Προς το περιεχόμενο

Προσφυγή του κλάδου στα Διοικητικά Δικαστήρια για το θέμα του περιουσιολογίου καθώς και του Taxis και των δεκάδων προβλημάτων του


DAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Ο ΤΡΟΜΠΑΣ

λόγια πολλά, και πράξεις λιγοστές,,,,

Ηδη θα έπρεπε να έχουμε προσκομήσει συλλογικά ΑΓΩΓΕΣ, και μυνήσεις κατά παντός ψευταρά , ``ότι όλα λειτουργούν καλά`` ....

Και προσκόμηση στοιχείων ,ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ που συνεχίζουν και διαπράττουν οι εκλεγμένοι και μη παράγοντες είς βάρος μας, με τις προχειρότητες τους, και τα νταβαντζηλίκια τους,,,,,,,Ερχετε και το νέο ΑΝΤΙΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ με μόνο φοροεισπρακτικά μέσα ΑΦΑΝΙΣΤΙΚΑ,,,,

Οταν όλα θα είναι παρελθόν, μπορεί να ξυπνήσω , απο το λήθαργο και γω........................να δω τι φορώ.....χα...χα....χα...χα.. Χαιρετίσματα στην εξουσία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι,Συναδελλφισες,θα καταθεσω ατομικα Αγωγη κατα παντος υπευθυνου..........! σε συνδιασμο με προτασεις...κτλ

Υ/Γ Προτεινω να συνδικασθουν ολες οι μεμονωμενες Αγωγες οπως επισης και των οργανωσεων αν προκυψουν.......! για την ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΡΕ ΓΑΜΩΤΩ..........!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα,

Το κείμενο της προσφυγής θα το δώσω στον Σύλλογο εδώ στα Χανιά για να το υπογράψουμε, αλλά και να μπούμε μπροστά (αν πρέπει να μπει μπροστά Σύλλογος) με προϋπόθεση την συμφωνία του Δ.Σ. (επειδή γνωρίζω τα παιδιά του Δ.Σ. είμαι σχεδόν σίγουρος για την απόλυτη συμφωνία τους)

Μιλάς με δικηγόρο;

Θα πάρω πληροφορίες και από εδώ στα Χανιά.

Όμως θεωρώ ότι η προσφυγή θα πρέπει να συνοδευτεί (ξεχωριστά βέβαια) και με πρόταση.

Για παράδειγμα να αναλάβουμε το Ε9 εμείς οι λογιστές με αντάλλαγμα μια έκπτωση από το φόρο μας 100 ευρώ ανά δήλωση (όχι ανά ακίνητο, διότι τότε θα έχουμε .. χιλιάδες τμηματοποιήσεις χωραφιών ...) Σε περίπτωση που η έκπτωση είναι μεγαλύτερη του φόρου να μεταφερθεί στην επόμενη χρονιά. Ταυτόχρονα να έχουμε πρόσβαση για έκδοση ΕΤΑΚ. Και αυτό ας γίνει με μια μικρομελέτη κόστους οφέλους. (Τόσο σας κόστισε το πρόγραμμα, εμείς ερχόμαστε με τόσο να σας το φτιάξουμε σε ένα χρόνο )

Ο συνδιασμός προσφυγής και πρότασης, πιστεύω ότι

Έχουμε συνέλευση την άλλη Παρασκευή , θα το θέσουμε και εμείς ως θέμα , σε κάθε περίπτωση προσωπικά είμαι μέσα .

Ο Κωστής αναφέρει και πρόταση θα συμφωνήσω και θα το προχωρήσω στο πως θα πρέπει να είναι το περιουσιολόγιο , δηλαδή όπως έχω ξαναγράψει επείδη ο κράτος θέλει να φορολογήσει τη περιουσία χωρίς να το ενδιαφέρει αν πραγματικά ανήκουν στο φορολογούμενο θα πρέπει να υπάρχουν και ξεχωριστή κωδικοί για ακίνητα που είναι κατεχόμενα , με χρησικτησία , με τίτλο (και αριθμό αυτού) , από κληρονομιά (χωρίς να έχει γίνει αποδοχή) κλπ κλπ . Έτσι το κράτος θα έχει μια ολοκληρωμένη βάση δεδομένων με ακίνητα που πραγματικά υπάρχει τίτλος και ακίνητα με άλλο ιδιοκτησιακό καθεστώς .

