Προς το περιεχόμενο

με "απαλλάσσει" το taxisnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ.Είμαι δικηγόρος.Παω στο taxisnet λοιπον να υποβαλλω το φ1 του 2011 και μου λεει αυτο εδω και καιρο το εξης:

Δηλώσεις ΦΠΑ / Υποβολή Δήλωσης clear.gif Υποχρεώσεις Φορολογούμενου Τύπος Δήλωσης: Φ1 Εκκαθαριστική Δήλωση ΦΠΑ Έτος: 2011

Δεν έχετε υποχρεώσεις υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο και για το διάστημα αναζήτησης υποχρεώσεων που επιλέξατε.

Υπαρχει καποια εξηγηση και τι να κανω πριν ληξει η προθεσμια;

Ακομη,στο φ2 μου βγαζει κρισιμο χρονο το διαστημα απο 8/2 (κι οχι απο 1/1) ως 31/3,μαλλον επειδη στις 8/2 αλλαξα ΔΟΥ,αλλα τι γινεται για το διαστημα 1/1 με 7/2;

Και για την οικονομια του χωρου και του χρονου,να σας εκθεσω και το προβλημα με τη φορολογικη αναμορφωση,την οποια δεν μου δεχεται διοτι δεν εχω λογιστη ωστε να συμπληρωσω τα στοιχεια του αλλα ουτε και τιποτα να δηλωσω για να ειμαι ειλικρινης,κενη θα την εστελνα.Δεν ξερω τι ισχυει με τους παρακρατουμενους φορους απο το μερισμα.Τι να κανω;

Ευχαριστω ελπιζοντας πως δεν κουρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα στοιχειά του λογιστή βάλτε τα δικά σας .

Οσο για τις ημερομηνίες καλέστε στο taxisnet και εξηγήστε τους την κατάσταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου φίλε, είναι καιρός να αποκτήσετε λογιστή. Κάποιες εργασίες πρέπει να γίνονται εκεί και εκ του σύνεγγυς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειναι να αρχισουμε τετοια,κακως υπαρχει αυτο το φορουμ.λογιστη ρωτησα και μου ειπε να μου κανω καν φορολ.αναμορφωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποχρεωτική έστω και μηδενική

αμα ειναι να αρχισουμε τετοια,κακως υπαρχει αυτο το φορουμ.λογιστη ρωτησα και μου ειπε να μου κανω καν φορολ.αναμορφωση

..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jimlaw το taxheaven ειναι φορουμ λογιστων.κακώς μπήκες στη διαδικασία να ρωτήσεις για να λύσεις τις όποιες απορίες σου.

να σέβεσαι τα μέλη του φόρουμ που χαλάνε πολύτιμο χρόνο για να σου απαντήσουν. ( και η απάντηση στο ερώτημα σου δόθηκε )

φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειναι να αρχισουμε τετοια,κακως υπαρχει αυτο το φορουμ.λογιστη ρωτησα και μου ειπε να μου κανω καν φορολ.αναμορφωση

Το φόρουμ καλώς υπάρχει και απευθύνεται σε λογιστές. Αν τώρα εσείς θέλετε να έχετε τζάμπα λογιστική υποστήριξη και μάλιστα εκ του μακρόθεν, μάλλον θα λάβετε την υποστήριξη που αντιστοιχεί στο ποσό που θέλετε να διαθέσετε. Αν το παρόν φόρουμ καταντήσει να παρέχει δωρεάν υπηρεσίες σε βάρος της δουλειάς των μελών του, τότε ναι, θα συμφωνήσω μαζί σας, κακώς θα υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον είναι ειλικρινής. Θα μπορούσε να πεί ότι είναι νέος λογιστής και έχει μαύρα μεσάνυχτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειναι να αρχισουμε τετοια,κακως υπαρχει αυτο το φορουμ.λογιστη ρωτησα και μου ειπε να μου κανω καν φορολ.αναμορφωση

Γιατί κακώς υπάρχει το φόρουμ ???

Ξέρεις τι γλέντια κάνουμε μόλις βρεθούμε ????

Καίγεται το πελεκούδι φίλε μου , μιλάμε για πρώτο αγχολυτικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον είναι ειλικρινής. Θα μπορούσε να πεί ότι είναι νέος λογιστής και έχει μαύρα μεσάνυχτα...

Καλά έκανε και ρώτησε ο άνθρωπος. Όμως, το θέμα του είναι απ' αυτά που δεν λύνονται μέσω ενός φόρουμ. Δεν είναι δύσκολο να λυθεί, αλλά απαιτείται η παρουσία συναδέλφου μαζί του, προκειμένου να κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο taxisnet. Τώρα, αν ρώτησε λογιστή και του είπε εκείνο που δεν ήθελε να ακούσει, και ρώτησε εδώ μετά για να διαψευσθεί ο συνάδελφος, δυστυχώς(γι' αυτόν) ο συνάδελφος έχει δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πελατες πεθαναν. Σειρά εχουν οι λογιστές.

Εγώ πάντως θα αντισταθώ λέγοντας "δε θα πεθάνουμε ποτέ κου***α νεκροθάφτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...