Προς το περιεχόμενο

10 λόγοι που ΠΑ.ΣΟ.Κ & Ν.Δ θα πάρουν ποσοστό >60%


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε μια ιδιοτυπη κοινοβουλευτικη Δημοκρατια που καταστρατηγειται η Βασικη Αρχη της Δημοκρατιας η Αρχη της πλειοψηφιας (εκλογικο συστημα).Ειμαι εναντια στην συγκεκριμενη μορφη της Δημοκρατιας δηλ τον κοινοβουλευτικο κοινωνικο εκφασισμο που οδηγηθηκε η χωρα μετα την μεταπολιτευση.Ψηφιζω λοιπον Λευκο δεν με εκφραζει κανενα κομμα της Αριστερας και δεν ειμαι αντιεξουσIαστης η κομμουνιστης(δεν συναδουν με τον βιο μου) Ομως με καλυπτουν τα περιεχομενα των προκυρηξεων της 17 Νοεμβρη.

Υ/Γ Ειμαι υπερ της βιαιας συγκρουσης και οχι των ειρηνικων εκδηλωσεων και διεκδικησεων με τραγουδακια ,τσιπουρα και φλερτ....! Ξεχασα και κατι για την ΚΥΠ το Oνοματεπωνυμο μου υπαρχει στο forums.

ΑΡΝΙΕΜΑΙ....!

+1000

Το σχοινί, η σκουριασμένη λεπίδα και ο λάκκος με ασβέστη, δεν πρέπει να κάνουν ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ή ΕΞΑΙΡΕΣΗ.

Δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύεις ή πίστευες... Απλά είναι εκνευριστικό και υποτιμητικό για την νοημοσύνη μας, να επικαλλείται οποιοδήποτε κόμμα κλοπηright σε έννοιες, ιδεώδη κλπ. Αυτές και αν είναι δοκιμασμένες συνταγές μεταπολίτευσης, που συντρόφευαν πάντα το ΠΑΣΟΚ και αριστερές κατευθύνσεις, ασκώντας ουσιαστικά ψυχολογική βία σε όποιον είχε διαφορετική ιδεολογική καταβολή ή προτίμηση. Δεν είναι όμως χαρακτηριστικό μόνο των Ελλήνων. Κοίτα τι γίνεται με τους μαύρους στην Αμερική: μετά από 3-4 αιώνες καταπίεσης, πέρασαν στην αντίπερα όχθη και κάνουν όσα τους έκαναν... Άποψή μου: ο χειρότερος καταπιεστής είναι ο μέχρι πρότινος καταπιεζόμενος. Γι' αυτό και η ΠΑΣΟΚαρα αφήνιασε από το 1981 και μετά, με σκάδαλα, προσλήψεις και γκλαμουριά τύπου Κίτσος με Ipad GPS στον γάιδαρο... Η ΝΔ, απλά έβγαινε και προσπαθούσε να μπαλώσει τις κομματικές της τρύπες, με όσες προσλήψεις επέτρεπε ο συνδικαλισμός ΠΑΣΟΚ (είπαμε πάρτε και σεις λίγους να μην φαινόμαστε πλεονέκτες, η τράπουλα είναι σημαδεμένη εδώ και δεκαετίες, η μπάνκα έχει κονομήσει για τρισέγγονα)...

Και άλλο ένα πρόσφατο παράδειγμα: Οργανώνεται από ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟ & ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ τάχα μου κόμμα (ΠΑΣΟΚαρα ολέ) το ηλεκτρονικό φακέλωμα, έχει καθιερωθεί άρση τραπεζικού απορρήτου και σίγουρα θα έρθουν και άλλα τέτοια "μέτρα πάταξης της φοροδιαφυγής". Εάν ήταν άλλο κόμμα εξουσίας, με όσα έκανε το ΠΑΣΟΚ από 04/10/2009, θα είχε εξεγερθεί το σύμπαν από την πρώτη ημέρα. Τώρα, όλοι μόκο και κοκομπλόκο.... Και δεν φταίνε μόνο οι αεροψεκασμοί... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ μόνο για πάρτη σου ρε φίλε. Μαζί σου και στην Κόλαση!!! Τ' ακούς Κίμωνα;;;;;; :rolleyes:

Αλέξης Τσίπρας : ''Δε με νοιάζει τι λέτε για εμάς στα κανάλια σας. Έτσι κι αλλιώς ο κόσμος δε σας πιστεύει πλέον. Τον έχετε συκοφαντήσει, τον έχετε προσβάλλει, τον έχετε εκβιάσει.

