Jump to content

10 λόγοι που ΠΑ.ΣΟ.Κ & Ν.Δ θα πάρουν ποσοστό >60%

Recommended Posts

Καλημέρα συνάδερφοι καλή δύναμη.

Θα ήθελα να κάνω ένα και μοναδικό σχόλιο για σήμερα:

Η κατάντια της δημοκρατίας και του πολιτισμού μας έφτασε ( ; ) ... στο ναδίρ.

Καλή συνέχεια

Μπάμπης Κ.

Αγαπητέ Μπάμπη,ελπίζω ότι δεν έφτασες στο εν λόγω συμπέρασμα,από την συμπεριφορά του

κου Κασιδιάρη;;

Το όλο σκηνικό μυρίζει ΠΟΛΥ ΣΤΗΜΕΝΟ.

Παρατηρήστε την Δούρου (που έφαγε νερό αλλά ως άλλη Ολύμπια Θεά κράτησε αντίστοιχη ψυχραιμία), μόλις η Κανέλη σβούριξε την εφημερίδα στον Κασιδιάρη. Φαίνεται ξεκάθαρα στο πλάνο.

Κοιτάζει με το χέρι στο πηγούνι την φάση, δεν αντιδρά (ενώ θεωρητικά η Κανέλη αντέδρασε στην επίθεση του Κασιδιάρη με το νερό προς την Δούρου) και μάλλον χαμογελά.

Όποιος το κοιτάξει αυτό, θα καταλάβει οτι ήταν προσχεδιασμένη παγίδα στην οποία έπεσε μέσα άτομο με μειωμένα αντανακλαστικά ψυχραιμίας.

Θα αποτελέσει θέμα συζήτησης για αρκετές ημέρες, θα ξεχάσουμε βέβαια την σημερινή ΠΟΛ 1143/2012, τους καρκινοπαθείς που συνεχίζουν να πεθαίνουν στις ουρές του ΕΟΠΥΥ, την ΔΙΚΑΙΗ και ΝΟΜΙΜΗ αντιμετώπιση του επαγγελματία διαρρήκτη από τον 25χρονο και άλλα "μικροθέματα" της καθημερινότητάς μας.

Συνάδελφοι ο άνθρωπος έγραψε ότι μυρίζει,όχι ότι είναι και θα έπρεπε να είναι σεβαστή η άποψή του,όπως και

ΟΛΩΝ των άλλων συνομιλητών.

Δεν θα πιάσει το 3 φίλε..... Θυμίσου το......

Στέφανε,μη παίρνεις όρκο.

Κατά τα άλλα δεν περίμενα να δω να πέφτει ξύλο στα δημοσιογραφικά πάνελ ή μέσα στην βουλή για να διαπιστώσω

ότι πιάσαμε ΣΧΕΔΟΝ πάτο.

Γιά καθίστε και σκεφτείτε όλα αυτά,που συμβαίνουν στην χώρα μας τα τελευταία (τουλάχιστον) χρόνια και κυρίως αυτά

που συμβαίνουν τον τελευταίο μήνα,τα οποία αναφέρθηκαν από πολλούς αξιόλογους συνάδελφους παραπάνω και θα

διαπιστώσετε ότι τα χαστούκια του κου Κασιδιάρη,δεν έχουν και μεγάλη διαφορά από τα χαστούκια,που δέχονται με-

ρικές εκατοντάδες γυναίκες κάθε μέρα από τους συντρόφους τους ή οι κάθε είδους εξευτελισμοί που δεχόμαστε πάρα

πολλοί που δεν ανήκουμε στο σύστημα και οφείλονται σαυτό το σάπιο σύστημα,που στηρίζει ΜΟΝΟ ότι πουλάει.

Καλή δύναμη σε όλους,διότι μας περιμένουν και άλλα,τα οποία επιβεβαιώνουν ότι είμαστε ΣΧΕΔΟΝ στο πάτο και δεν το

πιστεύουμε.

Όλοι ας κάνουμε ότι μας φωτίσει ο Θεός.

• Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Όχι, ΔΕΝ θα πάει στο διάολο. Ούτε είναι πονεμένη ιστορία. Από το 1974 έως σήμερα έχει όνομα: ΠΑΣΟΚ και ΝΔ. Τέλος. Λέγοντας εμείς εννοείς φυσικά τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ και όσους ανέχονταν

Καλημέρα σας καλή δύναμη. Προσπαθώ να μη ξεχάσω, αλλά συγχωρέστε με, είναι τόσα πολλά τα πράγματα στο μυαλό μου, που ακόμη και πολλά ημερόνυχτα να προσπαθήσω, σίγουρα στο τέλος, δεν μπορεί ... θα ξεχά

και εδω εξω η ψυχιατρικη πτερυγα ψηφισε πασοκ.....μονο που εδω δεν εχει ταμπελα εξω απο την πορτα ....

Posted Images

Μήπως τα εχεις μπερδέψει λίγο σχετικά με την αυτοδυναμία?

Μήπως δεν γνωρίζεις ότι για να παρει ενα κόμμα αυτοδυναμία πρέπει να έχει απο 38% και πάνω και όχι 20%? :)

25 % είναι το πραγματικό..Μη σε κοροιδεύουν... B)

+5% από το ΠΑΣΟΚ που θα εντοιχιστεί στο ΣΥΡΙΖΑ , +5% από ΝΔ που δεν έχει πλέον ΑΕΡΑ ΝΙΚΗΣ δυναμική,

+5% συνολικά από τα μικρότερα κόμματα PIRATES κλπ αλεξιπτωτιστές ,υβρίδια +5% από τους αναποφάσιστους

και ALOHA :lol:

Μη με ξυπνάτε , πριν καταργηθεί το μνημόνιο, πριν φορολογηθούν όλοι αυτοί με τα 5 τζίπ., και πριν η Ευρώπη καταστραφεί ,γιατί όλοι οι ηγέτες της, αποδείκτηκαν , κατώτεροι των περιστάσεων, και κρίσεις παγκόσμιες, να διαχειριστούν.

ΟΒΕΥ YOUR MASTERS, YOUR LIFE BURN FASTER.....

Ελπίδα θέλει ο κόσμος, και ας κάνει τα μισά............

Και ας είναι του Ομπάμα, ή του Πούτιν τα λεφτά.....

Ασε που η ηδονή, είναι , κάποιοι που θα κλαψουν πικρά, όχι εκδικητικά, αλλά. από το πόθεν έσχες αναλυτικά///

Θα γελάσουν τα κατσίκια τα παρδαλα.. :D:P

ΜΟΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ, να περνάμε σα τους Γαλάτες καλά,στις παραλίες και τα νησιά...

Η μιζέρια στους ενεγκέφαλους, λακέδες που τα υπογράψαν αυτά, και έχουν θεό τους τα λεφτά.....

Φιλιά

Αγαπητέ Μπάμπη,ελπίζω ότι δεν έφτασες στο εν λόγω συμπέρασμα,από την συμπεριφορά του

κου Κασιδιάρη;;

Κατά τα άλλα δεν περίμενα να δω να πέφτει ξύλο στα δημοσιογραφικά πάνελ ή μέσα στην βουλή για να διαπιστώσω

ότι πιάσαμε ΣΧΕΔΟΝ πάτο.

...

Καλή δύναμη σε όλους,διότι μας περιμένουν και άλλα,τα οποία επιβεβαιώνουν ότι είμαστε ΣΧΕΔΟΝ στο πάτο και δεν το

πιστεύουμε.

Όλοι ας κάνουμε ότι μας φωτίσει ο Θεός.

Αγαπητέ συνάδερφε καλημέρα.

Φυσικά και ΟΧΙ !!!

Στο προσωπικό συμπέρασμα αυτό έχω φτάσει πάρα πολύ καιρό (χρόνια θα έλεγα) το οποίο μπορείτε να το διαπιστώσετε και από τα γραφόμενά μου εδώ :

http://www.taxheaven...540#entry479310

και δυστυχώς, συνεχίζω καθημερινά να διαπιστώνω ότι η «πτώση» συνεχίζεται όπως και εσείς αναφέρετε στη δημοσίευσή σας.

Γι’ αυτό και το ερωτηματικό στην παρακάτω φράση μου …

Καλή συνέχεια καλή δύναμη και θα συμφωνήσω και πάλι μαζί σας, ο Θεός βοηθός …

Μπάμπης Κ.

Ερώτηση

αν ο κύριος που υπογράφει παραμονή εκλογών ( με πιθανό διακύβδεμα την δραχμή) τριετή συλλογική σύμβαση με επιστροφή των προνομίων είναι ψηφοφόρος του ΣΥ.ΡΙΖ.Α ?

http://www.genop.gr/...-27-00&Itemid=2

υ.γ

Θανάση μου, μάλλον η επανάσταση ξεφουσκώνει.

