Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ (ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ)ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΣΒΑΣΤΑΧΤΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ!


MarP

Ερώτηση

Καλό μεσημερι συνάδελφοι!

Θεωρώ χρέος μας ,σαν λογιστές, να ενημερώσουμε τους πελάτες μας πριν τις εκλογές -γιατί μετά θα είναι αργά-

τι πρόκειται να πληρώσουν μετά τις εκλογές!!!

Πρέπει να τα ξέρουν οι φορολογούμενοι αυτά που έρχονται πριν πάνε στις κάλπες,για να καταλάβουν ποιοι είναι αυτοί που τους κυβερνάνε...!

Ξέρω πως είναι πολλά αυτά που πρέπει να τους πούμε και φοβομαστε μην πάθουν και τίποτα όμως σίγουρα πρέπει να μάθουν τι τους περιμένει...!

Ενδεικτικά κάποια από αυτά που πρέπει να πληρώσουν είναι:

1.Φόρος εισοδήματος (εκκαθαριστικό δηλώσεων)οικ.ετος 2012

2.Ειδικό Τέλος Ακινήτων 2012

Πληρωμή μέσω της ΔΕΗ,καταβολή σε 5 δόσεις

3.ΕΤΑΚ 2009

Το πληρώνουν άγαμοι που 1/1/2009 η ακινητη περιουσία ήταν αντικ.αξίας άνω 100.000€ και έγγαμοι με ακινητη περιουσία άνω των 200.000€

4.Εκτακτη εισφορά

στην μεγάλη ακίνητη περιουσία ,αντικειμ.αξίας άνω των 400.000€ για το 2009(έρχεται μαζί με το ΕΤΑΚ 2009)

5.Φόρος Ακίνητης Περιουσίας για το 2010

Για την ακίνητη περιουσία ,αντικειμ.αξίας άνω των 400.000€ για το 2010

6.Φόρος Ακίνητης Περιουσίας για το 2011

Για την ακίνητη περιουσία ,αντικειμ.αξίας άνω των 200.000€ για το 2011

7.Εισφορά αλληλεγγύης για τα εισοδήματα του 2011.

Επίσης:

Μείωση του βασικού αφορολογήτου ορίου από τις 12.000 ευρώ στις 5.000 ευρώ, την αύξηση έως και 200% στα τεκμήρια διαβίωσης για κατοικίες και Ι.Χ. αυτοκίνητα, τις περικοπές στις εκπτώσεις δαπανών για ενοίκια, δίδακτρα, ασφάλιστρα ζωής, ασφαλιστικές εισφορές, τόκους στεγαστικών δανείων πρώτης κατοικίας, ιατρικές επισκέψεις και εξετάσεις, νοσήλια και δωρεές καθώς και την κατάργηση του μπόνους για τις αποδείξεις.

Επιπλέον για τις επιχειρήσεις:

Τέλους επιτηδεύματος :Τα ποσά θα είναι αυξημένα καθώς θα κυμαίνονται από 400 έως 500 ευρώ, αντί 300 ευρώ που ανέρχονταν πέρυσι.

βλ και http://www.econ-e.gr/forokataigida-sta-akinita.html

Όποιος θέλει μπορεί να προσθέσει κι άλλα που σίγουρα όλο και κάτι θα μου έχει ξεφύγει.....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ξέρω πως είναι πολλά αυτά που πρέπει να τους πούμε και φοβομαστε μην πάθουν και τίποτα όμως σίγουρα πρέπει να μάθουν τι τους περιμένει...!

Εγώ δε γίνομαι ηθικός αυτουργός στην ευθανασία των πελατών μου...θα τους δώσω τη χαρά να ζήσουν μόνοι τους το ταξίδι προς τον παράδεισο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ προσωπικά εχω ενημερώσει αρκετούς

Κατι σαν..ντοπα πριν το μεγάλο αγώνα.

Έτοιμοι για μάχη θα κατεβούν στις 6 Μαΐου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ δε γίνομαι ηθικός αυτουργός στην ευθανασία των πελατών μου...θα τους δώσω τη χαρά να ζήσουν μόνοι τους το ταξίδι προς τον παράδεισο...

