Προς το περιεχόμενο

ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΝΑ ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι έστειλα δήλωση εταιρείας και στο Ε3 στα πεδία για την φορολογική αναμόρφωση δεν πρόσεξα το δεύτερο δεξιό κουμπάκι για τους λοιπούς πίνακες (τηλέφωνα,αυτοκίνητα,...) και δεν το συμπλήρωσα. Ουσιαστικά δεν συμπλήρωσα τους παρακρατούμενους φόρους , ΦΠΑ. Συμπλήρωσα μόνο στον πρώτο πίνακα ποσό στις λοιπές δαπάνες , ποσό το οποίο φορολογικά αναμορφώθηκε. Το οριστικοποίησα το πήρε και το πήρα χαμπάρι μετά τρεις μέρες.

Τι κάνω τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω ότι με την οριστικοποίηση εκδόθηκε και ταυτότητα πληρωμής για την πρώτη δόση. Παίζει κανένα ρόλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηλ στα κεντρικα να σου κανουν αποριστικοποιηση τα κοριτσια ειναι μια λυση

xaxaxaxax τα κοριτσια...................ποσες και ποσες φορες εχουμε μιλησει μαζι τους φιλε ethos ............χαχαχαχαχα.........μου θυμισε οταν 4,00 το πρωι μετα απο μια φυαλη λεμε.....παμε στα κοριτσια.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΩΣΤΑΣ Α

Συνάδελφοι έστειλα δήλωση εταιρείας και στο Ε3 στα πεδία για την φορολογική αναμόρφωση δεν πρόσεξα το δεύτερο δεξιό κουμπάκι για τους λοιπούς πίνακες (τηλέφωνα,αυτοκίνητα,...) και δεν το συμπλήρωσα. Ουσιαστικά δεν συμπλήρωσα τους παρακρατούμενους φόρους , ΦΠΑ. Συμπλήρωσα μόνο στον πρώτο πίνακα ποσό στις λοιπές δαπάνες , ποσό το οποίο φορολογικά αναμορφώθηκε. Το οριστικοποίησα το πήρε και το πήρα χαμπάρι μετά τρεις μέρες.

Τι κάνω τώρα;

Συγνώμη μιλάς για φορολογική αναμόρφωση η για Ε3 ; Στο Ε3 βάζεις συγκεντρωτικά το ποσό της αναμόρφωσης , που έχει πεδίο για τηλέφωνα αυτοκίνητα και παρακρατούμενους φόρους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη μιλάς για φορολογική αναμόρφωση η για Ε3 ; Στο Ε3 βάζεις συγκεντρωτικά το ποσό της αναμόρφωσης , που έχει πεδίο για τηλέφωνα αυτοκίνητα και παρακρατούμενους φόρους;

Εχει σχετικά πεδία δυστυχώς. Θα το δεις είναι πάνω -πάνω στο έντυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΩΣΤΑΣ Α

Εχει σχετικά πεδία δυστυχώς. Θα το δεις είναι πάνω -πάνω στο έντυπο.

Σε ποια σελίδα συνάδερφε; μιλάμε για το έντυπο από το taxis; εγώ γιατί δεν το βλέπω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΩΣΤΑΣ Α

Σε ποια σελίδα συνάδερφε; μιλάμε για το έντυπο από το taxis; εγώ γιατί δεν το βλέπω;

OK Tο είδα, εννοείς το εντυπο σε ηλεκτρονικη μορφή που συμπληρώνεις σε αποστολή, εγω εννοούσα την έντυπη μορφή του απο το e-entypa. Το συμπλήρωσα σε χαρτί και δεν έιχα μπεί μέσα στο πεδίο για αποστολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σχετικά πεδία δυστυχώς. Θα το δεις είναι πάνω -πάνω στο έντυπο.

Σε ποιόν κωδικό του εντύπου Ε3 αναφέρεσαι?

Αναφέρεσαι σε κωδικούς πέραν των 564-567?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιόν κωδικό του εντύπου Ε3 αναφέρεσαι?

Αναφέρεσαι σε κωδικούς πέραν των 564-567?

Ναι, τα βγάζει στην πρώτη σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το ηλεκτρονικό Ε3 και άλλο το χειρόγραφο.

Στο τέλος θα έχει και ανάμεικτο, χειρόγραφο Ε3 & ηλεκτρονική αναμόρφωση.

Ολοταχώς προς το μέλλον...

Βρε 10€ να φτάσει ο μηνιαίος μισθός όχι επενδύσεις δε θα δούμε αλλά η βροχή από λουκέτα θα συνεχίζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟΥ Ε3.ΕΝΩ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΩΔΙΚΟΣ 1101 ΚΑΙ ΥΠΟΛΙΓΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ 30% ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟς.ΕΝΩ Η ΠΡΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΔΑΠΑΝΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΓΙΑ 1 ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ 1 ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ, ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΝΤΥΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΙΙΙ ΚΩΔ. 1128 ΔΕΝ ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΔΑΠΑΝΩΝ. ΕΝΩ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΤΙ ΚΑΝΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟΥ Ε3.ΕΝΩ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΩΔΙΚΟΣ 1101 ΚΑΙ ΥΠΟΛΙΓΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ 30% ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟς.ΕΝΩ Η ΠΡΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΔΑΠΑΝΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΓΙΑ 1 ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ 1 ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ, ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΝΤΥΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΙΙΙ ΚΩΔ. 1128 ΔΕΝ ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΔΑΠΑΝΩΝ. ΕΝΩ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΤΙ ΚΑΝΩ?