Δε με νοιάζει τι γράφουν οι εφημερίδες σας. Με έχετε αποκαλέσει Χρυσαυγίτη, αναρχικό, εθνικιστή, ακραίο και φίλο των τρομοκρατών. Μου προσάπτετε κατηγορίες για όλα τα γούστα.

Σας λέω καθαρά το εξής.

Ο καιρός που είχατε

τον πολιτικό κόσμο στο χέρι πέρασε. Οι μάσκες σας έχουν πέσει. Είστε ταυτισμένοι με το μνημόνιο. Το υπερασπιστήκατε με λύσσα. Είστε τόσο ένοχοι όσο είναι και μνημονιακές πολιτικές δυνάμεις. Έχετε σφιχταγκαλιάσει Βενιζέλο και Σαμαρά, γιατί είναι οι άνθρωποι των δικών σας συμφερόντων. Τον έναν τον έχετε παντρευτεί απ΄ τα παλιά και στον άλλο δίνετε παιδιά για υιοθεσία.

Οι μέρες, όμως, που λύνατε και δένατε πέρασαν ανεπιστρεπτί. Τώρα θα μιλήσει ο λαός και θα γίνετε παρελθόν. Η αριστερά θα πρωταγωνιστήσει, ο λαός μας θα πρωταγωνιστήσει. Η δημοκρατία θα επιστρέψει σε αυτό το τόπο. Και τότε θα καταλάβετε ότι η δημοκρατία έχει κανόνες. Και αυτούς τους κανόνες θα μάθετε να τους σέβεστε. Είτε το θέλετε, είτε όχι.''

και συνεχίζει τη σκέψη του " ένα νέο ΠΑΣΟΚ έρχεται. Είτε το θέλετε, είτε όχι.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι θα επαληθευθεί κάτι τέτοιο...

Αν και δεν θα ήταν άσχημο να συμβεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πασοκ και η ΝΔ σαν κόμματα δεν θα υπάρχουν σε 2 χρόνια από τώρα.....να μου το θυμηθείτε!

Θα υπάρχουν πίστεψέ με !

Με άλλο όνομα αλλά...... θα υπάρχουν !

Τίνος είναι ρε γυναίκα τα παιδιά Μπακογιάννη, Καμμένος, Κατσέλη, Κουβέλης, Κουντουρά, Καρατζαφέρης, Καστανίδης κλπ.

Το ένα είναι γερμανού ναζισταρά, το άλλο είναι ιταλού φασισταρά,

και το τρίτο είναι το δικό μας ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν συμφωνώ με καμμία.Δεν συμφωνώ γιατι δεν βλέπω μόνο το τυρί αλλά και τη φάκα.Μου αρέσει το τυρί αλλά η ΄φακα μετά? :D

Επειδη το τυρι σου αρεσει , αν πεινας να το φας......! αν οχι αστο να παει αστο.............. Γιαννης.....Παριος...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδρύθηκε το κόμμα του Φραπέ!

d96cdeb6d7590aa9e563a29552cc0311_XL.jpg?t=943912800

Οι Θεσσαλονικείς ανέκαθεν είχαν διάθεση για χιούμορ και τις περισσότερες φορές, αυτό είναι πολύ εύστοχο.

Μια παρέα από τη συμπρωτεύουσα, αποφάσισε να ιδρύσει το κόμμα του φραπέ.

Έτσι, έφτιαξαν το καταστατικό για το Μ.Μ.Σ.ΤΑ (Μιμήσου Τα), το οποίο προβ

λέπει:

1. Το κόμμα δεν είναι ούτε μνημονιακό ούτε αντιμνημονιακό. Είναι διαφορετικό.

2. Στο κόμμα δεν μπορούν να παρεισφρήσουν πρώην βουλευτές,

πρώην νομάρχες, πρώην Δήμαρχοι, πρώην πρωθυπουργοί, πρώην γκόμενες, ούτε κι οι επόμενες. Θέλουμε ησυχία. Επιτρέπεται μόνο η προσχώρηση μετανοημένων αντιδημάρχων και αμετανόητων χαλαρών.

