Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει το σύστημα για υποβολή Ε5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ (ΙΣΤ-ΣΤ-Ε) ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ε3/Ε5 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ, ΓΑΙΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ............

Η ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΓΓΠΣ ΓΙΑ ΤΟ 2012 (ΑΟ ΓΓΠΣ)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφορά κοινωνία του άρθρου 64 παρ. 7 του Κ.Φ.Ε. ( εκμετάλλευση μέχρι 2 φορτηγά ή επιβατικά Δ.Χ. ) πάει υποχρεωτικά στη Δ.Ο.Υ.

Συχνές ερωτήσεις για Ε 5 ( ερωτοαπόκριση Νο 4 παρ. 4 ) ...

Σε ευχαριστω δεν το ειχα υποψη μου . οχι οτι με ευχαριστει η απαντηση ...

Οποτε αυτη η παραταση που θα δωσουν θα αφορα αυτες που υποβαλλονται μονο ηλεκτρονικα ή ολες ? ιδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟ E-MAIL ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ

"Σας γνωρίζουμε ότι, κατόπιν επικοινωνίας με το Υπουργείο Οικονομικών, για τις δηλώσεις εισοδήματος Νομικών Προσώπων, τηρούντων βιβλία Β κατηγορίας του ΚΒΣ, θα δωθεί παράταση."

Αποστολέας;

Μόνο για Β' κατηγορία; στα Γ το taxis πετάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Φουκαράς λογιστάκος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ "ΠΟΣΟ ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΟΜΕΝΟ" (ΚΩΔ 1128) ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΑΠΑΝΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ - 1125,1126,1127. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ TAXIS....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!!!

ΔΟΚΊΜΑΣΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΗ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μανώλης

δες απαντηση μου πιο πανω

Σ'ευχαριστώ πολύ . Για να είμαι ειλικρινής και εγώ απόρησα για την ύπαρξη 2 γραμμών αλλά δεν πήγε το μυαλό μου τόσο μακριά...

Μπράβο ;)

Σ'ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Συνάδελφος και φουκαράς και λογιστάκος Μανώλης

ΔΟΚΊΜΑΣΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΗ

Ευχαριστώ συνάδελφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφορά κοινωνία του άρθρου 64 παρ. 7 του Κ.Φ.Ε. ( εκμετάλλευση μέχρι 2 φορτηγά ή επιβατικά Δ.Χ. ) πάει υποχρεωτικά στη Δ.Ο.Υ.

Συχνές ερωτήσεις για Ε 5 ( ερωτοαπόκριση Νο 4 παρ. 4 ) ...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ( ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΕΝΟΣ ΦΔΧ ) ΕΣΤΕΙΛΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΟ Ε5 ΚΑΙ Ε3 ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΓΠΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥ..

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέραμε και ανωτέρω πως θα δοθεί παράταση. Οι πληροφορίες είναι έγκυρες. Τι άλλο πρέπει να πούμε;; Σε περίπτωση που βγεί η παραταση θα την αναρτήσουμε άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέραμε και ανωτέρω πως θα δοθεί παράταση. Οι πληροφορίες είναι έγκυρες. Τι άλλο πρέπει να πούμε;; Σε περίπτωση που βγεί η παραταση θα την αναρτήσουμε άμεσα.

Καλησπερα

Η παραταση θα αφορα και τα Γ κατηγοριας βιβλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗ Ε3 & ΦΟΡΟΛ/ΚΗ ΑΝΑΜ.2012 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ gsis.gr ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΤΟΥ !!! (ΥΠΗΡΕΣΕΙΕΣ ΠΡΟΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 Ε2 Ε3 κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕΚΑΙ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ Η Γ..ΩΠΑΡΑΤΑΣΗ.

EE ME Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ.

