Jump to content
  • 0

Εχει δοθεί παράταση για το Ε9;

DK
 Share

Question

Recommended Posts

• 0

συμφωνω !!

• 0
Guest asdasdasd

Καλά... σε 15 μέρες θέλω να σας δω, που το site πάλι θα υπολειτουργεί και θα κάνουμε 1 ώρα για ένα Ε9.

• 0

Δεν βγάζουν επίσημη ανακοίνωση για το Ε-9 γιατί τα έχουν πάρει με τους αχρηστους τους λογιστές που δεν μπορούν να στείλουν τις δηλώσεις και δυσφημούν το taxis net ότι και καλα δεν δουλεύει.

Απο την Ποφεε η πληροφορία για μέχρι το Πάσχα

http://www.taxheaven...ws/view/id/9725

Ο Ντουκάκης το είπε από χθες μα μήνυμα μέσω του πολιτικού του γραφείου. Τι περισσότερη επίσημη ανακοίνωση χρειαζόμαστε.

Η ΠΟΦΕΕ έχει μείνει πίσω με λίγες ώρες καθυστέρηση

Π Ο Λ Ι Τ Ι Κ Ο Γ Ρ Α Φ Ε Ι Ο

ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΝΤΟΥΚΑΚΗ

Βουλευτής Β’ Περιφέρειας Αθηνών

Κοσμά Αιτωλού 13, Πεύκη 151 21

Τηλ: 210.61.44.520 – 521 , Κιν: 6932.215.508

Αθήνα 29/3/2012

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν αιτήματός του, ο Βουλευτής Β’ Αθήνας κ. Μανούσος Ντουκάκης έλαβε την διαβεβαίωση από το Υπουργείο Οικονομικών ότι θα δοθεί παράταση για την υποβολή των δηλώσεων Ε9 προηγούμενων ετών, ως επίσης και για την υποβολή της Οριστικής Δήλωσης Φ.Μ.Υ. (Ε7) που λήγουν στις 30 Μαρτίου 2012 και τέλος θα δοθεί παράταση για τη ρύθμιση των βεβαιωμένων χρεών.

ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

• 0
Συναδελφε εχει χωρο και στην Κερκυρα.... μην ανησυχειτε, ολοι θα χωρεσουμε!!!!!!!!!!

Ειναι γεμάτο.Ετοιμαζεται η νέα πτέρυγα και θα αρχίσει να δέχεται απο το φθινόπωρο.

Κάτι ξέρω... <_<:D

• 0
Guest Επισκέπτης

"Κατόπιν επικοινωνίας μας με την Π.Ο.Φ.Ε.Ε., σας ενημερώνουμε ότι ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας κ. Αβραάμ Πανίδης και κ. Βασίλειος Καμπάνης αντίστοιχα, μας διαβεβαίωσαν για τα τα ακόλουθα:

- Η εφαρμογή της Γ.Γ.Π.Σ. για την υποβολή των δηλώσεων Ε9 θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι το Πάσχα.

- Η υποχρέωση σύνταξης και υπογραφής του ισολογισμού για όλες τις μορφές των επιχειρήσεων παρατείνεται μέχρι την ημερομηνία υποβολής της φορολογικής δήλωσης.

Για την Taxheaven

Κωνσταντίνος Δημ. Γραβιάς"

η ανακοινωση μιλάει για όλα τα άλλα αλλά οχι για Ισολογισμό.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/9727

Τελικά ισχύει παράταση για τη σύνταξη μέχρι την δήλωση εισοδήματος;

• 0

η ανακοινωση μιλάει για όλα τα άλλα αλλά οχι για Ισολογισμό.

http://www.taxheaven...ws/view/id/9727

Τελικά ισχύει παράταση για τη σύνταξη μέχρι την δήλωση εισοδήματος;

Ειναι ορισμενα πράγματα που δεν ανακοινωνονται επισημα αλλα ισχύουν .Οπως το οτι θα ,μείνει ανοικτο το συστημα για το Ε9 μεχρι το πασχα.