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να βρεις το μπελά σου που δεν τους ενημέρωσες?

Αν το σκεφτούμε τελικά αυτό θα γίνει: εμείς οι λογιστές θα τα ''ακούσουμε'' που δεν τους ενημερώσαμε, αφού όπως πάντα ,κατά τη γνώμη τους ο λογιστής φταίει....

Επίσης αν δεν τους ενημερώσεις δεν θα ξέρουν ότι μας περιμένουν χειρότερα και έτσι θα σε πάρουν κι εσένα κι εμένα και όλους στον λαιμό τους αν ξαναυποστηρίξουν τα 2 πρώην μεγάλα κόμματα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πιστεψε με ολοι ξερουν οτι θα πληρωσουν φετος αλλα δια μαγειας πριν τις εκλογες δεν τα θυμαται κανεις δυστυχως θα γελασει και το παρδαλο κατσικι και πιστεψτε με μεινανε πολλα φετος χααχαχαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΜΠΡΑΒΟ!!! ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΙΓΕΙΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ - ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ (ΤΡΕΜΟ-ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗΔΕΣ), ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝ ΟΙ "ΣΩΤΗΡΕΣ" ΚΑΗΚΑΜΕ.

ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΕΧΟΥΜΕ (ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ) ΚΑΙ ΦΩΝΗ ΕΠΙΣΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΜΠΡΑΒΟ!!! ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΙΓΕΙΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ - ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ (ΤΡΕΜΟ-ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗΔΕΣ), ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝ ΟΙ "ΣΩΤΗΡΕΣ" ΚΑΗΚΑΜΕ.

ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΕΧΟΥΜΕ (ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ) ΚΑΙ ΦΩΝΗ ΕΠΙΣΗΣ.

Ετσι ακριβώς!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να βρεις το μπελά σου που δεν τους ενημέρωσες?

Αν το σκεφτούμε τελικά αυτό θα γίνει: εμείς οι λογιστές θα τα ''ακούσουμε'' που δεν τους ενημερώσαμε, αφού όπως πάντα ,κατά τη γνώμη τους ο λογιστής φταίει.... :lol: :lol: (εδω γελάμε)

Επίσης αν δεν τους ενημερώσεις δεν θα ξέρουν ότι μας περιμένουν χειρότερα και έτσι θα σε πάρουν κι εσένα κι εμένα και όλους στον λαιμό τους αν ξαναυποστηρίξουν τα 2 πρώην μεγάλα κόμματα...... (Η ταμπακέρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πιστεψε με ολοι ξερουν οτι θα πληρωσουν φετος αλλα δια μαγειας πριν τις εκλογες δεν τα θυμαται κανεις δυστυχως θα γελασει και το παρδαλο κατσικι και πιστεψτε με μεινανε πολλα φετος χααχαχαχαχαχαχ

Ναι...ξέρουν ότι θα πληρώσουν, ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΣΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΑ!

Ναι...όντως ισχύει ότι ο Έλληνας ξεχνάει τα σκάνδαλα μετά από 1 εβδομάδα και ως δια μαγειας φευγουν ολα τα ασχημα απο το μυαλο του οταν παει να ψηφίσει.

Όμως γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο εμείς πρέπει να τους τα ξαναθυμίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

..........................

ο λογιστής φταίει.... :lol: :lol: (εδω γελάμε)

Δεν κατάλαβα που βρίσκεις το αστείο συνάδελφε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να βρεις το μπελά σου που δεν τους ενημέρωσες?

Αν το σκεφτούμε τελικά αυτό θα γίνει: εμείς οι λογιστές θα τα ''ακούσουμε'' που δεν τους ενημερώσαμε, αφού όπως πάντα ,κατά τη γνώμη τους ο λογιστής φταίει....

Επίσης αν δεν τους ενημερώσεις δεν θα ξέρουν ότι μας περιμένουν χειρότερα και έτσι θα σε πάρουν κι εσένα κι εμένα και όλους στον λαιμό τους αν ξαναυποστηρίξουν τα 2 πρώην μεγάλα κόμματα......

