Προς το περιεχόμενο

Αισχος Αισχος και παλι ΑΙΣΧΟΣ πως να τους πεις τι τους περιμενει....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχετο.. αλλά έχω κι εγώ ένα γνωμικό και δεν βρίσκω που να το "κολλήσω"..

"Κλαίν' οι χήρες, κλαίν' κι οι παντρεμένες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε τα σχόλια στα αντίστοιχα θέματα ..... Απλά αποδεικνυει γιατί τελικά είμαστε τόσο άχρηστος σαν λαός .

Για τον Μπεγλίτη αλλά και για όλους τους άλλους δεν έχω να πω κάτι , αυτό που θα πω είναι στους ψηφοφόρους τους ..... ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΟΧΙ ΤΟ ΚΩΛΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΑΛΟ

ΥΓ Τι άλλο πρέπει να μας πουν ...... Ουτε καν στην ανθρώπινη ζωή δεν υπάρχει σεβασμός ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πρωτη φορά ,

που απο τα τέλη Φεβρουαρίου ανακοινωθηκε παράταση των δηλώσεων για τον Ιούνιο.

Αυτό δεν έχει ξαναγίνει ποτέ στα χρονικά .

Δυστυχώς - αν ρωτούσατε και τον Μαθουσάλα - τίποτε απ' αυτά που ζούμε τα τελευταία χρόνια, δεν έχει ξαναγίνει στα χρονικά....

Ούτε στα Φορολογικά, ούτε στα Οικονομικά, ούτε στα Κοινωνικά. Παρά μόνο στα Πολιτικά....( Κι όπως λέει κι η Χρύσα - εμμέσως πλην σαφώς - αν ήμασταν άντρες κι όχι...ιντερνετικές κότες ( μαμαααά ), θα είχαμε πλακώσει στα χαστούκια αυτά τα παιδάκια, που θέλουν ένα στρατό να τους φυλάει όταν κυκλοφορούν. Και δεν θα αυτοκτονούσαμε στο Σύνταγμα - αν κι αυτή είναι μια πράξη πράγματι αντρίκια. Κι όπως φαίνεται, περιμένουμε πάλι το "ασθενές" φύλλο να βγάλει τα κάστανα απ' τη φωτιά....Ρε, μιά...γυναίκα δεν υπάρχει να δείρει τους μπούληδες που διαλέγουμε να μας κυβερνάνε ; ! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mesakeimeno.jpg

Τη πήρες που τη πήρες την απόφαση ....

Δεν πήγαινες 100 μετρά πιο πάνω σε εκείνο το κτίριο μέσα να ...πάρεις και κάναν απο δ'αυτους μαζί σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Το φαινόμενο αυτό είναι πολύ συχνό και αντιμετωπίζεται στο πλαίσιο του εντοπισμού και της τροποποίησης των δυσλειτουργικών σκέψεων στις οποίες οφείλεται η ψηφος.

Γεγονός δε είναι ότι στην κοινωνία μας σημερα συχνά τα άτομα που υποφέρουν από κάποιου είδους ψυχική (ΠΑΣΟΚ)ή νοητική(ΝΔ) διαταραχή αντιμετωπίζονται με στιγματιστικό τρόπο.

Σίγουρα θα μπορούσατε να λάβετε τη βοήθεια ενός ειδικού για να αντιμετωπισετε αυτές τις σκέψεις, αλλά και να οργανώσετε καλύτερα το μέλλον σας

