Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει το σύστημα για υποβολή Ε5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

Συναδελφοι καλημέρα. Κανω υποβολη Ε5 και μου βγαζει μυνημα η προκαταβολη στον κωδικο 008 ειναι λαθος .Εχει καποιος ιδεα για το τι λαθος κανω. Εννοειται οτι το νουμερο ειναι σψστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι κατάλαβα όλοι έχετε τελειώσει με τις περιοδικές ΦΠΑ.

Μόνο εγώ έχω μείνει τόσο πίσω????

Εκκαθαριστικές , μερικά Ε9 , καλά της πτνς από περιοδικές , 1 αναμόρφωση , ΑπΔ όλες όμως , Ε5 (ευτύχως ετόιμασα 2 που είναι για πληρωμή) και ότι άλλο μπορεί να έχει ένας Λογιστής που σέβεται τον ευατό του ως εκρεμμότητα ...... :) Σε κάλυψα ?

ΥΓ 1 Ε5 θα ξεκινήσω να στέλνω από βδομάδα .... Κάντε εσείς τα beta τεστ ..... :)

ΥΓ 2 Παράταση κατά 99% θα πάρει μην αγχώνεστε ......

ΥΓ 3 Έχουμε δώσει όλο το βάρος σε διαδικτυακές και μη συζητήσεις γαι την αλλαγή πολτικής και προσπάθεια αφύπνισης και ενημέρωσης του κόσμου (τουλάχιστον με τις γνώσεις που έχουμε από την καθημερηνότητα μας) οπότε αναγκαστικά χάνουμε από χρόνο δουλειάς .... Θεωρούμε όμως πιο σημαντικό να δίνουμε αυτό τον αγώνα από ότι να κυνηγάμε ανούσιες ημερομήνιες .....

Επεξεργασμένο από broster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκκαθαριστικές , μερικά Ε9 , καλά της πτνς από περιοδικές , 1 αναμόρφωση , ΑπΔ όλες όμως , Ε5 (ευτύχως ετόιμασα 2 που είναι για πληρωμή) και ότι άλλο μπορεί να έχει ένας Λογιστής που σέβεται τον ευατό του ως εκρεμμότητα ...... :) Σε κάλυψα ?

ΥΓ 1 Ε5 θα ξεκινήσω να στέλνω από βδομάδα .... Κάντε εσείς τα beta τεστ ..... :)

ΥΓ 2 Παράταση κατά 99% θα πάρει μην αγχώνεστε ......

Μία με απ' όλα έχω κι εγώ απλά με "τρέχουν " άμεσα οι περιοδικές, τώρα με ηρέμησες κάπως

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία με απ' όλα έχω κι εγώ απλά με "τρέχουν " άμεσα οι περιοδικές, τώρα με ηρέμησες κάπως

Ευχαριστώ

Συμπλήρωσα και αυτό .....

ΥΓ 3 Έχουμε δώσει όλο το βάρος σε διαδικτυακές και μη συζητήσεις γαι την αλλαγή πολτικής και προσπάθεια αφύπνισης και ενημέρωσης του κόσμου (τουλάχιστον με τις γνώσεις που έχουμε από την καθημερινότητα μας) οπότε αναγκαστικά χάνουμε από χρόνο δουλειάς .... Θεωρούμε όμως πιο σημαντικό να δίνουμε αυτό τον αγώνα από ότι να κυνηγάμε ανούσιες ημερομήνιες .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα και καλή δύναμη.Εγώ ενώ έχω υποβάλει κανονικά το Ε3 και έχω έτοιμο και το Ε5 δε με αφήνει να κάνω υποβολή αλλά μόνο αποθήκευση.Έχει κανεις υποψη του τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και περίμενα να το έχει [το τέλος] , όχι δεν συμπεριλαμβάνεται στο τελικό ποσό, μόνο το φόρο τηε εταιρίας

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

Συναδελφοι καλημέρα. Κανω υποβολη Ε5 και μου βγαζει μυνημα η προκαταβολη στον κωδικο 008 ειναι λαθος .Εχει καποιος ιδεα για το τι λαθος κανω. Εννοειται οτι το νουμερο ειναι σψστο.

Συναδελφοι καλημέρα. Κανω υποβολη Ε5 και μου βγαζει μυνημα η προκαταβολη στον κωδικο 008 ειναι λαθος .Εχει καποιος ιδεα για το τι λαθος κανω. Εννοειται οτι το νουμερο ειναι σψστο.

ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να δω το περσινό Ε3 από μια ΟΕ.

Ξέρει κανείς που είναι;

Στο menu E1 E2 E3 έχει μόνο οικονομικό 2012.

Τα παλιά που είναι;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να δω το περσινό Ε3 από μια ΟΕ.

