Προς το περιεχόμενο

10 λόγοι που ΠΑ.ΣΟ.Κ & Ν.Δ θα πάρουν ποσοστό >60%


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν επαληθευτούν τα προγνωστικά μιλάμε για τεράστια ηττά του δικομματισμού και γενικά του συστήματος ......

Εάν λοιπόν δωθεί εντολή στο κ.Τσίπρα (ως δεύτερο κόμμα ως φαίνεται αν το αφήσουν :) ) θα είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ λάθος να μην γίνει έστω και πρόσκαιρη ένωση της ευρήτερης αριστεράς .

Περιμένω να δω και τον κ.Σαμαρά που έχει δηλώσει ότι δεν κάνει κυβέρνηση συνεργασίας ....... Αλλά από κωλοτούμπες μας έχει συνηθίσει .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΝ ΔΟΣΥΛΟΓΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΩΝ. ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΓΟΥΔΙ.......................ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΛΑΟΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαρωσαν τα λαμόγια , οι κλέφτες , οι απατεώνες , οι λογοπλόκοι , οι μιζαδόροι , οι γκρούεζες .

Κουφάλες στα κουβιά σας.

Ο μαλάκας ξύπνησε και δεν είναι τρομαγμένος .

Να τρομάξετε εσείς τωρα και να φερετε πίσω τα κλεμμένα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θέσω έναν προβληματισμό: Εδώ δεν μπορεί να βγάλει μια σωστή εκκαθάριση το πρόγραμμα της Singular (άλλοι τα είπαν,εγώ δεν το έχω δει ποτέ), είμαστε σίγουροι για τα αποτελέσματα των εκλογών;;; :D :D :D :D :D :D :D :D

Μήπως κάνουν πρόβα για το Galaxy;;;;

Τουλάχιστον, ας πάρουν την αμοιβή από τις εκλογές να φτιάξουν προγράμματα της προκοπής :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαρωσαν τα λαμόγια , οι κλέφτες , οι απατεώνες , οι λογοπλόκοι , οι μιζαδόροι , οι γκρούεζες .

Κουφάλες στα κουβιά σας.

Ο μαλάκας ξύπνησε και δεν είναι τρομαγμένος .

Να τρομάξετε εσείς τωρα και να φερετε πίσω τα κλεμμένα .

Όχι φίλε μου, να πάρουμε πίσω τα κλεμμένα και τα λαμόγια στην μπουζού...

Υ.Γ.

Μήπως πρέπει επιτέλους η μπατσαρία να σταματήσει την φύλαξη των πολιτικών και των δημοσιογράφων???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθετε, ξεφτύλες, ότι η ΕΛΛΑΔΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, και το δρόμο θα το ξαναβρεί, χωρίς τραπεζικούς και λογιστές.

Ώπα ρε σειρούλα, τι φταίμε εμείς;;; :D

Sotiris X, πήγες κουβά μεγάλε....!

Ο Αμαρτωλός εξηφανίσθη. Μάλλον ετοιμάζει την καλλιέργεια ζαρζαβατικών για να επιβιώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Αντε να δούμε τι ξημερώνει για τον τόπο και για την Αριστερά... Θα ξεκαθαρίσει το τοπίο ή θα θολώσει χειρότερα; Βάσει των αποτελεσμάτων, η πρόταση διακυβέρνησης από την Αριστερά δεν ειναι εφικτή. Βάσει της βούλησης όμως του λαού, υπάρχουν άλλες προοπτικές, πιο ρεαλιστικές και ελπιφοδόρες, χωρίς την ανάγκη και το φόβο σημαντικών ιδεολογικών εκπτώσεων. Η εξαθλίωση του κόσμου επέφερε τελικά και ένα ανεπιθύμητο αποτέλεσμα: Δείτε τα ποσοστά των νεοναζί και τις δηλώσεις του κλώνου του Χίτλερ, δείτε και την Ιστορία της δεκαετίας του 1930 και θα καταλάβετε. Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός, αλλά ας δούμε λίγο και το παράδειγμα του ΕΑΜ (φυσικά μέσα στα πλαίσια και στις ανάγκες της εποχής που το δημιούργησε), ας το αντιστοιχίσουμε με τις σημερινές ανάγκες και συνθήκες και ας πράξουμε ανάλογα.