.....Ευχαριστώ πολυ συναδελφε για την απαντηση . το ποιος χρειαζεται βοηθεια ειδικου αλλα και οργανωσης μελλοντος ,περιεχεται στην απαντηση σου. Προφανως μαλλον μιλαμε για διαφορετικα πραγματα. Η πραγματικοτητα ολων των ελληνων σημερα ειναι σαφως διαφορετικη απο οτι νομιζεις. Για το μονο που ειναι συμφωνοι ολοι , ειναι οτι ψηφιζαν τοσα χρονια με ελαφρυ χερι και χωρις περισκεψη. Ελπιζω αυτο να διορθωθει στις επερχομενες εκλογες , διοτι αρκετα πια με αυτες τις συμπεριφορες του πολιτικου συστηματος. Πρεπει να εχουμε επικεφαλης πρωτα απο ολα ανθρωπους που νοιαζονται για την χωρα μας και οχι για την παρτη τους. Αλλα φυσικα αυτα ειναι ψιλα γραμματα , και πιθανον υστεριες καποιου που χρειαζεται βοηθεια ειδικου και οχι η αποψη του συνολου των ταλαιπωρων συμπολιτων μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεμα:Συμβουλή από τον Einstein (σε ελεύθερη μετάφραση!)

,

Συμβουλή από τον Einstein

Οταν τρεχεις γυμνός γυρω απο ενα δέντρο με ταχύτητα 185.999 μίλια/δευτερ. υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να καταφέρεις να αυτογαμηθείς.

Μπορείς ομως χαλαρά να ξανα-ψηφίσεις ΝΔ ή Πασοκ και να έχεις πάλι ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα!

post-10713-0-93932300-1333561014_thumb.g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια τετοια αυτοκτονια στην Τυνησια , προκαλεσε ολοκληρη επανασταση....

εμεις τι εχουμε παθει? δε μας ξεκουναει τιποτα πια ?

ουτε και οι δηλωσεις των ξεδιαντροπων ?

http://www.greekmone...link/81574.html

Ο 77χρονος "παππούς" είχε κότσια και το έδειξε με το συγκλονιστικό του σημείωμα και με την πράξη του.

Μήπως είναι καιρός να τον τιμήσουμε όχι φυσικά με αυτοκτονία μας αλλά με άλλον τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

  • 3Ο/Η Θεόδωρος Πράγκραλος έγραψε:(πριν 5 ώρες)
  • Ο ΣΥΡΙΖΑ τον έβαλε να αυτοκτονήσει για να αποκομίσει εκλογικά οφέλη.

http://www.protagon....8emata&id=14070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΥΜΠΟΛΙΤΗΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ 300 ΚΟΠΡΙΤΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ "ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ"..! ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ? ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ ? ΤΗ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥΣ? Ή ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΝΤΡΟΠΗ ΞΕΦΤΙΛΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΤΟ? ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΛΟΓΩ ΜΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΙΚΑ

ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΙΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΑΚΚΟΙ ΤΟΥ ΜΠΟΞ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ !!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μιλώντας σε Γάλλους δημοσιογράφους

Το "παράξενο ζώο"... Θεόδωρος Πάγκαλος

Web Only

03/04/2012
10:14
85

6696338B9162F8D28D27EB20ED6AFE4F.jpg

«Ο σταυρός προτίμησης στην Ελλάδα πωλείται για μια θέση στο Δημόσιο», δήλωσε ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Θεόδωρος Πάγκαλος μιλώντας στο γαλλικό «Arte», στο πλαίσιο της ταινίας των Emmanuel Leconte και Daniel Leconte, «I love democracy».

Ο κ. Πάγκαλος περιέγραψε έτσι γλαφυρά την εκλογική διαδικασία στην Ελλάδα στον εντυπωσιασμένο Γάλλο δημοσιογράφο, ο οποίος αναρωτήθηκε εάν το σύστημα με το σταυρό προτίμησης ισχύει ακόμα.

«Εσείς εκλεχθήκατε επειδή διορίζατε κόσμο;» ρώτησε χαρακτηριστικά ο δημοσιογράφος το επί 30 χρόνια μέλος του κοινοβουλίου Θ. Πάγκαλο, η απάντηση του οποίου ήταν: «Όχι, εγώ είμαι παράξενο ζώο, είμαι το αντίθετο, ποτέ δεν έκανα ρουσφέτια, ποτέ δεν είχα πελατεία…».

ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΖΩΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς - αν ρωτούσατε και τον Μαθουσάλα - τίποτε απ' αυτά που ζούμε τα τελευταία χρόνια, δεν έχει ξαναγίνει στα χρονικά....