3. Βασική Αρχή του είναι το … Χαλαρά!!!

4. Στόχος μας είναι η εξίσωση του βασικού μισθού με τους μισθούς του προνομιούχου Μπαγκλαντές, ήτοι 2.000 € το μήνα για 16 μήνες + έξοδα κίνησης + έξοδα διασκέδασης.

5. Για τους βουλευτές του κόμματος προβλέπεται να καταβάλλε

ται σε εβδομαδιαία βάση το ποσό των 10.000 € προς επιλεγμένους ψηφοφόρους προς τέρψιν σε πάσης φύσεως μπάρα, οριζόντια ή κάθετη.

6. Από τη στιγμή που το κόμμα θα ενταχθεί στη βουλή θα διαγραφού

ν όλα τα χρέη και θα δώσουμε επίδομα ισόβιων διακοπών σε Μέρκελ, Δ.Ν.Τ. και όλους τους Εθνοσωτήρες στα εξωτικά νησιά του Τριγώνου του Διαβόλου.

7. Ως επίσημο σήμα του κόμματος ορίζεται το κουλούρι Θεσσαλονίκης και ο φραπέ με τρία δάχτυλα αφρό και κίτρινο καλαμάκι. (Ή είμαστε χαλαροί ή δεν είμαστε).

8. Σε εβδομαδιαία βάση προβλέπεται αυγοπόλεμος με τους βουλε

υτές μπροστά από το Μνημείο Του αγνώστου Στρατιώτη στο Σύνταγμα.

Αυγά θα διατίθενται δωρεάν σε όλους τους ψηφοφόρους. Οι βουλευτές θα έχουν την πολυτέλεια να προμηθευτούν σκουφάκι μπάνιου.

9. Καθημερινό θα είναι το γιαούρτωμα των βουλευτών που εισέρχονται στο αίθριο της βουλής. Θα παρέχονται δωρεάν γιαουρτάκια 2 % λιπαρών για οικονομία.Κάθε ημέρα προβλέπεται στον δημόσιο τομέα Happy Hour από τις 9.00 το πρωί ως τη λήξη βάρδιας. Ο καφές είναι χορηγία των κατά τόπους καφετεριών.

10. Απαγορεύεται αυστηρά η οποιαδήποτε μορφή ενασχόληση με οποιοδήποτε ζήτημα πλην της χαλάρωσης, μετά τη λήξη της βάρδιας. (Σημ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και συνεχίζει τη σκέψη του " ένα νέο ΠΑΣΟΚ έρχεται. Είτε το θέλετε, είτε όχι.''

Ελάτε τώρα.

Κάντε λίγη υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα ...΄μυστικά' γκάλοπ που διενεργούνται για λογαριασμό των 2 κομμάτων και από κοινού!! παρακαλώ , μιλάνε για ένα ποσοστό σίγουρα γύρω στο 60% και μπορεί να φτάσει έως το 65% μέχρι τη Κυριακή των εκλογών ..

Δεν έχω κανένα λόγο,προσωπικά, να μην τα πιστέψω . Τον μάθαμε τον Ελληνα.Δεν αλλάζει.

Έχω παρατηρήσει αρκετούς όσο πλησιάζει η μέρα της ψήφου να έχουν ..δεύτερες σκέψεις ως προς τα 2 μεγάλα κόμματα ,αφήνοντας να εννοηθεί ότι άλλη επιλογή,πλην των 2, οδηγεί στη πλήρη κατάρρευση. Και το χειρότερο είναι ότι δεν έχουν βγει μαχαίρια μεταξύ ..πράσινων και μπλε..αλλά είναι μια περίπτωση του....μόνοι μας και όλοι σας.

Πράσινοι-μπλε μαζί και όλοι οι άλλοι να πάτε να ....

Ελπίζω οτι έστω και τη τελευταία στιγμή, έστω για μια και μοναδική φορά να μην ψηφίσουν κάποιοι από ..συνήθεια. Διακυβεύονται πολλά και θα είναι κρίμα(για εμάς) για να μην πω μοιραίο και τραγικό να ξαναδούμε συγκυβέρνηση.