ΥΓ: Χάρηκα ειλικρινά για το αποτέλεσμα των εκλογών, πλην του ενός που προανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέκα πέντε γάϊδαροι μαλώνουν σε ξένο αχυρώνα.....

Για να δουμε τώρα πόσα απίδια χωράει ο σάκος????

Ο ελληνικός λαός φαίνεται να ξύπνησε !!!!!

Τα 35 κομματάκια της αριστεράς θέλω να δω τι θα κάνουν...γιατί τώρα που ψήφισα ένα απ΄αυτά, για πρώτη φορά στη ζωή μου, δικαιούμαι πλέον να ρίχνω και μπινελίκια....μέχρι πριν απλώς τα αγνοούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρώτη γεύση για όσους ψήφισαν τα ζώα της Χρυσής Αυγής. Μαθήματα "δημοκρατίας" από τους τραμπούκους. Και έπεται συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ρε σειρούλα, τι φταίμε εμείς;;; :D

Ξέρεις εσύ , γιατί ΦΤΑΙΜΕ>......Τα λέγαμε απο παλιά και ο λαός δε ξεχνά, τι σημαίνει ακροδεξιά....χα..χ.α..χ.α.

``Πέρασε`` και το ανεψάκι μου, σε σχολή ΥΠΟ-ΛΟΓΙΣΤΩΝ, και του είπε η θεία η ΠΑΣΟΚΤΖΟΥ.....

Κρίμα παιδάκι μου,,,,,Ουτε καν ¨ΛΟΓΙΣΤΗΣ δε πέρασες.... :wub::D:ph34r: Πως θα σε διορίσουμε μετά....χ.α....χα.

Το σύστημα και όσοι το υπηρετούν , μαζί με τους προπαγανδηστές των ΜΜΕ,. αποτύχαν ικτρά/.....

Αρχικά το φάγανε βαθιά.....Τώρα ανασυντάσονται και θα ξαναρίξουν τη τράπουλα και τα χαρτιά, για να συνεχίσουν τη καταστροφή....

Η προδοσία από την αριστερά, δε θα είναι ανεκτή, μιας που το μεγάλο μέρίδιο αν και διασπασμένο, αρχικά ψήφισε πονηρά και ΣΟΦΑ....

Εκοψε τα πόδια στο δικοματισμό,,,,

Θα δείξει στη πορεία, χωρίς ισχυρές πλειοψηφίες....και με εκλογικό νόμο έκτρωμα και ληστρικό., από που θα φύγουν, οι μπλε και πράσινοι κόκκοι για να ολοκληρώσουν τη καταστροφή και τις υποθήκες...της μασωνικής στοάς

Η Ευρώπη απαντά.......κάτω ο σαρκοζί, πτώση Μέρκελ στα κρατίδια....και νέα πορεία ξεκινά, με τα ``δήθεν `` χρέη κλπ.. λογιστικά....των παραλητικών, Γερμανών, που ΤΟΛΜΑΓΑΝ να μας υπαγορεύουν και τι θα ψηφιστεί, ΔΗΘΕΝ γιατί θα γίνουμε πτωχευτική και θα επιστρέψουμε στη δραχμή..... :P:o

Λες και με διαλυμενη οικονομία, χαράτσια και ΕΥΡΩ, περνάγαμε ζουμ τρια λα λι λα λομ.....μια χαρά.....

Οι λογιστές φταίνε, γιατί μπορούν με μαγειρέματα, να κλείνουν κερδοφόρο ισολογισμό ,σε ελλειματικό , ζημειογόνο, και πτωχευτικό., για να σου χώνω τα μέτρα τα διορθωτικά/./////

Αντε αδιόρθωτοι,. <_<:wacko::rolleyes: που από λογιστάράς, έγινα τσοπάνης στα βουνά και καλλιεργώ, μανταρίνια,.γιατί η χώρα έγινε Μπανανιστάν.....

Χαιρετίσματα στην εξουσία.,.......

Στην επόμενη εκλογική, ο ΣΥΡΙΖΑ θα είναι πρώτη δύναμη, ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ, και οι μνημονιακοί από το παχνί , στο μαντρί και μετά στο ΚΛΟΥΒΙ>......χα..χ.α.χα..α.

Η Χ.Αυγή είναι πυροτέχνημα, απλά για να τρομοκρατεί το παππού και τη θεία ,οτι του φάγαν οι αλλοδαποί το ψωμί......

Εγω δεν έχω συναντήσει Πακιστανό λογιστή..........Εσείς???????????