Ούτε στα Φορολογικά, ούτε στα Οικονομικά, ούτε στα Κοινωνικά. Παρά μόνο στα Πολιτικά....( Κι όπως λέει κι η Χρύσα - εμμέσως πλην σαφώς - αν ήμασταν άντρες κι όχι...ιντερνετικές κότες ( μαμαααά ), θα είχαμε πλακώσει στα χαστούκια αυτά τα παιδάκια, που θέλουν ένα στρατό να τους φυλάει όταν κυκλοφορούν. Και δεν θα αυτοκτονούσαμε στο Σύνταγμα - αν κι αυτή είναι μια πράξη πράγματι αντρίκια. Κι όπως φαίνεται, περιμένουμε πάλι το "ασθενές" φύλλο να βγάλει τα κάστανα απ' τη φωτιά....Ρε, μιά...γυναίκα δεν υπάρχει να δείρει τους μπούληδες που διαλέγουμε να μας κυβερνάνε ; ! )

Μα αν δεν τους φυλούσε ένας ολόκληρος στρατός ,

δεν θα υπήρχε πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο.. αλλά έχω κι εγώ ένα γνωμικό και δεν βρίσκω που να το "κολλήσω"..

"Κλαίν' οι χήρες, κλαίν' κι οι παντρεμένες"

Επειδη το δικο μου μυαλο δουλευει αναποδα εγω το βρισκω σχετικο...............στα 39 μου πλαφοναρισα απο προυπηρεσια(4χ3ετιες=12ΕΤΙΑ) το προσδοκιμο ζωη μου βασει τραπεζων ξεπερνα τον αιωνα(αρα ειμαι μικρη ακομη) !

Ημουν χαρουμενη οτι εχω συνταξιοδοτικο δικαιωμα(μη γελας δεν ειναι σωστο) ετσι μου ειπαν οτι με 4.500 ενσημα θα παρω την κατωτατη!

Μηπως να παω εκει στον αγνωστο να γινω αυτοχειρας να δω αν και εκεινοι οι τσολιαδες σε περιπτωση αυτοκτονιας αντιδρουν η απλα θα με παρακολουθουν με σοκ και δεος?????????

ΚΡΙΜΑΑΑΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΗΡΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΟΥΡΕΨΑΝΕ ..............ΣΕ ΕΜΑΣ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΝ!!!!!!!!!!

Για μενα η αυτοκτονια ειναι αδυναμια!

και η Βια δεν ειναι λυση!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πιστεύω ότι ο θάνατος αυτού του ανθρώπου, θα έπρεπε να σηκώσει όλη την Ελλάδα στο πόδι.

Όμως δεν ξέρω τι πραγματικά φταίει και δεν γίνεται κάτι τέτοιο........

Ίσως είναι τα ψεκάσματα, ίσως τα φυτοφάρμακα, ίσως τα φάρμακα ........πολλά ίσως......

Όσο για τις Δηλώσεις αντίθετα, αυτές πιστεύω ότι θα είναι η σπίθα για τον ξεσηκωμό. Αυτό το πίστεψα από την στιγμή που διάβασα το Νομοσχέδιο με τις αλλαγές στην φορολογία.

Τι φαντάζεστε ότι θα γίνει όταν δούν οι πελάτες μας τα εκκαθαριστικά που θα πρέπει να πληρώσουν??

Πιστεύετε ότι θα πουν ......"α, ωραία και δεν ήξερα που να χαλάσω ότι χρήματα μου απέμειναν" ?

Εγώ είμαι σίγουρη ότι από αυτό θα αρχίσει ο μεγάλος χαμός και δεν εύχομαι να διαψευσθώ !!!

Υ.Σ. Όσους τηλεφωνούν για το πότε να φέρουν τα δικαιολογητικά για τις Δηλώσεις τους ενημερώνω προκαταβολικά, πως πρώτα θα παίρνουν υπογλώσιο και μετά θα τους λέω το ποσό πληρωμής........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστολή: “Είμαστε 11 εκατομμύρια οι ζωντανοί και το όνομά μας είναι Αντίσταση!”