τις ακάλυπτες επιταγές που μοιράσατε, νομίζετε ,ότι δεν θα τις εισπράτανε αυτοί που σας έφεραν εδώ.

απλώς τις εισπράξανε από την σωστή πηγή.

Ευχαριστώ τον συνάδελφο Φαφούτη για την σωστή ανάγνωση των γραφομένων μου.

Μάλλον έπρεπε να είχα γράψει με κεφαλαία γραμματα, έντονα και υπογραμμισμένα την λέξη ΜΥΡΙΖΕΙ. Αυτό είναι το κακό με τα κεφαλαία ή/και έντονα γράμματα: αποσπούν το βλέμα και νομίζουμε οτι τα διαβάσαμε όλα... και προπαντώς τα καταλάβαμε.

Αγαπητέ συνάδερφε καλημέρα.

Φυσικά και ΟΧΙ !!!

Στο προσωπικό συμπέρασμα αυτό έχω φτάσει πάρα πολύ καιρό (χρόνια θα έλεγα) το οποίο μπορείτε να το διαπιστώσετε και από τα γραφόμενά μου εδώ :

http://www.taxheaven...540#entry479310

και δυστυχώς, συνεχίζω καθημερινά να διαπιστώνω ότι η «πτώση» συνεχίζεται όπως και εσείς αναφέρετε στη δημοσίευσή σας.

Γι’ αυτό και το ερωτηματικό στην παρακάτω φράση μου …

Καλή συνέχεια καλή δύναμη και θα συμφωνήσω και πάλι μαζί σας, ο Θεός βοηθός …

Μπάμπης Κ.

Μια επισήμανση συνάδελφε στο παραπάνω: Εδώ και 38 χρόνια δεν έχει "αποκατασταθεί" το πρώτο και έχει καταρακωθεί το δεύτερο, για να μην πούμε αφανιστεί. Αντικαταστάθηκε από το lifestyle, την πολυτελή διαβίωση, διακοπές στην Μύκονο για "ευαισθητες" προσωπικότητες, φύκια για μεταξωτές κορδέλες και άλλα εκσυγχρονιστικά πακέτα.

Όσον αφορά τηις παραδοσιακά προδοτικές οικογένειες Μινέικο-Καραμανλη και ιδιαίτερα την δήλωση του Παιντιού οτι δεν υπάρχουν πετρέλαια στην Ελλάδα (κακομοίρη, παίζεις και τον Γούγλη στα δάκτυλα, Apple πασιονάρια της πλάκας), ΦΕΚ Α 98 & 99/08-05-1973 (διαθέσιμα από Εθνικό Τυπογραφείο). Διαβάστε τα για να ξέρετε για ποιό λόγο έγινε αποκατάσταση της τρέχουσας "δημοκρατίας" και 39 χρόνια μετά, "αποφάσισαν" να "βγάλουν" τα πετρέλαια της χώρας μας.

Υ.Γ. Από το παραπάνω, περιμένω τους γνωστούς-αγνώστους να με βγάλουν και χουντικό.

Εχω θυμωσει με τα σωστα ατομα στον σωστο βαθμο στην σωστη στιγμη για την σωστη αιτια.......... και με τον σωστο τροπο και ηταν πολυ ευκολο....!

Xαλκιδεα -talepori ....οι δημοσιευσεις σας που προσβαλουν την τιμη και την υποληψη ειναι το ιδιο Φασιστικες σαν την συμπεριφορα του φασιστα Κασιδιαρη και των ομοιων τους..!....ειμαι ακομη πολυ θυμωμενος

Υ/Γ !!!!!!!!!!!!!

Μήπως έχουμε ξεφύγει εντελώς; Πλακωνόμαστε για κωλοκόμματα και κωλοϊδεολογίες;

Βλέπω και ραντεβού για μονομαχίες, λαδώνουμε τα γκάνια και ξεκινάμε βεντέτες....

Υ.Γ. Τελικά εγώ πότε θα κερδίσω;

Καλησπέρα συνάδερφοι.

Καλό Σαββατοκύριακο.

Μπάμπης Κ.

