Προς το περιεχόμενο

Παιδιά μήπως... κάποιος έχει ακουσει,ή ξερει κάποιον πολύ καλό Καρδιολόγο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νίκο, είμαι μακριά και δεν μπορώ να σε βοηθήσω πρακτικά. Επειδή όμως και μένα πέρσι, τέτοια περίπου εποχή, μου χτύπησε το κουδούνι ο καπετάν - Μιχάλης (ελαφρύ εγκεφαλικό) θα σου πω τι έκανα, και αν θες κάντο κι εσύ. Άλλαξα, φίλε μου, τρόπο ζωής. Αλκοόλ όχι, αλάτι όχι, καλή διατροφή ναι - με αυστηρή τήρηση οδηγιών διαιτολόγου - (υπάρχουν τόσα νόστιμα φαγητά που τα είχα ξεχάσει, άσπρα κρέατα χωρίς λίπη, ψωμί μαύρο, φρούτα, σαλάτες, όχι ζάχαρη, κλπ κλπ) και φυσικά γυμναστική. Έβαλα μια φόρμα και παπούτσια και άρχισα το περπάτημα - όχι τρέξιμο ή βάρη άλλα τέτοια, μόνο περπάτημα. Αποτέλεσμα; Έχασα 25 κιλά, σταθεροποίησα την πίεση, τέλος οι ταχυπαλμίες. Από 90-95 παλμούς στο λεπτό, κατέβηκαν στο 60-65. Φυσικά πήγα σε καρδιολόγο - ο δικός μου είναι στη Λάρισα και είναι πολύ καλός, αλλά δεν νομίζω να τον φτάνεις - έκανα εξετάσεις, τσεκ -απ, ρεκτιφιέ, σέρβις, τα πάντα όλα. Το μόνο που δεν κατάφερα είναι το τσιγάρο. Δεν ξέρω αν όλα αυτά σε βοηθήσουν, ίσως να σκέφτεσαι ότι δεν μπορείς να τα κάνεις, σε βεβαιώ όμως ότι αν τα ξεκινήσεις θα σου είναι πολύ εύκολο και αναπόσπαστο μέρος μιας νέας ζωής που θα σου αρέσει πάρα πολύ. Βέβαια, το άγχος πάντα υπάρχει και θα υπάρχει, όμως ο οργανισμός σου θα μπορεί πολύ πιο εύκολα να το διαχειριστεί.

Α ναι! Οι Ρωσίδες είναι μέρος της θεραπείας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε και απο μενα περαστικα,παρολο που δεν σε γνωριζω.Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι σιγουρα να αλλαξεις τροπο ζωης και αν γινοταν να αλλαξεις και δουλεια.(οπως και ολοι μας νομιζω) Η δουλεια μας ειναι πολυ αγχωτικη και για να παραμεινουμε σε αυτην πρεπει να γινουμε λιγο αναισθητοι αλλιως δεν βγαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές ευχές Νικόλα και από μένα.Περαστικά κ σιδερένιος!

Είμαι πρόθυμος να βοηθήσω και γω όπου μπορώ στην πρόταση που έκανε ο doctor.

Πρόσεχε τον εαυτό σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες ευχές για γρήγορη ανάρρωση.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αναίσθητοι δεν μπορούμε δυστυχώς να γίνουμε, το άγχος στη δουλειά αυτη θα υπάρχει πάντα. Ας προσπαθήσουμε να κρατήσουμε ψηλά το ηθικό μας, ας αντιμετωπίζουμε τα πράγματα με περισσότερο χιούμορ (το γέλιο κάνει καλό) και προσοχή στη διατροφή μας. Όσον αφορά το τσιγάρο εμένα εδώ και δύο εβδομάδες με έχει βοηθήσει να το κόψω (δυόμιση πακέτα την ημέρα) το ηλεκτρονικό. Δεν ξέρω αν βραχυπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα κάνει κακό και αυτό αλλά σίγουρα βοηθάει .

Σιδερένιος!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφε παρόλο που δεν σε ξέρω, βέβαια από τα ποστς σου που διαβάζω μου είσαι αρκετά γνωστός, σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά , σιδερένιος και δεν μπορώ να σε συμβουλέψω για λιγότερο άγχος γιατί το επάγγελμά μας από μόνο του είναι τόσο αγχωτικό και υπεύθυνο που μόνο τα γερά στομάχια αντέχουν. Πρόσεχε τον εαυτό σου και τους αγαπημένους σου!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα περαστικά σου!!

