Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει το σύστημα για υποβολή Ε5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά δόθηκε παράταση έως τις 18/05 στις δηλώσεις Ε5 κ ΦΜΥ ίσως και σε άλλες το τονίζω ΙΣΩΣ!

περισσότερες πληροφορίες αύριο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από επαγγελματική διαστροφή ή από ανάγκη, επειδή όλη την ημέρα βρίσκομαι σε πελάτες, αποφάσισα να τα στείλω από το σπίτι, μόλις τελείωσε το ποδόσφαιρο. Δεδομένου πως δεν κουβαλάω όλο το γραφείο μαζί μου, ανατρέχω στις περσινές ηλεκτρονικά υποβληθείσες για να δω τα πληροφοριακά ΑΦΜ, ΚΑΔ, ΜΣΚΚ κλπ...

Τρόμος !!! δεν μου ανοίγει κανένα παλαιό Ε5. Το έχει δοκιμάσει κανείς ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανοίγει παλιά Ε5... δηλαδή αν είναι καινούργιος και δεν έχεις ακόμα αρχείο, την πάτησες.

Εδώ δε δουλεύουν τα απαραίτητα, θα φαίνονται τα παλιά έντυπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι να ανακοινωθει αυριο και οχι Δευτερα μεσημερι

Μακάρι...θα προσπαθήσω το πρωί να μάθω!

Άλλωστε το έχει πει και ο διαχειριστής Karolos ότι έχουν έγκυρες πληροφορίες

άρα η παράταση είναι δεδομένη αυτό που περιμένουμε είναι να μας πουν σε ποιές δηλώσεις

θα δώσουν ακριβώς...καλό μας κουράγιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιά (ηλεκτρονικά πανάθεμά την τεχνολογία μας...) ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ

Την εφαρμογή "δήλωση αλλαγής ΚΑΔ" για να τους δω από εκεί ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ.

Τα φυσικά αρχεία των δηλώσεων τα στέλνω στους πελάτες....

Τα παρατάω και πάω να τω την valencia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΣ

"μεγαλα ποσα δαπανων σε σχεση με τα ακκαθαριστα έσοδα " ΜΟΥ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΕ Ε3 ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΡΞΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2011. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ? ΨΑΡΩΤΙΚΟ ? ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το έβγαλε και μένα, παρ'ότι οι δαπάνες ήταν 50% του τζίρου σε εταιρεία Παροχή Υπηρεσίας.

Κάνε ένα τσεκ ότι τα έχεις μεταφέρει σωστά απ'το ισοζύγιο και προχώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς πελάτη (ΕΕ) που κάνει υπεκμίσθωση ένα ποσοστό από το γραφείο του ?

Για το έσοδο θα συμπληρώσω Ε2 ?

Θα μου αυξήσει το τζίρο ή θα μου μειώσει τη δαπάνη ενοικίου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέραμε και ανωτέρω πως θα δοθεί παράταση. Οι πληροφορίες είναι έγκυρες. Τι άλλο πρέπει να πούμε;; Σε περίπτωση που βγεί η παραταση θα την αναρτήσουμε άμεσα.

Απ'οτι κατάλαβα δεν άλλαξε τίποτε απο πέρυσι..έτσι δεν είναι?

Που οφείλεται κ.Κώστα αυτό το μαρτύριο της σταγόνας...?....38.000 προβολές...για ένα και μόνο θέμα...την υποβολή του Ε5......?

Οχι τίποτε άλλο αλλά υπάρχει και άλλος κόσμος γύρω μας....Γεράσαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι κατάλαβα δεν άλλαξε τίποτε απο πέρυσι..έτσι δεν είναι?

Που οφείλεται κ.Κώστα αυτό το μαρτύριο της σταγόνας...?....38.000 προβολές...για ένα και μόνο θέμα...την υποβολή του Ε5......?

Οχι τίποτε άλλο αλλά υπάρχει και άλλος κόσμος γύρω μας....Γεράσαμε!

Όσο υπάρχουν οι ίδιοι άνθρωποι στο Υ.Ο. με τις ίδιες νοοτροπίες εδω και πολλά χρόνια, το μαρτύριο της σταγόνας όπως τα αποκαλέσατε δεν πρόκειται να αλλάξει. Να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας πως δε θα μας τρελάνουν αυτοί, εμείς θα τους τρελάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"μεγαλα ποσα δαπανων σε σχεση με τα ακκαθαριστα έσοδα " ΜΟΥ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΕ Ε3 ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΡΞΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2011. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ? ΨΑΡΩΤΙΚΟ ? ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ?

Μου έτυχε και σε μένα, με έναρξη κ εγώ 16/11/11 το έστειλα και βλέπουμε!!! "αυτό τους μάρανε"...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί στη δου είπαν σε πελάτη μου ότι οι δηλώσεις οε (β κατηγορίας) υποχρεωτικά μεέσω ιντερνετ, δεν τις παραλαμβάνουν ! ! ! ?