Αυτο δεν ειναι ανακοινωση παρατασης αλλα ανοχή η οποια ειναι σιωπηρη.Το ιδιο και το κλεισιμο των ισολογισμων.

• 0

Αυτο δεν ειναι ανακοινωση παρατασης αλλα ανοχή η οποια ειναι σιωπηρη.

Έννοια της λέξης ανοχής: ανοχή η [anoxí] Ο29 : το αποτέλεσμα του ανέχομαι. 1. η ιδιότητα του ανεκτικού· ανεκτικότητα: H ~ μας ξεπέρασε κάθε όριο. Δείχνω ~ σε κπ. ή σε κτ., ανέχομαι. θα σας διορθώσω, κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να γράψετε :"Αυτό δεν είναι ανακοίνωση παράτασης αλλά πράξη που δηλώνει ηλιθιότητα..."

• 0

Αθήνα

Για μερικές ημέρες ακόμη, χωρίς ωστόσο να δίδεται συγκεκριμένη καταληκτική ημερομηνία, θα είναι ανοιχτή η ηλεκτρονική εφαρμογή για τις δηλώσεις του Ε9 του 2010 (οικονομικό έτος 2011), όπως δήλωσε την Παρασκευή ο γενικός γραμματέας της ΚΕΠΥΟ, Χάρης Θεοχάρης, μιλώντας στην τηλεόραση του Σκάι.

«Δεν χρειάζεται όλοι οι φορολογούμενοι να κάνουν τις δηλώσεις τους σήμερα, καθώς υπάρχει περιθώριο» είπε ο κ. Θεοχάρης.

Εκτιμάται ότι η εφαρμογή της ΓΓΠΣ για τις δηλώσεις στοιχείων ακινήτων θα είναι ανοιχτή μέχρι το Πάσχα.

Για το ΕΤΑΚ του 2009, ο κ. Θεοχάρης ανέφερε ότι η υπηρεσία του είναι έτοιμη να προχωρήσει σε εκκαθάριση των δηλώσεων και περιμένει το «πράσινο φως».

Newsroom ΔΟΛ

• 0

Με τα τόσα προβλήματα που έχει το σύστημα,να κολλάει ,βιασύνη δική μας κ.τ.λ. λέτε να παίξει έστω και για 2-3 μέρες καμία αναίρεση;;;που δεν την βλέπω...κι ας έκλεισε στις 22 Μαρτίου!!!

• 0

να παω τοτε ....αλλα μην φωναζεις και μαζευτουμε πολλοι.....

Ορεξη είχαμε......έχει και έναν ήλιο σπέσιαλ,αλλά και η θάλασσα ακόμα πιο σπέσιαλ. Νάχαμε και κανα δυο ευρούλια για καφεδάκι θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Ηρθαν 18 μηνύματα για διόρθωση του Ε9. Ρε τί λάθη έκανα απορρώ με τον εαυτό μου. Το ψάχνω καλύτερα και αντιλαμβάνομαι ότι αυτοί οι αγνωστοι κύριοι που θέλουν τα συμμαζέψουν όλα τα Ε9 σε ένα χαρτί για να μας ράψουν προσεχώς το κουστούμι, δεν έλαβαν υπόψιν τις μεταβολές που τους υποβάλλαμε με Ε9 και μάλιστα ηλεκτρονικά το 2010. Τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Το κάταστημα έκλεισε....ας πρόσεχαν. Ετσι κι αλλιώς στο γόνατο θα εκδοθούν οι φόροι που έτσι κι αλλιώς δεν θα πληρωθούν. Γιατί λοιπόν τέτοια ανοιξιάτικη μέρα να βασανιζόμαστε?.