Την είδαμε...Δεν θέλουμε άλλο ....

Ρίξτε ότι άλλο θέλετε .

Οτιδήποτε..

Εκτός από αυτούς .

Υ.Γ. Είναι δύσκολη μέρα η αυριανή..οι διαθέσεις είναι άγριες αλλά οι καιροί ΄πονηροί'

Μεγάλη προσοχή σε όσους πάνε προς το κέντρο αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

Ρίξτε ότι άλλο θέλετε .

To θέμα φίλε είναι με ποια λογική έχουμε συνδέσει την ψήφο.Αν την έχουμε συνδέσει με την λογική του εγκεφάλου η με τη λογική αλλου οργάνου του σώματος.

Αν την έχουμε συνδέσει με τη λογική του εγκέφάλου να είσαι σίγουρος ότι θα βγεί το σωστό αποτέλεσμα απο τη κάλπη αν την έχουμε συνδέσει με τη λογική του άλλου οργάνου την βάψαμε.

Και η λογική της οργής δεν αποτελεί λογική που πηγάζει απο τον εγκέφαλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.A.E.Π (κατά κεφαλή) από 19.000,00 εως 26.000,00 ευρώ ανάλογα την περιφέρεια. (πηγή, Τράπεζα Ελλάδας)

2.Ποσοστό ιδιοκατοίκησης 85% (το μεγαλύτερο στην Ευρώπη) (πηγή, Σύλλογος ιδιοκτητών)

3.Ποσοστό φτώχειας συμπεριλαμβανομένους και τους ανέργους 20% (πηγή. ΓΣΕΕ)

4.Ποσοστό κυκλοφορίας αστικών εφημερίδων στο σύνολο κυκλοφορίας του τύπου 95% (πηγή, Πρακτορείο τύπου)

5.Ποσοστό ομογένειας ως προς το θρήσκευμα 97%

6.Ποσοστό αποδοχής κοινού νομίσαματος ευρώ 80% (πηγή, δημοσκοπήσεις)

7.Ποσοστό αποδοχής Ευρωπαικής πορείας πλειοψηφικό.

8.Ποσοστό που θα χάσει κάτι χωρίς την Ευρώπη συντριπτικά μεγαλύτερο από αυτό που δεν έχει να χάσει τίποτα.

9.Ποσοστό αναλφάβητων ελάχιστο.

10.Ποσοστό που νοιώθει ευημερία (Ελλάδα,51 θέση από 151 κράτη, πηγή ΟΟΣΑ).

για να μη ξεχνιόμαστε, επαναλαμβάνω..

τα φύλλα δάφνης που μασάω είναι.. πρώτης ποιότητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη ξεχνιόμαστε, επαναλαμβάνω..

τα φύλλα δάφνης που μασάω είναι.. πρώτης ποιότητας..

Μήπως μασάς πράμα από Ζωνιανά ή από Καλαμάτα Σωτήρη; Είσαι και μοναχοφάης...... δεν είπαμε να κάνει γύρα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε δημοσκόπηση

prime-thumb-medium.jpg

Υπάρχει ένας κόσμος ιδεατός, ίσως και πιο εφικτός από τον σοσιαλισμό. Σε αυτόν τον κόσμο η Δημοκρατική Συμμαχία είναι πρώτο κόμμα στη Βουλή και στο λαό, ενώ πρωθυπουργός της χώρας ορκίζεται η Αλέκα Παπαρήγα. Θα είναι ένας υπέροχος κόσμος αρκεί να το έχεις παίξει και στο στοίχημα. O συνδυασμός δίνει 112.000 ευρώ ανά ευρώ που στοιχηματίζεις. Η χώρα θα έλυνε το πρόβλημα της αξιοποιώντας τη θλιβερή έφεση των κατοίκων της προς τον τζόγο. Παράλληλα, αφού θα μαζεύαμε όλο το χρήμα, θα κατέρρεε το παγκόσμιο σύστημα του τζόγου με τα στημένα παιχνίδια και τα μαύρα λεφτά της ασιατικής μαφίας. Ένας ιδεατός κόσμος δεν είπαμε;