5/4/2012

ellini-simaia-vouli-apagoreusi-400x266.jpg

Ένας φοιτητής ακούγοντας την συγκλονιστική είδηση της αυτοκτονίας του 77χρονου θέλησε να εκφράσει την οργή του μέσα σε λίγες γραμμές.

Διαβάστε τι έγραψε:

«Ανοίγοντας το πρωί της Τέταρτης το διαδίκτυο η πρώτη είδηση που διάβασα ήταν η αυτοκτονία του 77χρονου συμπολίτης μας στην μέση της Πλατειάς Συντάγματος, μια κίνηση σίγουρα συμβολική, καθώς ο συνταξιούχος ήθελε να δείξει ότι αυτοκτονεί μπροστά από τον δήθεν ναό της δημοκρατίας...

Εκεί μας οδήγησαν, οι ‘’σωτήρες’’ του τόπου μας , να μην θέλουμε την ιδία μας την ζωη, να προτιμούμε την αυτοκτονία , παρά να ζούμε. Συμφώνα με κάποια στοιχειά την τελευταία τρία χρόνια έχουν σημειωθεί 2.000 συμπολίτες μας έβαλαν τέλος στην ζωή τους μην αντέχοντας την οικονομική κρίση.

Ηθικοί αυτουργοί σίγουρα υπάρχουν, και δεν είναι δύσκολο να τους βρούμε ,ας ψάξουμε στην Βουλή, στην τρόικα, στην Ευρωπαϊκή Ένωση, στο Δ.Ν.Τ. και φυσικά σε κάποιους από τους δημοσιογράφους οι οποίοι είχαν τρέξει να ‘’προσκυνήσουν’’ τους τροϊκάνους ως τους σωτήρες του τόπου και τώρα που δεν τους βγαίνει, αρχίζουν και εκείνοι να το παίζουν αντιμνημονιακοί (είναι και στην μόδα τώρα τελευταία, στο τέλος θα μας πουν ότι δεν ψήφισε κάνεις το μνημόνιο, απλά βλέπαμε όνειρο). Το ερώτημα είναι θα λογοδοτήσει κάνεις για τις τόσες πολιτικές δολοφονίες πολιτών;;

Κάπου όπως πρέπει να σταματήσει όλο αυτόν μπορεί να απαξιώνουν έντεκα εκατομμύρια Έλληνες, δεν μπορεί να απολύουν κόσμο, να μειώνουν μισθούς, συντάξεις να οδηγούν ένα εκατομμύριο ανθρώπους στην ανεργία, να υποβαθμίζουν συνεχώς την υγεία και την παιδεία, να οδηγούν τον κόσμο στην φτώχεια και την εξαθλίωση, άλλους στην ξενιτιά, να περιφρονούν τον πολιτισμό και την ταυτότητα μας, να αμφισβητούν την εθνική κυριαρχία, να αμφιβάλλουν για τα νησιά μας και εμείς απλά να καθόμαστε σε ένα καναπέ και να δεχόμαστε την συνεχή πλύση εγκέφαλου των ΜΜΕ να είμαστε μόνιμα σε ένα υπολογιστή και να προβληματιζόμαστε για το αν πρέπει να έχω πόζα στην φωτογραφία ή πρέπει να είμαι πιο ‘’κυριλέ’’.

Ήρθε η ώρα ο λαός να μιλήσει, και η ώρα αυτή πλησιάζει, ο δημοκρατικός τρόπος από την αρχαιότητα ήταν οι εκλογές, όποτε όλοι μας είμαστε υποχρεωμένοι να πάμε να ψηφίσουμε, η αποχή ΔΕΝ είναι λύση, αν δεν ψηφίσεις είσαι συνένοχος στην αυτοκτονίες των ανθρώπων αυτών, γίνεσαι ηθικός αυτουργός, είσαι και εσύ το χέρι που πατάει την σκανδάλη.

