Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει το σύστημα για υποβολή Ε5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κάνουμε όλοι τις ίδιες ερωτήσεις ας ρίχνουμε πρώτα μια ματιά στον πιο κάτω σύνδεσμο ( χωρίς να υποστηρίζω πως δίνονται για όλα απαντήσεις ) και μετά ας ρωτήσουμε αν κάποιες απορίες δε λυθούν ...

http://www.gsis.gr/faq/faq_E5.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένεται παράταση για την υποβολή των δηλώσεων των Νομικών Προσώπων, (Ε-3, Ε-5), καθώς και των Ν.Π. μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Αναμενόμενη καταληκτική ημερομηνία, η 22.05.12

Οι χρεωστικές δηλώσεις που έχουν υποβληθεί μέχρι σήμερα, θα πρέπει να πληρωθούν στην ημερομηνία που έχει βγει πάνω στις ταυτότητες πληρωμής.

Όσοι θέλουν να πληρώσουν αργότερα, εντός της προθεσμίας της παράτασης, θα πρέπει να περιμένουν να ανακοινωθεί επίσημα η παράταση, γιατί αλλιώς θα πληρωθεί ο φόρος μέχρι 30.04.12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!!!Μόλις γύρισα από την ΔΟΥ!Θελώ να μου πείτε αν εκνευρίστηκα με το σύστημα σωστά ή όχι! Είχα κάνει περαίωση σε μία εταιρεία 02/01/2012. Ήθελα να κάνω με 31/12/2011 αλλά λόγω συνχώνευσης της εφορείας δεν είχαν έλεγχο και ήταν άγνωστό για το πότε θα είχαν.(το αφεντικό πίεζε λόγω της αλληλεγγύης!τέλος πάντων) Ετοιμάζω τα πάντα από νωρίς να είμαι έτοιμη περίμενα με ευλάβεια τα ΦΠΑ τα έστειλα καθυστερημένα αλλά πολύ ωραία μεσω taxis και ήρθε η ώρα της δήλωσης έχω από Φεβρουάριο που πηγαίνω και τρώω πόρτα στην υποβολή όλα θα γίνουν μέσω ίντερνετ μου λέγανε!!οκ!!Μπόρεσα εχτές με τα κόπων και βασάνων (όπως και οι περισσότεροι) και έδωσα της χρήσης 2011 και μιας και δεν μπορούσα για το 2012 το πήγα στην εφορεία!Η απάντηση ληξιπρόθεσμο λόγω ότι πέρασε το τρίμηνο!Μα πώς μπορεί να ισχύει αυτό από την στιγμή που δεν μπορούσε να δηλωθει και να εκκαθαριστεί το 2011(χρήση)!!Ήμαρτον!!!Σημειωτέον ότι με αυτή την λογική ήμουν και εκπρόθεσμη για το 2011(χρήση)!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request

Το σύστημα είναι σίγουρο πως στην εμφάνιση του παραπάνω μυνήματος....πάει....σφαίρα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένεται παράταση για την υποβολή των δηλώσεων των Νομικών Προσώπων, (Ε-3, Ε-5), καθώς και των Ν.Π. μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Αναμενόμενη καταληκτική ημερομηνία, η 22.05.12

Οι χρεωστικές δηλώσεις που έχουν υποβληθεί μέχρι σήμερα, θα πρέπει να πληρωθούν στην ημερομηνία που έχει βγει πάνω στις ταυτότητες πληρωμής.

Όσοι θέλουν να πληρώσουν αργότερα, εντός της προθεσμίας της παράτασης, θα πρέπει να περιμένουν να ανακοινωθεί επίσημα η παράταση, γιατί αλλιώς θα πληρωθεί ο φόρος μέχρι 30.04.12

απο που προκυπτει αυτο συναδελφε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταχωρησω ενεργητικο, παθητικο. Μου επιτρεπει να καταχωρησω αποτελεσματα, και ε5.....εχω λαλησει, τα νευρα μου, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΗ ΔΟΥ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕΣΩ ΤΑΧΙΣ ΓΜΤ!!!!!!@#@$%@!#@

Μόλις τώρα έπιασα το helpdesk και θα πρέπει να κλικάρουμε πάνω στο ενεργητικό, παθητικό κλπ και όχι εκεί που μπαίνουν τα νούμερα. Η κοπέλα ήταν πολύ ευγενική και βασικά ούτε αυτή ήξερε γιατί της είπαν ότι εμείς τα ξέρουμε και δεν είναι ανάγκη να τις δείξουν πως λειτουργεί ο ισολογισμός. Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα προηγούμενες δημοσιεύσεις μου και θα διαπιστώσεις ότι είναι έγκυρες. Λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω, δεσμεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που προκυπτει αυτο συναδελφε?

Κοίτα προηγούμενες δημοσιεύσεις μου και θα διαπιστώσεις ότι είναι έγκυρες. Λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω, δεσμεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα προηγούμενες δημοσιεύσεις μου και θα διαπιστώσεις ότι είναι έγκυρες. Λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω, δεσμεύομαι.