Κατι Ελληναράδες συναντώ, που θα σαπίσουν στις φυλακές, αν δεν απαλλαγούν με πρόβλημα ψυχιατρικό..,,,,, :rolleyes:

Ο φόβος μας και ο εαυτός μας, είναι ο μόνος μας εχθρός.....ΦΙΛΙΑ>.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρώτη γεύση για όσους ψήφισαν τα ζώα της Χρυσής Αυγής. Μαθήματα "δημοκρατίας" από τους τραμπούκους. Και έπεται συνέχεια...

Απ΄τη μία τα αποτελέσματα έδειξαν ότι ο κόσμος δεν "μάσησε" απ΄τα προγνωστικά και θέλει να διώξει μακριά τη μούχλα και τη σαπίλα αλλά απ΄την άλλη είναι απογοητευτικό και φοβίζει η ανακοίνωση του αρχιφασίστα ότι "ερχόμαστε μέσα κι έξω απ΄τη βουλή".

Κι όσοι έκαναν το λάθος να ψηφίσουν αυτά τα ζώα με το σκεπτικό να πέσει ξύλο στη βουλή, θα το μετανιώσουν όταν εκτός απ΄τη βουλή όπως είπε και ο αρχηγός τους θα πλακώνουν στο ξύλο τα παιδιά μας και θα είναι οι νταβατζήδες κάθε περιοχής.

Ας ελπίσουμε ότι αν ξαναγίνουν εκλογές αυτές οι ψήφοι των αγανακτισμένων θα πάνε αριστερά και θα αλλάξει αυτό το επικίνδυνο σκηνικό που πάει να στηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα συναδελφοι

παρακαλω βαλτε καποιος βιντεακια απο τις χθεσινοβραδινες δηλωσεις των αρχηγων που μπηκαν Βουλη αν μπορειτε

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα συναδελφοι

παρακαλω βαλτε καποιος βιντεακια απο τις χθεσινοβραδινες δηλωσεις των αρχηγων που μπηκαν Βουλη αν μπορειτε

ευχαριστω

τα υπολοιπα ας τα βαλει ο Σουλης ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ρε σειρούλα, τι φταίμε εμείς;;; biggrin.png

Sotiris X, πήγες κουβά μεγάλε....!

Ο Αμαρτωλός εξηφανίσθη. Μάλλον ετοιμάζει την καλλιέργεια ζαρζαβατικών για να επιβιώσει...

Δεν εξηφανισθη.Εγιναν ακριβως τα πραγματα όπως τα ηθελε ο αμαρτωλός.Χάος. :lol:

Κυβερνηση δεν προκειται να σχηματισθεί με τη παρουσα συνθεση της βουλής.

Δυο περιπτωσεις εχουμε τωρα.

1.Κυβερνηση τεχνοκρατων χωρίς τη συμμετοχή πολιτικων τύπου Μοντι με τη στηριξη νδ πασοκ δημαρ και οποιων άλλων επιθυμουν.

2.Επαναληπτικές εκλογές.

Στις επαναληπτικές εκλογές θα έχουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση ΝΔ αφού πολλοι απο το πασοκ,δημοκρατικη συμμαχία,λαος.μανος,αλλά και πολλοι άλλοι που αφου είδαν ότι ο θυμός δεν οδηγεί πουθενά θα σκεφτούν με τη λογική θα ψηφίσουν ΝΔ.Αφου σκέφτομαι και εγώ για πρωτη φορά στη ζωή μου να ψηφισω δεξιά. :D

Επομένως ο Συριζα πετυχε μια πυρρειο νίκη που δεν οδηγει πουθενά αλλα στο χάος και αθελα του δίνει στη ΝΔ αυτοδύναμη κυβέρνηση,

Επομένως δεν πρέπει να πανηγυρίζεις Μητσο αλλά να προβληματίζεσαι.

Εδώ είναι ο Αμαρτωλός και θυμήσου καλά αυτά που σου γράφει τώρα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι και ο Λαος που θελει το ΚΚΕ και την Δημοκρατικη Αριστερα να Δωσουν ψηφο Εμπιστοσυνης.....! στον Συριζα !!!!!!!!!!!

Υ/Γ Σε αντιθετη περιπτωση τα εν λογω κομματα δεν θα λαβουν ουτε το 50% των οργανωμενων μελων των,στις εκλογες που θα ακολουθησουν.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ...! το ποταμι δεν γυριζει πισω...ΤΕΛΟΣ.