Η ιστορία μας μαθαίνει πολλά, Ο Ελληνικός λαός πέρασε τόσα αλλά πάντα ενωμένα έβγαινε νικητής, έτσι και τώρα όλοι μαζί ενωμένοι σαν μια γροθιά θα νικήσουμε! ΔΕΝ χρειάζεται να χαραμίζουμε την ζωή μας, όλοι περνάμε δυσκολίες αλλά ο Έλληνας ξέρει να πολεμάει, ξέρει να βοηθάει, ξέρει να τιμωρεί!

Θα κλείσω με μια φράση που έγραψε κάποιος σήμερα στο πεζοδρόμιο που “έπεσε’’ ο 77χρονος βιοπαλαιστής και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του:

To όνομα του νεκρού σήμερα είναι Δημοκρατία… μα είμαστε 11 εκατομμύρια οι ζωντανοί και το όνομα μας είναι Αντίσταση!»

Μία ζωή χάθηκε μπροστά στο «ναό» της δημοκρατίας! Ας μην αφήσουμε να χαθεί άλλη…

Πλησιάζει η ώρα για να τιμωρήσουμε όσους μας δολοφόνησαν και συνεχίζουν να μας δολοφονούν τόσα χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεμα:Συμβουλή από τον Einstein (σε ελεύθερη μετάφραση!)

,

Συμβουλή από τον Einstein

Οταν τρεχεις γυμνός γυρω απο ενα δέντρο με ταχύτητα 185.999 μίλια/δευτερ. υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να καταφέρεις να αυτογαμηθείς.

Μπορείς ομως χαλαρά να ξανα-ψηφίσεις ΝΔ ή Πασοκ και να έχεις πάλι ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα!

ΚΟΡΥΦΑΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε υποχρέωση να ξεσκεπάσουμε την Αλητία αυτή!!!!

Ντρέπομαι ... που είμαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ !!!!

Ντρέπομαι .... που θα υπάρχουν συμπολίτες μας, που θα ψηφίσουν πάλι αυτούς!

Τι να σου πω βρε κοπελιά....

Ντρέπεσαι που είσαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ; Σκέπτεστε πριν γράψετε;;

Με συγχωρείς αλλά την ίδια ΒΛΑΚΕΙΑ ακούω από πολλούς (προφανώς κάποιος γαργαλιάρης, τσαχπινούλης της TV το είπε κάποια στιγμή και το υιοθετείτε όλοι σας).

Να ντρέπεσαι για το ΚΡΑΤΟΣ, την ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ και τους ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ το καταλαβαίνω απολύτως.

Να ντρέπεσαι για τα ανθρωποειδή, δίποδα όντα που βρίσκονται δίπλα μας, επειδή βολευόντουσαν για δεκαετίες από τα κόμματα, με τον ένα ή άλλο τρόπο και σήμερα είναι ακόμη τιμητές και υποστηρικτές της ίδια αρρωστημένης καταστάσεως, με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο.

Να ντρέπεσαι για την ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΣΟΥ, τις ΡΙΖΕΣ ΣΟΥ, τους ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΣΟΥ που σφαγιάστηκαν για να είμαστε ψευτοελεύθεροι σήμερα, είναι το λιγοτερο ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ και ΚΑΤΑΠΤΙΣΤΟ. Μια ισχνή, αμυδρή αναφορά των θυσιών των ΕΛΛΗΝΩΝ βρίσκεται σε δημόσια θέα στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη...απλά για υπενθύμιση.

http://antoniskioupl.../attachment/12/

http://www.army.gr/files/File/AFIEROMATA/AGNVSTOS_STRATIVTHS.pdf

Αν όντως ντρέπεσαι, μπορείς να αποποιηθείς της Ελληνικής Ιθαγένειας και επομένως της ΕΥΘΥΝΗΣ για την χώρα, το μέλλον της και τους ανθρώπους της. Θέλω να πιστεύω οτι απλά αναπαράγεις μια στερεότυπη, βλακώδη φράση που χρησιμοποιούν πολλοί, χωρίς να αντιλαμβάνεσαι οτι αυτή η φράση ισοδυναμεί με απόφαση παραίτησης από οτιδήποτε μας αντιπροσωπεύει ως έθνος...