Εγώ προσωπικά ξέρω οτι οι πληροφορίες σου είναι βάσιμες αλλά ας ανακοινωθεί επι τέλους γιατί δεν πείθονται κάποιοι μόνο με πληροφορίες και η γκρίνια ( μέσα στα όσα παλεύουμε) πάει σύννεφο. Σ΄ευχαριστούμε πάντως για την ανάσα που μας δίνεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκεπτης

Κοίτα προηγούμενες δημοσιεύσεις μου και θα διαπιστώσεις ότι είναι έγκυρες. Λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω, δεσμεύομαι.

με ποια προθεσμια? θα κατατεθουν φορολογικες αναμορφωσεις, για δηλωσεις ΟΕ που κατατεθηκαν στη δου.γνωριζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με το help desk μου είπαν ότι θα δωθεί παράταση , αλλά δεν ξέρουν για πότε, ούτε πότε θα την βγάλουν..

η υπάλληλος δεν μπορώ να πω ευγενέστατη , μακάρι όλοι να ήταν έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάς στην τελευταια σελίδα του εντύπου και θα πατήσεις υποβολή

Τελικά, δόσεις δηλώνεις αφού γίνει η υποβολή και βρίσκεσαι στην κατάσταση πληρωμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την προκαταβολή του προηγούμενου έτους που ειναι σωστή από 10 μεριές και το Apachi τη βγάζει λάθος εχει κανείς κάνα νεότερο γιατι το help desk εχει κατεβάσει τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Μια ερώτηση..........προσπαθώ να στείλω το Ε3 Ομμόρυθμης Εταιρείας. Η κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης και αποδοθέντων φόρων είναι μηδενική. Πατάω υποβολή και βγάζει το εξής μήνυμα :

"90840 Πίνακες = ΦΟΡΟΛ. ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ. Δεν έχετε συμπληρώσει ποσά στους πίνακες της Φορολογικής Αναμόρφωσης και θα θεωρηθεί ότι υποβάλλεται ως μηδενική. Αν θελετε να συνεχίσετε πατήστε Υποβολή."

Πατάω υποβολή και ξανά υποβολή και μου ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα, δεν με αφήνει να το στείλω.........

Σε άλλες δηλώσεις που έστειλα τις προηγούμενες μέρες και ήταν μηδενικές δεν μου εβγαζε αυτό το μήνυμα...........

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος ????

Το εγραψα ξανα πιο πανω πατας 0,00 σε ολα τα κουτακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

Με την προκαταβολή του προηγούμενου έτους που ειναι σωστή από 10 μεριές και το Apachi τη βγάζει λάθος εχει κανείς κάνα νεότερο γιατι το help desk εχει κατεβάσει τηλέφωνα.

  • 8.Προσπαθώ να υποβάλω τη δήλωση Ε5 και μου εμφανίζει το μήνυμα «Λάθος στην προκαταβολή προηγούμενου έτους». Τι πρέπει να κάνω για να υποβάλω τη δήλωση οριστικά με τη σωστή προκαταβολή;

  • Για να υποβάλετε τη δήλωση Ε5 ηλεκτρονικά θα πρέπει πρώτα να επισκεφθείτε το τμήμα εισοδήματος της αρμόδιας Δ.Ο.Υ., προκειμένου να διορθωθεί η εικόνα σας στο Αρχείο Συντήρησης Προκαταβολών (ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ -ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ) Πηγα με το παραπανω στη ΔΟΥ ,οι υπαλληλοι πολυ προθυμοι να εξυπηρετησουν , αλλα πριν το κανουν επρεπε να μιλησουν με ΓΓΠΣ ,δεν μπορεσαν να βγαλουν γραμμη ,και μου ειπαν να περασω παλι αυριο. ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ .ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΚΩΔΙΚΟΣ 802 ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Δ' ΤΟΥ Ε5 ΔΕΝ ΑΘΡΟΙΖΕΤΑΙ, ΩΣΤΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ Ι' (για όσους τα κέρδη βάδει αυτοελέγχου είναι μεγαλύτερα από τα κέρδη βάσει βιβλίων) !!! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.

ΓΙΑ ΤΑ Ε5 ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΕΦΟΡΙΑ (ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ) ΠΩΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ-ΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΥΠΕΧΡΕΩΤΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ? ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΟ Ε3 ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ?

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ (ΙΣΤ-ΣΤ-Ε) ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ε3/Ε5 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ, ΓΑΙΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ............
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΑΝΩΛΗΣ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ "ΠΟΣΟ ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΟΜΕΝΟ" (ΚΩΔ 1128) ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΑΠΑΝΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ - 1125,1126,1127. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ TAXIS....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟ E-MAIL ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ

"Σας γνωρίζουμε ότι, κατόπιν επικοινωνίας με το Υπουργείο Οικονομικών, για τις δηλώσεις εισοδήματος Νομικών Προσώπων, τηρούντων βιβλία Β κατηγορίας του ΚΒΣ, θα δωθεί παράταση."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ "ΠΟΣΟ ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΟΜΕΝΟ" (ΚΩΔ 1128) ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΑΠΑΝΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ - 1125,1126,1127. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ TAXIS....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!!!

δες απαντηση μου πιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...