Προς το περιεχόμενο

Αισχος Αισχος και παλι ΑΙΣΧΟΣ πως να τους πεις τι τους περιμενει....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μπει στην διαδικασια να υπολογιζω στο περιπου τους φορους που θα προκυψουν για να ενημερωσω τους πελατες να ξερουν στο περιπου τι τους περιμενει...

Τα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικα εως απαγορευτικα...

Συγκρινω τα εκκαθαριστικα τους με τα περισυνα και βλεπω περισυ επιστροφες, ενω φετος απο 1500,00-6000,00 € φορο για αυτους που ειχαν εστω και μια μικρη επιστροφη ή πληρωναν λιγα...

Θα τους ενημερωσω ολους εννοειται (μονο μην φαω ξυλο απο κανεναν) για να πανε στην καλπη με πιο καθαρο μυαλο για το τι τους περιμενει μημπως και ξυπνησουν λιγο...

Αντε να πεις στον αλλον τωρα οτι εχει φορο περιπου 3000€ με εισοδημα δικο του 9500€(ατομικη) της συζηγου 15000€(μισθωτη) και 3000,00€ απο ενοικια...την στιγμη που περυσι δεν ειχε πληρωσει...

Μπραβο στους ληστες του υπουργειου μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε μου ανακάλυψες τον λόγω των φετινών γενναίων παρατάσεων στις δηλώσεις εισοδήματος όταν τις προηγούμενες χρονιές δινόταν με το σταγονόμετρο. Να ψηφίσουμε όλοι σαν πρόβατα και να μας την φορέσουν μετά οι κουτοπόνηροι πολιτικοί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Έχουμε υποχρέωση να ξεσκεπάσουμε την Αλητία αυτή!!!!

Ντρέπομαι ... που είμαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ !!!!

Ντρέπομαι .... που θα υπάρχουν συμπολίτες μας, που θα ψηφίσουν πάλι αυτούς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Μπράβο φίλε μου ανακάλυψες τον λόγω των φετινών γενναίων παρατάσεων στις δηλώσεις εισοδήματος όταν τις προηγούμενες χρονιές δινόταν με το σταγονόμετρο. Να ψηφίσουμε όλοι σαν πρόβατα και να μας την φορέσουν μετά οι κουτοπόνηροι πολιτικοί μας.

ΑΚΡΙΒΩΣ ! ΑΣ ΜΑ ΠΕΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20ΕΤΙΑ ΔΟΘΗΚΕ ΤΕΤΟΙΑ .....

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ...ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ..ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ..

ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΟΙ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΟΥ ΜΕΡΙΚΑ....ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΩΝ...

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντρέπομαι .... που θα υπάρχουν συμπολίτες μας, που θα ψηφίσουν πάλι αυτούς!

Το φαινόμενο αυτό είναι πολύ συχνό και αντιμετωπίζεται στο πλαίσιο του εντοπισμού και της τροποποίησης των δυσλειτουργικών σκέψεων στις οποίες οφείλεται η ψηφος.

Γεγονός δε είναι ότι στην κοινωνία μας σημερα συχνά τα άτομα που υποφέρουν από κάποιου είδους ψυχική (ΠΑΣΟΚ)ή νοητική(ΝΔ) διαταραχή αντιμετωπίζονται με στιγματιστικό τρόπο.

Σίγουρα θα μπορούσατε να λάβετε τη βοήθεια ενός ειδικού για να αντιμετωπισετε αυτές τις σκέψεις, αλλά και να οργανώσετε καλύτερα το μέλλον σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πελατη μου, που ηρθε χθες για διορθωση ε9, του εκανα και μια προχειρη εκκαθαριση για το εισοδημα.περυσι λοιπον πληρωσε 49,50 ευρω.φετος 758,00.

το ωραιο που καταλαβε ολομοναχος του, ειναι ααα! δηλαδη μεσα σ" αυτον το φορο ειναι ο φορος των ακινητων (ετακ2009, φαπ 2010, 2011) ο φορος εισοδηματος του 2011, και ο φορος της δεη?

συμπεριλαμβανονται ολα σ"ενα εκκαθαριστικο?

και δεν εκανε πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Ο 77χρονος αντιμετώπιζε οικονομικές δυσχέρειες και, σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, πριν πατήσει τη σκανδάλη είπε ότι δεν θα ήθελε να αφήσει χρέη στο παιδί του.