Υ/Γ Υπερβαση απο ολους...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κομμα που ηθελε να λεγεται δημοκρατικο-σοσιαλιστικο (πασοκ.... απορω πως το γραφω) καταφερε να κυβερνησει στηριζομενο στο στρατο απο βολεμενους που ειχε δημιουργησει πιο χουντικα και απο τη δικτατορια του παπαδοπουλου, καταφερε μετα απο τριαντα οχτω χρονια να ξαναφερει τη χουντα στο προσκηνιο,καταφερε να ξεπουλησει και ισοπεδωσει σε συνεργασια μαζι με το ετερον ημισυ τη νδ(αληθεια ποσο μυαλο ειχαν ολοι αυτοι που εδωσαν 19% στους υπονομευτες τησ χωρα, αλλα βεβαια ειπαμε ο στρατος των βολεμενων))οτι δικαιωμα ειχαν κατακτησει ο λαος με αγωνες με νεκρους με διωγμους..... Ενα πολυ μεγαλο μπραβο σε ολη τη νεολαια που την κατηγορουν ολοι οτι απεχει γιατι εδωσε επιτελους οραμα στο κοσμο (πασοκ και νδ μαζι σε ηλικιεσ απο 20 εως 45 πηραν ουτε 10%). Τωρα ειναι η ωρα του λαου της αριστερας και της δημοκρατιας στη χωρα που γενηθηκε η δημοκρατια. Ρε παιδια το κλαμα που επεφτε χθες στο mega δεν εχει προηγουμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ,ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΑΥΤΟ! ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ! ΚΑΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΝΟΜΙΖΩ! ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου χαρίζω δυο κείμενα: Το πρώτο το είχα παίξει το 1991 - ήταν ο πρώτος μου ρόλος στο θέατρο. Το δεύτερο το έγραψα πέρσι , αλλά δεν το έπαιξα ακόμη, και εύχομαι να μην το παίξω ποτέ...

Τώρα το είδα και αιφνιδιάστηκα ευχάριστα για τα ευγενή ενδιαφέροντά σου! Θα τα διαβάσω μόλις φύγει αυτή η τρέλα των εκλογών.

Αμαρτωλέ, αν ο Σαμαράς ήξερε ότι θα πάρει αυτοδυναμία θα έλεγε από χθες εκλογές. Και αυτός όμως αλλά και ο Βενιζέλος ξέρουν ότι αν ξαναγίνουν εκλογές θα λάβουν τα ποσοστά του Καρατζαφέρη. Μιλάμε για ένα τέλος εποχής. Με την ψήφο τους χθες οι Έλληνες έδειξαν ότι δεν είναι το πειραματόζωο των αγορών και απαιτούν το δικαίωμά τους στην ύπαρξη. Δυστυχώς μία μικρή μερίδα απελπισμένων ανθρώπων με χαμηλό μορφωτικό επίπεδο επέλεξε τους πολιτικούς χούλιγκανς της χρυσής αυγής και έβαλε στη βουλή τον παράφρονα Μιχαλολιάκο και την συμμορία του... Θα καεί όμως το χαρτί αυτό όταν τα γουρούνια αυτά αρχίσουν να μιλάνε και να κάνουν τις γνωστές καφρίλες τους και εντός της βουλής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξηφανισθη.Εγιναν ακριβως τα πραγματα όπως τα ηθελε ο αμαρτωλός.Χάος. :lol:

Κυβερνηση δεν προκειται να σχηματισθεί με τη παρουσα συνθεση της βουλής.

Δυο περιπτωσεις εχουμε τωρα.

1.Κυβερνηση τεχνοκρατων χωρίς τη συμμετοχή πολιτικων τύπου Μοντι με τη στηριξη νδ πασοκ δημαρ και οποιων άλλων επιθυμουν.

2.Επαναληπτικές εκλογές.

Στις επαναληπτικές εκλογές θα έχουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση ΝΔ αφού πολλοι απο το πασοκ,δημοκρατικη συμμαχία,λαος.μανος,αλλά και πολλοι άλλοι που αφου είδαν ότι ο θυμός δεν οδηγεί πουθενά θα σκεφτούν με τη λογική θα ψηφίσουν ΝΔ.Αφου σκέφτομαι και εγώ για πρωτη φορά στη ζωή μου να ψηφισω δεξιά. :D

Επομένως ο Συριζα πετυχε μια πυρρειο νίκη που δεν οδηγει πουθενά αλλα στο χάος και αθελα του δίνει στη ΝΔ αυτοδύναμη κυβέρνηση,

Επομένως δεν πρέπει να πανηγυρίζεις Μητσο αλλά να προβληματίζεσαι.

