Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει το σύστημα για υποβολή Ε5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, μήπως ξέρει κάποιος για Ε3, στα στοιχεία για τα ενοίκια που καταβλήθηκαν πως προσθέτουμε γραμμές για περισσότερους εκμισθωτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επαναλμβάνω και εδώ ..... Γιατί να πνιγώ να εκτυπώσω κοινωνία που δεν βγάζει φόρο και μοιράζει τα κέρδη και να μη έχω τη δυνατότητα να την υποβάλλω ηλεκτρονικά έως 18/05 ?

Και να σκεφθεί κανείς ότι αυτές οι δηλώσεις είναι σχετικά απλές ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ Ε2 (ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΥΠΟΒΟΛΗ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ Ε5 (ΥΠΟΒΟΛΗ).ΤΟ Ε2 ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΩΣ "ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ¨" ΚΑΙ ΤΟ PDF ΔΕΝ ΠΑΤΙΕΤΑΙ ΓΑΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗ.ΤΟ Ε5 ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΛΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΗ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ .ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΤΟ Ε2 ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ Ε2 ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ PDF? H' EXEI ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΑΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε, χθες το πρωί στη ΔΟΥ Κηφισιάς δεν παρέλαβαν Ε-5 ΟΕ με β' κατηγορίας βιβλία γιατί "βγήκε λέει εγκύκλιος

την Τετάρτη το βράδυ για υποχρεωτική υποβολή μέσω internet". Ο πελάτης μου με ενημέρωσε μετά που γύρισε απο τη ΔΟΥ.

Προσπάθησα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με τη ΔΟΥ, με εισόδημα, αναπληρωτή εισοδήματος, έφορο και δε σήκωναν

κανένα τηλέφωνο.

Τόν έστειλα σήμερα το πρωί και πήγε στην προισταμένη, η οποία την παρέλαβε αφού δεν είχε εγκύκλιο,

και του κράτησε το τηλέφωνο, αν βγεί εγκύκλιος να πάει να την πάρει πίσω !!!!!!!! :o

 

Σήμερα το πρωί στη δου είπαν σε πελάτη μου ότι οι δηλώσεις οε (β κατηγορίας) υποχρεωτικά μεέσω ιντερνετ, δεν τις παραλαμβάνουν ! ! ! ?

Το έχετε αντιμετωπίσει σε άλλη δου?

Καλημέρα καλή δύναμη.

Επειδή και εμένα σε κάποια ΔΟΥ, πήγαν να με διώξουν, σχεδόν βρίζοντάς με, κοιτώντας με με μια απάθεια, σαν να μου έλεγαν : "τι θες και σε ρε μαλ… αδιάβαστε", λέγοντάς μου "ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΥΡΙΕ και το Ε5 … αφού η αναμόρφωση είναι υποχρεωτικά ηλεκτρονικά" τους "πέταξα" στη μούρη και την ΠΟΛ 1101 24-04-12 με σκιογραφημένο το εδάφιο προς το τέλος που λέει:

"

Επισημαίνεται ότι η κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης θα υποβάλλεται επίσης μέσω διαδικτύου και στην περίπτωση των εταιριών της πρ.4 του άρθρου 2 * του Κ.Φ.Ε. για τις οποίες είναι προαιρετική η ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος τους (έντυπο Ε5).

"

*2238/94

Άρθρο 2 παρ.4

Σε φόρο υπόκεινται επίσης, οι ομόρρυθμες και οι ετερόρρυθμες εταιρίες, οι κοινωνίες αστικού δικαίου, που ασκούν επιχείρηση ή επάγγελμα, οι αστικές κερδοσκοπικές ή μη εταιρίες, οι συμμετοχικές ή αφανείς, καθώς και οι κοινοπραξίες της παρ. 2 του άρθρου 2 του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων (π.δ. 186/1992, ΦΕΚ 84 Α').

Και τους ανέφερα απλά και ευγενικά : "παρακαλώ κάντε την δουλειά σας…".

Φυσικά και την παρέλαβαν … μουρμουρίζοντας βέβαια όλη την ώρα.

Επιτέλους ας κάνουν την δουλειά τους … ή ας πάνε σπίτια τους.

