Προς το περιεχόμενο

10 λόγοι που ΠΑ.ΣΟ.Κ & Ν.Δ θα πάρουν ποσοστό >60%


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί φοβόμαστε τις εκλογές;

Γιορτή της δημοκρατίας δεν είναι;

Και τώρα τι θα κάνετε λαμόγια του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ που δεν έχετε λεφτά για να κάνετε αυτές τις ηλίθιες προπαγανδιστικές διαφημίσεις;

Τι θα κάνετε τώρα που είναι καλοκαίρι και κανείς δεν θα βλέπει την Τρέμη και τον Πρετεντέρη;

Τι θα κάνετε τώρα που πρέπει να σκάσουν έκτακτες εισφορές, μετενέργειες και ραβασάκια της εφορίας που κρατούσατε με νύχια και με δόντια ίσα ίσα για να πείσετε τους ιθαγενείς να σας ψηφίσουν;

Τι θα κάνετε τώρα που εξ ανάγκης θα πρέπει να πέσετε σαν αρπακτικά στα γνωστά υποζύγια (εργαζόμενους και συνταξιούχους) για να τους καταληστέψετε και να γεμίσετε τα ταμεία σας άθλιοι και ελεεινοί;

ΕΚΛΟΓΕΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ. ΕΚΛΟΓΕΣ.

Τώρα θα δεις Αντωνάκη και Βαγγέλα τι σημαίνει πάτος.

Τώρα θα δείτε ρε άθλιοι τι σημαίνει λαϊκή κατακραυγή.

Τώρα θα δείτε ότι όλη η λάσπη που ρίχνετε στον ΣΥΡΙΖΑ θα σας γυρίσει μπούμερανγκ.

Ξοφλήσατε ρε, ξοφλήσατε.

Αρκετά κάνατε σε αυτή τη χώρα. Αρκετά...

Προχωράμε χωρίς εσάς...!

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήτσο χαλάρωσε ,

το μαντρί είναι εκεί ,

ο λύκος είναι εκεί ,

δεν το έχουν σε τιποτα τα πρόβατα να γυρίσουν στο μαντρί .

Μακαρι να βγω ψευτης αλλα πολύ φοβάμαι ότι τα αποτελέσματα των επομενων εκλογων

θα μπερδεψουν ακόμα περισσοτερο τα πραγματα.

Η άποψη μου είναι , ότι η αριστερά έχασε τεραστια ευκαιρία και δεν θα την ξαναβρεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί "φοβόμαστε" τις εκλογές Δοκτωρά μου;;

Γιατί οι ΜΟΝΟΙ κερδισμένοι γκαραντί, είναι ο ΓΑΠ, ο Παπακωνσταντίνου και τα άλλα τομάρια, των οποίων τα εγκλήματα θα παραγραφούν την Πέμπτη 17/05/2012 με την ορκωμοσία της Βουλής και την σύσταση αυτής σε σώμα...

Ο Μπενυ μίλησε πριν καν φτάσει κανένας στην Βουλή, τώρα μιλά ο Μπαρμπα Φώτης...

Το θέμα μας είναι οτι η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ-ΑΠΟΡΡΙΨΗ του μνημονίου, μέσα σε 1 εβδομάδα από τις εκλογές, έγινε ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΗ, ΑΠΑΓΚΙΣΤΡΩΣΗ, ΥΠΕΡΒΑΣΗ κλπ δημοκρατικές μαλακίες... Από κωλοτούμπες άλλο τίποτα ΟΛΟΙ τους, ο κακομοίρης ο Καρατζαφέρης δεν πρόλαβε το Trademark...

Υ.Γ. Ο Κίμων άνωθεν, καταγράφει την κατάσταση ως έχει.... Μαντρί-Πρόβατα-Λύκος

Υ.Γ.2 Ετοιμαστείτε για γλέντια... Στις 5 μμ ανοίγει η Νέα Υόρκη, να δούμε πως θα κλείσει το ΧΑΑ σήμερα (έχει άλλη μια ώρα περίπου). Δεν θα πλήξουμε ξανά, το ξανάπαμε.

Υ.Γ.3 Ευτυχώς δεν επαληθεύθηκε ο φόβος μου για κυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗ.ΜΑΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήτσο χαλάρωσε ,

το μαντρί είναι εκεί ,

ο λύκος είναι εκεί ,

δεν το έχουν σε τιποτα τα πρόβατα να γυρίσουν στο μαντρί .

Δυστυχώς έχεις δίκιο..λίγο ξεμύτισαν και τους την πέσαν...φοβισμένα επιστρέφουν καθώς νιώθουν συνυπεύθυνα πλέον για την καταστροφή της χώρας...

Πόση προπαγάνδα αντέχει κάποιος ? οέο ?

Ειδικά οι συνταξιούχοι - και κρίνω από τον πατέρα μου - που δεν "τρίβονται" καθημερινά με τον κόσμο και το μεγαλύτερο μέρος της "ενημέρωσής" τους προέρχεται από την τηλεόραση, έχουν μουρλαθεί και θεωρούν τον Τσίπρα υπεύθυνο για όλα τα δεινά της ανθρωπότητας μ.Χ. και π.Χ.

'Η ελεύθεροι ή ασφαλείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήτσο χαλάρωσε ,

το μαντρί είναι εκεί ,

ο λύκος είναι εκεί ,

δεν το έχουν σε τιποτα τα πρόβατα να γυρίσουν στο μαντρί .

Μακαρι να βγω ψευτης αλλα πολύ φοβάμαι ότι τα αποτελέσματα των επομενων εκλογων

θα μπερδεψουν ακόμα περισσοτερο τα πραγματα.

Η άποψη μου είναι , ότι η αριστερά έχασε τεραστια ευκαιρία και δεν θα την ξαναβρεί .

Ποιά ευκαιρία έχασε η αριστερά, ρε Κίμωνα;... Γιατί πήγαμε και ψηφίσαμε; Για να βάλουμε απ' το παράθυρο αυτούς που πετάξαμε απ' την πόρτα; Για να βγάλουμε μια κυβέρνηση που θα κάνει τα ίδια με αυτά που καταψηφίσαμε; Καλά οι άλλοι. Αλλά να με δουλεύεις κι εσύ, τώρα; :angry:

ΥΓ: Για να μην ανησυχείς, θα δεις πράγματα που θα σε κάνουν να τρίβεις τα μάτια σου μετά τις εκλογές

ΥΓ2: Μιλάει για μικροκομματικό συμφέρον, αλλαζονεία,κλπ, ποιός; Ο Βενιζέλος! Ε ρε θρασύτης, που έλεγε και ο Σταυρίδης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί φοβόμαστε τις εκλογές;

Γιορτή της δημοκρατίας δεν είναι;

Και τώρα τι θα κάνετε λαμόγια του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ που δεν έχετε λεφτά για να κάνετε αυτές τις ηλίθιες προπαγανδιστικές διαφημίσεις;

Τι θα κάνετε τώρα που είναι καλοκαίρι και κανείς δεν θα βλέπει την Τρέμη και τον Πρετεντέρη;

Τι θα κάνετε τώρα που πρέπει να σκάσουν έκτακτες εισφορές, μετενέργειες και ραβασάκια της εφορίας που κρατούσατε με νύχια και με δόντια ίσα ίσα για να πείσετε τους ιθαγενείς να σας ψηφίσουν;

Τι θα κάνετε τώρα που εξ ανάγκης θα πρέπει να πέσετε σαν αρπακτικά στα γνωστά υποζύγια (εργαζόμενους και συνταξιούχους) για να τους καταληστέψετε και να γεμίσετε τα ταμεία σας άθλιοι και ελεεινοί;

ΕΚΛΟΓΕΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ. ΕΚΛΟΓΕΣ.

Τώρα θα δεις Αντωνάκη και Βαγγέλα τι σημαίνει πάτος.

Τώρα θα δείτε ρε άθλιοι τι σημαίνει λαϊκή κατακραυγή.

Τώρα θα δείτε ότι όλη η λάσπη που ρίχνετε στον ΣΥΡΙΖΑ θα σας γυρίσει μπούμερανγκ.

Ξοφλήσατε ρε, ξοφλήσατε.

Αρκετά κάνατε σε αυτή τη χώρα. Αρκετά...

Προχωράμε χωρίς εσάς...!

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!

Tωρα θα δείς και εσύ Μήτσο ποιοί μετά απο αυτές τις εκλογές θα γίνουν γενικώς "ρεντίκολα". :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

anartolos γνωρίζεις αν το πασοκ θα κατέβει αυτόνομα στις εκλογές ή θα συνεργαστεί με τον Σαμαρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί φοβόμαστε τις εκλογές;

Γιορτή της δημοκρατίας δεν είναι;

Και τώρα τι θα κάνετε λαμόγια του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ που δεν έχετε λεφτά για να κάνετε αυτές τις ηλίθιες προπαγανδιστικές διαφημίσεις;

Τι θα κάνετε τώρα που είναι καλοκαίρι και κανείς δεν θα βλέπει την Τρέμη και τον Πρετεντέρη;

Τι θα κάνετε τώρα που πρέπει να σκάσουν έκτακτες εισφορές, μετενέργειες και ραβασάκια της εφορίας που κρατούσατε με νύχια και με δόντια ίσα ίσα για να πείσετε τους ιθαγενείς να σας ψηφίσουν;

Τι θα κάνετε τώρα που εξ ανάγκης θα πρέπει να πέσετε σαν αρπακτικά στα γνωστά υποζύγια (εργαζόμενους και συνταξιούχους) για να τους καταληστέψετε και να γεμίσετε τα ταμεία σας άθλιοι και ελεεινοί;

ΕΚΛΟΓΕΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ. ΕΚΛΟΓΕΣ.

Τώρα θα δεις Αντωνάκη και Βαγγέλα τι σημαίνει πάτος.

Τώρα θα δείτε ρε άθλιοι τι σημαίνει λαϊκή κατακραυγή.

Τώρα θα δείτε ότι όλη η λάσπη που ρίχνετε στον ΣΥΡΙΖΑ θα σας γυρίσει μπούμερανγκ.

Ξοφλήσατε ρε, ξοφλήσατε.

Αρκετά κάνατε σε αυτή τη χώρα. Αρκετά...

Προχωράμε χωρίς εσάς...!

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!

Ακριβώς έτσι.

Άσε που τώρα θυμήθηκε η Φράου Μέρκελ και τα άλλα αρπακτικά, ότι μπορούν να παραταθούν -όπως ανέφερε- τα μέτρα που πρέπει να πάρει η Ελλάδα, για ένα χρόνο.

Τώρα που παίρνουν μηνύματα από οίκους Fitch κλπ, ότι αν υπάρξει πρόβλημα με τις ελληνικές τράπεζες, θα επεκταθεί και στων υπολοίπων χωρών.

Το μόνο που με φοβίζει ( μάλλον που με τρομοκρατεί ), είναι ένα άρθρο που διάβασα πριν ένα δίμηνο περίπου, από συνέντευξη του Πούτιν σε μεγάλη εφημερίδα της Μόσχας.

Όταν ρωτήθηκε για την κατάσταση στην Ελλάδα και είπε ότι ήδη έχει προτείνει βοήθεια εδώ και 1,5 χρόνο, ανέφερε ότι έως το τέλος του 2012 οι Έλληνες θα έχουν γυρίσει στην δραχμή και μέσα στο 2013 στην Ελλάδα θα υπάρχει εμφύλιος.

Εύχομαι να μην γνωρίζει κάτι και να είναι απλή εκτίμησή του, γιατί πιστεύω ότι αυτό που συμβαίνει στην Ελλάδα τα τελευταία 15 χρόνια, είναι ένα καλοστημένο σχέδιο ( 1999-Χρηματιστήριο, 2004-Εuro/Εurovision, 2005-Δάνεια χωρίς μέτρο ).

Μπορεί βέβαια να έχω απλά μεγάλη φαντασία ή .................να έχω δει πολλές ταινίες.

Πραγματικά ΟΛΟΨΥΧΑ αυτό εύχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος τρόπος για να απαλλαγεις απο ΠΑΣΟΚ , ΝΔ είναι να ψηφίσεις το κόμμα που τους ακολουθεί.Αν τους ακολουθούσε ακόμα και η χρυσή αυγη αυτους θα ψήφιζα αρκει να απαλλαγούμε απο αυτούς.Σιχαινομαι τύπους σαν τον ΧΑΛΑΡΗ, σημερα είναι προιστάμενος ΣΕΠΕ χθές ήταν επικεφαλής της πυροσβεστικής,αύριο θα του βρεί το κόμμα άλλη θέση μα παχυλό μισθο,σε αυτόν

θα προστεθούν και οι υπόλοιποι του κόμματος που δεν εξελέγησαν.πχ την διαμαντοπούλου δεν πρέπει να την βρούν μια θέση με παχυλό μισθο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

anartolos γνωρίζεις αν το πασοκ θα καταίβει αυτόνομα στις εκλογές ή θα σευνεργαστεί με τον Σαμαρά?

Μη με κάνει να υιοθετήσω την παροιμία του Αχιλλεα.

Από πίτα που δεν τρώς τι σε νοιάζει και αν καεί. :lol:

Το σίγουρο είναι ότι τώρα όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση του Τσίπρα.Ανεξάρτητα του ποσοστού που θα πάρει η θα ξαναπάει τον τόπο σε εκλογές η θα συρθεί να συνεργασθεί με ΝΔ και ΠΑΣΟΚ.

Γενικά ρεντίκολο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα θα δείς και εσύ Μήτσο ποιοί μετά απο αυτές τις εκλογές θα γίνουν γενικώς "ρεντίκολα". :D

Εύχομαι απλά να κάνεις λάθος αν και δεν είμαι και τόσο σίγουρη

Άλλωστε νομίζω ότι πολλά άτομα είναι μπερδεμένα πλέον με το τι πραγματικά συμβαίνει στο ..............παρασκήνιο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με κάνει να υιοθετήσω την παροιμία του Αχιλλεα.

Από πίτα που δεν τρώς τι σε νοιάζει και αν καεί. :lol:

Το σίγουρο είναι ότι τώρα όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση του Τσίπρα.Ανεξάρτητα του ποσοστού που θα πάρει η θα ξαναπάει τον τόπο σε εκλογές η θα συρθεί να συνεργασθεί με ΝΔ και ΠΑΣΟΚ.

Γενικά ρεντίκολο. :D

Δημήτρη, ξέρω κι άλλες παροιμίες!

-Πϊσω έχει η αχλάδα την ουρά

-Έχουμε το λύκο, τον ντορό του ψάχνουμε;

-Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες

-Θα φάμε και θα δοξάσουμε

-Κι η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες

-Έμαθε η γριά στα σύκα και μπαινόβγαινε κι εζήτα

-Μάθανε πως το κάνουμε, πλακώσανε κι οι γύφτοι

...και γενικώς ο λαός έχει πει πολλά με τη θυμοσοφία του.... καλά είναι να τον ακούμε που και που....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά ευκαιρία έχασε η αριστερά, ρε Κίμωνα;... Γιατί πήγαμε και ψηφίσαμε; Για να βάλουμε απ' το παράθυρο αυτούς που πετάξαμε απ' την πόρτα; Για να βγάλουμε μια κυβέρνηση που θα κάνει τα ίδια με αυτά που καταψηφίσαμε; Καλά οι άλλοι. Αλλά να με δουλεύεις κι εσύ, τώρα; :angry:

ΥΓ: Για να μην ανησυχείς, θα δεις πράγματα που θα σε κάνουν να τρίβεις τα μάτια σου μετά τις εκλογές

ΥΓ2: Μιλάει για μικροκομματικό συμφέρον, αλλαζονεία,κλπ, ποιός; Ο Βενιζέλος! Ε ρε θρασύτης, που έλεγε και ο Σταυρίδης...

Σαφέστατα και δεν σε δουλεύω φίλε ,

απλά αυτη είναι η αποψή μου και την εχω ξαναπεί,

θεωρω ότι χαθηκε μια μεγαλη ευκαιρία .

Να μην συμφωνούμε ναι

αλλα να σε δουλεύω ,

με τίποτα :rolleyes:

Μία είναι η ευκαιρία και δεν έπρεπε να την αφήσει να πάει χαμένη ,

έπρεπε να πεί ,

κυβερνηση με πρωθυπουργό είτε τον κουβέλη είτε τον τσίπρα ,

αφου συμφωνουσαν νδ και πασοκ και δηλωναν πως θα στηριξουν εναν τετοιο σχηματισμο

και μόλις εκαναν κυβέρνηση μεσα σε ενα τριμηνο θα μπορουσαν να είχαν ξεβρακώσει το σαπιο πολιτικο συστημα.

Θα μπορουσαν ευκολα να ρίξουν πασοκ και νδ στον λάκο που ανοιγουν οι ίδιοι .

Μονο με πράξεις θα μπορέσει η αριστερα- κεντροαριστερα να αυξησει τα ποσοστά της , με ανακοινώσεις και δεσμεύσεις δεν γίνεται τίποτα διότι το σύστημα λειτουργεί αλλιώς και αυτο το γνωρίζουν όλοι .

Κανεις κυβέρνηση και αλλάζεις αμεσα τον εκλογικό νόμο ,

τι θα έκαναν οι δυό πρώην μεγάλοι ????

δεν θα ψηφιζαν την αλλαγη ???

αν δεν την ψηφιζαν τους είχες βγαλει με την μια στην σέντρα.

Με αυτον τον τροπο αρχίζεις να νομοθετείς και τους αναγκάζεις να σε ακολουθήσουν ,

διότι αν δεν το κάνουν ξεβρακώνονται μια για πάντα.

Τωρα κάθεσαι και χάνεις χρόνο και πέφτεις στην τρύπα της παραπληροφόρησης

και της πρωτης εξουσίας της σαπίλας που είναι τα μεγαλοκάναλα .

Τεράστιο λάθος , χάνουν την μοναδική ευκαιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

Το σίγουρο είναι ότι τώρα όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση του Τσίπρα.Ανεξάρτητα του ποσοστού που θα πάρει η θα ξαναπάει τον τόπο σε εκλογές η θα συρθεί να συνεργασθεί με ΝΔ και ΠΑΣΟΚ.

Γενικά ρεντίκολο. :D

Ναι?

κι εγώ άκουσα πως το ΠΑΣΟΚ τάζει όχι μόνο εισιτήρια αλλά και bonus,, όμως δεν το πήρα της μετρητοίς.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....................................................

Η νέα προσφυγή στις κάλπες θα οδηγήσει σε παραγραφή αδικημάτων μελών της προηγούμενης κυβέρνησης.

Κατά συνέπεια παραπέμπεται στις ελληνικές καλένδες η εξαγγελία του προέδρου της ΝΔ Αντώνη Σαμαρά για τη σύσταση κοινοβουλευτικής εξεταστικής επιτροπής για το Μνημόνιο.

Σύμφωνα με το άρθρο 86 του Συντάγματος περί ευθύνης υπουργών, η Βουλή μπορεί να ασκήσει δίωξη κατά όσων είναι ή ήταν μέλη της κυβέρνησης για ποινικά αδικήματα που τέλεσαν κατά την άσκηση των καθηκόντων τους, όπως ορίζει ο νόμος, μέχρι το πέρας της δεύτερης τακτικής συνόδου της βουλευτικής περιόδου που αρχίζει με την τέλεση του αδικήματος.

Βάσει του Συντάγματος, ωστόσο, βουλευτική περίοδος θεωρείται αυτή ανάμεσα σε δύο εκλογικές αναμετρήσεις. Έτσι, εάν η χώρα οδηγηθεί σε νέες εκλογές, με τη Βουλή να ανοίγει και να κλείνει εντός διημέρου (17 και 18 Μαΐου), επέρχεται η χρονική παραγραφή αδικημάτων μελών της κυβέρνησης Παπανδρέου αλλά και του ίδιου του τέως πρωθυπουργού, τα οποία -κατά τη ΝΔ- αφορούν την υπογραφή του πρώτου Μνημονίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......................................

Ε ρε θρασύτης, που έλεγε και ο Σταυρίδης...

Τι ίδιο λέει και τώρα ........ :)

Πέρα από όλα τα άλλα .....

Τα έχουμε ξαναπει , σε αυτή την Ε.Ε. και σε αυτό το νόμισμα είναι φανερό πλέον και στον πιο ηλίθιο ότι δεν γίνεται κάτι και όσο προσπαθούμε να αποδείξουμε το αντίθετο τόσο πιο γρήγορα θα έρθει αυτό που όλοι(?) δεν θέλουν , δηλαδή την έξοδο (που δεν γίνεται βέβαια έτσι απλά , αλλά άλλο θέμα) από την Ευρωζώνη και την υιοθέτηση εθνικού νομίσματος .

Αν θέλουν οι ηγέτες της Ε.Ε. να σώσουν ότι σώζεται θα πρέπει να αλλάξουν πολιτκές και μάλιστα άμεσα , δυστυχώς αυτό δεν μπορεί να γίνει διότι πολύ απλά οι ηγέτες της Ε.Ε. δεν ενδιαφέρονται για τους πολίτες τους αλλά για τις Τράπεζες και τις αγορές και βέβαια για τις πολυεθνικές . Τα πράγματα για μένα είναι απλά , αλλά επειδή πράγματι η πολιτική είναι από τα πιο βρώμικα πράγματα πρέπει να παίζεις με μπλόφες και λίγοτερο με αλήθεια ΔΥΣΤΥΧΩΣ .......

Αναφέρθηκε συνάδελφος παραπάνω για το ομόλογο που πρέπει να πληρώθει σήμερα και ερωτώ είτε πληρωθεί στο ακέραιο είτε όχι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο για την Πατρίδα μας .... Δηλαδή αν πληρωθεί θα έχουν κερδίσει όσοι έμειναν εκτός PSI αν δεν πληρωθεί οι οίκοι αξιολογήσης θα μας υποβαθμίσουν σε επίπεδο πτώχευσης .......

Με λίγα λόγια μονά ζυγά δικά τους ......

Γαμώ τις αγορές τους .......

Για μένα λοιπόν αν αυτοί οι κύριοι ενδιαφέρονται για την Πατρίδα θα έπρεπε (από το 2009 που ο γαμημένος ΓΑΠ μας έβαλε στο ΔΝΤ , μη σας πω από την είσοδο μας στο Ευρώ) να επεξεργάζονται έστω και κρυφά ένα σχέδιο για την ομαλή υιοθέτηση εθνικού νομίσματος , ελπίζω λοιπόν να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα και δεν σε δουλεύω φίλε ,

απλά αυτη είναι η αποψή μου και την εχω ξαναπεί,

θεωρω ότι χαθηκε μια μεγαλη ευκαιρία .

Να μην συμφωνούμε ναι

αλλα να σε δουλεύω ,

με τίποτα :rolleyes:

Καλά, μην παίρνεις τοις μετρητοίς το "με δουλεύεις", είναι όπως λες σε έναν φίλο "πλάκα με κάνεις;", ξέρω ποιός είναι ο Κίμωνας :). Συνεχίζω όμως να διαφωνώ με την άποψή σου. Δεν θεωρώ ως λύση για την αριστερά την στήριξη ή έστω την ανοχή από τους διεφθαρμένους του δικομματισμού. Την θεωρώ μια αυταπάτη, επειδή ούτε θα την ανεχτούν ούτε, πολύ περισσότερο, θα την στηρίξουν. Και θα κληθεί αφενός να απολογείται στον κόσμο που τη στήριξε να αλλάξει τον τόπο, αφετέρου να αντιμετωπίζει τους τόνους λάσπης, συκοφαντίας και δημαγωγίας του γνωστού άθλιου μισαλλόδοξου πρασινοφασίστα και της καμαρίλας του -δεν μιλάω για τα μπλε αγόρια, αυτά ούτως ή άλλως είναι απέναντι, πολιτικά και θεσμικά,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΩΤΗΣ ΚΟΥΒΕΛΗΣ (Πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς): Να ολοκληρώσω, κύριε Σαμαρά.

Αν δεν έχει και τη στήριξη και τη συμμετοχή του δευτέρου κόμματος, δεν θα μπορέσει να σταθεί και θα είναι εξαιρετικά εύκολο να καταρρεύσει την επόμενη μέρα της γέννησής της, διότι θα στερείται ακριβώς αυτού του κρίσιμου στοιχείου που είναι η λαϊκή και η κοινοβουλευτική νομιμοποίηση στην ευρύτητά της. Πολύ δε περισσότερο μια τέτοια κυβέρνηση χρειάζεται –θα

έλεγα- ακόμα μεγαλύτερη στήριξη, ακόμα μεγαλύτερη νομιμοποίηση, διότι δεν προέρχεται από τις δυνάμεις των πολιτικών κομμάτων.

Κατά τούτο είμαι αντίθετος, με την έννοια ότι δεν εξασφαλίζονται αυτά τα στοιχεία. Λυπάμαι ειλικρινά, κύριε Πρόεδρε. Και παρακολουθώντας σκέψη που κατατέθηκε εδώ, εκείνο το οποίο μου αναλογεί, βεβαίως είναι η ευθύνη απέναντι στη χώρα μου και γι' αυτό είπα και έκανα ό,τι μπορούσα. Αλλά μην ξεχνάτε ότι η Δημοκρατική Αριστερά έχει 6,11% του εκλογικού Σώματος. Και αυτό που έπραξα κυρίως καθοδηγήθηκε από τη συναίσθηση της ευθύνης και από την υπευθυνότητα που θέλω να έχω έναντι της χώρας και της κοινωνίας.

Λυπάμαι, αλλά μια τέτοια κυβέρνηση από προσωπικότητες, αν δεν εξασφαλίζει αυτά τα χαρακτηριστικά, δεν μπορεί να σταθεί, δεν θα σταθεί...

ΚΑΡΟΛΟΣ ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ (Πρόεδρος της Δημοκρατίας): Με συγχωρείτε. Αυτά τα χαρακτηριστικά είναι η υποστήριξη του ΣΥΡΙΖΑ.

ΦΩΤΗΣ ΚΟΥΒΕΛΗΣ (Πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς): Αυτό είπα.

ΚΑΡΟΛΟΣ ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ (Πρόεδρος της Δημοκρατίας): Δηλαδή, το χαρακτηριστικό είναι η υποστήριξη του ΣΥΡΙΖΑ.

ΦΩΤΗΣ ΚΟΥΒΕΛΗΣ (Πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς): Αυτό είπα, η συμμετοχή του δευτέρου κόμματος. Διότι κύριε Πρόεδρε, ...

ΚΑΡΟΛΟΣ ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ (Πρόεδρος της Δημοκρατίας): Αναγάγουμε δηλαδή τον ΣΥΡΙΖΑ σε ρυθμιστή της σωτηρίας της πατρίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δε σου αρέσει βρε Κάρολε .. άμε σπιτάκι σου..

Η θητεία σου θα μείνει στην ιστορία για τον εξευτελισμό που επιφύλαξες στον θεσμό.

και δεν μιλάω μόνο για τα τωρινά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δε σου αρέσει βρε Κάρολε .. άμε σπιτάκι σου..

Η θητεία σου θα μείνει στην ιστορία για τον εξευτελισμό που επιφύλαξες στον θεσμό.

και δεν μιλάω μόνο για τα τωρινά..

Σούλη άρχισαν να βαράνε τα τύμπανα.

Ο Συριζα στην γωνιά και τον λιθοβολανε όλοι.Τωρα ακούω στη ΝΕΤ τους μυδρους που του πεταει ο εκπροσωπος της ΔΗΜΑΡ

Μόνο με τη χρυσή αυγη συμφωνειτε απόλυτα.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΡΟΛΟΣ ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ : ΜΙΛΑΜΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΗ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΓΛΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ. ΠΙΟ ΠΛΗΡΗΣ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΟΣΥΛΟΓΟΥΣ ΜΠΑΚΑΦΟΥΣΚΑ ΜΠΕΝΥ ΚΑΙ ΣΑΜΑΡΟΜΟΡΦΟΝΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολίτης στη ΝΕΤ για το προγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ.

Μόνιμη εκτακτη εισφορά στις επιχειρήσεις 1% επί του τζίρου.

Δηλαδή μια ΑΕ με 1 εκ.ευρώ τζίρο θα πληρώνει 10000 ευρώ εκτακτη εισφορα άσχετα αν έχει κέρδη η ζημίες

Πέρα από τον φόρο επι των κερδών που θα τον πάνε τουλαχιστον στο 40%.

Αυτά θα είναι τα πρώτα μέτρα του ΣΥΡΙΖΑ ..κατά της ύφεσης.

Το σίγουρο είναι οτι θα κάνουμε την Βουλγαρία την ποιο πλούσια χώρα της Ευρώπης. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, γιατί εμένα όλα αυτά μου θυμίζουν τις αντιδράσεις ορισμένων "κύκλων" πριν (αλλά και μετά) την άνοδο του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία το 1981; Ε ρε Ιστορία, πώς ξεβράζεις κουφάρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...