Ο αστείος νόμος που δεν επιτρέπει τη δημοσιοποίηση δημοσκοπήσεων θρέφει την πολιτική συζήτηση με φήμες και κουτσομπολιά. Άλλωστε σε αυτή τη χώρα όλοι ξέρουν μία νοσοκόμα που είδε κάτι και έναν δημοσκόπο που γνωρίζει πολλά. Αυτός είναι ο ένας τρόπος για να διεκδικήσεις πρόσβαση στην ενημέρωση. Ο άλλος είναι να ρίξεις μια ματιά στις αποδόσεις που δίνουν οι εταιρίες στοιχημάτων. Εκεί οι άνθρωποι δεν αστειεύονται. Ζουν από τον τζόγο, άρα οι ίδιοι μόνο τζογαδόροι δεν είναι. Επίσης είναι γνωστό ότι χρησιμοποιούν αποτελέσματα δημοσκοπήσεων και δεν καθορίζουν αποδόσεις με συζητήσεις καφενείου.

Αν, λοιπόν, οι αποδόσεις των στοιχημάτων αντιστοιχούν, κατά κάποιο τρόπο, στις εκτιμήσεις των εταιριών για τη σειρά που θα πάρουν τα κόμματα, τότε είναι σχεδόν βέβαιο ότι η Νέα Δημοκρατία θα είναι πρώτη, πίσω της θα βρίσκεται το ΠΑΣΟΚ, τρίτο κόμμα θα είναι ο ΣΥΡΙΖΑ, ενώ το ΚΚΕ με τους Ανεξάρτητους Έλληνες διεκδικούν την τέταρτη θέση. Πέμπτη η ΔΗΜΑΡ και έκτη η Χρυσή Αυγή. ΛΑΟΣ και Δημοκρατίκη Συμμαχία πιθανότατα θα μπουν. Το ΠΑΣΟΚ θα συγκεντρώσει πάνω από 17.5%, αλλά το άθροισμα των δυνάμεων του με τη Ν.Δ δύσκολα θα ξεπεράσει το 45%. Επικρατέστερος πρωθυπουργός είναι ο Αντώνης Σαμαράς. Λογικό. Τον ακολουθεί ο Λουκάς Παπαδήμος. Μετά αρχίζουν τα ωραία.

Ο Τσίπρας πληρώνει λιγότερο από τον Βενιζέλο, δηλαδή του δίνουν περισσότερες πιθανότητες να μπει στο Μαξίμου. Ο Αλέξης δίνει 7.5 ευρώ για κάθε ένα που στοιχηματίζεται, ενώ ο Βενιζέλος αποδίδει όσο και ο Καμμένος: αν ένας εξ αυτών μπει στο Μαξίμου η απόδοση ειναι 10. Βάζεις ένα κατοστάρικο, παίρνεις χιλιάρικο. Και αν η απόδοση του Τσίπρα φαίνεται χαμηλή, θυμηθείτε ότι έτσι και γίνει πρωθυπουργός το οικονομικό όφελος θα είναι μεγαλύτερο, θα μας απαλλάξει από το μνημόνιο, συνεπώς χαλάλι το μικρό κέρδος. Βέβαια ο «άρρωστος» θα παίξει κάτι σε Αβραμόπουλο. Ο εντελώς κατεστραμένος θα βάλει τα λεφτά του σε Κώστα Καραμανλή. Ο απελπισμένος θα επενδύσει σε Παπαρήγα. Και ο πονηρός θα πάρει τηλέφωνο στο ραδιόφωνο για να πει ότι δεν είναι τυχαία η επιστροφή του Μάκη Ψωμιάδη.

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.8emata&id=14822

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούλη αν και δεν είναι τόσο σχετική μου ήρθε στο μυαλό η ταινία Tzameti 13 που είδα προχτές... Είναι η άλλη πλευρά του τζόγου, όχι και τόσο άσχετη με τη δημοσίευσή σου... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μασάς πράμα από Ζωνιανά ή από Καλαμάτα Σωτήρη; Είσαι και μοναχοφάης...... δεν είπαμε να κάνει γύρα;;;;

γιατρέ μου, δεν κάνει γύρα το πράμα αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουλη ετσι και ποντάρεις στον Τσίπρα τα έχασες τα λεφτά σου

Εγώ παντως θα πονταριζα 100 ευρω στον Παπαδήμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το τυρι σου αρεσει , αν πεινας να το φας......! αν οχι αστο να παει αστο.............. Γιαννης.....Παριος...!