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλες το ε2 το ε3 το έστειλες η όχι δεν διευκρινίζεις.η σειρά είναι ε2 αν έχει ξ εταιρεία ε3 υποχρεωτικά αλλως έχεις πρόβλημα και μετά ε5 υποβολή.αν δεν έχεις στείλει ε3 πρέπει να υποβληθεί χειρόγραφα τροποοιητική κατ αε3 στη δου.ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Κώστα.

Συγγνώμη που σε ζαλίζω αλλά επειδή χθες τέθηκε θέμα παράτασης μόνο για τις επιχειρήσεις με βιβλία Β' κατηγορίας και δεν διευκρινίζεται στην ανακοίνωση, γνωρίζεις αν η αναμενόμενη απόφαση θα αφορά μόνο αυτές ή θα συμπεριλάβει και όσες τηρούν Γ' κατηγορίας βιβλία;

Ευχαριστώ

Γιάννη, οι πληροφορίες μας λένε ότι ισχύει και για οΕ, ΕΕ κλπ με Γ΄κατηγορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Μήπως έχει κάποιος καταλάβει για τις Δηλώσεις που έχουν παραληφθεί από τις Δ.Ο.Υ πως θα υποβληθεί η φορολογική αναμόρφωση

Ευχαριστώ

Καλή συνέχεια και κουράγιο σε όλους μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Καπταιν

Και επαναλμβάνω και εδώ ..... Γιατί να πνιγώ να εκτυπώσω κοινωνία που δεν βγάζει φόρο και μοιράζει τα κέρδη και να μη έχω τη δυνατότητα να την υποβάλλω ηλεκτρονικά έως 18/05 ?

Και να σκεφθεί κανείς ότι αυτές οι δηλώσεις είναι σχετικά απλές ........

Συνάδελφε έχω το ίδιο πρόβλημα, συνεργάτης μου έστειλε δήλωση κοινωνίας στις 24/4/2012 και καταχωρήθηκε κανονικά, αφού του είπα ότι οι οδηγίες του Ε5 λένε ότι οι δηλώσεις αυτές πάνε υποχρεωτικά ΔΟΥ τρελάθηκε, έτσι πήρα τηλ πρώτα εφορία που δεν γνωρίζουν τίποτα, και μετά στο taxis όπου έκαναν ερώτημα στο υπουργείο και περιμένω απάντησή τους. Τηλεφωνικά μου είπαν ότι δεν θα έπρεπε να μου την δεχθεί και ότι αφού καταχωρήθηκε δεν θα έχω πρόβλημα. Έχουμε στο γραφείο καμιά εικοσαριά κοινωνίες που δεν προλαβαίνω να τις πάω Δευτέρα, μάλλον θα τις στείλω όλες αύριο, θα περιμένω μήπως έχω νέα απο το taxis, αν έχω θα σε ενημερώσω.

Καπταιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μίτσος

Ρε παιδιά έστειλα Ε3. Μου βγάζει κανονικά ημερομηνία υποβολής αλλά δεν μου βγάζει να εκτυπώσω και όταν πατάω πάνω στο Ε3 μου βγάζει να την ξαναστείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έστειλα Ε3. Μου βγάζει κανονικά ημερομηνία υποβολής αλλά δεν μου βγάζει να εκτυπώσω και όταν πατάω πάνω στο Ε3 μου βγάζει να την ξαναστείλω.

Στέλνεις Ε3, μετά στέλνεις Ε5 και μετά ξαναπάς και βγάζεις εκτυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έστειλα Ε3. Μου βγάζει κανονικά ημερομηνία υποβολής αλλά δεν μου βγάζει να εκτυπώσω και όταν πατάω πάνω στο Ε3 μου βγάζει να την ξαναστείλω.

Καλημερα φιλε μου. πρεπει να στειλεις και Ε5 και θα σου βγαλει μολις το υποβαλλεις οτι ειναι επιτυχης(το τυπωνεις), πραγμα που σημαινει οτι εχεις στειλει και Ε3 και αναμορφωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω ανακληση της αποστολης του Ε3?απο την εφορια μου ειπαν οτι μπορω αλλα μεχρι εκει.παρακατω δεν γνωριζω.ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μία ώρα πάω να κάνω υποβολή Ε3 και ενώ μου εμφανίζει το πιο κάτω μήνυμα δεν έχει πουθενά τα "κουτάκια" ΝΑΙ ή ΟΧΙ για την οριστικοποίηση της υποβολής. Συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο εγώ είμαι ο γκαντέμης της υπόθεσης...

ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ E3 & ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Έχετε ολοκληρώσει τη συμπλήρωση της Δήλωσης E3

και των Καταστάσεων της Φορολογικής Αναμόρφωσης

ώστε να τις Υποβάλετε; ΠΡΟΣΟΧΗ! Εάν έχετε ξεχάσει τη συμπλήρωση κάποιου κωδικού ή εάν από λάθος χειρισμό (π.χ. αν πατήσατε "back" ή "πίσω" κατά τη συμπλήρωση) υποβάλλετε τη δήλωσή σας κενή, θα υποχρεωθείτε να επισκεφθείτε τη Δ.Ο.Υ. σας για την υποβολή τροποποιητικής.

Εάν δεν είστε σίγουροι για την ορθότητα της δήλωσής σας, επιλέξτε ΟΧΙ και επανελέγξτε την. Εάν χρειαστεί, μπορείτε να τροποποιήσετε την υποβληθείσα Δήλωση Ε3

μέχρι να υποβάλετε οριστικά

τη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος του Νομικού Προσώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε μου. πρεπει να στειλεις και Ε5 και θα σου βγαλει μολις το υποβαλλεις οτι ειναι επιτυχης(το τυπωνεις), πραγμα που σημαινει οτι εχεις στειλει και Ε3 και αναμορφωση.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ????????? ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗΣ ΣΤΟ TAXIS ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ Η ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ????????? ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗΣ ΣΤΟ TAXIS ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ Η ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????

Το υποβληθέν Ε3 εκτυπώνεται, μαζί με τη φορολογική αναμόρφωση, από τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων ( θα μπεις στο mytaxisnet της εταιρίας ) ...

Θεωρώ πως έχει υποβληθεί το Ε5 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ????????? ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗΣ ΣΤΟ TAXIS ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ Η ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????

Για να πάρει αριθμό καταχώρησης και να θεωρηθεί οριστική η υποβολή του Ε3 πρέπει να έχει σταλεί οριστικά το Ε5 (θεωρώ ότι αναφέρεσαι σε εταιρία εφ'όσον έχεις κάνει εδώ την δημοσίευση) και μετά μπορείς να κάνεις εκτυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Συνάδελφοι βοήθεια.

Είμαι βοηθός λογιστή με άδεια Δ' τάξης μισθωτός.

Δεν έχω έναρξη.

Από το Μάρτιο είμαι και ετέρος (λόγω συνταξιοδότησης του πατέρα μου) σε ΟΕ με τζίρο 20000 το 2011

Εχω κάνει εξουσιοδότηση από το νομικό πρόσωπο σε μένα και πάω να υποβάλλω Ε3 & Ε5

Μπορώ να υπογράψω ως λογιστής για να μπω στον αυτοέλεγχο ;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υποβληθέν Ε3 εκτυπώνεται, μαζί με τη φορολογική αναμόρφωση, από τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων ( θα μπεις στο mytaxisnet της εταιρίας ) ...

Θεωρώ πως έχει υποβληθεί το Ε5 ...

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ Ε5 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ Ε3 ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 2012 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΥΠΟΔΕΙΞΤΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ gsis.gr ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΑΛΛΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ πχ epsilon η PBS κλπ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκεπτης

Εδώ και μία ώρα πάω να κάνω υποβολή Ε3 και ενώ μου εμφανίζει το πιο κάτω μήνυμα δεν έχει πουθενά τα "κουτάκια" ΝΑΙ ή ΟΧΙ για την οριστικοποίηση της υποβολής. Συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο εγώ είμαι ο γκαντέμης της υπόθεσης...

ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ E3 & ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Έχετε ολοκληρώσει τη συμπλήρωση της Δήλωσης E3

και των Καταστάσεων της Φορολογικής Αναμόρφωσης

ώστε να τις Υποβάλετε; ΠΡΟΣΟΧΗ! Εάν έχετε ξεχάσει τη συμπλήρωση κάποιου κωδικού ή εάν από λάθος χειρισμό (π.χ. αν πατήσατε "back" ή "πίσω" κατά τη συμπλήρωση) υποβάλλετε τη δήλωσή σας κενή, θα υποχρεωθείτε να επισκεφθείτε τη Δ.Ο.Υ. σας για την υποβολή τροποποιητικής.

