Προς το περιεχόμενο

10 λόγοι που ΠΑ.ΣΟ.Κ & Ν.Δ θα πάρουν ποσοστό >60%


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4+%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82.jpg

Θανάση, στο Πρώτο Θέμα δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πρώτος ο ΣΥΡΙΖΑ. Και αν τα ευρήματα της δημοσκόπησης δεν επαληθεύονται, τόσο το χειρότερο για την δημοσκόπηση.

Αμαρτωλέ, διολισθαίνεις όλο και περισσότερο. Φοβάμαι ότι επαληθεύεται ένας συνάδελφος που έγραψε ότι (το γράφω με δικά μου λόγια) ο μόνος σκοπός συμμετοχής σου στο θέμα είναι η πρόκληση οιδήματος στα γεννητικά όργανα των συμμετεχόντων...

Αν κρίνω από τα "επιχειρήματά" σου, μάλλον έχει δίκιο. Ή κάνεις ισοπεδωτικό χαβαλέ, ή είσαι τόσο πωρωμένος πολιτικά που ειλικρινά εύχομαι να κάνεις χαβαλέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος ξυριζουν το γαμπρό. :lol:

Εσύ τι χτυπιέσαι? Γαμπρός ο δικός σου δεν θα γίνει.. μάλλον για μετεκλογική "νύφη" δείχνει.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανάση, στο Πρώτο Θέμα δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πρώτος ο ΣΥΡΙΖΑ. Και αν τα ευρήματα της δημοσκόπησης δεν επαληθεύονται, τόσο το χειρότερο για την δημοσκόπηση.

Αμαρτωλέ, διολισθαίνεις όλο και περισσότερο. Φοβάμαι ότι επαληθεύεται ένας συνάδελφος που έγραψε ότι (το γράφω με δικά μου λόγια) ο μόνος σκοπός συμμετοχής σου στο θέμα είναι η πρόκληση οιδήματος στα γεννητικά όργανα των συμμετεχόντων...

Αν κρίνω από τα "επιχειρήματά" σου, μάλλον έχει δίκιο. Ή κάνεις ισοπεδωτικό χαβαλέ, ή είσαι τόσο πωρωμένος πολιτικά που ειλικρινά εύχομαι να κάνεις χαβαλέ...

Μητσο το ποιος ειναι πορωμένος πολιτικά,εμένα ρωτάς?Δεν εχεις διαπιστώσει τίποτε ακόμη στον εαυτό σου? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο θ'ακούσουμε μέχρι τις 17? :unsure:

http://www.ert.gr/we...26-05-2012.html

Ο εκνευρισμός της κ.Παπαρρήγα είναι πασιφανής. Η μεγάλη διαρροή του ΚΚΕ προς τον ΣΥΡΙΖΑ την έχει κάνει να θεωρεί ως αντίπαλο τον ΣΥΡΙΖΑ και όχι την τρόικα. Μα δεν καταλαβαίνει ότι όσο επιτίθεται στον ΣΥΡΙΖΑ τόσο τον ενισχύει;

Κρίμα για το ΚΚΕ, κρίμα για τους εκατοντάδες χιλιάδες ψηφοφόρους του που δεν θέτουν θέμα ηγεσίας. Η κ.Παπαρρήγα είναι γ.γ. πάνω από 20 χρόνια. Νομίζω ότι ακόμη και ο πιο εξουσιομανής θα είχε κορεστεί. Κρίμα....

Υ.Γ. Αμαρτωλέ, αναμένω τα "αντεπιχερήματά" σου στις "βλακείες". Μέχρι να τα γράψεις θα μου επιτρέψεις να θεωρώ ότι κάνεις χαβαλέ (και το άλλο ταυτόχρονα).... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για αντικειμενικό γκάλοπ..

Στην ερώτηση "Είναι ο Σαμαράς ή ο Βενιζέλος προδότης?" .. προφανώς δεν απάντησε κανείς.. :lol:

Gallop+rass.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Υ.Γ. Αμαρτωλέ, αναμένω τα "αντεπιχερήματά" σου στις "βλακείες". Μέχρι να τα γράψεις θα μου επιτρέψεις να θεωρώ ότι κάνεις χαβαλέ (και το άλλο ταυτόχρονα).... :rolleyes:

Δηλαδή εσύ ρε Μήτσο τι κάνεις?

Εκτός αν προσπαθείς να μαζέψεις ψήφους για το ΣΥΡΙΖΑ μέσα σε ενα site λογιστών και παραθέτοτντας δημοσιεύσεις άλλων να μας πείσεις ότι η επιλογή σου είναι η καλλίτερη η εκτός αν προσπασθείς ετσι να δώσεις μια δικαιολογία στον εαυτό σου για την επιλογή σου αυτή.

Για αυτό ασε να κανουμε το χαβαλέ μας γιατι ειναι κρίμα να κοντραριζόμαστε.