Δεν το τρώγω Θεμιστοκλή,γιατί θέλω να πιστεύω ότι σκέφτομαι σωστά και υπέυθυνα,

Επειδή πιστεύω ΄ότι σκέφτομαι σωστά και επειδή εχω διαβάσει πάρα πολύ για την οικονομική κρίση και γνωρίζω τι θα συμβεί και δεν θα ήθελα να νοιώθω τύψεις συμβάλλοντας στην καταστροφή,θα ψηφίσω κόμμα που να είναι είναι υπερ της ευρωπαικής πορείας της χώρας,φυσικά υπερ του μνημονίου και φυσικά οχι δεξιό κομα.Τώρα μπορείς να υπολογίσεις περίπου τι θα ψηφίσω. :D

Ομως στην πραγματικότητα αν με ρωτήσεις τι κυβέρνηση θα ήθελα, θα χαιρόμουν να προέκυπτε μια ισχυρή η κυβερνηση συνεργασίας αντιμνημονιακή κυβέρνηση η οποία θα κατήγγειλε το μνημόνιο και θα έκανε στάση πληρωμών.Μόνο και μόνο απο΄περιέργεια για το τι θα συμβει μετά.

Εγω προσωπικά δεν διακινδυνεύω τίποτε.

Παιδιά -σκυλιά δεν έχω Η διατροφή μου όπως την έχω διαμορφωση ειναι ελάχιστη.Φρουτα και λαχανικά,τα οποία μπορώ να τα παράγω και ο ίδιος αφου διαθέτω σε δυο χωριά μερικα΄χωραφάκια και κήπο.Εξαιτίας αυτής της διατροφής χαίρω ακρας υγειας και επομένως δεν είμαι εξαρτημένος απο φαρμακα για να μην μπορω να τα προμηθευθω όταν αυριο θα προκύψει πρόβλημα με τον εφοδιασμό της αγοράς απο φάρμακα.

Απλά σκάω από περιέργεια να δω το αποτέλεσμα του πειράματος.Η να δώ τα ξυνισμένα μούτρα των αντιμνημονιακών και να γελάω όταν θα υποχρεώνονται εκ των πραγμάτων να ακολουθήσουν το μνημόνιο και να δω τι θα πούν στον κόσμο που τον είχαν γεμίσει με υποσχέσεις και ψεύτικες ς ελπίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amartolos: Η αριστερη ψηφος θα κριθει απο την διαχειριση αυτης και στην πορεια ....!.... θα ξεκαθαρισουν τα χλωρα απο τα ξερα .......!

Υ/Γ Ολα απο χερι καμμενα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν .. εμείς οι υπόλοιποι .. που έχουμε κάτι να χάσουμε.. και παιδιά/σκυλιά να αναθρέψουμε.. θα σας παρακαλούσαμε να υποκύψετε στην περιέργεια σας.. έτσι κι αλλιώς δεν διακινδυνεύετε και κάτι.. ενώ εμείς.. ξέρουμε..

http://www.taxheaven...ws/view/id/9887

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν .. εμείς οι υπόλοιποι .. που έχουμε κάτι να χάσουμε.. και παιδιά/σκυλιά να αναθρέψουμε.. θα σας παρακαλούσαμε να υποκύψετε στην περιέργεια σας.. έτσι κι αλλιώς δεν διακινδυνεύετε και κάτι.. ενώ εμείς.. ξέρουμε..

http://www.taxheaven...ws/view/id/9887

Συμφωνώ με το Σούλη.... :D

Θα τον ψήσουμε τελικά τον αμαρτωλό... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ' ότι πιστεύω ότι αν δεν ακολουθήσει συγκυβέρνηση ΠΑΣΟΚ-ΝΔ μετά τις εκλογές , η επόμενη μέρα θα είναι χειρότερη - κυριώς απο τον εκβιασμό που θα ακολουθήσει απο την τρόικα- δεν θα καταβληθείι η επόμενη δόση - οπότε μισθοί δημοσίου - συντάξεις δεν θα μπορούν να καταβληθούν , οι τράπεζες δεν θα δίνουν χρήματα, κτλ

Τι σημαίνει όμως για το μεγάλο μέρος του ελληνικού λαού αυτή η σταθερότητα που τα δύο κόμματα υπόσχονται ?