Εάν δεν είστε σίγουροι για την ορθότητα της δήλωσής σας, επιλέξτε ΟΧΙ και επανελέγξτε την. Εάν χρειαστεί, μπορείτε να τροποποιήσετε την υποβληθείσα Δήλωση Ε3

μέχρι να υποβάλετε οριστικά

τη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος του Νομικού Προσώπου.

άλλαξε browser.o internet expiorer δεν βγάζει αυτό το μήνυμα.το αντιμετώπισα και εγώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ Ε5 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ Ε3 ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 2012 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΥΠΟΔΕΙΞΤΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ gsis.gr ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΑΛΛΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ πχ epsilon η PBS κλπ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Όσο πιο απλά μπορώ ... (υπάρχει και στις συχνές ερωτήσεις).

Και σε παρακαλώ μη γράφεις κεφαλαία αν θες (δε χρειάζεται να φωνάζεις).

Κάνεις εισαγωγή στο σύστημα ( gsis.gr ) με τους κωδικούς της εταιρίας. Πηγαίνεις στο "Φόρος εισοδήματος φυσικών προσώπων" πατάς είσοδο και θα δεις το pdf για το υποβληθέν Ε3. Μπαίνεις στο Ε3 και εκτυπώνεις.

http://www.gsis.gr/faq/faq_E5.html#q_17

  • 17.Πώς μπορώ να εκτυπώσω τα συνυποβαλλόμενα έντυπα Ε2, Ε3, Ισολογισμό;

  • Προσωρινά, δυνατότητα εκτύπωσης των συνυποβαλλόμενων εντύπων, Ε2 και Ε3, υπάρχει μόνο από την εφαρμογή για την υποβολή δήλωσης φορολογίας εισοδήματος Ε1 ( υπηρεσίες προς πολίτες ).Όσον αφορά στον Ισολογισμό δεν θα δοθεί δυνατότητα εκτύπωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ προσωπικά -και φαντάζομαι όχι μόνο εγώ- βασίζομαι στην παράταση.

Εάν δεν ισχύσει, χωρίς καμία υπερβολή, θα με δείτε σαν είδηση(επι τα χείρω-βέβαια).

Με κάποιο σοβαρό πρόβλημα που είχα δεν ασχολήθηκα(πρόλαβα) καθόλου τις εταιρείες.

Όποιος έχει κάτι πιό σίγουρο , θα του ήμουν ευγνώμων εάν με διαβεβαίωνε.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πιο απλά μπορώ ... (υπάρχει και στις συχνές ερωτήσεις).

Και σε παρακαλώ μη γράφεις κεφαλαία αν θες (δε χρειάζεται να φωνάζεις).

Κάνεις εισαγωγή στο σύστημα ( gsis.gr ) με τους κωδικούς της εταιρίας. Πηγαίνεις στο "Φόρος εισοδήματος φυσικών προσώπων" πατάς είσοδο και θα δεις το pdf για το υποβληθέν Ε3. Μπαίνεις στο Ε3 και εκτυπώνεις.

http://www.gsis.gr/f...aq_E5.html#q_17

  • 17.Πώς μπορώ να εκτυπώσω τα συνυποβαλλόμενα έντυπα Ε2, Ε3, Ισολογισμό;

  • Προσωρινά, δυνατότητα εκτύπωσης των συνυποβαλλόμενων εντύπων, Ε2 και Ε3, υπάρχει μόνο από την εφαρμογή για την υποβολή δήλωσης φορολογίας εισοδήματος Ε1 ( υπηρεσίες προς πολίτες ).Όσον αφορά στον Ισολογισμό δεν θα δοθεί δυνατότητα εκτύπωσης.

φιλε μου δεν φωναζω σε ευχαριστω παντως αλλα αυτο που μου λες δε παιζει τουλαχιστον σε μενα το εχω δοκιμασει παρα παρα παρα πολλες φορες!!!!!!!!!! σε ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ε5

ΣΗΜΕΡΑ 27/04/2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 15,40

ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ TAXISNET 2104802552 ME ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΌΤΙ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΆΣΗ .ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...