(Ακόμα και αν δεν αφορά κανέναν (το πιθανότερο), αυτή είναι η τελευταία δημοσίευσή μου στο θέμα)

Αν θεωρείς προσβολή την αποκάλυψη του καλά σχεδιασμένου μηχανισμού ωστε να χτυπηθεί το ΚΚΕ βάζοντας σε διλήμματα ακόμα και τους ψηφοφόρους του, τότε ναι σε προσέβαλα και μην περιμένεις να αλλάξω την άποψη μου.

Δεν ωφελεί να είσαι θυμωμένος μαζί μας , υπάρχουν τόσα πολλά εκεί έξω αν θες να εξοργιζεσαι και να θυμώνεις πραγματικά

Θέλω να σου αφιερώσω ένα τραγουδάκι που μου αρέσει πολύ.

Σβηστηκε η Δημοσιευση μου........?......απο τον θυμο μου δεν την βλεπω...?

Ξεχνάμε όλοι μας οτι και ο Κασιδιάρης και η Δούρου και η Κανέλη και ο Παυλόπουλος και ο Καμμένος και ο Τζήμερος και ο Σαμαρας και ο Βενιζέλος και ο Κουβέλης και η Παπαρήγα και οι υπόλοιποι της συμμορίας, θα συνεχίσουν να υπάρχουν

Μηδενιστικό τσουβάλιασμα των πάντων. Ειδικά το ότι οι Σαμαράς και Βενιζέλος (ως κυβερνήσαντες επί 38 χρόνια) μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι (συμμορία κατά τα λεγόμενά σας!) π.χ. με τον Τζήμερο που δεν έχει "πολιτικό βίο" άνω των δύο μηνών.

Έχετε να προτείνετε κάτι ή βρίζετε τους πάντες και "καθαρίσατε";

Υποκειμενικη , μονοπλευρη ετυμηγορια διχως αιτιολογια ισοδυναμει με αυτην που λεμε φασιστικη νοοτροπια...!

Υ/Γ τα παντα εχουν αρχη και τελος...!

Μια απόφαση είναι

08/06/2012

του Κώστα Γιαννακίδη

Αν μου επιτρέπετε να πω και εγώ δύο λόγια στο πλαίσιο του ευρύτερου προβληματισμού. Πρώτον, ζηλεύω τον Παπαδάκη και τον Αντένα που έχουν το πλάνο της δεκαετίας. Δεύτερον, πιστεύω ότι η θέση του Κασιδιάρη είναι στον Κορυδαλλό, όπου η Χρυσή Αυγή αναδείχθηκε πρώτο κόμμα, αν και στην ψυχιατρική κλινική, απ' όπου θα περάσει ο Ηλίας, ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ. Και τρίτον, δίνουμε στο περιστατικό περισσότερη σημασία από αυτή που του αξίζει. Σπεύδω να εξηγηθώ, μη φωνάζετε.

Τι είναι ο Ηλίας Κασιδιάρης; Ένας υπόδικος του κοινού ποινικού δικαίου, κορυφαίο μέλος μίας οργάνωσης που έχει τη βία στα αμιγώς ελληνικά κύτταρα της. Ακούγεται άσχημο, αλλά είναι συνάμα και τόσο απλό. Με τον Κασιδιάρη μπορείς να κάνεις πολιτική συζήτηση μέχρι ενός σημείου. Θα συζητήσεις, ας πούμε, πώς θα ήταν ο Αδόλφος χωρίς μουστάκι, διερευνώντας το ενδεχόμενο να έδειχνε υπαινικτικά θηλυπρεπής. Μέχρι εκεί. Μετά πέφτουν σφαλιάρες. Ο Ηλίας μπορεί να το τεκμηριώσει αυτό πολιτικά, εσύ, ευτυχώς, ποινικά. Ξέρω, θα μου πείτε ότι η είσοδος αυτών των τύπων στη Βουλή επιβεβαιώνει τις βαθιές χαρακιές στο σώμα της ταλαιπωρημένης κοινωνίας. Ε, ναι, τι άλλο θέλατε να επιβεβαιώνει; Σε μία κοινωνία που δοκιμάζεται υπό ακραίες συνθήκες, θα εκδηλωθούν και αντίστοιχα φαινόμενα. Θα ήμουν ευτυχής αν δεν συνέβαινε τίποτα από όλα αυτά, αλλά, συνάμα, θα υποψιαζόμουν ότι μας ψεκάζουν. Μάλιστα είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η κίνηση του Κασσιδιάρη θα ενισχύσει τη συσπείρωση της Χρυσής Αυγής που εμφανίζει προβλήματα καχεξίας. Ναι, ανάμεσα μας υπάρχουν μερικές δεκάδες χιλιάδες συμπολίτες που θα ήθελαν να δείρουν τους βουλευτές. Ανάμεσα τους και χιλιάδες άλλοι που άνετα θα έγδερναν μελαμψά κεφάλια. Πάντα υπήρχαν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι' αυτό. Μπορείς, όμως, να βάλεις φυλακή αυτούς που αναλαμβάνουν να κάνουν τη δουλειά. Και η 17 Νοέμβρη ήταν αρεστή σε ένα κομμάτι της κοινωνίας. Όμως κανένας δεν θα της επέτρεπε να δημιουργήσει και πολιτικό σκέλος.