Σε κάθε περίπτωση ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μας βγάζει απο το ρούχα μας είναι η κοροϊδία .

Την αρχική σύμβαση του 2008 δεν μπορώ να την βρώ ,

αλλα νομίζω ότι αρκεί αυτή η συμπληρωματική του 2010 για να καταλάβουμε το μεγεθος της αλητείας τους .

Εχουν αναθέσει ολόκληρο το έργο σε μια εταιρεια (δεν με ενδιαφερει ποια είναι )

το έργο είναι πολυ απλά ένα ρημάδι (δεν με ενδιαφερει ποιος φταιει για αυτο)

και ερχονται έτσι απλά χωρίς να συμβαίνει τίποτα και μας λένε φτιάξτε τα όλα απο την αρχη

μέσε σε δύο μήνες και άμα αργησετε κιόλας θα φατε πρόστιμο .

Ετσι απλά ,

ετσι μαγκικα

ετσι νταβατζίδικα .

Και ξέρουν πολύ καλά ότι αν εβγαιναν και έλεγαν ,

συγνωμη ρε παιδιά αλλα πρεπει να τα ξανακανουμε όλα απο την αρχη μέχρι το τέλος του χρόνου ,

θα τα ξανακαναμε χωρίς πολλά πολλά , με τον ενα η με τον αλλο τροπο θα ολοκληρωναμε το εργο.

Αλλα όχι , αυτοι τα θέλουν όλα τώρα για να εισπράξουν άμεσα ,

σου λέει θα τα φτιάξουν οι μαλάκες .

Στο χωριό μου λένε ότι εκεί που μας χρωστουσανε , μας πήραν και το βόδι.

Αλλα τετοια βόδια που είμαστε , καλά μας κάνουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου εκτός από ένα σημείο

αν μας έλεγαν πρέπει να το κάνουμε από την αρχή μέχρι το τέλος όχι του 20122 αλλά του 2013 , κατά της 15 δεκέμβρη του 2013 θα υπήρχαν αναρτήσεις στο φόρουμ αυτό που θα έλεγαν : έχουμε κανά νέο για παράταση ? δεν θα δώσουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου εκτός από ένα σημείο

αν μας έλεγαν πρέπει να το κάνουμε από την αρχή μέχρι το τέλος όχι του 20122 αλλά του 2013 , κατά της 15 δεκέμβρη του 2013 θα υπήρχαν αναρτήσεις στο φόρουμ αυτό που θα έλεγαν : έχουμε κανά νέο για παράταση ? δεν θα δώσουν ?

Εξαρτάται αν το σύστημα θα ήταν ανοιχτό ή θα άνοιγε το νοέμβριο και δεν θα δούλευε , αλλά και πάλι η ρεμούλα θα ήταν ποινικός κολάσιμη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

εγώ συμφωνώ απόλυτα

εφόσον οι σύλλογοι δεν προχωρούν σε αγωγές , κάτι πρέπει να κάνουμε εμείς

βαρέθηκα να με περνάνε για μαλάκα

βαρέθηκα να μην έχω εργαλεία να δουλέψω

στεναχωριέμαι που δεν βλέπω το παιδί μου

στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να καθήσω με τον άνδρα μου

στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να αφιερώσω 1 ώρα την ημέρα στον ευαυτό μου

και μετά σου λένε οικονομάς

ας έρθουν αυτοί οι μακάκες να καθίσουν εδώ , να δουν τι γίνεται και μετά να μιλάνε

συνάδελφοι ,

μπορεί να μένω στο λεωνίδιο αρκαδίας

αλλά ότι χρειάζεστε θα συμμετέχω ενεργά

τα στοιχεία μου τα έχετε

καλή συνέχεια

μάλλον καλό σπάσιμο νεύρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξέρουν πολύ καλά ότι αν εβγαιναν και έλεγαν ,

συγνωμη ρε παιδιά αλλα πρεπει να τα ξανακανουμε όλα απο την αρχη μέχρι το τέλος του χρόνου ,

θα τα ξανακαναμε χωρίς πολλά πολλά , με τον ενα η με τον αλλο τροπο θα ολοκληρωναμε το εργο.