Ισχύει το παρακάτω

πιστεψε με ολοι ξερουν οτι θα πληρωσουν φετος αλλα δια μαγειας πριν τις εκλογες δεν τα θυμαται κανεις δυστυχως θα γελασει και το παρδαλο κατσικι και πιστεψτε με μεινανε πολλα φετος χααχαχαχαχαχαχ

Μπορώ να ανεβάσω και αναλυτική λίστα για την ενημέρωση που τους έχω κάνει.

Το θέμα όλο είναι οτι 40 μυρμηγκάκια τσακώνονται για ένα ψίχουλο, ποιός θα το πρωτοπάρει και περνάει ο ελέφαντας και πατάει και τα 40...

Θα πρέπει: 1. Ή να σκοτώσουμε τον ελέφαντα, 2. ή τα μυρμηγκάκια να γίνουν ελέφαντας.

Δε νομίζω οτι έχουμε αποφασίσει για το τι θέλουμε να κάνουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ισχύει το παρακάτω

Μπορώ να ανεβάσω και αναλυτική λίστα για την ενημέρωση που τους έχω κάνει.

Το θέμα όλο είναι οτι 40 μυρμηγκάκια τσακώνονται για ένα ψίχουλο, ποιός θα το πρωτοπάρει και περνάει ο ελέφαντας και πατάει και τα 40...

Θα πρέπει: 1. Ή να σκοτώσουμε τον ελέφαντα, 2. ή τα μυρμηγκάκια να γίνουν ελέφαντας.

Δε νομίζω οτι έχουμε αποφασίσει για το τι θέλουμε να κάνουμε....

Συνάδελφε αν και το παράδειγμα σου μου φαίνεται λίγο ατυχές ,γιατί ο λαός έχει πιο πολύ δύναμη απ'ότι έχουν τα μυρμήγκια έναντι του ελέφαντα,

παρόλα αυτά σου λέω πως ακόμα και τα μυρμήγκια μπορούν να σκοτώσουν τον ελέφαντα....

Λοιπόν....ο ελέφαντας έριχνε το ψίχουλο που αναφέρεις παραπάνω και τα μυρμήγκια το έτρωγαν.

Αν όμως τα μυρμήγκια αντιληφθούν τελικά ότι αντί για ψίχουλο έτρωγαν δηλητήριο τόσο καιρό και αποφασίσουν να δαγκώσουν τον ελέφαντα τότε αυτός είναι τελειωμένος......!

Όσο μεγάλος κι αν είναι ,θα πέσει κάτω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://news247.gr/eidiseis/politiki/otan_pasok_kai_nd_edinan_ekatommuria_gia_toys_pshfoforoys.1734916.html

Όταν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ έδιναν εκατομμύρια για τους ψηφοφόρους

Οι ισολογισμοί των δύο μεγάλων κομμάτων έφεραν στο φως "μαύρες τρύπες". Δάνεια επί δανείων για ΠΑΣΟΚ και Νέα Δημοκρατία

Απρίλιος 15 2012 14:45

Δάνεια από τράπεζες που λάμβαναν τα δύο μεγάλα κόμματα για να καλύψουν μεταξύ άλλων παλαιότερα δάνεια, διαφημιστικές δαπάνες και προεκλογικές μετακινήσεις στελεχών και ψηφοφόρων, προκύπτουν από την ανάλυση των ισολογισμών των δύο κομμάτων.

Οι μαύρες τρύπες στα οικονομικά των δύο μεγάλων κομμάτων ήταν, σύμφωνα με δημοσίευμα της "Καθημερινής" του Μεγάλου Σαββάτου - Κυριακής του Πάσχα, τεράστιες ειδικά για τις χρονιές διεξαγωγής βουλευτικών εκλογών.

Χαρακτηριστικά, το 2002 το ΠΑΣΟΚ παίρνει δάνεια 16,8 εκατομμύρια ευρώ για να εξοφλήσει παλαιότερα δάνεια 16 εκατομμυρίων και η ΝΔ παίρνει 31 εκατομμύρια ευρώ για να εξοφλήσει 26,5 εκατομμύρια.