Εδώ είναι ο Αμαρτωλός και θυμήσου καλά αυτά που σου γράφει τώρα. :D

Τώρα εσύ ή δεν θέλεις να παραδεχτείς ότι το ΠΑΣΟΚ (το οποίο κι εγώ ψήφιζα 20 χρόνια) δεν έχει καμία σχέση με το σοσιαλισμό ή είσαι μαζόχας και σ΄αρέσει ο Αντωνάκης.Και σαν και σένα υπάρχουν μερικά γεροντάκια ακόμη που στα καφενεία του χωριού τους υπάρχουν ταμπέλες "το καφενείο των δεξιών" και το "καφενείο των αριστερών".Ναι αυτοί κι εσύ δεν αλλάζουν αλλά εμείς οι υπόλοιποι τι φταίμε ρε φίλε; Αν είναι να ψηφίσεις για πρώτη φορά δεξιά σε επερχόμενες εκλογές κάνε κάτι άλλο εκείνη τη μέρα.Μη μας θάβεις κι εμάς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξηφανισθη.Εγιναν ακριβως τα πραγματα όπως τα ηθελε ο αμαρτωλός.Χάος. :lol:

Κυβερνηση δεν προκειται να σχηματισθεί με τη παρουσα συνθεση της βουλής.

Δυο περιπτωσεις εχουμε τωρα.

1.Κυβερνηση τεχνοκρατων χωρίς τη συμμετοχή πολιτικων τύπου Μοντι με τη στηριξη νδ πασοκ δημαρ και οποιων άλλων επιθυμουν.

2.Επαναληπτικές εκλογές.

Στις επαναληπτικές εκλογές θα έχουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση ΝΔ αφού πολλοι απο το πασοκ,δημοκρατικη συμμαχία,λαος.μανος,αλλά και πολλοι άλλοι που αφου είδαν ότι ο θυμός δεν οδηγεί πουθενά θα σκεφτούν με τη λογική θα ψηφίσουν ΝΔ.Αφου σκέφτομαι και εγώ για πρωτη φορά στη ζωή μου να ψηφισω δεξιά. :D

Επομένως ο Συριζα πετυχε μια πυρρειο νίκη που δεν οδηγει πουθενά αλλα στο χάος και αθελα του δίνει στη ΝΔ αυτοδύναμη κυβέρνηση,

Επομένως δεν πρέπει να πανηγυρίζεις Μητσο αλλά να προβληματίζεσαι.

Εδώ είναι ο Αμαρτωλός και θυμήσου καλά αυτά που σου γράφει τώρα. :D

Διαβάζοντας το παραπάνω κείμενο που ξεκινά με το τρομερό : " Εγιναν ακριβως τα πραγματα όπως τα ηθελε ο αμαρτωλός.Χάος." το οποίο ακολουθεί το δυνατό κακάρισμα ενός γεροξεκούτη που κινδυνεύει να καταπιεί την μασέλα του, βρήκα μια καταλληλότερη θέση για την παραπάνω δημοσίευση.

Ανήκει εδώ: http://eimaimalakas.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΘΡΗΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ – ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ!

Αναρτήθηκε από τον/την olympiada στο Μαΐου 6, 2012

233.jpg?w=400&h=275ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΜΑΖΙΚΑ. ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟΥ ΚΑΜΙΝΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ, ΖΗΤΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΣΤΟ …ΙΣΛΑΜΑΜΠΑΝΤ!

Με δάκρυα στα μάτια υποδέχθηκαν τα χαμηλά ποσοστά του ΠΑΣΟΚ, οι Πακιστανοί, Συριανοί, Μογγόλοι, Αφρικανοί και λοιποί λαθρομετανάστες υποστηριχτές της παράταξης.. Τους έταξαν κάρτες μονιμοποίησης και άλλα πολλά, αλλα τελικά θα πάρουν τα….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε για νέες εκλογές από ότι φαίνεται.

Και διαφωνώ με τον αμαρτωλό για τις προβλέψεις του (και αν ψηφίσει δεξιά να του κοπεί το χέρι που έλεγε και ο παππούς μου χεχε).

