Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει το σύστημα για υποβολή Ε5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά καλό μήνα, το ειδα το αρχείο σου δεν είναι και το σπανιότερο είναι το συνηθέστερο της τελευταιας διετίας, εμένα που πάω να υποβάλλω οριστικά το ε3 και δεν μου βγάζει το ναι ή το όχι , αυτό πρώτη φορά το βλέπω , αλοίμονο με την κατάντια μας , να καθόμαστε ολημερίς και ολονυκτίς να δούμε πότε το σύστημα δουλεύει , ας είναι........Το αναφέρω μήπως και προκύψει και σε κανέναν άλλο συνάδελφο. ευχαριστώ και καλή δύναμη να μην πω καλή υπομονή.

Δοκίμασε με άλλον browser ... ( με moziila μου συμβαίνει το ίδιο, με explorer προχωράει ... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα ε3-ε5 για ΕΕ θα πατε στο ε5 σελιδα 2 μετα σελ 3 κωδ 621 θα βάλεισ το αφμ του οε μέλους και μετα σελ 4 τσεκάρεις αν έχει βάλει σωστα το αφμ του οε μέλους στον κωδ 621 και κωδ 624 το αφμ του εε μέλους ξανα στην σελ 3 φυσιολογικά θα πρέπει να σου βγάλει την επιχειρηματική αμοιβή. προσπάθησε λίγο πρέπει να παιδευτείς λίγο .ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας παρακαλω προσπαθώ απο το πρωί να υποβάλω ε3 και μου βγάζει το μήνυμα "έχετε ολοκληρώσει το ε3 και φορολογική αναμόρφωση , και δεν μου βγάζει το ναι ή το οχι ,το έχει αντιμετωπίσει κανείς , κοντεύω να τρελαθώ απο το πρωί, ήλπιζα το βράδυ να έχει φτιάξει.ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ τον C.F.C. για την απάντηση έτσι είναι το έστειλα από τον EXPLORER οχι απο τον mozila ,αλλά η θολούρα από το πρωί αυτό κάνει δεν είχα προσέξει την απάντηση .ευχαριστώ πολύ , με γλίτωσες από κόπο και χρόνο αλλά δεν το σκέφτηκα γιατί με τον mozila δεν είχα πρόβλημα μέχρι σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ Γ^&$^&%$ο Ε5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΚΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΦΑΠΑΞ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ...ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΟΙ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

Συνάδελφοι καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το πρόβλημα που προέκυψε.

Είχα στείλει το Ε5 χειρόγραφα στην ΔΟΥ και σήμερα μου το απορρίψανε διότι δεν έβαλα μέσα και την ηλεκτρονική αποστολή της

φορολογικής αναμόρφωσης...

Εχετε υπόψιν αν σωστά πράττουν ; διότι την φορολογική αναμόρφωση εγώ υπέθεσα ότι θα την στείλουμε μετεπειτα.

Επίσης μέχρι πότε λήγει η προθεσμία της υποβολής της μέσω διαδικτύου καθότι εως στις 30/4 ήταν για την χρήση 2010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το πρόβλημα που προέκυψε.

Είχα στείλει το Ε5 χειρόγραφα στην ΔΟΥ και σήμερα μου το απορρίψανε διότι δεν έβαλα μέσα και την ηλεκτρονική αποστολή της

φορολογικής αναμόρφωσης...

Εχετε υπόψιν αν σωστά πράττουν ; διότι την φορολογική αναμόρφωση εγώ υπέθεσα ότι θα την στείλουμε μετεπειτα.

Επίσης μέχρι πότε λήγει η προθεσμία της υποβολής της μέσω διαδικτύου καθότι εως στις 30/4 ήταν για την χρήση 2010

Εως 18/05/2012 και μόνο ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκεπτης

Εως 18/5 πρέπει να στείλω πλέον το Ε5 ηλεκτρονικά ;

Αυτοί που έχουν στείλει χειρόγραφα το Ε5 τι έχουν κάνει με την φορολογική αναμόρφωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τέλη της προηγούμενης βδομάδας έχουν ανοίξει το σύστημα και για υποβολή της Κατάστασης Φορολογικής Αναμόρφωσης για τη χρήση 2011. Προσοχή, όμως αν το αρχείο δημιουργείται μέσω προγράμματος μπορεί η εταιρεία να μην έχει προβλέψει τη δυνατότητα εξαγωγής αρχείου για το οικονομικό έτος 2012 (π.χ. Epsilon Net).

