 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΗΛ.: 2310/554.073 - FAX: 2310/523.666

www.efeeth.gr, e-mail:[email protected]Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.,[email protected]Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

ΠΡΟΣ ΤΟΝ

ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

κ. Φ. ΣΑΧΙΝΙΔΗ

Θεσσαλονίκη 24/4/2012

ΚΟΙΝ׃ 1) ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

κ. Π. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

2) ΓΕΝ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ

κ. Δ. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ

3) Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ

4) Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

5) O.E.E.-Π.Τ.Κ.Μ.

6) Ε.Ε.Θ.

7) Β.Ε.Θ.

8) Ε.Β.Ε.Θ.

9) Ο.Ε.Ε.Θ.

10) Ο.Β.Σ.Θ.

11) Ε.Σ.Θ.

Αξιότιμε κύριε Υπουργέ,

Στις 30/4/2012 λήγει η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος Νομικών Προσώπων του άρθρου 2 παρ. 4 Κ.Φ.Ε. (Ο.Ε., Ε.Ε. κ.λ.π.) και του άρθρου 101 παρ. 2 Κ.Φ.Ε. (μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα) και η καταβολή του φόρου αυτών.

Επειδή ο μήνας Απρίλιος είναι μήνας με τις περισσότερες φορολογικές και ασφαλιστικές υποχρεώσεις των επιχειρήσεων και των λογιστικών γραφείων.

Επειδή η εφαρμογή του Taxisnet για τις δηλώσεις αυτές άνοιξε πριν λίγες μέρες.

Επειδή ο αριθμός των δηλώσεων που πρέπει να υποβληθεί, είναι πολύ μεγάλος, η υποβολή μέσω των Δ.Ο.Υ. είναι χρονοβόρα κι ο χρόνος που απομένει είναι ελάχιστος και δεν επαρκεί .

Επειδή οι επιχειρήσεις αντιμετωπίζουν τεράστια οικονομικά προβλήματα την περίοδο αυτή.

Παρακαλούμε να δοθεί παράταση στις δηλώσεις αυτές μέχρι 31/5/2012.

Επίσης από 10/5/2012 ξεκινά η υποβολή των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος των Νομικών Προσώπων του άρθρου 101 παρ. 1 Κ.Φ.Ε. (Α.Ε., Ε.Π.Ε.) και επειδή μέχρι στιγμής δεν έχει ανοίξει η σχετική εφαρμογή στο Taxisnet, παρακαλούμε για τους ίδιους λόγους να δοθεί παράταση και γι’ αυτές τις δηλώσεις μέχρι 31/5/2012 και ειδικότερα για τις Α.Ε. ανεξαρτήτως του τελευταίου ψηφίου του Α.Φ.Μ.

Τέλος, παρακαλούμε να δώσετε παράταση για τις δηλώσεις Φόρου Ακίνητης Περιουσίας (Φ.Α.Π.) Ν.Π. έτους 2011 μέχρι και 30/6/2012 ανεξαρτήτως του τελευταίου ψηφίου του Α.Φ.Μ. και των δηλώσεων ειδικού φόρου επί των ακινήτων έτους 2012 μέχρι 30/9/2012.

Με τιμή

Για το Δ.Σ.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΔΟΒΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή γνωρίζουν ότι θα δοθεί παράταση, αυτό λέτε συνάδελφε ?

Ετσι νομίζω και έκανα και το ερώτημα στον Λ.Σ.Α. Οπως συνήθως , θα το μάθουμε το Σάββατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε.Ε. ΜΕ ΖΗΜΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ ΤΟΥ

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ : " Λάθος προκαταβολή προηγουμένου έτους στον κωδικο 008"

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ (και το εμφανίζει στην εκτύπωση Ε5 έτους 2010)

ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΛΩ, ΤΟΤΕ ΤΗ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ .

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ;;

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω απο προχθες.Πηρα τηλεφωνο δυο φορες και η απαντηση <θα το δουμε και θα σας παρουμε τηλεφωνο>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...