Ακόμα και αν πέσουν μέσα και σε ένα χρόνο έρθει η ανάπτυξη, τι σημαίνει αυτό για τον μισθωτό των 350-450 ευρώ με ας πούμε 2% αύξηση τον χρόνο, με τις συντάξεις στο ναδίρ και την δημόσια περιουσία ( ΔΕΗ, Λιμάνια, κτλ) στον παραγωγικό ιδιωτικό τομέα που θα απασχολεί υπαλλήλους και εργάτες με τους παραπάνω μισθούς.

Νομίζω άνετα μιλάμε για 15 χρόνια φτώχιας , και με όλους τους υπευθύνους δημιουργίας αυτού του κράτους της διαφθοράς ακόμα στην εξουσία.

Παρόλο που κάνενας πολιτικός σχηματισμός δεν μου δημιουργεί εμπιστοσύνη , δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορούμε να συνεχίσουμε με του ίδιους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί μου έχει κολλήσει πάλι, ότι δε θα χουμε καθαρές εκλογές. Όλο νοθείες βλέπω.

Δλδ τα ποσοστά που πρέπει να βγούνε, θα βγούνε. 160 έδρες τα 2 κόμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολύς λόγος γίνεται για ευρωπαίκες πορείες , παραμονή στο ευρώ , συνεργασία Αριστεράς με Λαϊκη Δεξία (Τσίπρας-Καμμένος) , να ξαναγράψω 5 πράγματα .....

Οι αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι που είναι υπέρ της ΕυρωπαΊκης προοπτικ΄ςη της χώρας , μπορούν να μας εξηγήσουν και σε μας τους αναποφάσιστους ποιά είναι αυτή η ΕυρωπαΊκη προοπτική έτσι ώστε να ρίξουμε και εμείς τη ψήφο μας εκεί ? Γιατί εγώ αυτό που βλέπω είναι να ακολουθούμε πιστά μια λανθασμένη πολιτική (αποδεδειγμένα και παραδεκτά από όλους) που μας οδηγέι με απόλυτη ακρίβεια σε 2 δρόμους , είτε την έξοδο από την ευρωζώνη (που δεν συμφέρει και τους εταίρους) ή την παραμονή στην Ευρωζώνη αλλά με διαφορατικά στάνταρτς , δηλαδή θα είμαστε η πρώτη(τουλάχιστον προς το παρόν) χώρα-μέλος της Ε.Ε. που θα έχουμε Ευρωπαϊκο μόνο το επίπεδο κόστους ζωής (τιμές προϊόντων και υπηρεσίων) , επίπεδο φόρων και κυνήγι Αμερικάνικο , μισθούς Βαλκανίων και κοινωνικό Κράτος και παροχές(υγεία , παιδεία κλπ) Αφρικανικής χώρας .....

Αν λοιπόν αυτό είναι Ευρώπη τότε ΧΑΡΙΣΜΑ σας ........

Όσον αφορά τη τυχόν συνεργασία Σύριζα με Ανεξάρτηοτυς Έλληνες , αυτοί που το φωνάζουν είναι κυρίως αυτοί που έχουν κάνει ήδη συνεργασία (Πασοκ-ΝΔ) και άρα έχουν ήδη καταργήσει τις γραμμές μεταξύ κεντροδεξιάς με κεντροαριστεράς , εάν υποθέσουμε ότι το Πασοκ είναι κεντροαριστερό και σοσιαλιστικό κόμμα (το καλύτερο ανέκδοτο ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....................Στην πορεια θα ξεκαθαρισουν τα ξερα απο τα χλωρα εννοω τους Ανεξαρτητους Ελληνες , Χρυση Αυγη...κτλ

Υ/Γ Προσωπικα επιθυμω την συγκλιση των Αριστερων Κομματων εστω......και μετα την εκλογικη διαδικασια.Η Μαχη πρεπει να δοθει Σωμα με Σωμα ειτε μεσα απο την ΕΟΚ ειτε εξω απο αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...