Σε έναν πελάτη μου Ο.Ε. που έκλεισε 10/01/2012 και οι δηλώσεις υποβλήθηκαν στην αρμόδια εφορία (είχα βάλει μέσα και τις Καταστάσεις Φορολογικής Αναμόρφωσης), δημιουργήσα το αρχείο ως "οικονομικό έτος 2011" και πριν το στείλω, το άνοιξα με το Σημειωματάριο και διόρθωσα χειροκίνητα το έτος. Η ηλεκτρονική υποβολή ολοκληρώθηκε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τέλη της προηγούμενης βδομάδας έχουν ανοίξει το σύστημα και για υποβολή της Κατάστασης Φορολογικής Αναμόρφωσης για τη χρήση 2011. Προσοχή, όμως αν το αρχείο δημιουργείται μέσω προγράμματος μπορεί η εταιρεία να μην έχει προβλέψει τη δυνατότητα εξαγωγής αρχείου για το οικονομικό έτος 2012 (π.χ. Epsilon Net).

Σε έναν πελάτη μου Ο.Ε. που έκλεισε 10/01/2012 και οι δηλώσεις υποβλήθηκαν στην αρμόδια εφορία (είχα βάλει μέσα και τις Καταστάσεις Φορολογικής Αναμόρφωσης), δημιουργήσα το αρχείο ως "οικονομικό έτος 2011" και πριν το στείλω, το άνοιξα με το Σημειωματάριο και διόρθωσα χειροκίνητα το έτος. Η ηλεκτρονική υποβολή ολοκληρώθηκε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δεν φταίει συνάδελφε η epsilon που σου βγάζει "οικονομικό 2012"... άλλαξε εσύ πρώρα οικονομικό έτος, μετά δημιούργησε το αρχείο και θα το βγάλει σωστά. Έχω στείλει πάρα πολλά έτσι. Προσοχή σε ποιο έτος δημιουργείς αρχεία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το πρόβλημα που προέκυψε.

Είχα στείλει το Ε5 χειρόγραφα στην ΔΟΥ και σήμερα μου το απορρίψανε διότι δεν έβαλα μέσα και την ηλεκτρονική αποστολή της

φορολογικής αναμόρφωσης...

Εχετε υπόψιν αν σωστά πράττουν ; διότι την φορολογική αναμόρφωση εγώ υπέθεσα ότι θα την στείλουμε μετεπειτα.

Επίσης μέχρι πότε λήγει η προθεσμία της υποβολής της μέσω διαδικτύου καθότι εως στις 30/4 ήταν για την χρήση 2010

γιατι την απορριψανε?εφοσον μπορουμε να στειλουμε την ΦΑ τωρα που ανοιξε το συστημα υποβολης.

σε επικοινωνια με το ταχις μου το επιβεβαιωσαν, και δεν υπαρχει προβλημα. για οσες εχουν δοθει στη ΔΟΥ η φορολογικη αναμορφωση μεχρι 18/05/2012 ηλεκτρονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ θέλω να υποβάλλω την Κ.Φ.Α. για το οικονομικό έτος 2012 (χρήση 2011), αφού τη Δήλωση αυτού του έτους έχω υποβάλει στη Δ.Ο.Υ.

Ε, η Κ.Φ.Α. για το οικονομικό έτος 2012 ΔΕΝ έχει δυνατότητα εξαγωγής σε xml.

Ναι! Η του οικονομικού έτους 2012 είναι αυτήν που τραβάει αυτόματα όταν υποβάλλεται ηλεκτρονικά το Ε3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΤΑΛΑΙΠΩΡΑΚΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΡΑΦΤΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΣΟΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΙΣ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ Η' ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΤΑ Ε5 ΠΑΝΕ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ ΕΦΟΡΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΤΑΛΑΙΠΩΡΑΚΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΡΑΦΤΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΣΟΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΙΣ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ Η' ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΤΑ Ε5 ΠΑΝΕ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ ΕΦΟΡΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ

Μαρία αν μπορείς να δηλώσεις το αποτέλεσμα στο κωδ. του λογιστικού κέρδους για να φύγει η δήλωση μέ το ΙΝΤΕΡΝΕΤ, διαφορετικά είναι ήδη εκπρόθεσμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ θέλω να υποβάλλω την Κ.Φ.Α. για το οικονομικό έτος 2012 (χρήση 2011), αφού τη Δήλωση αυτού του έτους έχω υποβάλει στη Δ.Ο.Υ.