Αλλα όχι , αυτοι τα θέλουν όλα τώρα για να εισπράξουν άμεσα ,

σου λέει θα τα φτιάξουν οι μαλάκες .

Στο χωριό μου λένε ότι εκεί που μας χρωστουσανε , μας πήραν και το βόδι.

Αλλα τετοια βόδια που είμαστε , καλά μας κάνουν .

Κίμωνα

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου εκτός από ένα σημείο

αν μας έλεγαν πρέπει να το κάνουμε από την αρχή μέχρι το τέλος όχι του 20122 αλλά του 2013 , κατά της 15 δεκέμβρη του 2013 θα υπήρχαν αναρτήσεις στο φόρουμ αυτό που θα έλεγαν : έχουμε κανά νέο για παράταση ? δεν θα δώσουν ?

Εξαρτάται αν το σύστημα θα ήταν ανοιχτό ή θα άνοιγε το νοέμβριο και δεν θα δούλευε , αλλά και πάλι η ρεμούλα θα ήταν ποινικός κολάσιμη .

Τώρα εγώ θα το ξαναπώ.. απεταξάμην το Ε9 και το 666λόγιο..

Ας φτιάχναν τμήματα μέσα στις ΔΟΥ , στα ΚΕΠ, στα συμβολαιογραφία.. στα δικηγορικά γραφεία.. και όπου αλλού θέλανε.. και ας το ολοκληρώσουνε όποτε θέλουνε..

Εγώ θέλω ο πελάτης να μου το φέρει ολοκληρωμένο και μετά να κάνω την δουλειά μου..

δλδ να προσδιορίσω το έσοδο και την φορολόγηση του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα,

Το κείμενο της προσφυγής θα το δώσω στον Σύλλογο εδώ στα Χανιά για να το υπογράψουμε, αλλά και να μπούμε μπροστά (αν πρέπει να μπει μπροστά Σύλλογος) με προϋπόθεση την συμφωνία του Δ.Σ. (επειδή γνωρίζω τα παιδιά του Δ.Σ. είμαι σχεδόν σίγουρος για την απόλυτη συμφωνία τους)

Μιλάς με δικηγόρο;

Θα πάρω πληροφορίες και από εδώ στα Χανιά.

Όμως θεωρώ ότι η προσφυγή θα πρέπει να συνοδευτεί (ξεχωριστά βέβαια) και με πρόταση.

Για παράδειγμα να αναλάβουμε το Ε9 εμείς οι λογιστές με αντάλλαγμα μια έκπτωση από το φόρο μας 100 ευρώ ανά δήλωση (όχι ανά ακίνητο, διότι τότε θα έχουμε .. χιλιάδες τμηματοποιήσεις χωραφιών ...) Σε περίπτωση που η έκπτωση είναι μεγαλύτερη του φόρου να μεταφερθεί στην επόμενη χρονιά. Ταυτόχρονα να έχουμε πρόσβαση για έκδοση ΕΤΑΚ. Και αυτό ας γίνει με μια μικρομελέτη κόστους οφέλους. (Τόσο σας κόστισε το πρόγραμμα, εμείς ερχόμαστε με τόσο να σας το φτιάξουμε σε ένα χρόνο )

Ο συνδιασμός προσφυγής και πρότασης, πιστεύω ότι

Κωστή δεν εχω πάρει ακόμα τελική απάντηση απο τον δικηγόρο ,

μάθε και εσύ ότι μπορείς .

Φιλιά πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι μ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΙΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΑ.

ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ (ακομα) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

Ολοι οι συνηδειτοποιημενοι ανθρωποι πρεπει να το κανουμε αυτο εστω σαν μια ελαχιστη προσπαθεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και αυτό το σκεφτόμουν κι εγώ, ότι δηλαδή η μεταφορά των δηλώσεων για Ιούνιο αποσκοπούσε εκεί...έχω την περιέργεια να δώ πότε θα ανοίξει η εφαρμογή... (σίγουρα μετά τις εκλογές... ).