Επίσης είναι άστοχο να συγκρίνετε τον Κασιδιάρη με τη βία που έχει αριστερή προέλευση και πετάει γιαούρτια. Όχι επειδή το γιαούρτι είναι το όριο της Δημοκρατίας, αλλά είναι εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις. Ο Κασιδιάρης θα σου έκοβε την καρωτίδα ακόμα και σε συνθήκες κοινωνικής γαλήνης και προσωπικής νηφαλιότητας. Ο Κασιδιάρης, ως άτομο και πρακτική, δεν είναι προϊόν των άκρων, όπως τα γιαούρτια στους πολιτικούς. Η ψήφος στον Κασιδιάρη είναι προϊόν των άκρων. Τι μπορεί να γίνει; Τίποτα. Πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που θα τοποθετούν τον Κασιδιάρη και τους κλώνους του μέσα σε κάδρο με δάφνες. Αυτό είναι δικαίωμά τους. Όπως και είναι δικαίωμά μας να απαιτήσουμε απαγόρευση της θεσμικής εκπροσώπησής τους.

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.8emata&id=15918

Υποκειμενικη , μονοπλευρη ετυμηγορια διχως αιτιολογια ισοδυναμει με αυτην που λεμε φασιστικη νοοτροπια...!

Σύντροφε προτείνω να χαλαρώσουμε λίγο. Τι λες; ^_^

hm_beach_bikini.jpg

Ελεύθερος υπό όρους ο 24χρονος που σκότωσε διαρρήκτη

Ελεύθερος με την επιβολή του περιοριστικού όρου της υποχρέωσης εμφάνισης μία φορά το μήνα σε αστυνομικό τμήμα, αφέθηκε μετά την απολογία του στον ανακριτή, ο 24χρονος που σκότωσε με κυνηγετικό όπλο Αλβανό διαρρήκτη στην Παιανία. Νωρίτερα, ο εισαγγελέας του είχε ασκήσει δίωξη για ανθρωποκτονία από πρόθεση εν βρασμώ ψυχικής ορμής.

Η απόφαση ελήφθη με τη σύμφωνη γνώμη ανακριτή και εισαγγελέα. Μεγάλη ήταν η ικανοποίηση των συγκεντρωμένων στα δικαστήρια της Ευελπίδων πολιτών για την απόφαση.

Πληροφορίες αναφέρουν πως οι δικαστικοί λειτουργοί συνεκτίμησαν το γεγονός ότι ο 24χρονος όταν έσπευσαν οι αστυνομικοί στον τόπο του συμβάντος και ρώτησαν ποιος το έκανε, μόνος του απάντησε: «Εγώ το έκανα».

Ο 24χρονος φοιτητής προσήχθη το πρωί της Παρασκευή στα δικαστήρια της Ευελπίδων, όπου ο εισαγγελέας του άσκησε δίωξη για ανθρωποκτονία από πρόθεση εν βρασμώ ψυχικής ορμής.

Σε δηλώσεις τους, οι νομικοί παραστάτες του νεαρού ανέφεραν ότι οι εισαγγελείς απέδωσαν επιεικέστερη κατηγορία στον εντολέα τους, καθώς αποδέχθηκαν τις ιδιαίτερες συνθήκες του συμβάντος. Σύμφωνα με τις καταγγελίες όπως αυτές απαγγέλθηκαν, σε περίπτωση καταδίκης, προβλέπεται ποινή έως 20 χρόνια.