Το 2004 το ΠΑΣΟΚ έχει εισπραχθέντα έσοδα με την εκλογική χρηματοδότηση 29 εκατομμυρίων ευρώ και παίρνει δάνεια που αγγίζουν τα 47 εκατομμύρια, ενώ η ΝΔ παίρνει 57 εκατομμύρια ευρώ δάνεια για να αποπληρώσει 30 εκατομμύρια.

Την ίδια χρονιά και τα δύο κόμματα φαίνεται να εισπράττουν από εισφορές φίλων από 2,5 εκατομμύρια ευρώ.

Το 2007 η ΝΔ συγκεντρώνει 1,1 εκατομμύρια ευρώ και στο τέλος του χρόνου το έλλειμμα της, που εμφανίζεται ως υπόλοιπο δανείου, έχει αυξηθεί κατά 50% φτάνοντας τα 74 εκατομμύρια ευρώ.

Το ΠΑΣΟΚ, το 2009, χρονιά που ήρθε στην εξουσία, μάζεψε 2,8 εκατομμύρια ευρώ σε ενισχύσεις, με έσοδα 35,5 εκατομμυρίων ευρώ και δάνεια 46,8 εκατομμύρια ευρώ.

Οι λειτουργικές του δαπάνες φτάνουν τα 42 εκατομμύρια ευρώ και οι εκλογικές τα 24 εκατομμύρια ευρώ. Η εξυπηρέτηση των δανείων έχει ξεπεράσει την τακτική χρηματοδότηση κατά 6 εκατομμύρια ευρώ (28 εκατομμύρια η εξυπηρέτηση, 22 εκατομμύρια η τακτική επιχορήγηση).

Παρόλα αυτά, προχωρά σε νέο δανεισμό, που ξεπερνά κατά 18 εκατομμύρια ευρώ το ποσό που πρέπει να αποπληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν κατάλαβα που βρίσκεις το αστείο συνάδελφε......

Αστείο δεν ειναι?

Οταν γραφεις ότι για ενα πενηνταρικο που θα πάρουμε για να κανουμε κάποιου την δήλωση (και αν το παίρνουμε και αυτό) είμαστε υποχρεωμένοι να γινουμε για αυτόν γραφείο πληροφοριών και να τον εχουμε σε συνεχή ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αστείο δεν ειναι?

Οταν γραφεις ότι για ενα πενηνταρικο που θα πάρουμε για να κανουμε κάποιου την δήλωση (και αν το παίρνουμε και αυτό) είμαστε υποχρεωμένοι να γινουμε για αυτόν γραφείο πληροφοριών και να τον εχουμε σε συνεχή ενημέρωση.

Δεν σου είπα να γίνεις γραφείο πληροφοριών,αλλά να του δώσεις έστω μια ιδέα της κατάστασης ώστε να μην πάει σαν πρόβατο στη σφαγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν σου είπα να γίνεις γραφείο πληροφοριών,αλλά να του δώσεις έστω μια ιδέα της κατάστασης ώστε να μην πάει σαν πρόβατο στη σφαγή!

Και εδω παλι γελάμε. :lol:

Ξερεις ποσοι απο εμας που το παιζουμε και επιστημονες οικονομολογοι και υποτίθεται ότι γνωρίζουμε την κατάσταση θα πάμε σαν πρόβατα επι σφαγή?

Και μετά αφου τους δώσουμε την απαραίτητη αυτοδυναμία που θα χρειασθούν ώστε να μας αποτελειώσουν θα κατεβαίνουμε στο σύνταγμα και θα το παιζουμε δήθεν αγανακτισμένοι?

Εδώ δεν έχουμε ιδεα της καταστασης εμείς,τους άλλους θα φωτίσουμε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν σου είπα να γίνεις γραφείο πληροφοριών,αλλά να του δώσεις έστω μια ιδέα της κατάστασης ώστε να μην πάει σαν πρόβατο στη σφαγή!