Ε, η Κ.Φ.Α. για το οικονομικό έτος 2012 ΔΕΝ έχει δυνατότητα εξαγωγής σε xml.

Ναι! Η του οικονομικού έτους 2012 είναι αυτήν που τραβάει αυτόματα όταν υποβάλλεται ηλεκτρονικά το Ε3.

Εχεις τη δυνατοτητα εξαγωγης σε xml και για το οικ ετος 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δε μπορεί να σας εξυπηρετήσει. Παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα".

Ώρα 18.00 το απόγευμα και προσπαθώ από τις 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ Γ^&$^&%$ο Ε5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΚΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΦΑΠΑΞ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ...ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΟΙ;;;

Πρώτα θα το στείλεις και μετά διαλέγεις τρόπο πληρωμής...! δεν είναι όπως την περιοδική..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια και καλο κουραγιο.εστειλα μια δηλωση ε5 στις 25/4 πριν την παραταση χρεωστικη,ο ανθρωπος ξεχασε να την πληρωσει.παω να την ξαναστειλω και το ε3 μου λεει οτι εχει υποβληθει οριστικα ενω το ε5 δεν εχει υποβληθει.γνωριζει καποιος αν θα ξανασταλει το ε3?στο taxis παιρνω καθε μερα και καποιοι μου λενε οτι ειναι τεχνικο το θεμα και θ΄ανοιξει το ε3 και καποιοι δεν γνωριζουν.εχει συμβει σε κανεναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μειωμένη προκαταβολή βγαίνει αυτόματα από το σύστημα?

Επιχειρήσεις που προέρχονται από μετασχηματισμό ή μεταβίβαση δεν δικαιούνται μειωμένης προκαταβολής.

Πώς θα το διορθώσουμε για να υπολογίσει ολόκληρη την προκαταβολή?

Να θες να δώσεις λεφτά και να μην ξέρουν πως να τα πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια και καλο κουραγιο.εστειλα μια δηλωση ε5 στις 25/4 πριν την παραταση χρεωστικη,ο ανθρωπος ξεχασε να την πληρωσει.παω να την ξαναστειλω και το ε3 μου λεει οτι εχει υποβληθει οριστικα ενω το ε5 δεν εχει υποβληθει.γνωριζει καποιος αν θα ξανασταλει το ε3?στο taxis παιρνω καθε μερα και καποιοι μου λενε οτι ειναι τεχνικο το θεμα και θ΄ανοιξει το ε3 και καποιοι δεν γνωριζουν.εχει συμβει σε κανεναν?

καμια απαντηση παιδια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια απαντηση παιδια?

To E3 δεν χρειάζεται ξανά αποστολή ..

Αν μπεις θα δεις οτι σου λέει οτι έχει υποβληθεί.

Υποβάλεις μονο Ε5 και γρήγορα γιατι ταυτότητα πληρωμής θα βγάλει μέχρι 18/5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια επιβεβαίωση από κάποιον συνάδελφο,

σε Ο.Ε. με 4 μέλη, υπολογίζουμε επιχειρηματική αμοιβή στο 50% των κερδών για τους 3 εταίρους με τα μεγαλύτερα ποσοστά.

Η αναλογία του 4ου εταίρου πως φορολογείται?

α.στο όνομα της εταιρείας με συντελεστή 20% δηλαδή (φορολ κέρδη-επιχειρηματική 3 εταίρων)x20%

ή

β.στο όνομα ης εταιρείας με συντελεστή 25% δηλαδή : αναλογία φορολ κερδών εταίρου Χ25% ΚΑΙ αναλογία φορολ.κερδών λοιπών εταίρων Χ25% (εννοείται μετά την αφίρεση επιχ αμοιβής) )

στο taxisnet υπολογίζει το α ,

είναι σωστό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...