Οι συνήγοροι του 24χρονου τόνισαν επίσης ότι είναι «σοκαρισμένος» για την πράξη του και δηλώνει απόλυτα μετανιωμένος που αφαίρεσε μία ζωή, πράξη που «θα την κουβαλάει διαρκώς μέσα του».

http://tvxs.gr/news/...otose-diarrikti

Βρε amartole.. ξέχασες την υπογραφή σου.. :P

Υ.Γ. Εγώ πάλι πάντα αυτή την εντολή δίνω στον κουρέα μου.. :D

Μήπως έχουμε ξεφύγει εντελώς; Πλακωνόμαστε για κωλοκόμματα και κωλοϊδεολογίες;

Βλέπω και ραντεβού για μονομαχίες, λαδώνουμε τα γκάνια και ξεκινάμε βεντέτες....

Υ.Γ. Τελικά εγώ πότε θα κερδίσω;

Εξαρτάται την ιδέα, αν δεν παλέψεις για μια ιδέα τότε γιατί αξίζει να παλέψεις?

Υ.Γ.

Δεν θα κερδίσεις/ουμε ποτέ όσο είσαι/μαστε "βολεψάκιας" και "παρτάκιας".

Βρε amartole.. ξέχασες την υπογραφή σου.. :P

Υ.Γ. Εγώ πάλι πάντα αυτή την εντολή δίνω στον κουρέα μου.. :D

Εγώ ακόμη όχι,γιατί μπορεί...να το μετανοιώσω. :P

Κρίμα που σβήστηκε η δημοσίευση σου-απάντηση στον Χαλκιδέο. Μιας και μιλά για φασιστική νοοτροπία γενικά αλλά αναφέρεσαι σε δική μου δημοσίευση.

Γι' αυτό, τους χαρακτηρισμούς κράτα τους για τον εαυτό σου, μιας και δεν σε έχω χαρακτηρίσει ποτέ.

@doctor Δυο μήνες πολιτικής ζωής έχει ο Τζήμερος (αλήθεια, ποιός τον "ώθησε" στην πολιτική; Ξαφνικά αποφάσισε να "προσφέρει" και εκείνος στον τόπο; ), στην Εξοχοτάτη Λυκειάρχη του Ευρωπαϊκού Σχολείου, έστειλε ωραία επιστολή-ρουφιανιά για το τι εστί γι' αυτόν Ελλάδα (μπορείς υποθέτω να την βρείς, δεν χρειάζεται να την επισυνάπτω). Δηλαδή ακολουθεί, κατα την άποψή μου, την ίδια πολιτική που αποκαλύφθηκε οτι ακολούθησαν οι πολιτικοί της τελευταίας 38ετίας (βλέπε Wikileaks) με ρουφιάνεμα στην Αμερικανική Πρεσβεία, σχετικά με το ποιός είναι συνεργάσιμος και ποιος όχι. Το ίδιο, ξαναξεσταμένο φαγητό σε άλλη συσκευασία, δεν θα το προτιμήσω, ευχαριστώ.

Δεν έχω να σου προτείνω κανέναν απ'όσους μας παρουσιάζονται ως σωτήρες μας. Τα γραμμάτια που χρωστούν σε όσους τους έβαλαν στην πολιτική, ξέρουν να τα ξεχρεώσουν, με τις δικές μας πλάτες. Δυστυχώς δεν μπορούμε να "καθαρίσουμε" απ' αυτούς. Και σε τελική ανάλυση δεν έχω σκοπό να κάνω υποδείξεις σε κανένα, πλην της μιας και μοναδικής συμβουλής που έδωσα σε συζητήσεις (και αν ανατρέξεις στην συζήτηση αυτή το έχω αναφέρει πριν τις εκλογές): "Σκεφτείτε, αποφασίστε, ψηφίστε ότι θέλετε, πλην εκείνων που μας έφεραν στην σημερινή κατάσταση δηλαδή ΝΔ-ΠΑΣΟΚ". Η φυσική αυτουργία είναι δεδομένη και γνωστή, για την ηθική ας κρίνει καθένας μόνος του.

Τη στήριξή του προς τον ΣΥΡΙΖΑ και τον πρόεδρό του εξέφρασε έμμεσα ο πρώην υπουργός του ΠΑΣΟΚ, Κίμωνας Κουλούρης, ο οποίος δήλωσε ότι βλέπει πολύ θετικά τον Αλέξη Τσίπρα.

Σούλη όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη.

Του θυμίσατε το 1981.Μη του τη χαλάτε του ανθρώπου .κρίμα είναι.