Προς το περιεχόμενο

Υπογραφή ισολογισμού απο λογιστή με αδεια Β τάξης.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα κατεπείγον θέμα που προέκυψε. Λόγω έκτακτης αλλαγής, ο λογιστής ο οποίος υπέγραφε μέχρι τώρα τους ισολογισμούς επιχείρησης με ακαθάριστα έσοδα περίπου τα 3 εκ, δεν επιθυμεί πια να τους υπογράψει και έτσι είμαι στην δύσκολη θέση να πρέπει να τους υπογράψω εγώ όπου η τάξη μου για λίγο καιρό ακόμα δεν μου το επιτρέπει (Β τάξη). Τι συνέπειες μπορεί να έχει η επιχείρηση και τι συνέπειες μπορεί να έχω εγώ?

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα κατεπείγον θέμα που προέκυψε. Λόγω έκτακτης αλλαγής, ο λογιστής ο οποίος υπέγραφε μέχρι τώρα τους ισολογισμούς επιχείρησης με ακαθάριστα έσοδα περίπου τα 3 εκ, δεν επιθυμεί πια να τους υπογράψει και έτσι είμαι στην δύσκολη θέση να πρέπει να τους υπογράψω εγώ όπου η τάξη μου για λίγο καιρό ακόμα δεν μου το επιτρέπει (Β τάξη). Τι συνέπειες μπορεί να έχει η επιχείρηση και τι συνέπειες μπορεί να έχω εγώ?

Σας ευχαριστώ.

Τι είπες τώρααααα......

Έχει χιλιοσυζητηθεί το θέμα με τις άδειες αν ψάξεις στο forum.

Βάλε μια φωνή στα παλικάρια που μόλις αποφοίτησαν από κάποιο Α.Ε.Ι. και όλο και κάποιος θα βρεθεί να βάλει μια τζίφρα... :)

Δεν ξέρω αν βοήθησα...μάλλον όχι, αλλά αυτή τη στιγμή αυτό μου έρχεται πρόχειρο στο μυαλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τετοιο τζιρο φυσικα και σου επιτρεπει.

Αφού το όριο της Β τάξης είναι τα 2.100.000 και εμείς μιλάμε για 3.000.000 πως μου το επιτρέπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 months later...

Μπορεί κάποιος να διευκρινίσει τι συμβαίνει τελικά μετά τον 3919/2011 για το άνοιγμα των επαγγελμάτων και την ερμηνευτική απόφαση Αρ. πρωτ.: 8908/ΔΙΟΕ 236/23.2.2012 για το επάγγελμά μας ως προς τις δυνατότητες υπογραφής ισολογισμού σε Γ κατηγορία;

Απ΄ότι έχω καταλάβει δεν έχει αλλάξει κάτι , απαιτέιται άδεια Α τάξης για επιχειρήσεις ανω των 2.100.000 .

Έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...