• 0

Ορεξη είχαμε......έχει και έναν ήλιο σπέσιαλ,αλλά και η θάλασσα ακόμα πιο σπέσιαλ. Νάχαμε και κανα δυο ευρούλια για καφεδάκι θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Ηρθαν 18 μηνύματα για διόρθωση του Ε9. Ρε τί λάθη έκανα απορρώ με τον εαυτό μου. Το ψάχνω καλύτερα και αντιλαμβάνομαι ότι αυτοί οι αγνωστοι κύριοι που θέλουν τα συμμαζέψουν όλα τα Ε9 σε ένα χαρτί για να μας ράψουν προσεχώς το κουστούμι, δεν έλαβαν υπόψιν τις μεταβολές που τους υποβάλλαμε με Ε9 και μάλιστα ηλεκτρονικά το 2010. Τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Το κάταστημα έκλεισε....ας πρόσεχαν. Ετσι κι αλλιώς στο γόνατο θα εκδοθούν οι φόροι που έτσι κι αλλιώς δεν θα πληρωθούν. Γιατί λοιπόν τέτοια ανοιξιάτικη μέρα να βασανιζόμαστε?.

εγω θα βασανιστω γιατι μια βδομαδα παρακολουθουσα τους αλλους που βασανιζονταν και δεν αποφασιζα να μπω....

και ξαναλεω και εγω μονο για οσα εχουν μεταβολες στο 2010 , τιποτα περισσοτερο ουτε καν στα δικα μου....

και η αληθεια ειναι οτι σημερα δουλευει αρκετα καλα ....

• 0

Έχουμε ακόμη 10-12 .....

Μιλάμε πάντα για συμβόλαια 2010 .

Είχαμε τουλάχιστον 50-60 .......

Ένα μεγάλο μέρος από τους πελάτες μας είχαν μεταβολή στο 2010 .

Κάναμε τη τεράστια μαλακία , γιατί περί μαλακίας πρόκειται, να προτιμήσουμε την ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων , μιας και θα ήταν απλά ένα γαμωκούμπι να πατήσουμε ...

Δυστυχώς τη πατήσαμε και τώρα προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη με το σύστημα και δεν γίνεται , το χειρότερο είναι ότι φάγαμε πολύτιμο χρόνο στον οποίο θα κάναμε σίγουρα άλλες δουλειές .

Μεταβολές έχω φτιάξει 4-5 και αυτές είναι επειδή διόρθωσα παπαριές δικές μου :) , 2-3 από πελάτες που τη ψυλλιάστικαν και όλοι οι υπόλοιποι ούτε καν ασχοληθήκαμε .

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τα μισά από τα Ε9 που πρέπει (έπρεπε) να γίνουν δεν θα φύγουν , δεν αγχώνομαι καθόλου όμως .

Φέτος λοιπόν και όσοι δεν υποχρεωθούν σε ηλεκτρονική υποβολή θα πάνε στη ΔΟΥ .

• 0

εγω θα βασανιστω γιατι μια βδομαδα παρακολουθουσα τους αλλους που βασανιζονταν και δεν αποφασιζα να μπω....

και ξαναλεω και εγω μονο για οσα εχουν μεταβολες στο 2010 , τιποτα περισσοτερο ουτε καν στα δικα μου....

Γιατί να μπεις για μεταβολές?Οποιος θέλει να δει τα e9 του και να δει αν ειναι σωστά,τότε λαδώνει τον υπολογιστή σου με μπικικίνια και δεν έχεις κανένα πρόβλημα να μπείς. :D

• 0

Γιατί να μπεις για μεταβολές?Οποιος θέλει να δει τα e9 του και να δει αν ειναι σωστά,τότε λαδώνει τον υπολογιστή σου με μπικικίνια και δεν έχεις κανένα πρόβλημα να μπείς. :D

δεν σε καταλαβα ειναι η αληθεια....

με επιασε και μια νυστα τωρα......θα ξαναπροσπαθησω μετα ....