Ειμαι σίγουρη οτι η σκ@τοδουλειά που κάνουμε σίγουρα συντέλεσε στο συγκεκριμμένο πρόβλημα και θυμώνω ειλικρινά που έχουμε επιτρέψει σε αυτους τους γελοίους να φθείρουν εκτός απο το μυαλο ....την ψυχή....αλλα και το έρμο το κορμί μας!!

Μια συμβουλή!!

οπως στέκεις όρθιος....κοιτα λίγο χαμηλά....σε ευθεία γραμμή!!

αναλόγως το ύψος του καθενός....περίπου 60-80 ποντους κάτω απο τον λαιμό....και σίγουρα ανάμεσα στα πόδια.....βρίσκονται κάτι τσιμπράγκαλα!!!

το μακρύ ειναι για να κάνεις πιπι (και κάτι άλλα πράγματα τα οποία υποννοεί ο stefanos her) ....τα αλλα δυο.....για να γράφεις τους π@π@ρες που μας διοικούν!! :D :D :D

Περαστικά συνάδερφε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στη βοηθεία .

Καλά και χρυσά σε ότι έχει να κάνει με την υγειηνή διατροφή κλπ κλπ , αλλά ρε παιδιά όσο και να προσέχουμε , σε τρώει το γαμημένο το άγχος και η αβεβαιότητα για το αύριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμιά φορά αγχωνόμαστε τζάμπα για προθεσμίες και άλλες ηλιθιότητες ενώ η ουσία είναι αλλού.δεν σε γνωρίζω παρά μόνο μέσα από τις δημοσιεύσεις σου αλλά σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά.ειλικρινά θα ήθελα πολύ να βοηθήσω με τις λίγες γνώσεις που έχω αλλά είμαι αρκετά μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά να είναι σου εύχομαι και θα είναι περαστικά θα το δεις.

.

Νομίζω, αν μου επιτρέπεις, πως η μόνη λύση ειδικά αν χτυπήσει το καμπανάκι είναι αλλαγή στάσης

και θετικοτητα εστω και με το ζορι.

Και φυσικά στα δυσκολα ειναι δυσκολο να εισαι θετικος.

Και παλι περαστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά ρε συ. Τι έγινε πάλι;

Πρέπει οπωσδήποτε να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις.

Προτείνω εδώ μέσα, και φαντάζομαι ότι εκφράζω και πολλούς άλλους συναδέλφους, να αναλάβουμε εμείς όλες σου τις υποχρεώσεις για ένα διάστημα προκειμένου να ηρεμήσεις. Εξυπακούεται αφιλοκερδώς (άντε κανα τσίπουρο καμιά ...Ρωσίδα που λέει και ο σύντεκνος και είμαστε μια χαρά).

Εγώ προσωπικά μπορώ να αναλάβω θέματα μισθοδοσίας, όσα θέλεις, όποτε θέλεις (απλώς μπορώ μόνο Κυριακή).

Νομίζω ότι όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε από λίγο. Είναι ένα ελάχιστο δείγμα συναδελφικής αλληλεγγύης και ανθρωπιάς.

Και εγώ ειμαι προθυμος να αναλαβω οτι δουλεια μου αναθέσει.Στη διαθεση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τους συναδέλφους για τη συγκινητική τους προσφορά και επαναλαμβάνω την πρόταση προς τον συνάδελφο FAZEXA:

Προτείνω εδώ μέσα, και φαντάζομαι ότι εκφράζω και πολλούς άλλους συναδέλφους, να αναλάβουμε εμείς όλες σου τις υποχρεώσεις για ένα διάστημα προκειμένου να ηρεμήσεις. Εξυπακούεται αφιλοκερδώς (άντε κανα τσίπουρο καμιά ...Ρωσίδα που λέει και ο σύντεκνος και είμαστε μια χαρά).

Εγώ προσωπικά μπορώ να αναλάβω θέματα μισθοδοσίας, όσα θέλεις, όποτε θέλεις (απλώς μπορώ μόνο Κυριακή).