«Η κατοχική κυβέρνηση Τσολάκογλου εκμηδένισε κάθε ίχνος επιβίωσής μου και επειδή δεν μπορώ να βρω το δίκαιο μου, δεν μπορώ να βρω άλλο αγώνα αντίδρασης εκτός απο ένα αξιοπρεπές τέλος πριν αρχίσω να ψάχνω τα σκουπίδια για την διατροφή μου», φέρεται να έγραψε στο σημείωμά του.

Οι γείτονες του αυτόχειρα κάνουν λόγο για έναν πολύ ήσυχο και πράο άνθρωπο, ο οποίος δεν είχε καμία σχέση με όπλα και εξέφρασαν την έκπληξή τους για την πράξη του.

Όπως είπαν συνάδελφοι του φαρμακοποιού, ήτανμέλος του συλλόγου τους από το 1994.

«Τον θυμάμαι ως έναν αξιοπρεπέστατο άνθρωπο με πολλή ευγένεια και με πολύ τακτ. Θεωρώ ότι λόγω του ότι η αξιοπρέπειά του δεν θα επέτρεπε να ζήσει υπο συνθήκες διαφορετικές από αυτές που πίστευε, τον οδηγησε σε αυτή την πράξη που όχι μόνο με θλίβει αλλά με εντυπωσιάζει αρνητικά», είπε ο πρόεδρος του Συλλόγου Φαρμακοποιών Αττικής, Κώστας Λουράντος.

«Είναι μια τραγωδία», δήλωσε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, Παντελής Καψής, ο οποίος έμαθε την είδηση την ώρα που ήταν καλεσμένος στην πρωινή εκπομπή της ΝΕΤ.

Η ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ........ ΣΚΑΤΟΨΥΧΟΙ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΡΙΒΩΣ ! ΑΣ ΜΑ ΠΕΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20ΕΤΙΑ ΔΟΘΗΚΕ ΤΕΤΟΙΑ .....

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ...

Σουλη απαντα.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι μικρός.. να πουν οι παππούδες.

Θανάση....... άσε τους υπαινιγμούς. :)

Δεν ρωτά τον γηραιότερο.

Ρωτά τον πιο παλιό εδώ μέσα

ΑΚΡΙΒΩΣ ! ΑΣ ΜΑ ΠΕΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20ΕΤΙΑ ΔΟΘΗΚΕ ΤΕΤΟΙΑ .....

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ...ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ..ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ..

.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπει στην διαδικασια να υπολογιζω στο περιπου τους φορους που θα προκυψουν για να ενημερωσω τους πελατες να ξερουν στο περιπου τι τους περιμενει...

Τα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικα εως απαγορευτικα...

Συγκρινω τα εκκαθαριστικα τους με τα περισυνα και βλεπω περισυ επιστροφες, ενω φετος απο 1500,00-6000,00 € φορο για αυτους που ειχαν εστω και μια μικρη επιστροφη ή πληρωναν λιγα...

Θα τους ενημερωσω ολους εννοειται (μονο μην φαω ξυλο απο κανεναν) για να πανε στην καλπη με ποιο καθαρο μυαλο για το τι τους περιμενει μημπως και ξυπνησουν λιγο...

Αντε να πεις στον αλλον τωρα οτι εχει φορο περιπου 3000€ με εισοδημα δικο του 9500€(ατομικη) της συζηγου 15000€(μισθωτη) και 3000,00€ απο ενοικια...την στιγμη που περυσι δεν ειχε πληρωσει...

Μπραβο στους ληστες του υπουργειου μας...

Να πάνε στην κάλπη με το ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΌ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ,με το χέρι στην καρδιά και στην άδεια τσέπη τους,αλλά όχι με το ίδιο μυαλό που ψήφιζαν οι περισσότεροι μέχρι σήμερα.

Να ρίξουν στην κάλπη ΨΗΦΟ-ΒΟΛΙ για την ανατροπή αυτού του συστήματος(Προσοχή μόνο μή ρίξουν στην κάλπη το Εκκαθαριστικό και ακυρωθεί το βόλι τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανάση....... άσε τους υπαινιγμούς. :)

Δεν ρωτά τον γηραιότερο.