• 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΝΑ ΤΟΝ ΣΠΑΣΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΥΡΑΝΑΕΙ ΕΧΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ 30ΑΡΑ Ε9 ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΥΦ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ 2010 ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΜΙΑ -ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΙΔΙΑ ΜΕ 2009 ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ Α.ΤΑ.Κ. ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ????ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ????

• 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΝΑ ΤΟΝ ΣΠΑΣΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΥΡΑΝΑΕΙ ΕΧΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ 30ΑΡΑ Ε9 ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΥΦ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ 2010 ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΜΙΑ -ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΙΔΙΑ ΜΕ 2009 ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ Α.ΤΑ.Κ. ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ????ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ????

Προφανώς θα υπάρχει πρόβλημα εντοπισμού , επανπροσδιορίστε τη θέση ακίνητου και μάλλον θα λυθεί το πρόβλημα .

Αλήθεια τα 30 Ε9 ήταν για μεταβολές του 10 ?

• 0

Τελικά Κυριακάτικα βασανίζομαι και εγώ..βλέπω μεσα στη νύχτα ήρθαν άλλα τόσα μηνύματα και όλα για έχουν σχέση με το Ε9 οικ.έτους 2010, δηλαδή περιουσιακές μεταβολές του 2009. Ενώ τα έχουν καταχωρήσει βγαίνουν μηνύματα ότι δεν εντοπίζεται το ακίνητο παρόλο που αναγράφεται ο αριθμός του οικοδομικού τετραγώνου. Μπαίνω στο χάρτη το ξαναεντοπίζω το οριστικοποιώ και το δέχεται. Δουλειές της νύχτας και του ποδαριού κάνουν αυτοί και μεις ακολουθούμε την τρέλλα τους.Μήπως πρέπει να κόψουμε και ΑΠΥ επί πιστώσει-πιστόλι για να ενισχύσουμε και τα έσοδα του ΦΠΑ?.

Μας βρήκαν μ.......ες, για πόσο ακόμα, πότε θα πάρουμε απόφαση συλλογικά όλοι μαζί να τινάξουμε την μπάνκα στον αέρα?. Πέρυσι τέτοιον καιρό κάτι ξεκινήσαμε να κάνουμε. ταράξαμε κάπως τα νερά. Τι λέτε μήπως ήρθε η ώρα να ξαναπιάσουμε το νήμα που αφήσαμε?. Αν κάνουν εκλογές, μετά τις εκλογές θα μας τρελάνουν σε ένα μήνα να στείλουμε τις δηλώσεις εισοδήματος, γιατί θα καίγονται να εισπράξουν εκκαθαριστικά και χαράτσια που καθυστερούν επίτηδες τώρα μην χαλάσει η ατμόσφαιρα και πάρουν πούλο όλοι μαζί αντί για ψήφους. Ποτέ δεν είναι αργά. Ας αρχίσουμε σιγά σιγά να καταθέτουμε ιδέες να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε. Εκτός αν έχουμε καλοσυνηθίσει και δεν μας ενοχλεί να λειτουργούμε σαν άμισθοι δημόσιοι λειτουργοί συμβάλλοντας στη "μείωση του δημοσιονομικού κόστους" που επιδιώκουν με τις απολύσεις τις εφεδρείες και το κλείσιμο των ΔΟΥ.

Μια χαρά η Τρόικα θα μας απονείνει και το χρυσό αγαλματάκι του πολυτιμότερου συνεργάτη. Ετσι όμως όταν η μάνα θα χάνει το παιδί και το παιδί τη μάνα, θα τα ακούσουμε χοντρά και μεις σαν κλάδος γιατί συνεργαστήκαμε ελεεινά χωρίς επαγγελματική αξιοπρέπεια.

• 0

Σε φορολογουμενο που πρωτη φορα αποκτα ακινητο το 2010,βγαζει μηνυμα δεν μπορειται να υποβαλετε δηλωση Ε9 γιατι εχετε εγγαμη σχεση στο μητρωο.Τι κανω?