Στις επαναληπτικές θα αυξηθούν τα ποσοστά της ΝΔ όντως, αλλά θα αυξηθούν πιστεύω περισσότερο τα ποσοστά του ΣΥΡΙΖΑ. Προσωπικά μου άρεσαν τα αποτελέσματα των εκλογών (και δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ) - και δεν πιστεύω ότι οδεύουμε προς το χάος, μάλλον προς κάτι καλύτερο (όπως μια κυβέρνηση ευρύτερης συνεργασίας με λεπτές ισορροπίες όπου δεν θα μπορούν πλέον να νομοθετούν κατά το δοκούν και αντιγράφοντας απλώς τις εντολές της τρόικας...)

Υπάρχει και το κακό σενάριο του αμαρτωλού - δεν είναι απίθανο να συμβεί και πολλά θα κριθούν και από τις κινήσεις των κομμάτων τις επόμενες ημέρες. Προσωπικά πιστεύω ότι αν ο Τσίπρας το παίξει έξυπνα, πάμε για ΣΥΡΙΖΑ πρώτο κόμμα στις επόμενες εκλογές... Το Σαμαρά τον είδα σα χαμένο χτες το βράδυ, το ίδιο και την Αλέκα, λογικό βέβαια καθότι άλλα υπολογίζανε και άλλα ήρθανε.. Επίσης θα στεναχωρήσω το φίλο μας το Λούκυ και θα προβλέψω ότι στο σενάριο το αισιόδοξο το παραπάνω, ο ΣΥΡΙΖΑ θα πάρει τουλάχιστον ένα 1% από τα εκλογικά ποσοστά της ΔΗΜ. ΑΡ. στις επόμενες εκλογές. Επίσης στις 2ες εκλογές τα ποσοστά της Χρυσής αυγής θα πέσουν και θα πάρει παραπάνω ψήφους η ΝΔ (το ίδιο ισχύει και για ΛΑΟΣ και ΔΗΣΥ που θα αφανιστούν πρακτικά...).

Οι παλιοί θα θυμούνται τις πολλές εκλογές του 89-90' (Εγώ τότε είμουνα 6 χρονών αλλά κάτι έχω διαβάσει...). Γενικά η αρχή ότι οι 2 πρώτοι αυξάνουν τα ποσοστά τους παραμένει. Θα δούμε ποιος από τους δύο έχει μεγαλύτερο ρεύμα όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρώτη γεύση για όσους ψήφισαν τα ζώα της Χρυσής Αυγής. Μαθήματα "δημοκρατίας" από τους τραμπούκους. Και έπεται συνέχεια...

Η 6η Μαΐου είναι μεγάλη μέρα. Κανείς δεν θα μπορέσει να σταματήσει 100.000 Χρυσαυγίτες. Και εάν κατεβάζουν τα τεθωρακισμένα, τότε να ξέρουν ότι θα είναι μαζί μας!» φώναξε.

Αν αυτό δεν απειλή, και αν κάποιοι εξακολουθούν να κωφεύουν δίνοντας με τη σιωπή τους βήμα σε τέτοιους ανθρώπους, φοβάμαι το χειρότερο. Και δυστυχώς, δεν τους ψήφισαν φοβισμένοι ηλικιωμένοι, αλλά νέοι άνθρωποι.Και αυτό είναι το ανησυχητικό. Το δεύτερο στοιχείο, είναι η μεγάλη αποχή (περίπου 36%), η οποία βέβαια είναι σε μεγάλο ποσοστό συνυφασμένη με την οικονομική δυσκολία πολλών ψηφοφόρων να μεταβούν στον τόπο που ασκούν το εκλογικό τους δικαίωμα. Και βέβαια το 19% που συγκεντρώνουν τα κόμματα εκτός Βουλής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξηφανισθη.Εγιναν ακριβως τα πραγματα όπως τα ηθελε ο αμαρτωλός.Χάος. :lol:

Κυβερνηση δεν προκειται να σχηματισθεί με τη παρουσα συνθεση της βουλής.

Δυο περιπτωσεις εχουμε τωρα.

1.Κυβερνηση τεχνοκρατων χωρίς τη συμμετοχή πολιτικων τύπου Μοντι με τη στηριξη νδ πασοκ δημαρ και οποιων άλλων επιθυμουν.

2.Επαναληπτικές εκλογές.