Καλά και ωραία τα όσα θίγεις ria και ναι είναι χρέος μας αλλά οτι και να κάνουμε εμείς ,οτι και να τους πούμε ,οτι και να δείξει μια εκκαθάριση φόρου ..μπορεί προσωρινώς ίσως να πεισμώσουν αλλά στο τέλος λίγο πριν τη κάλπη , θα ισχύσει ότι ανέφεραν κάποιοι σε παραπάνω post .

Αστρονομικά τα ποσά που αναφέρεις ,Αστρονομική και η μαλακία που κουβαλάει το μυαλό ορισμένων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Κωστας Σαλτ.

Ήμουν μισθωτος και τώρα είμαι ανεργος,η γυναίκα μου που δούλευε σε κατάστημα με ρούχα της καναν 40% μειωση στο μισθο της.

Εχουμε και 2 παιδιά. Πώς θα τα βγαλουμε πέρα?

Σε δυσκολη οικονομικη κατασταση σαν εμας ειναι πολλες οικογενεις στην Ελλαδα. Δεν μπορω και δεν θέλω πλεον να πληρώνω ούτε τα χαρατσια ούτε τις βιλάρες και τα πολυτελ'η αυτοκίνητα των αισχρών.

Τους εχω σιχαθει να λενε οτι θελουν να σωσουν τη χωρα ενω κανουν οτι ειναι δυνατον να την βουλιαξουν!

εγω επειδη μπαινω στο σαιτ αυτο συχνα και ενημερωνομαι ξερω τι γινεται και η συμβουλη μου ειναι να λετε στον κοσμο την αληθεια για τι προκειται να πληρωσει.

Δυστυχώς μερικοί δεν έχουν καταλάβει τι μας περιμένει από τον Ιούνιο και μετά...

θα μας αλλαξουν τα φωτααα.....ρε επιτέλους ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν σου είπα να γίνεις γραφείο πληροφοριών,αλλά να του δώσεις έστω μια ιδέα της κατάστασης ώστε να μην πάει σαν πρόβατο στη σφαγή!

Οποιος, ακομα δεν εχει καταλαβει τι γινεται, ειναι αξιος της ατυχιας του και της σφαγης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΑΣΗΜΙΝΑ

Οποιος, ακομα δεν εχει καταλαβει τι γινεται, ειναι αξιος της ατυχιας του και της σφαγης του.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εδω παλι γελάμε. :lol:

Ξερεις ποσοι απο εμας που το παιζουμε και επιστημονες οικονομολογοι και υποτίθεται ότι γνωρίζουμε την κατάσταση θα πάμε σαν πρόβατα επι σφαγή?

Και μετά αφου τους δώσουμε την απαραίτητη αυτοδυναμία που θα χρειασθούν ώστε να μας αποτελειώσουν θα κατεβαίνουμε στο σύνταγμα και θα το παιζουμε δήθεν αγανακτισμένοι?

Εδώ δεν έχουμε ιδεα της καταστασης εμείς,τους άλλους θα φωτίσουμε? :)

Amartole ελπίζω να μην βάζεις και τον εαυτό σου μέσα σε αυτούς που αναφέρεις ,γιατί μου φαίνεσαι(μέσα από τις συζητήσεις εδώ) έξυπνος άνθρωπος.

Είναι κρίμα επιστήμονες και άνθρωποι μέσα στα πράγματα που βλέπουν καθημερινά τι γίνεται να συνεχίζουν να υποστηρίζουν πεισματικά τους καταστροφείς μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά και ωραία τα όσα θίγεις ria και ναι είναι χρέος μας αλλά οτι και να κάνουμε εμείς ,οτι και να τους πούμε ,οτι και να δείξει μια εκκαθάριση φόρου ..μπορεί προσωρινώς ίσως να πεισμώσουν αλλά στο τέλος λίγο πριν τη κάλπη , θα ισχύσει ότι ανέφεραν κάποιοι σε παραπάνω post .