εχει πρόβλημα με την στρογγυλοποίηση και πρέπει να το διορθώσουν άμεσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι έστειλα δήλωση εταιρείας και στο Ε3 στα πεδία για την φορολογική αναμόρφωση δεν πρόσεξα το δεύτερο δεξιό κουμπάκι για τους λοιπούς πίνακες (τηλέφωνα,αυτοκίνητα,...) και δεν το συμπλήρωσα. Ουσιαστικά δεν συμπλήρωσα τους παρακρατούμενους φόρους , ΦΠΑ. Συμπλήρωσα μόνο στον πρώτο πίνακα ποσό στις λοιπές δαπάνες , ποσό το οποίο φορολογικά αναμορφώθηκε. Το οριστικοποίησα το πήρε και το πήρα χαμπάρι μετά τρεις μέρες.

Τι κάνω τώρα;

Εμπρόθεσμη συμπληρωματική στην Δ.Ο.Υ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι την πάτησα και εγώ στο πρώτο Ε5,Ε3 που έστειλα. Δεν πρόσεξα ότι υπήρχε κουμπί όπου συμπληρώνεις την κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης. Όταν πήρα εκτύπωση το Ε5 & Ε3 εκτυπώθηκε μαζί και η μηδενική κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης και έπαθα σοκ. Βέβαια το μόνο που έπρεπε να συμπληρώσω ήταν το ΦΠΑ στην κατάσταση αποδοθέντων & οφειλόμενων φόρων.

Τί γίνεται τώρα; μπορώ να πάω χειρόγραφη στη ΔΟΥ ; Θα την δεχθούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έβγαλε η ΠΟΦΕΕ ανακοίνωση για χειρόγραφη υποβολή Ε9, βάλθηκαν μερικοί (εγώ ήμουν απ΄ τους πρώτους) να την κράξουμε.

Τώρα βλέπω την αγωνία μερικών να υποβάλλουν και τις Δηλώσεις των εταιρειών χειρόγραφα.

Ανακαλώ το κράξιμο για το Ε9 και υποκλίνομαι για την διορατικότητα της ΠΟΦΕΕ, η οποία προέβλεψε οτι μετά την χειρόγραφη υποβολή των Ε9, θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες Δηλώσεις.

Επιστροφή στο μέλλον λοιπόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι την πάτησα και εγώ στο πρώτο Ε5,Ε3 που έστειλα. Δεν πρόσεξα ότι υπήρχε κουμπί όπου συμπληρώνεις την κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης. Όταν πήρα εκτύπωση το Ε5 & Ε3 εκτυπώθηκε μαζί και η μηδενική κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης και έπαθα σοκ. Βέβαια το μόνο που έπρεπε να συμπληρώσω ήταν το ΦΠΑ στην κατάσταση αποδοθέντων & οφειλόμενων φόρων.

Τί γίνεται τώρα; μπορώ να πάω χειρόγραφη στη ΔΟΥ ; Θα την δεχθούν;

Γιατί να μη τη δεχτούν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
επισκέπτη Βασιλης

επειδη την ιδια κοτσανα εκανα και εγω (δηλ. δε συμπληρωσα την κατασταση αποδοθεντων φορων) και εβγαλα και ταυτοτητα πληρωμης που πρεπει να πληρωθει μεχρι αυριο, να προχωρισω σε εμπροθεσμη τροποποιητικη Ε3,Ε5 στη ΔΟΥ?? Ο φορος θα πληρωθει στη ΔΟΥ με γραμματιο εισπραξης οχι μεσω ταυτοτητα πληρωμης (να την αγνοησω). Σωστα? Οι προηγουμενοι που κανατε την ιδια κοτσανα ειχατε κανενα προβλημα??

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκέπτης

επειδη την ιδια κοτσανα εκανα και εγω (δηλ. δε συμπληρωσα την κατασταση αποδοθεντων φορων) και εβγαλα και ταυτοτητα πληρωμης που πρεπει να πληρωθει μεχρι αυριο, να προχωρισω σε εμπροθεσμη τροποποιητικη Ε3,Ε5 στη ΔΟΥ?? Ο φορος θα πληρωθει στη ΔΟΥ με γραμματιο εισπραξης οχι μεσω ταυτοτητα πληρωμης (να την αγνοησω). Σωστα? Οι προηγουμενοι που κανατε την ιδια κοτσανα ειχατε κανενα προβλημα??

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Εάν δεν αλλάζει το αποτέλεσμα του Ε5 και Ε3 περιμένεις να ανοίξει το σύστημα για την αναμόρφωση του 2012 και την στέλνεις . Έτσι κι αλλιώς είναι υποχρεωτικά ηλεκτρονικά . Εάν αλλάζει το αποτέλεσμα τροποποητική στη Δ.Ο.Υ για Ε3 και Ε5 και πάλι την αναμόρφωση ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...