ΣΤΗΝ ΠΟΛ 1101/24.4.2012 (ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ Ε3-Ε5) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Δ. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ 1. ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΗΡΟΥΝΤΕΣ ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ 018,019,020,450,021,022 ΚΑΙ 023.ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ EPSILON KANEI ΑΘΡΟΙΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΕΙ ΟΛΟ ΣΤΟ 022 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΥ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ Η΄ΤΟ ΑΝΑΛΥΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΩΔΙΚΟ ΔΗΛ 018,019 ΚΛΠ.ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΕ ΜΕ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ.ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους.έκανα πατάτα!!!!!!!υπέβαλλα την αναμόρφωση ΛΑΘΟΣ .Η δήλωση έχει υποβλήθει οριστικά.τι κάνω?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗ Ε3 & ΦΟΡΟΛ/ΚΗ ΑΝΑΜ.2012 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ gsis.gr ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΤΟΥ !!! (ΥΠΗΡΕΣΕΙΕΣ ΠΡΟΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 Ε2 Ε3 κλπ.)

ΑΠΟ την εκτυπωση του browser. file/print/ η file/printpreview.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗ Ε3 & ΦΟΡΟΛ/ΚΗ ΑΝΑΜ.2012 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ gsis.gr ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΤΟΥ !!! (ΥΠΗΡΕΣΕΙΕΣ ΠΡΟΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 Ε2 Ε3 κλπ.)

Ναι τυπώνεται κανονικά το Ε3 και 3 σελίδες η αναμόρφωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους.έκανα πατάτα!!!!!!!υπέβαλλα την αναμόρφωση ΛΑΘΟΣ .Η δήλωση έχει υποβλήθει οριστικά.τι κάνω?????

Το ιδιο έπαθα και εγώ θα πάω αύριο χειρόγραφη στην ΔΟΥ και δεν θα πληρώσω την ηλεκτρονική οπότε θα ακυρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο έπαθα και εγώ θα πάω αύριο χειρόγραφη στην ΔΟΥ και δεν θα πληρώσω την ηλεκτρονική οπότε θα ακυρωθεί.

δυστυχώς ο πελάτης πλήρωσε την 1η δόση και η άλλη που έχω είναι πιστωτική .τι να κάνω ??? καμιά ιδέα????σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ( ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΕΝΟΣ ΦΔΧ ) ΕΣΤΕΙΛΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΟ Ε5 ΚΑΙ Ε3 ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΓΠΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥ..

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ????????????????

Οι συγκεκριμένες "εταιρίες" υποβάλλουν δήλωση χωρίς φορολογία, μοιράζουν τα κέρδη κατά ποσοστά συμμετοχής και η φορολόγηση γίνεται στις προσωπικές δηλώσεις των μελών των κοινωνιών ( κωδικοί 405 - 406 εντύπου Ε1 ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δοσεις απο που επιλεγονται απο το ε5 η απο την ταυτοτητα πληρωμης?

Μετά την οριστική υποβολή στην ταυτότητα πληρωμής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγραψα ξανα πιο πανω πατας 0,00 σε ολα τα κουτακια

δεν χρειάζεται σε όλα. Βάλε 0,00 στο ΦΠΑ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΚΩΔΙΚΟΣ 802 ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Δ' ΤΟΥ Ε5 ΔΕΝ ΑΘΡΟΙΖΕΤΑΙ, ΩΣΤΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ Ι' (για όσους τα κέρδη βάδει αυτοελέγχου είναι μεγαλύτερα από τα κέρδη βάσει βιβλίων) !!! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ???

βάλε στον 802 του Ε5 το σύνολο(145-144 από Ε3) για να σου βγει στον 040 (Ε5)= με 145 ή 346 (Ε3)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90417 Πίνακες = Ι-ΣΤ(δ). 'Έχει συμπληρωθεί ο κωδ (019) κατηγορία βιβλίων Β΄(1) και το ποσό του κωδικού (122) είναι μικρότερο του ποσού του κωδικού (544).'

Το βγάζει και σε άλλους αυτό το μήνυμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στείλει κανείς Ε5 οικοδομικής επιχείρησης; Στη δευτερη σελίδα του εντύπου, στον κωδικό 100 θέλω να βάλω τα τεκμαρτά κέρδη αλλά το πεδίο υπολογίζεται αυτόματα από το taxis κ δεν μπορώ να βρω πως θα συμπληρωθεί το συγκεκριμένο πεδίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...