Μας περιμένει ένα "μαύρο" καλοκαίρι... και όταν λέω "μας" εννοώ όλους τους Έλληνες (γιατί οι Λογιστές μες στην μαυρίλα ήμαστε όπως και να ΄χει).. Μακάρι εμείς οι ψηφοφόροι να δώσουμε ένα μήνυμα, μακριά από τα συνήθη κατεστημένα των μετρημένων στα δάχτυλα ενος χεριού κόμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι μ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΙΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΑ.

ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ (ακομα) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

Ολοι οι συνηδειτοποιημενοι ανθρωποι πρεπει να το κανουμε αυτο εστω σαν μια ελαχιστη προσπαθεια .

Το καλοκαίρι που μας πέρασε μίλησα σε συγκέντρωση των πολιτών του νησιού μας σαν εκπρόσωπος του Συλλόγου μας, και είπα για την φορολογική λαίλαπα που μας έρχεται το 2012 και ότι δεν μπορώ - για πρώτη φορά - να προσδιορίσω με βεβαιότητα πόσο φόρο θα πληρώσουν οι πελάτες μου. Δυστυχώς, επαληθεύθηκα. Πραγματικά, πρέπει να ενημερώσουμε τους πελάτες μας τι τους περιμένει μετά τις εκλογές, για να αποφασίσουν τι θα κάνουν. Φοβάμαι όμως, ότι είμαστε τόσο μαζόχες, που πάλι οι ίδιοι θα κυβερνήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Picos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΕΝΟΣ ΚΛΑΔΟΣ Λ/Φ κατα πλειοψηφια εναι υπερ η κατα του μνημονιου?

Υ/Γ Μηπως ηλθε η ωρα για ενα Πανελλαδικο Συνεδριο του κλαδου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ επίσης.

'Οσο για τα email που ξεκίνησαν να έρχονται για το περιουσιολόγιο από την 30ή Μαρτίου. (την ημέρα που έληγε η προθεσμία)

Θα σας πρότεινα να στείλετε απαντητικό email στο Taxis:

----

Κύριοι ,

Επισκεφθήκαμε την ηλεκτρονική διεύθυνση που μας υποδείξατε με το από .... email σας.

Με έκπληξη διαπιστώσαμε ότι η περιουσιακή μας κατάσταση δεν απεικονίζεται σωστά στην εφαρμογή που υπάρχει στην ανωτέρω διεύθυνση.

Σας υπενθυμίζω ότι η περιουσιακή κατάσταση μου βρίσκεται αναλυτικά σε όλα τα Ε9 που έχουν

(υποβληθεί στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. και των οποίων τα αντίγραφα έχω στην διάθεσή μου) ή

(υποβληθεί ηλεκτρονικά στην υπηρεσία σας και μπορείτε να τα δείτε στην παρακάτω διεύθυνση https://www.gsis.gr/E9/afmroot/enter.gsis)

Θα παρακαλούσα για την άμεση αποκατάσταση της περιουσιακής μου κατάστασης σύμφωνα με τις εως σήμερα υποβληθείσες δηλώσεις, άλλως θα κινήσω όλες τις νόμιμες διαδικασίες για παραβίαση και αντιποίηση των προσωπικών μου στοιχείων .

Επίσης σε περίπτωση που για οποιονδήποτε λόγο απενεργοποιήσετε την ανωτέρω υπηρεσία (https://www.gsis.gr/E9/afmroot/enter.gsis) η οποία δείχνει όλες τις μέχρι τώρα υποβληθείσες δηλώσεις Ε9 , και συνεπώς την πραγματική μου περιουσιακή κατάσταση, τότε αυτό αυτόματα θα θεωρηθεί από μέρους σας αποδοχή της ευθύνης για την απώλεια δεδομένων.

----

Ο καθείς μπορεί να το προσαρμόσει όπως θέλει ή ακόμα και να αναθέσει την υπόθεση σε δικηγόρο για να συνοδευτεί και με εξώδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα ο,η να αναθεσουμε αν... θελουμε τις υποθεσεις σε δικηγορο και με εξωδικο....! λογω του ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΕΝΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ο καθε ενας απο μονος του να βγαλει το φιδι απο την τρυπα...! ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στις ομοσπονδιες στις οργανωσεις,στους συλλογους..τουλαχιστον απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........................