Ο τροπος που μου απευθύνεσαι δείχνει μεγάλη πόρωση σε σημείο που ίσως γινει επικίνδυνο για την υγεία σου,Για αυτό ηρέμησε και βάλε στο μυαλό σου θετικές σκέψεις.Οπως για παράδειγμα ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα παρει αυτοδυναμία. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιστοριούλα με πικρές αλήθειες για μικρά και μεγάλα παιδιά.

(Η ιστοριούλα διαγράφεται γιατί οι ιστοριούλες δεν συγκινούν τα μεγάλα παιδιά.)

Αφήνω μόνο την κατάληξη:

Κι έζησαν αυτοί καλά ... κι έζησαν αυτοί καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για αντικειμενικό γκάλοπ..

Στην ερώτηση "Είναι ο Σαμαράς ή ο Βενιζέλος προδότης?" .. προφανώς δεν απάντησε κανείς.. :lol:

Gallop+rass.jpg

Η προπαγάνδα έχει ένα ελάττωμα: δεν μπαίνει στην κατσαρόλα.

Η μαύρη αυτή προπαγάνδα ίσως δώσει ένα ακόμη ολιγόμηνο φιλί ζωής στο σύστημα. Ακόμη κι αν ο Σαμαράς κάνει κυβέρνηση με τον Βενιζέλο, θα είναι θνησιγενής και θα πέσει σε λίγους μήνες μόλις πάει να περάσει αυτά τα μέτρα που ονειρεύεται η τρόικα.

Και τότε νομίζω ότι τίποτα δεν θα σταματήσει τη λαϊκή οργή. Τίποτα απολύτως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να θέσω ένα ερώτημα, μέσα σε όλη αυτή τη χλαπαταγή για το τι θα γίνει στις εκλογές : Λένε παρουσιαστές, τηλεστάρ, οι γνωστοί "μαϊντανοί¨της TV και πολλοί πολιτικοί, συνεχώς "Το διακύβευμα των εκλογών" ,με την έννοια ποιό θα είναι το αποτέλεσμα, ποιο είναι το αντικείμενο αυτών των εκλογών, τι θα ψηφίσουμε. Ομως "διακύβευμα" σημαίνει απλούστατα ρίσκο, κίνδυνος αντίθετου από το προσδοκόμενο αποτέλεσμα. Ρίχνω τους κύβους (ζάρια) και αν έλθουν εξάρες κέρδισα, άν έρθουν ντόρτια, έχασα. Δείτε τον ¨Μπαμπινιώτη¨, το λεξικό του Πάπυρου-Λαρούς (τόμος 20), αλλά δείτε και αυτό : http://www.scienceillustrated.gr/?p=2596. Πιστεύω ότι πρέπει να μάθουμε να μιλάμε σωστά ελληνικά και πρέπει πολλοί από μας να ξανακάτσουν στα θρανία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνέχεια σε 3 βδομάδες...

Και η αλήθεια Δημήτρη μετά από αρκετά χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οικονομικό πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ που θα εφαρμόσει σαν κυβέρνηση ενόψει και της καταγγελίας του μνημονίου,ψάχνω να βρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην σου το δείξουμε.. να το κλέψεις και να το δώσεις στον Βαγγέλη.. :P

Αυτό θα κυκλοφορήσει μεταξύ μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην σου το δείξουμε.. να το κλέψεις και να το δώσεις στον Βαγγέλη.. :P

Αυτό θα κυκλοφορήσει μεταξύ μας..

Ο Βαγγέλης δεν χρειάζεται κανένα πρόγραμμα.Και ο λόγος είναι απλός:

Δεν πρόκειται ποτέ να κυβερνήσει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ψαχνω να βρω που ζουσα , οταν εδω ειχαμε κυβερνηση ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ ....

Στην Θεσσαλονίκη ζούσες.. με κυβέρνηση Ψωμιάδη..

Αυτά που λένε (για κυβέρνηση ΚΚΕ-ΣΥΡΙΖΑ) .. γίναν στην Αθήνα και δεν τα πήρες χαμπάρι.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amartole,

ιδού τα πραγματικά στοιχεία των γκάλοπ, χωρίς τις αλχημείες των γκαλοπατζήδων..

ΣΥΡΙΖΑ 31-33%

ΝΔ 22-24%

ΠΑΣΟΚ 8-10

ΑΝ-ΕΛ 7-9

ΔΗΜΑΡ 5-6

ΚΚΕ 4-5

ΧΑ 3, 5-4

ΔΡΑ 2- 2, 4

ΟΙΚ 1, 5-2

ΛΑΟΣ 1, 2-1, 5

ΑΝΤΑΡΣΥΑ 1

Υ.Γ. Έχω ένα ερωτηματικό σε σχέση με τα ποσοστά της ΝΔ μήπως είναι υπερβολικά παραφουσκωμένα στις δημοσκοπήσεις και των ΑΝΕΛ ξεφουσκωτα, οπότε ένα 5% ενδεχομένως να φεύγει απο την 1η προς το δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θελω να πιστευω οτι γενικοτερα ειμαι συζητησιμος ανθρωπος...