Ξέρει κανείς που είναι;

Στο menu E1 E2 E3 έχει μόνο οικονομικό 2012.

Τα παλιά που είναι;;;;

Δεν είσαι ο μόνος. Κανείς δεν τα βλέπει. Μέχρι και την Πέμπτη 19/4/12 υπήρχαν από το menu που περιγράφεις. Προφανώς με τις αναβαθμίσεις που έκαναν, τα έβγαλαν για άγνωστο λόγο.

Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα, να δούμε τι θα μας πουν από το Taxis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ Ε5;ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΣΤΟ ΓΓΠΣ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΕΝΤΟΛΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ....ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε επικοινωνία πριν από λίγο με το taxis, μου είπαν ότι στο έντυπο Ε3, στον πίνακα της φορολογικής αναμόρφωσης, κάνει λάθος πολλαπλασιασμό στις δαπάνες αυτοκινήτων. Ενώ εσύ βλέπεις ότι το γινόμενο δαπάνες Χ 30% είναι σωστό, σου βγάζει μήνυμα λάθους και δεν μπορείς να στείλεις τη δήλωση...υποσχέθηκαν ότι θα λυθεί εντος της ημέρας. Επίσης όσοι από εσάς έχετε εξουσιοδότηση από πελάτη νομικό πρόσωπο , ως εκπρόσωπος και όχι μόνο ως λογιστής, πιθανόν να μην βλέπετε την αναζήτηση πελάτη όταν πάτε να υποβάλετε το Ε5. Πρέπει να κάνετε ανάκληση της εξουσιοδότησης ως νόμιμου εκπροσώπου , ώστε να μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο Ε5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε επικοινωνία πριν από λίγο με το taxis, μου είπαν ότι στο έντυπο Ε3, στον πίνακα της φορολογικής αναμόρφωσης, κάνει λάθος πολλαπλασιασμό στις δαπάνες αυτοκινήτων. Ενώ εσύ βλέπεις ότι το γινόμενο δαπάνες Χ 30% είναι σωστό, σου βγάζει μήνυμα λάθους και δεν μπορείς να στείλεις τη δήλωση...υποσχέθηκαν ότι θα λυθεί εντος της ημέρας. Επίσης όσοι από εσάς έχετε εξουσιοδότηση από πελάτη νομικό πρόσωπο , ως εκπρόσωπος και όχι μόνο ως λογιστής, πιθανόν να μην βλέπετε την αναζήτηση πελάτη όταν πάτε να υποβάλετε το Ε5. Πρέπει να κάνετε ανάκληση της εξουσιοδότησης ως νόμιμου εκπροσώπου , ώστε να μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο Ε5

αντίστοιχο πρόβλημα υπάρχει και στις δαπάνες κινητής τηλεφωνίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, και στις δαπάνες κινητής τηλεφωνίας υπάρχει πρόβλημα...ρώτησα αν ψιθυρίζεται κάτι για παράταση μέσα στα γραφεία τους, αλλά η κοπέλλα δεν μου απάντησε...πιστεύω πάντως ότι μοιραία θα καταλήξουμε εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι καλημέρα. Κανω υποβολη Ε5 και μου βγαζει μυνημα η προκαταβολη στον κωδικο 008 ειναι λαθος .Εχει καποιος ιδεα για το τι λαθος κανω. Εννοειται οτι το νουμερο ειναι σψστο.

Συνάδελφε καλημέρα,μια ιδέα είναι.μήπως η επιχείρηση που κάνεις το Ε5 είναι νέα και συνεπώσ δικαιούται μειωμένη προκαταβολή;Θα το διαπιστώσεις απο τον πίνακα θ προκαταβολή φόρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΩΡΓΟΣ

Καλημέρα συνάδελφοι.στην υποβολή του Ε3 απο λάθος στον κωδικό 730 Χρήσεις που κλέισατε εντός της διαχ. περιόδου μπήκε ο αριθμός 1 αντι για 0.Σε επικοινωνία μου με την γγπσ μου είπαν οτί εφόσον δεν επηρρεάζει την εκκαθάριση να το αφήσω έτσι και οτι δεν χρειάζεται τροποποιητική.το ίδιο πιστέυω και εγώ.Επειδή είμαι όμως νέος θα ήθελα την γνώμη και απο κάποιον πιο έμπειρο συνάδελφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΠΟΤΕ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ? ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως θα πληρωθεί το τέλος επιτηδεύματος; θα έρθει ραβασάκι;

Τη δόση που προκείπτει από το Ε5 μέσω τράπεζας κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρώτη δόση μέσω τράπεζας -όπως το ΦΠΑ- και οι επόμενες ελπίζουμε επίσης μέσω τράπεζας...διότι πέρσι πηγαίναμε κάθε μήνα στις εφορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...