Επίσης σε περίπτωση που για οποιονδήποτε λόγο απενεργοποιήσετε την ανωτέρω υπηρεσία (https://www.gsis.gr/...root/enter.gsis) η οποία δείχνει όλες τις μέχρι τώρα υποβληθείσες δηλώσεις Ε9 , και συνεπώς την πραγματική μου περιουσιακή κατάσταση, τότε αυτό αυτόματα θα θεωρηθεί από μέρους σας αποδοχή της ευθύνης για την απώλεια δεδομένων.

----

αν δεν ημουν απολυτως πεπεισμενη για την αναξιοπιστια τους και τις κακοβουλες προθεσεις τους , θα ελεγα οτι εχεις μεγαλη και βρωμερη φαντασια αγαπητε μας Κωστα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ επίσης.

'Οσο για τα email που ξεκίνησαν να έρχονται για το περιουσιολόγιο από την 30ή Μαρτίου. (την ημέρα που έληγε η προθεσμία)

Θα σας πρότεινα να στείλετε απαντητικό email στο Taxis:

----

Κύριοι ,

Επισκεφθήκαμε την ηλεκτρονική διεύθυνση που μας υποδείξατε με το από .... email σας.

Με έκπληξη διαπιστώσαμε ότι η περιουσιακή μας κατάσταση δεν απεικονίζεται σωστά στην εφαρμογή που υπάρχει στην ανωτέρω διεύθυνση.

Σας υπενθυμίζω ότι η περιουσιακή κατάσταση μου βρίσκεται αναλυτικά σε όλα τα Ε9 που έχουν

(υποβληθεί στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. και των οποίων τα αντίγραφα έχω στην διάθεσή μου) ή

(υποβληθεί ηλεκτρονικά στην υπηρεσία σας και μπορείτε να τα δείτε στην παρακάτω διεύθυνση https://www.gsis.gr/...root/enter.gsis)

Θα παρακαλούσα για την άμεση αποκατάσταση της περιουσιακής μου κατάστασης σύμφωνα με τις εως σήμερα υποβληθείσες δηλώσεις, άλλως θα κινήσω όλες τις νόμιμες διαδικασίες για παραβίαση και αντιποίηση των προσωπικών μου στοιχείων .

Επίσης σε περίπτωση που για οποιονδήποτε λόγο απενεργοποιήσετε την ανωτέρω υπηρεσία (https://www.gsis.gr/...root/enter.gsis) η οποία δείχνει όλες τις μέχρι τώρα υποβληθείσες δηλώσεις Ε9 , και συνεπώς την πραγματική μου περιουσιακή κατάσταση, τότε αυτό αυτόματα θα θεωρηθεί από μέρους σας αποδοχή της ευθύνης για την απώλεια δεδομένων.

----

Ο καθείς μπορεί να το προσαρμόσει όπως θέλει ή ακόμα και να αναθέσει την υπόθεση σε δικηγόρο για να συνοδευτεί και με εξώδικο.

πΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟς ΧΡΟΝΟς ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥς ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΑΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να γίνει και πιο σκληρό..

.........

Η αποκατάσταση της περιουσιακής μου κατάστασης θα πρέπει να έχει γίνει εως την ............ καθότι εκκρεμούν διαδικασίες αποδοχής κληρονομιάς, μεταβίβασης ακινήτων , κλπ , Σε περίπτωση που κάποια από τις ανωτέρω διαδικασίες δεν ολοκληρωθεί λόγω μη δυνατότητας έκδοσης πιστοποιητικών της σωστής μου περιουσιακής κατάστασης, θα αξιώσω όλες τις πιθανές αποζημιώσεις που προβλέπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον γινονται 100 προσφυγες(υποθετικα) παιρνουν δικασημο σε διαφορετικες ημερομηνιες.Ερχεται λοιπον η πρωτη εκδικαση(κερδιζεται πρωτοδικα).Ερχεται η επομενη φυσικα με αλλη συνθεση δικαστηριου(χανεται πρωτοδικα)......!

Υ/Γ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ μια τρυπα στο νερο και εντυπωσεις θα κερδισουμε...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...