Στις επαναληπτικές εκλογές θα έχουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση ΝΔ αφού πολλοι απο το πασοκ,δημοκρατικη συμμαχία,λαος.μανος,αλλά και πολλοι άλλοι που αφου είδαν ότι ο θυμός δεν οδηγεί πουθενά θα σκεφτούν με τη λογική θα ψηφίσουν ΝΔ.Αφου σκέφτομαι και εγώ για πρωτη φορά στη ζωή μου να ψηφισω δεξιά. :D

Επομένως ο Συριζα πετυχε μια πυρρειο νίκη που δεν οδηγει πουθενά αλλα στο χάος και αθελα του δίνει στη ΝΔ αυτοδύναμη κυβέρνηση,

Επομένως δεν πρέπει να πανηγυρίζεις Μητσο αλλά να προβληματίζεσαι.

Εδώ είναι ο Αμαρτωλός και θυμήσου καλά αυτά που σου γράφει τώρα. :D

Αμαρτωλέ

Στο πρώτο ενδεχόμενο συμφωνό έως το σημείο των τεχνοκρατών-ο Σαμαράς θέλει οπωσδήποτε πρωθυπουργιλίκη και ο χοντρός Αντιπροεδρία (κατά το Αντιβασιλεία). Απλά εναπόκειται στον Κουβέλη αν θα συνεναίσει.

Το δεύτερο είναι πιο πιθανό και απλά είναι στα χέρια του εντολοδόχου τους Παπαροδήμου, τι ποσοστό θα βγάλει ο Τσίπρας και ο Καμμένος...και εξηγούμαι

Όταν είναι προγραμματισμένο να έρθουν στους φορολογούμενους αυτή την εβδομάδα τα ΕΤΑΚ 2 ετών και ο ΦΑΠ 2011... όταν είναι προγραμματισμένη η αναδρομική μείωση των συντάξεων εντός του Μαΐου... όταν θα αρχίσουν να συρρέουν οι φορολογούμενοι στους λογιστές τους με τα εκκαθαριστικά των συντάξεων και των μισθών τους και αντικρύσουν την λαίλαπα των φόρων που θα κληθούν να πληρώσουν...

Είτε θα πανε οι δηλώσεις και όλες αυτές οι υποχρεώσεις κατα Δεκέμβριο μεριά, είτε εάν επιμείνουν στο χρονοδιάγραμμά τους, η κρυάδα που θα φάνε στις 10 ή 17/6 ΝΔ & ΠΑΣΟΚ (ότι θα έχει απομείνει από αυτούς) θα είναι σκέτος καταποντισμός.

Σε συνδιασμός δε με το εκλογικό αποτέλεσμα της Γαλλίας και την αναμενόμενη πτώση του ευρώ που άρχισε ήδη να σημειώνεται, η Γερμανία είτε θα αλλάξει άρδην τροπάριο είτε θα καταδικαστεί σε 3η συνεχόμενη ήττα σε παγκόσμιο πόλεμο. Όσα λέει ο Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα (τον) Σόιμπλε περι ανάπτυξης της Γερμανιας, λόγω εφαρμογής αυστηρής δημοσιονομικής πολιτικής, είναι μ@λακίες ολκής, απλά και μόνο διότι όσες Γερμανικές παραγωγικές μονάδες ήταν στην Ελλάδα, έκλεισαν ή υπολειτουργούν και η παραγωγή μεταφέρθηκε στην Γερμανία (ας μας πει κάποιος βέβαια αν είναι ίδιο το κόστος κατασκευής Ελλάδας-Γερμανίας, με δεδομένα τα εργατικά).

Από το ΚΚΕ δεν περιμένω τίποτα ή μάλλον περιμένω να κάνουν ότι έκαναν πάντα: Αντίδραση για την αντίδραση (αφήνουμε δε το γεγονός ότι με τέτοια κοσμογονία και ανατροπή των καταστάσεων, κατάφεραν να πείσουν μόνο 1 επιπλέον στους 100 να τους ψηφίσουν, σε σχέση με τις προγούμενες εκλογές).

Πάντως διαβλέπω σε βάθος 2-3 ετών (ίσως και πολύ νωρίτερα) τον μετασχηματισμό ΝΔ & ΠΑΣΟΚ σε Ανεξάρτητους Έλληνες & ΣΥΡΙΖΑ αντίστοιχα...

Υ.Γ. Η ΠΟΛ.ΑΝ έσκισε με 18,9%!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...