Αστρονομικά τα ποσά που αναφέρεις ,Αστρονομική και η μαλακία που κουβαλάει το μυαλό ορισμένων .

Θέλω να πιστεύω ότι αυτή τη φορά δεν θα αφήσουν το λύκο να φυλάει τα πρόβατα και οι πολίτες θα κάνουν το σωστό.

Αν όχι, τότε πραγματικά θα είναι για λύπηση για 2 λόγους:

α)δεν θα έχουν να φάνε και β)προτιμούν να χάσουν τα πάντα αρκεί να μην παραδεχτούν ποτέ ότι έκαναν λάθος κομματική επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφε αν και το παράδειγμα σου μου φαίνεται λίγο ατυχές ,γιατί ο λαός έχει πιο πολύ δύναμη απ'ότι έχουν τα μυρμήγκια έναντι του ελέφαντα,

παρόλα αυτά σου λέω πως ακόμα και τα μυρμήγκια μπορούν να σκοτώσουν τον ελέφαντα.... (γιατί δεν το έχουν κάνει ήδη από 1974 και μετά?? Τι τον εμποδίζει το λαό??)

Λοιπόν....ο ελέφαντας έριχνε το ψίχουλο που αναφέρεις παραπάνω και τα μυρμήγκια το έτρωγαν.

Αν όμως τα μυρμήγκια αντιληφθούν (πότε ???) τελικά ότι αντί για ψίχουλο έτρωγαν δηλητήριο τόσο καιρό και αποφασίσουν (πότε ???) να δαγκώσουν τον ελέφαντα τότε αυτός είναι τελειωμένος......!

Όσο μεγάλος κι αν είναι ,θα πέσει κάτω..

Επειδή όσα χρόνια ψηφίζω , πάντα το αποτέλεσμα είναι ίδιο, έτσι πιστεύω οτι θα γίνει και τώρα, με τη διαφορά οτι αυτή τη φορά ο ελέφαντας δε θα πατήσει τα μυρμηγκάκια αλλά θα προσπαθήσει να τα πάρει αγκαλιά. Αυτά όμως επειδή έχουν συνηθίσει τόσα χρόνια να τσακώνονται για το ψίχουλο, δε θα θελήσουν να αλλάξουν τακτική.

Μακάρι να βγω ψεύτης και στις 7/5 να επαναφέρεις το θέμα για να παραδεχθώ το λάθος μου.

Δυστυχώς όμως επειδή τίποτα δε γίνεται τυχαία σ΄αυτόν τον τόπο, ο λαός με τις επιλογές του θα είναι για μια ακόμα φορά, άξιος της τύχης του,

επιβεβαιώνοντας τον Πάγκαλο για την ιστορική πλέον ατάκα του "όλοι μαζί τα φάγαμε" και φυσικά δεν εννοούσε φαγητό, όπως κάποιοι αφελείς θέλουν να πιστεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσφερομαι να με προσλαβει υποψηφιος για να βγαζω δωρεαν υπολογισμο φορου στους ψηφοφορους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσφερομαι να με προσλαβει υποψηφιος για να βγαζω δωρεαν υπολογισμο φορου στους ψηφοφορους!!!

μαζί σου...κι εγώ θα πάω στον απέναντι υποψήφιο, θα βγάζω κάτι λιγότερο από τον δικό σου υπολογισμό, οι ψηφοφόροι θα πλακώνονται μεταξύ τους κι εμείς θα τους χαζεύουμε πίνοντας μπύρες στο απένατι καφενείο...έτσι ο κλάδος σιγά-σιγά θα πάρει τα πάνω του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μαζί σου...κι εγώ θα πάω στον απέναντι υποψήφιο, θα βγάζω κάτι λιγότερο από τον δικό σου υπολογισμό, οι ψηφοφόροι θα πλακώνονται μεταξύ τους κι εμείς θα τους χαζεύουμε πίνοντας μπύρες στο απένατι καφενείο...έτσι ο κλάδος σιγά-σιγά θα πάρει τα πάνω του :)

μεσα στο μυαλο μου εισαι !! :D :D :D

προσεχε ομως εκει μεσα.. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...