Το έχετε αντιμετωπίσει σε άλλη δου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

ερωτηση: σε Ε5 ΟΕ τα ποσοστα των εταιρων εμφανιζονται λαθος.εκανα εκτυπωση το πηρα στη δου και μου ειπαν να μπω και να το διορθωσω μονος μου.οταν μπαινω ομως δεν γινετε διορθωση στα ποσοστα των εταιρων.τι κανω???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Φουκαράς λογιστάκος

καλημερα

ερωτηση: σε Ε5 ΟΕ τα ποσοστα των εταιρων εμφανιζονται λαθος.εκανα εκτυπωση το πηρα στη δου και μου ειπαν να μπω και να το διορθωσω μονος μου.οταν μπαινω ομως δεν γινετε διορθωση στα ποσοστα των εταιρων.τι κανω???????????

Δεν θέλω να σε παρασύρω σε λάθος αλλά απο ότι θυμάμαι ( κάπου το διάβασα , μάλλον στις συχνές ερωτήσεις- απαντήσεις ) αυτού του είδους τα προβλήματα πρέπει να διοθρωθούν απο το Μητρώο της ΔΟΥ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε παρασύρω σε λάθος αλλά απο ότι θυμάμαι ( κάπου το διάβασα , μάλλον στις συχνές ερωτήσεις- απαντήσεις ) αυτού του είδους τα προβλήματα πρέπει να διοθρωθούν απο το Μητρώο της ΔΟΥ

ευχαριστω συναδελφε θα το κοιταξω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί στη δου είπαν σε πελάτη μου ότι οι δηλώσεις οε (β κατηγορίας) υποχρεωτικά μεέσω ιντερνετ, δεν τις παραλαμβάνουν ! ! ! ?

Το έχετε αντιμετωπίσει σε άλλη δου?

Μου έτυχε σ'εμένα σε ΔΟΥ της Ανατ. Αττικής όταν πήγα το Φεβρουάριο να καταθέσω χειρόγραφο Ε5 για εταιρεία που έκανε διακοπή το Δεκέμβριο.Δεν μου την πήραν τελικά και μου έλεγαν να περιμένω να ανοιξει το TAXIS για να την υποβάλλω ηλεκτρονικά.Έλα μου όμως που το taxis δεν τις δέχεται τις δηλώσεις των εταιρειών που 'χουν κάνει διακοπή!!!!Τι τους λές τώρα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί στη δου είπαν σε πελάτη μου ότι οι δηλώσεις οε (β κατηγορίας) υποχρεωτικά μεέσω ιντερνετ, δεν τις παραλαμβάνουν ! ! ! ?

Το έχετε αντιμετωπίσει σε άλλη δου?

Συνάδελφε, χθες το πρωί στη ΔΟΥ Κηφισιάς δεν παρέλαβαν Ε-5 ΟΕ με β' κατηγορίας βιβλία γιατί "βγήκε λέει εγκύκλιος

την Τετάρτη το βράδυ για υποχρεωτική υποβολή μέσω internet". Ο πελάτης μου με ενημέρωσε μετά που γύρισε απο τη ΔΟΥ.

Προσπάθησα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με τη ΔΟΥ, με εισόδημα, αναπληρωτή εισοδήματος, έφορο και δε σήκωναν

κανένα τηλέφωνο.

Τόν έστειλα σήμερα το πρωί και πήγε στην προισταμένη, η οποία την παρέλαβε αφού δεν είχε εγκύκλιο,

και του κράτησε το τηλέφωνο, αν βγεί εγκύκλιος να πάει να την πάρει πίσω !!!!!!!! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό?!!

Πήρα τηλέφωνο στη δου και μου είπαν να τη στείλω μέσω ιντερνετ για να στείλω κ τη φορολ. αναμόρφωση

Από τα πολλά μου ενώ στην αρχή μου είπαν να την πάω να την παραλάβουν μετά το γύρισε κ μου είπε υποχρεωτικά μέσω ιντερνετ.

Δεν βγάζεις άκρη. Έχουμε φορτωθεί και τη δουλειά τη δική τους κ μας τη λένε κ απο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven...ws/view/id/9876

Μιλήσαμε με το ΥΟ και μας το επιβεβαίωσαν

Καλημέρα Κώστα.

Συγγνώμη που σε ζαλίζω αλλά επειδή χθες τέθηκε θέμα παράτασης μόνο για τις επιχειρήσεις με βιβλία Β' κατηγορίας και δεν διευκρινίζεται στην ανακοίνωση, γνωρίζεις αν η αναμενόμενη απόφαση θα αφορά μόνο αυτές ή θα συμπεριλάβει και όσες τηρούν Γ' κατηγορίας βιβλία;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχει προσπαθήσει κανένας σας να στείλει τον ισολογισμό από το Ε5; Γιατί εμάς δεν λειτουργεί. Πληκτρολογούμε τα νούμερα και δεν καταλαβαίνει τίποτα και στο helpdesk όλο μιλάνε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πρέπει να πατήσεις πάνω στο λεκτικό του ισολογισμού, δηλ. πηγαινε τον κερσορα στο "παγιο ενεργητικο"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΚΟΜΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΟΜΩΣ: Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΑ Ε5 ΤΩΝ Γ΄ΚΑΤΗΓ ΒΙΒΙΛΙΩΝ;

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...