Νομίζω ότι όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε από λίγο. Είναι ένα ελάχιστο δείγμα συναδελφικής αλληλεγγύης και ανθρωπιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τους συναδέλφους για τη συγκινητική τους προσφορά και επαναλαμβάνω την πρόταση προς τον συνάδελφο FAZEXA:

Προτείνω εδώ μέσα, και φαντάζομαι ότι εκφράζω και πολλούς άλλους συναδέλφους, να αναλάβουμε εμείς όλες σου τις υποχρεώσεις για ένα διάστημα προκειμένου να ηρεμήσεις. Εξυπακούεται αφιλοκερδώς (άντε κανα τσίπουρο καμιά ...Ρωσίδα που λέει και ο σύντεκνος και είμαστε μια χαρά).

Εγώ προσωπικά μπορώ να αναλάβω θέματα μισθοδοσίας, όσα θέλεις, όποτε θέλεις (απλώς μπορώ μόνο Κυριακή).

Νομίζω ότι όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε από λίγο. Είναι ένα ελάχιστο δείγμα συναδελφικής αλληλεγγύης και ανθρωπιάς.

Με συγκινησε η συναδελφικη αλληλεγγυη.Εγω δυστυχως ειμαι απο μακρια .Θα παρακαλουσα και εγω με την σειρα μου οι συναδελφοι απο Αθηνα να συνδραμουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣΧΗΜΟΙ ΚΑΙΡΟΙ! ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ! ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΔΑΚΡΥΣΕΙ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΥΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά ρε συ. Τι έγινε πάλι;

Πρέπει οπωσδήποτε να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις.

Προτείνω εδώ μέσα, και φαντάζομαι ότι εκφράζω και πολλούς άλλους συναδέλφους, να αναλάβουμε εμείς όλες σου τις υποχρεώσεις για ένα διάστημα προκειμένου να ηρεμήσεις. Εξυπακούεται αφιλοκερδώς (άντε κανα τσίπουρο καμιά ...Ρωσίδα που λέει και ο σύντεκνος και είμαστε μια χαρά).

Εγώ προσωπικά μπορώ να αναλάβω θέματα μισθοδοσίας, όσα θέλεις, όποτε θέλεις (απλώς μπορώ μόνο Κυριακή).

Νομίζω ότι όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε από λίγο. Είναι ένα ελάχιστο δείγμα συναδελφικής αλληλεγγύης και ανθρωπιάς.

Μέσα και εγώ (Εννοειται με τσίπουρο)

Οτι χρειασθείς συνάδελφε...

Και κυρίως περαστικά!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στειλω και εγω σαν ανθρωπος προς ανθρωπο τις δικες μου ευχες για αναρρωση. Δε με ξερεις και δε σε ξερω ομως ειλικρινα ειμαι στη διαθεση σου οπως και οι υπολοιποι συναδελφοι να προσφερω ο,τι μπορω ωστε να γινονται οι δουλειες-υποχρεωσεις σου πιο ανετα και χωρις αγχος. Το κυριοτερο δε ειναι πως δε πινω οποτε ουτε τσιπουρο δε θα χρειαστω. Συγχαρητηρια και στο doctor για την ιδεα του. Ο Θεος μαζι σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι επειδή θα πει καμιά παπαριά μάθετε που βρίσκεται να μπουκάρουμε όλοι μαζί να αναλάβουμε! Πειραιά είναι, οπότε δεν μπορεί να ξεφύγει στα νότια γιατί υπάρχει θάλασσα...!

Λέω να τον στείλουμε στην Κρήτη να τον αναλάβουνε τα κοπέλια κανα δυο βδομάδες να στανιάρει!

Εγώ προσφέρομαι για ξενάγηση στο νησί μας...!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια!βρε παιδια! τι θελετε και τα λετε ετσι...ξερετε πως με κανατε? τι να πω εγω τωρα? μεγαλο ΜΕ ΥΠΟΚΛΙΣΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ?ειναι μια πολυ κοινοτυπη λεξη που την λενε ολοι,και εγω δεν ξερω αν μπορει να συμπεριλαβη, αυτα που ηθελα να σας πω... για αυτο θα αρκεστω στο οτι ΝΑΣΤΕ ