Προς το περιεχόμενο

10 λόγοι που ΠΑ.ΣΟ.Κ & Ν.Δ θα πάρουν ποσοστό >60%


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα αν ξαναγινουν εκλογες λεω αν... πρεπει να τους μαυρισουμε τους 2 γιατι ο κοσμος εχει αρχιζει και σκιαζεται πολλοι λενε τους τιμωρησαμε αλλα...... φοβομαστε μη μεινουμε ακυβερνητοι λες και μ αυτους δουλευει το κρατος ετσι και κανουμε τη μαλακια και βγαλουμε εναν απο τους 2 θα μας πανε ασαίωτους και μετα να δω τι θα πουνε τα προβατα που θελουν να ξαναγυρισουν στο μαντρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πικρή και προφανώς στους περισσότερους δεν αρέσει να την ακούνε! - Έχουν βαρεθεί μόνο να την ακούνε...πράξεις δε βλέπουν -

Έτσι είναι το ΚΚΕ 92 χρόνια τώρα λέει την αλήθεια. - Και για τα επόμενα 292 χρόνια θα συνεχίσει ΜΟΝΟ να την λέει και τίποτα άλλο...και τα παιδάκια κάθε Χριστούγεννα που λένε τα κάλαντα, δεν ενοχλούν κανέναν-

Αυτό φυσικά ενοχλεί πολλούς που το πολεμάνε με κάθε μέσο...- Αν κάτι δε σε ενοχλεί, δεν το πειράζεις...κανείς δεν πολεμάει το ΚΚΕ παρά μόνο ο κακός του εαυτός του.Εξάλλου δεν αποτελεί απειλή για κανέναν-.

Δεν έχει 5%, αλλά 8,5%! - Λόγω πρόσχερης συγκυρίας. Σύντομα θα επανέλθει στο 5% με τάση για το 3%-

Επίσης επειδή πολλοί το ανέφεραν, έχει το ίδιο πρόγραμμα τόσα χρόνια επειδή ακριβώς ήξερε πριν πολλά χρόνια τι επρόκειτο να συμβεί

και επειδή αυτά που δικαιούνται οι άνθρωποι και οι ανάγκες τους δεν αλλάζουν (αξίες όπως ελευθερία,δικαίωμα στην εργασία,στην μόρφωση κλπ..).

- Και ο Χριστός είχε προβλέψει στην εποχή του, οτι οι κοινοί θνητοί έχουν τάση προς την αμαρτία και προσπάθησε να τους σώσει, αλλά οι τότε δεξιοί, ακροδεξιοί και λοιποί φασίστες τον σταύρωσαν !!! Λες να ΄ταν ΚΚΕ και ο Χριστός ??? Πολύ αργότερα βρέθηκε ο Στάλιν να πάρει τη σκυτάλη, αλλά κι αυτός μας πέθανε...και έμεινε εκεί το ΚΚΕ, να θρηνεί....τα μαύρα πότε θα τα βγάλει το ΚΚΕ?? Δεν τέλειωσε το πένθος ακόμα ?-

Αντί λοιπόν να τα βάζουν κάποιοι με το ΚΚΕ ,καλό θα ήταν να τα βάλουν με τους πραγματικούς εχθρούς του κράτους μας! - Σωστά, να κάνουμε και καμιά δουλεία, γιατί με το μπλα, μπλα δε πολεμιέται το Θεριό !! -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνούμε όλοι με τις μνημονιακές πολιτικές, τις θεωρούμε άδικες. (Θέση όλων των κομμάτων)

Για χάριν όμως της αποφυγής πιθανών (πείτε αν θέλετε και πραγματικών) οικονομικών καταστροφών τις δεχόμαστε.(Θέση ΠΑΣΟΚ, ΝΔ)

Από πότε πρέπει να δεχόμαστε το άδικο, επειδή - έστω, στην καλύτερη περίπτωση (*1) - μπορεί να προσφέρει μια ... οικονομική ισορροπία (*2) ;

Από πότε το άδικο, έστω κι ας έχει οικονομικό όφελος, πρέπει να γίνεται αποδεκτό;

Τότε, μετά από αυτό θα νομιμοποιήσουμε και την κλοπή ή την κατάχρηση.

Οφείλουμε να προτάξουμε την Ηθική μας, μπροστά στην αριθμητική, ακόμα και αν η τελευταία οδηγεί σε ζημιά η απώλεια..

Με λίγα λόγια...

ακόμα και με το χειρότερο σενάριο....

πρέπει εμείς να μην λακίσουμε...

να μην λυγίσουμε....

και να αντισταθούμε στο άδικο..

Και γνωρίζουμε κατά απόλυτη πλειοψηφία, πιο είναι αυτό το άδικο...

(*1) Σε καμία περίπτωση λέω εγώ..

(*2) του κώλου λέω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει.

Αφου δεν μπορούν να τα βρούν πάμε για εκλογές.

Και βγαίνει ο ΣΥΡΙΖΑ πρώτος με 23%.Τι θα αλλάξει?

Το ίδιο σκηνικό θα επαναληφθεί και μετά τις δευτερες εκλογές.

Και τότε θα υποχρεωθούν να σχηματίσουν κυβέρνηση με το ίδιο σχήμα που θα είχε αν σχηματιζόνταν τώρα.

Παιγνιδια για να έχουμε κάτι να κάνουμε, :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One point of view..................

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/9946

Υγ: γράφει βέβαια κάτι λαμακίες του στυλ

"λέει ο Γιώργος Παπανδρέου, ο άτυχος πρωθυπουργός που διαπραγματεύτηκε",

"Ο υπουργός Οικονομικών Γιώργος Παπακωνσταντίνου επιτέθηκε το έλλειμμα του προϋπολογισμού.",

"Ο κ. Παπακωνσταντίνου βρέθηκε όλο και περισσότερο απομονωμένος στο υπουργικό συμβούλιο. Το εκπαιδευμένος στη Βρετανία οικονομολόγος ήταν ένας ξένος στην ελληνική πολιτική. Δεν μπορούσε να κάνει άλλους υπουργούς να κλείσουν ζημιογόνες κρατικές βιομηχανίες και άσκοπες στρατιωτικές βάσεις, ή να περικόψουν χιλιάδες θέσεων εργασίας στο Δημόσιο που δημιουργήθηκαν σε αντάλλαγμα για ψήφους. Ούτε μπορούσε να μειώσει τη χρόνια φοροδιαφυγή στην Ελλάδα, υποκινούμενη από τη διαφθορά μεταξύ των φορολογικών επιθεωρητών.

Έκανε ό, τι μπορούσε: έκοψε συντάξεις και οι μισθούς στο δημόσιο, ενώ αύξησε τους φόρους επί των πωλήσεων.",

"δήλωσε ο αλύγιστος κ. Σαμαράς στους δημοσιογράφους μετά τη συνάντηση."

Ίσως και να είναι από τη μεριά μου too much που τα σχολιάζω, αλλά θεωρώ ότι θίγουν την όποια αντικειμενικότητα μπορεί να έχει το άρθρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα "η εμπλοκή αυτού του κράτους παντού μας έχει καθίσει κάτω........"

Φυσικό δεν είναι; Αυτός δεν είναι ο σκοπός ύπαρξης αυτού του κράτους;

Ο σκοπός του είναι να δημιουργεί εταιρίες παντού...???

Να παρεμβαίνει στην αγορά ακόμα και αν δεν χρειάζεται...????

Να θέτει περιορισμούς σε επαγγέλματα με αδειοδοτήσεις κτλ χωρίς ουσιαστικό νόημα...????

Το κράτος για μένα Γιάννη πρέπει να έχει μόνο κοινωνικό χαρακτήρα. Και να παρεμβαίνει μόνο όπου είναι άκρως απαραίτητο, αλλιώς να μην ανακατεύεται....

Μη μου πείς ότι είδες τη δυναμική και αποφάσισες να συνδράμεις;

:lol::lol::lol:

Συνεχίζω να πιστεύω ότι η αριστερά δεν είναι λύση... Τίποτα από όσα προσφέρει το παρόν πολιτικό σύστημα δεν είναι... Αλλά αναλύω τα, κατά τα άλλα πολύ ενδιαφέροντα, δεδομένα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν καταλαβαίνεις? :angry:

To ερωτηματικό μετά το 2 ειναι πλεονασμός.Το 23% είναι το μάξιμουμ που μπορεί να πάρει και είναι υποθετικό.

Οποιος ήθελε να ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ το έκανε τον πρώτο γύρο.Τώρα αυτό που επικρατει στο Ελληνικό στερέωμα είναι η άποψη ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν επιθυμεί να συμμετέχει σε καμμία κυβέρνηση με ....καμία κυβέρνηση. :D

Τον βολεύει να βρίοκεται στην αντιπολίτευση.

Εξάλλου αν γίνει κυβέρνηση και θέλει να αντιδράσει στα μέτρα που θα υποχρεωθεί να πάρει εναντίον ποιου θα αντιδράσει?Του εαυτου του?

Τουλαχιστον το ΚΚΕ το είπε καθαρά οτι δεν συμμετέχει σε καμμία κυβέρνηση.

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν το λέει καθαρά αλλά το ένα του μυρίζει και το άλλο του βρωμάει.

Και μη ξεχνάς ότι είναι ακόμη πολύ νωρίς.Εκλογές θα γίνουν τις 17/6. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα επιχειρηματολογήσω.. δεν έχει νόημα.

Θα σου θυμίσω μόνο ότι οι προβλέψεις σου για 06/05 πήγαν άπατες.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε απορώ πραγματικά που λες ότι το ΚΚΕ είναι μόνο λόγια και όχι πράξεις.

Είναι το μόνο που κάνει πράξεις και μάλιστα όχι προεκλογικά,αλλά κάθε μέρα! Αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.

Δεν λέω ότι δεν έχει αδυναμίες...., όλα τα κόμματα έχουν και κατά τη γνώμη μου το ΚΚΕ έχει τις λιγότερες.

Είναι πολύ κακό να είμαστε προκατειλημένοι για ένα κόμμα(ή και για οτιδήποτε), γιατί έτσι δεν έχουμε ανοιχτά τα μάτια και τα αυτιά μας

για να δούμε τι πραγματικά συμβαίνει,αλλά παρασυρόμαστε από την προκατάλειψη μας.

Λες ότι πρέπει να κάνουμε πράξεις όλοι μας και να μην μένουμε στα λόγια. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σ'αυτό.

Δεν αρκεί μόνο η ψήφος. Η ζωή είναι καθημερινός αγώνας και διεκδίκηση των όσων μας ανήκουν.

Εσύ λοιπόν τι κάνεις έμπρακτα γι'αυτό?

Υ.Γ. 1 Δεν έχω κάτι εναντίον σου,κουβέντα κάνουμε....Ίσα-ίσα που μ'αρέσει οι άλλοι να έχουν αντίθετες απόψεις,γιατί αυτή είναι η ουσία του διαλόγου.

Υ.Γ. 2 Καλό θα ήταν να καταλάβουμε γρήγορα ποιοι πραγματικά θέλουν το καλό μας και τους διαχωρίσουμε από αυτούς που φοράνε μάσκες, γιατί μετά θα είναι αργά :rolleyes:

Καλή σας μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα επιχειρηματολογήσω.. δεν έχει νόημα.

Θα σου θυμίσω μόνο ότι οι προβλέψεις σου για 06/05 πήγαν άπατες.. :D

Προφανώς θα έχεις την ίδια επιχειρηματολογία που έχει και ο Τσίπρας για τη μη συμμετοχή σε κυβέρνηση συνεργασίας:

Δεν βγαζεις νόημα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τσίπρας μπορεί να χρησιμοποιήσει εμένα σαν επιχείρημα .. δεν χρειάζεται κανένα άλλο..

Να δεις πως το είπε ο Μάνος χθες..

Σε όλο τον κόσμο.. το Δεύτερο κόμμα είναι αντιπολίτευση..

στην Ελλάδα λέμε ότι χωρίς αυτό δεν γίνεται κυβέρνηση.. οποία υποκρισία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τσίπρας μπορεί να χρησιμοποιήσει εμένα σαν επιχείρημα .. δεν χρειάζεται κανένα άλλο..

Να δεις πως το είπε ο Μάνος χθες..

Σε όλο τον κόσμο.. το Δεύτερο κόμμα είναι αντιπολίτευση..

στην Ελλάδα λέμε ότι χωρίς αυτό δεν γίνεται κυβέρνηση.. οποία υποκρισία..

Σούλη,ψήφισαν και στις φυλακές Κορυδαλλού.

Ολες οι πτέρυγες ψήφισαν οχι στον δικομματισμό

Στη μόνη πτέρυγα που βγήκε με συντριπτική πλειοψηφία το πασοκ ξέρεις ποια ήταν?

Η ψυχιατρική.

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατηγορηματική η άρνηση του προέδρου της ΔΗΜΑΡ, Φ. Κουβέλη, να συμμετάσχει σε μία κυβέρνηση συνεργασίας μόνο από ΝΔ και ΠΑΣΟΚ.

Διαβάστε γιατί θέλει και τον ΣΥΡΙΖΑ

http://news247.gr/eidiseis/politiki/ekloges-gr/koyvelhs_den_mpainw_se_kyvernhsh_mono_nd_-_pasok.1770108.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούλη,ψήφισαν και στις φυλακές Κορυδαλλού.

Ολες οι πτέρυγες ψήφισαν οχι στον δικομματισμό

Στη μόνη πτέρυγα που βγήκε με συντριπτική πλειοψηφία το πασοκ ξέρεις ποια ήταν?

Η ψυχιατρική.

:lol:

τυχαίο? δε νομίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούλη,ψήφισαν και στις φυλακές Κορυδαλλού.

Ολες οι πτέρυγες ψήφισαν οχι στον δικομματισμό

Στη μόνη πτέρυγα που βγήκε με συντριπτική πλειοψηφία το πασοκ ξέρεις ποια ήταν?

Η ψυχιατρική.

:lol:

και εδω εξω η ψυχιατρικη πτερυγα ψηφισε πασοκ.....μονο που εδω δεν εχει ταμπελα εξω απο την πορτα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυχαίο? δε νομίζω..

riapapou: Το Τυχαιο Δεν Νομιζω....ειναι δικο μου .....παρακαλω να το σεβαστεις...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 πραγμάτακια πάλι .....

- Όλοι έχουν αναλωθεί στη συζήτηση περί σχηματισμού κυβέρνησης και γενικά για τις ευθύνες του Τσίπρα ....... Κανείς δεν αναφέρει ποιά πολιτική θα ασκήσει αυτή η νέα κυβέρνηση ......

- Λένε ασυνεπή τον Τσίπρα και όχι τα κόμματα ΝΔ και Πασοκ (εκτός αν για αυτά εννοείτε .....)

- Άρχίζουν οι δηλώσεις ..... Μεγαλοσυνταξιούχος με 11.300,00 ευρώ και ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ θα πληρώσει 677,94 ευρώ φόρο .......... (δεν αναφέρω για ανέργους με σπίτι έστω και ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΟ και αυτοκίνητο ......)

- 14/05 (ημέρα γενεθλίων μου για να μη ξεχνιόμαστε :) ) παύουν να ισχύουν (χονδρικά μιλάω) οι συλλογικές .....

- Θα αρχίσουν να έρχονται χαράτσια , ετακ , φαπ , έκτακτες εισφορές και τέλη καθώς και αυξήσεις στα τιμολόγια των ΔΕΚΟ .....

Μετά από αυτή την ελάχιστα μικρή υπενθύμιση ...... Ξανά στο πολιτικό μέρος .......

Η δική μου θέση είναι ίδια με του ΚΚΕ παρά τις μεγάλες επιμέρους διαφωνίες , από εκεί και πέρα και εφόσον ξαναγίνουν εκλογές θα δώσω τη ψήφο μου στο Σύριζα (είδες αμαρτωλέ που τελικά δεν τις είχε πάρει όλες ....) για να δώσω μια ευκαιρία σε αυτό που λέει ο Τσίπρας και βέβαια να δώσω μια ευκαιρία στο να αλλάξουμε την Ευρώπη ...... Η ιστορία θα δείξει αν θα πράξω λάθος ..... Δυστυχώς μεγάλο ρόλο έπαιξε και η στάση του ΚΚΕ και όσο να λένε οι αγαπημένοι μου φίλοι , ίσως τελικά και εγώ να μην είμαι έτοιμος και ίσως εγώ να φταίω , παρόλα αυτά επιμένω πως αν φύγουν κάποια χωρίσματα (γιατί μπορέι όπως έγραψε ο κ.Αρχόντης μπορεί να είναι βορράς και νότος , αλλά τουλάχιστον είναι στον ίδιο κόσμο και μπορεί να συναντηθούν κάπου ...)

Επίσης τεράστιο ρόλο έπαιξε και η αηδιαστική επίθεση ΟΛΩΝ των μεγάλων μΜΕ προς τον Τσίπρα και τον Σύριζα , βέβαια από την άλλη δεν ξεχνώ ότι ένα φεγγάρι ο Τσίπρας ήταν ο εκλεκτός σε αυτά τα ΜΜΕ .

Παρόλα αυτά όπως έγραψα η δική μου επιθυμία και έτσι όπως θα εκφραστεί με την ψήφο μου είναι να δωθεί μια ευκαιρία ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πικρή και προφανώς στους περισσότερους δεν αρέσει να την ακούνε!

Έτσι είναι το ΚΚΕ 92 χρόνια τώρα λέει την αλήθεια.

Αυτό φυσικά ενοχλεί πολλούς που το πολεμάνε με κάθε μέσο...

Δεν έχει 5%, αλλά 8,5%!

Επίσης επειδή πολλοί το ανέφεραν, έχει το ίδιο πρόγραμμα τόσα χρόνια επειδή ακριβώς ήξερε πριν πολλά χρόνια τι επρόκειτο να συμβεί

και επειδή αυτά που δικαιούνται οι άνθρωποι και οι ανάγκες τους δεν αλλάζουν (αξίες όπως ελευθερία,δικαίωμα στην εργασία,στην μόρφωση κλπ..).

Αντί λοιπόν να τα βάζουν κάποιοι με το ΚΚΕ ,καλό θα ήταν να τα βάλουν με τους πραγματικούς εχθρούς του κράτους μας!

92 χρόνια λέει την αλήθεια, και μόνο την αλήθεια??? :blink:

Δεν γνωρίζω την ηλικία σου, αλλά μάλλον επιβάλλεται να διαβάσεις λίγο παραπάνω, να ρωτήσεις, να μάθεις...

Και καλά μόνο στην Ελλάδα ήξερε τι επρόκειτο να συμβεί, για πιο πάνω λίγο πιο ψηλά δεν ήξερε; :blink:

Δεν πολεμάμε εμείς το ΚΚΕ, αυτό μας πολεμάει παραμένοντας αδιάλλακτο και στραγγαλίζοντας τα παιδιά του.

Η ελευθερία, το διακαίωμα στην εργασία και την μόρφωση, δεν είναι κομματικές έννοιες, ούτε τις ανακάλυψε πρώτο το ΚΚΕ....

Στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι πράγματι η αλήθεια είναι πικρή!!!

Ομως, έως εδώ η σεχταριστική αλαζονεία.

Πολλοί από τους αριστερούς, από το 1974 έως σήμερα διυλίσαμε τον κώνωπα και κατάπιαμε την κάμηλο - μπορεί το ΚΚΕ να ζει με το γινάτι της διάσπασης του 1968 και του 1991, όχι όμως κι ο λαός.

Αν και λείπει η σκηνή της ζάχαρης...

http://www.youtube.com/watch?v=cpmuyQHjHZs&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠως σκεφτεσαι εσύ Αποστολη θα σκεφτούν και άλλοι.Αλλά από την...ανάποδη όμως. :D

Βρε Δημήτρη .. βρε αγόρι μου.. εσύ που είχες την τόλμη να δηλώσεις την "ασθένειά" σου, την πρώτη φορά..

Πες μας .. τι θα ψηφίσεις τον Ιούνη .. Αν γίνουν εκλογές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

riapapou: Το Τυχαιο Δεν Νομιζω....ειναι δικο μου .....παρακαλω να το σεβαστεις...!

Εντάξει 1953 ,το σέβομαι! Πάρτο ,χάρισμα σου :P

Αλλά δεν μπορείς να πεις...ταίριαζε διάνα στην περίπτωση..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε απορώ πραγματικά που λες ότι το ΚΚΕ είναι μόνο λόγια και όχι πράξεις.

Είναι το μόνο που κάνει πράξεις και μάλιστα όχι προεκλογικά,αλλά κάθε μέρα! Αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.

Δεν λέω ότι δεν έχει αδυναμίες...., όλα τα κόμματα έχουν και κατά τη γνώμη μου το ΚΚΕ έχει τις λιγότερες.

Είναι πολύ κακό να είμαστε προκατειλημένοι για ένα κόμμα(ή και για οτιδήποτε), γιατί έτσι δεν έχουμε ανοιχτά τα μάτια και τα αυτιά μας

για να δούμε τι πραγματικά συμβαίνει,αλλά παρασυρόμαστε από την προκατάλειψη μας.

Λες ότι πρέπει να κάνουμε πράξεις όλοι μας και να μην μένουμε στα λόγια. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σ'αυτό.

Δεν αρκεί μόνο η ψήφος. Η ζωή είναι καθημερινός αγώνας και διεκδίκηση των όσων μας ανήκουν.

Εσύ λοιπόν τι κάνεις έμπρακτα γι'αυτό?

Υ.Γ. 1 Δεν έχω κάτι εναντίον σου,κουβέντα κάνουμε....Ίσα-ίσα που μ'αρέσει οι άλλοι να έχουν αντίθετες απόψεις,γιατί αυτή είναι η ουσία του διαλόγου.

Υ.Γ. 2 Καλό θα ήταν να καταλάβουμε γρήγορα ποιοι πραγματικά θέλουν το καλό μας και τους διαχωρίσουμε από αυτούς που φοράνε μάσκες, γιατί μετά θα είναι αργά :rolleyes:

Καλή σας μέρα!

Δεν θα απαντήσω φυσικά για τον συνάδελφο, αλλά...

Όχι, έλεος, δεν πράττει μόνο το ΚΚΕ :wacko:

Κανείς δεν έχει το μονοπώλιο του αγώνα...

Και φυσικά, δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένος να απαντήσει και να λογοδοτήσει στο κάθε ΚΚΕ τι κάνει...

Διάλογος δεν είναι εμείς τα κάνουμε όλα, εσείς τι κάνετε;

Εγώ ξέρω τι δεν κάνω...

Δεν καπιλεύομαι τις περιουσίες των άλλων, και μετά τους αφήνω να πεθάνουν μόνοι τους...

Ούτε σέρνω στα δικαστήρια ανθρώπους για ακάλυπτες επιταγές...

Υστ. Ούτε εγώ έχω τίποτα εναντίον σου, αλλά θα μου επιτρέψεις να θεωρώ ότι και εγώ όπως και πολλοί άλλοι ακόμα αγωνιζόμαστε καθημερινά, κι ας μην κουβαλάμε πάνω μας το σφυροδρέπανο. :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...