Γιατί ειδοποιός διαφορά των Ελλήνων με τον υπόλοιπο κόσμο, είναι οτι είμαστε ΕΘΝΟΣ και δεν προσδιοριζόμαστε από φυλετικά (πχ Αφροαμερικανοί) ή θρησκευτικά χαρακτηριστικά (πχ Εβραίοι, Μουσουλμάνοι).

Σε τελική ανάλυση αυτό ζητάμε όλοι σήμερα από ΟΛΟΥΣ: ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ τι θα πράξετε, τι θα αποφασίσετε και με ποιά κριτήρια. Δεν μπορεί να υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ.

Ξεκολλήστε από τις ηλίθιες, στερεότυπες φράσεις που ακούτε διαρκώς από τους επιπλέοντες φελλούς της χώρας ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΕΙΤΕ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. Μετά απλά θα πρέπει να αποφασίσουμε, είτε να πληρώσουμε τον απαιτούμενο φόρο αίματος για την ελευθερία μας είτε να υποταγούμε ΞΑΝΑ σαν ραγιάδες, σε έναν νέο Μογγόλο κατακτητή...και τους εντολοδόχους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολλήστε από τις ηλίθιες, στερεότυπες φράσεις που ακούτε διαρκώς από τους επιπλέοντες φελλούς της χώρας ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΕΙΤΕ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. Μετά απλά θα πρέπει να αποφασίσουμε, είτε να πληρώσουμε τον απαιτούμενο φόρο αίματος για την ελευθερία μας είτε να υποταγούμε ΞΑΝΑ σαν ραγιάδες, σε έναν νέο Μογγόλο κατακτητή...και τους εντολοδόχους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε τα σχόλια στα αντίστοιχα θέματα ..... Απλά αποδεικνυει γιατί τελικά είμαστε τόσο άχρηστος σαν λαός .

Για τον Μπεγλίτη αλλά και για όλους τους άλλους δεν έχω να πω κάτι , αυτό που θα πω είναι στους ψηφοφόρους τους ..... ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΟΧΙ ΤΟ ΚΩΛΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΑΛΟ

ΥΓ Τι άλλο πρέπει να μας πουν ...... Ουτε καν στην ανθρώπινη ζωή δεν υπάρχει σεβασμός ......

ΜΑΖΙ ΣΑΣ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Τι να σου πω βρε κοπελιά....

Ντρέπεσαι που είσαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ; Σκέπτεστε πριν γράψετε;;

Με συγχωρείς αλλά την ίδια ΒΛΑΚΕΙΑ ακούω από πολλούς (προφανώς κάποιος γαργαλιάρης, τσαχπινούλης της TV το είπε κάποια στιγμή και το υιοθετείτε όλοι σας).

Να ντρέπεσαι για το ΚΡΑΤΟΣ, την ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ και τους ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ το καταλαβαίνω απολύτως.

Να ντρέπεσαι για τα ανθρωποειδή, δίποδα όντα που βρίσκονται δίπλα μας, επειδή βολευόντουσαν για δεκαετίες από τα κόμματα, με τον ένα ή άλλο τρόπο και σήμερα είναι ακόμη τιμητές και υποστηρικτές της ίδια αρρωστημένης καταστάσεως, με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο.