Ακουω φοβερες απο τη μια μερια, φοβερες κι απο την αλλη.. Στηριζομενες σε λογικες υποθεσεις, με τεραστιες υπερβολες εκατεροθεν....

Ενα απο τα πραγματα που δεν μπορω ομως, ειναι η καταχρηση της δεσποζουσας θεσης που εχουν ορισμενοι...

Προχθες ακουγα κατι κατηγοριες για EUROBANK.. Σιγα λεω μη το φτασουνε μεχρι εκει... Κατι θα εγινε και θα το γυρισανε στην υπερβολη..

Χθες μου ειπε η αδερφη μου που δουλευει σε αλλη αλυσιδα πολυεθνικης οτι θα κανουν meeting να τους εξηγησουνε πως αμα βγει ο τσιπρας θα χασουν τις δουλειες τους....

Ιδεολογικα εξακολουθω να μην πιστευω οτι η αριστερα ειναι η λυση.. Ισα ισα, πιστευω οτι αυτες οι πολιτικες μας εχουν οδηγησει εδω...

Αλλα, αν συνεχισουν ετσι, μονο κ μονο για το πεισμα τους, θα κατεβω στις επομενες εκλογες να ψηφισω συριζα... Και θα επηρεασω οσους μπορω...

Ακους εκει επειδη δινουν δουλεια, να θελουν να επηρεασουν κ τη ψηφο τους... Θα μου πεις, ο δημοσιος τομεας τοσο καιρο με αυτη τη λογικη στελεχονονταν.. Ωστοσο, στον ιδιωτικο τομεα δεν ειχαμε μεχρι σημερα τοσο απροκαλυπτα και τοσο πιεστικα φαινομενα....

Σκατα δημοκρατια εχουμε... Αυτο ξερω εγω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Θεσσαλονίκη ζούσες.. με κυβέρνηση Ψωμιάδη..

Αυτά που λένε (για κυβέρνηση ΚΚΕ-ΣΥΡΙΖΑ) .. γίναν στην Αθήνα και δεν τα πήρες χαμπάρι.. :P

εχεις τον τροπο ...... μου δινεις μια και με στελνεις στη θεση μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amartole,

ιδού τα πραγματικά στοιχεία των γκάλοπ, χωρίς τις αλχημείες των γκαλοπατζήδων..

ΣΥΡΙΖΑ 31-33%

ΝΔ 22-24%

ΠΑΣΟΚ 8-10

ΑΝ-ΕΛ 7-9

ΔΗΜΑΡ 5-6

ΚΚΕ 4-5

ΧΑ 3, 5-4

ΔΡΑ 2- 2, 4

ΟΙΚ 1, 5-2

ΛΑΟΣ 1, 2-1, 5

ΑΝΤΑΡΣΥΑ 1

Υ.Γ. Έχω ένα ερωτηματικό σε σχέση με τα ποσοστά της ΝΔ μήπως είναι υπερβολικά παραφουσκωμένα στις δημοσκοπήσεις και των ΑΝΕΛ ξεφουσκωτα, οπότε ένα 5% ενδεχομένως να φεύγει απο την 1η προς το δεύτερο.

%25CE%25B3%25CE%25AD%25CE%25BB%25CE%25B9%25CE%25BF.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα Φιλοι και Φιλες

Ο τοπος χρειαζεται Αριστερη Κυβερνηση.Τα γεγονοτα που θα ακολουθησουν θα ειναι συνθεμελα η ΕΟΚ σε πολυ συντομο διαστημα θα διαλυθει.Φροντισαν για αυτο οι πουλημενοι ηγετες της Ευρωπαικης Ενωσης με τους δικους μας,,,,,!..Η δραχμη θα ελθει στον χρονο που θα τον κρινουν αλλοι... .ειτε με Αριστερη Κυβερνηση ειτε με Δεξια.....απλα η δεξια θελει να φορτωσει την δραχμη στον ΣΥΡΙΖΑ και δεν θελει να κυβερνησει τωρα.....Θα ανακυψουν προβληματα οπως Βαλκανια,Αιγαιο,ΙΡΑΝ Συρια,βρισκομαστε στο τελος σχεδιου για την εκμεταλευση του ορυκτου πλουτου στην πατριδα μας (Μακεδονια- Αιγαιο) με εναν Πουτιν πουλημενο στον σιωνισμο ...! Θα ελθουν δυσκολες ημερες μηνες, χρονια, γεγονοτα που δεν περιμενα προσωπικα να ελθουν στις ημερας μας.Ας ειμαστε ενωμενοι τουλαχιστον εμεις οι Αριστεροι..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...