Ρωτά τον πιο παλιό εδώ μέσα

Μιας και σου αρέσει η ακρίβεια στον γραπτό λόγο.....

υπαινιγμός = (ο) ουσ. έκφραση συγκαλυμμένη, υπονοούμενο

υπεκφυγή = (η) ουσ. επιτήδεια αποφυγή πράξης ή απάντησης

Και κάτι ακόμα ψιλοάσχετο, αλλά και ψιλο-σχετικό...:

χέλι < μεσαιωνική ελληνική χέλι < αρχαία ελληνική ἐγχέλειον, υποκοριστικό του ἔγχελυς

Ουσιαστικό

χέλι ουδέτερο

200px-Anguilla_anguilla.jpg

magnify-clip.pngΕυρωπαϊκό χέλι (Anguilla anguilla). Άλλοτε πολύ κοινό στα ευρωπαϊκά ποτάμια, θεωρείται πλέον απειλούμενο είδος.

  1. (βιολογία) ψάρι με μακρύ κυλνδρικό σώμα, σαν του φιδιού, και με γλοιώδες δέρμα (της τάξης των εγχελυόμορφων - Anguilliformes) Βρήκαμε κάτι νερά που υπήρχαν μέσα χέλια. (Έλλη Παπαδημητρίου, O κοινός λόγος, α΄ τόμος, Eρμής, Αθήνα 2003)
  2. (μεταφορικά) άτομο ικανό να ξεφεύγει από δύσκολες καταστάσεις Γλύστρησε σαν χέλι. (Νίκος Μπακόλας, «Στις αυλές της θάλασσας». H Θεσσαλονίκη των συγγραφέων, Iανός, Θεσσαλονίκη 1996)

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και σου αρέσει η ακρίβεια στον γραπτό λόγο.....

υπαινιγμός = (ο) ουσ. έκφραση συγκαλυμμένη, υπονοούμενο

υπεκφυγή = (η) ουσ. επιτήδεια αποφυγή πράξης ή απάντησης

:D

Στην περίπτωση του Θανάση ισχύουν και τα δύο ........

..........αλλά εμένα που είμαι ο γηραιότερος εδώ, με ενδιαφέρει και απάντησα στο πρώτο :P:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και σου αρέσει η ακρίβεια στον γραπτό λόγο.....

υπαινιγμός = (ο) ουσ. έκφραση συγκαλυμμένη, υπονοούμενο

υπεκφυγή = (η) ουσ. επιτήδεια αποφυγή πράξης ή απάντησης

Και κάτι ακόμα ψιλοάσχετο, αλλά και ψιλο-σχετικό...:

:D

Που το θυμήθηκες ρε φιλε?

Απίστευτο γέλιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πρωτη φορά ,

που απο τα τέλη Φεβρουαρίου ανακοινωθηκε παράταση των δηλώσεων για τον Ιούνιο.

Αυτό δεν έχει ξαναγίνει ποτέ στα χρονικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια τετοια αυτοκτονια στην Τυνησια , προκαλεσε ολοκληρη επανασταση....

εμεις τι εχουμε παθει? δε μας ξεκουναει τιποτα πια ?

ουτε και οι δηλωσεις των ξεδιαντροπων ?

http://www.greekmoney.gr/index.php/permalink/81574.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς του τα φάγατε ρε αλητήριοι ,

αυτο γραφει ο άνθρωπος λίγο πριν αυτοκτονήσει

ότι του κόψατε την αξιοπρέπεια στην ζωή κοβοντάς του την σύνταξη .

Αρχιλαμόγια του κερατά ,

αλλα θα ερθει η ώρα σας

που θα πάει .

http://www.youtube.com/watch?v=sftzWPtLmG8&feature=player_embedded

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Επανασταση εχει πολλες αιτιες και λιγες αφορμες.....

Υ/Γ Μια απο τις λιγες...ειναι η ψηφος στις εκλογες...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Επανασταση εχει πολλες αιτιες και λιγες αφορμες.....

Υ/Γ Μια απο τις λιγες...ειναι η ψηφος στις εκλογες...!

εγω παραιτουμαι δεν μπορω να σε πιασω.....

εκτος, ισως, αν αρχισεις και τα ποντιακα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...