Να ντρέπεσαι για την ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΣΟΥ, τις ΡΙΖΕΣ ΣΟΥ, τους ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΣΟΥ που σφαγιάστηκαν για να είμαστε ψευτοελεύθεροι σήμερα, είναι το λιγοτερο ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ και ΚΑΤΑΠΤΙΣΤΟ. Μια ισχνή, αμυδρή αναφορά των θυσιών των ΕΛΛΗΝΩΝ βρίσκεται σε δημόσια θέα στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη...απλά για υπενθύμιση.

http://antoniskioupl.../attachment/12/

http://www.army.gr/f..._STRATIVTHS.pdf

Αν όντως ντρέπεσαι, μπορείς να αποποιηθείς της Ελληνικής Ιθαγένειας και επομένως της ΕΥΘΥΝΗΣ για την χώρα, το μέλλον της και τους ανθρώπους της. Θέλω να πιστεύω οτι απλά αναπαράγεις μια στερεότυπη, βλακώδη φράση που χρησιμοποιούν πολλοί, χωρίς να αντιλαμβάνεσαι οτι αυτή η φράση ισοδυναμεί με απόφαση παραίτησης από οτιδήποτε μας αντιπροσωπεύει ως έθνος...

Γιατί ειδοποιός διαφορά των Ελλήνων με τον υπόλοιπο κόσμο, είναι οτι είμαστε ΕΘΝΟΣ και δεν προσδιοριζόμαστε από φυλετικά (πχ Αφροαμερικανοί) ή θρησκευτικά χαρακτηριστικά (πχ Εβραίοι, Μουσουλμάνοι).

Σε τελική ανάλυση αυτό ζητάμε όλοι σήμερα από ΟΛΟΥΣ: ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ τι θα πράξετε, τι θα αποφασίσετε και με ποιά κριτήρια. Δεν μπορεί να υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ.

Ξεκολλήστε από τις ηλίθιες, στερεότυπες φράσεις που ακούτε διαρκώς από τους επιπλέοντες φελλούς της χώρας ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΕΙΤΕ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. Μετά απλά θα πρέπει να αποφασίσουμε, είτε να πληρώσουμε τον απαιτούμενο φόρο αίματος για την ελευθερία μας είτε να υποταγούμε ΞΑΝΑ σαν ραγιάδες, σε έναν νέο Μογγόλο κατακτητή...και τους εντολοδόχους του.

Πραγματικά συνάδελφε?, πιστεύεις ότι ντρέπομαι για τις ρίζες μου, την καταγωγή μου κλπ κλπ , και φτάνει αυτό στον καθένα μας σήμερα για να αισθάνεται καλά και ικανοποιημένος?

ΙΔΕΑΤΑ μπορούμε σήμερα να λειτουργούμε?

Και μόνο ότι σχολιάζω και αντιδρώ, αγανακτώντας σε αυτή την κατάντια του Υπουργείου, να μετατοπίσει την υποβολή των ΔΦΕ -για τους προφανείς λόγους – ΙΣΩΣ κάτι να σου λέει, αν το είχες συνυπολογίσει…και σκεφτεί!!!

-ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ γιατί υποτιμούν Τον κάθε Έλληνα προσωπικά, υποτιμούν την μέση ευφυΐα-σκέψη των Ελλήνων!!!!!!!!!

(και είναι βλακεία & στερεότυπο & υιοθέτηση θέσεων αυτό? Είναι αναπαραγωγή προτύπων για παραίτηση?) ΛΥΠΑΜΑΙ αν το βλέπεις έτσι!!!!!! Αποψή σου!

Πιστεύω ότι έχουμε υποχρέωση να το αναδείξουμε αυτή την μεθόδευση για την συγκάλυψη της αλήθειας----γιατί είναι υφαρπαγή ψήφου---! και αυτό κατέθεσα...

Με συγχωρείς αν προσέβαλα τα πατριωτικά σου αισθήματα! Δεν είχα τέτοια πρόθεση!

ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ! τα αποτελέσματα διαφωνούν...

Πραγματικά συνάδελφε?, πιστεύεις ότι είναι δυνατόν πλέον σήμερα να επηρεάζεται ο σκεπτόμενος Έλληνας ή Ελληνίδα, από την TV?.... και τους παρατρεχάμενους των εκάστοτε –δυστυχώς εκλεγμένων- "κυβερνώντων"?

Θάθελα να βλέπω το ¨ΕΘΝΟΣ ΜΑΣ" από την ιδεατή & ρομαντική άποψη σήμερα! αλλά η αλήθεια είναι εδώ! και με βασανίζει!!!δεν θάθελα για μένα, τα παιδιά μου & τους συμπολίτες μου η λέξη "ραγιάς" να με ξαναχαρακτηρίσει! και θα συμφωνήσω μαζί σου

«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ». ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΕΙΔΩΝ ΦΩΤΙΕΣ Η ΜΙΑ ΣΒΗΝΕΙ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΙΜΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΕΙΔΩΝ ΦΩΤΙΕΣ Η ΜΙΑ ΣΒΗΝΕΙ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΙΜΑ!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΛΕΥΚΕΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΟΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ, ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΔΟΚΗΜΑΣΕΙΣ ΜΙΑ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο.. αλλά έχω κι εγώ ένα γνωμικό και δεν βρίσκω που να το "κολλήσω"..

"Κλαίν' οι χήρες, κλαίν' κι οι παντρεμένες"

Souli πρόσεξε τι γράφεις ! θα ζηλέψει ο Γκέοργκ Καρατζαφύρερ το φόρουμ ! να σου πει αυτός γνωμικά και παροιμίες....... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα που γράφουμε ολα αυτα η πλειοψηφία(πρόβατα) δεν έχει πάρει είδηση τι θα ακολουθήσει μετά τον ιούνιο. Ακόμη και σήμερα τα στρατιωτάκια που δημιούργησαν οι κυβερνήσεις πασοκ και νδ εξακολουθούν να παραμυθιάζουν το κόσμο και δυστυχώς υπαρχει ακόμη απλός κοσμάκης που τα πιστεύει αν είναι δυνατόν....ΌΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΚΛΕΦΤΕΣ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ ΔΟΣΥΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ <<ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ>>..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΕΙΔΩΝ ΦΩΤΙΕΣ Η ΜΙΑ ΣΒΗΝΕΙ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΙΜΑ!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΛΕΥΚΕΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΟΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ, ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΔΟΚΗΜΑΣΕΙΣ ΜΙΑ???

ΑΑΑΑ.... Ναι .. μήπως ξέρεις και αν έχουν καλή εφαρμογή εσύ που τις δοκίμασες? εμένα πάντως το άσπρο δεν δεν μου πάει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέροντας το αρχικό θέμα, εγώ πάντως έχω σκοπό να ενημερώσω όσους περισσότερους πελάτες μπορώ για το τι θα πληρώσουν, μια βδομάδα πριν τις εκλογές!

Έτσι! Για να τους είναι φρέσκος ο πόνος στα μυαλά, όταν θα πάνε στις κάλπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέροντας το αρχικό θέμα, εγώ πάντως έχω σκοπό να ενημερώσω όσους περισσότερους πελάτες μπορώ για το τι θα πληρώσουν, μια βδομάδα πριν τις εκλογές!

Έτσι! Για να τους είναι φρέσκος ο πόνος στα μυαλά, όταν θα πάνε στις κάλπες!

Το ίδιο κάνω και εγώ....αλλά με τόσα ραγιάδικα, σκυθρωπά ανθρωπάκια που λένε από το πρωί ως το βράδυ "Τι να κάνουμε; Μπορούμε να μην πληρώσουμε; Θα μας τα κόψουν όλα" και το κλασσικό "Έχει ο Θεός" (Η μεγαλύτερη βλακεία που μπορεί να εκστομίσει άνθρωπος-Λες και ο Θεος που προσκυνά ο καθένας έχει ανάγκη να πληρώσει ΕΤΑΚ, να πάρει σύνταξη, να πληρώσει ΕΕΤΗΔΕ κ.α.), τι να περιμένεις;

Το μόνο που θα μπορέσουν να καταφέρουν, είναι να ολοκληρώσουν το σχέδιο των εθνοπατέρων μας, δηλαδή να πάνε στα θυμαράκια 10 ώρες νωρίτερα, για να μην τους καταβάλουν συντάξεις. Ο ευνουχισμός σε όλο του το μεγαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...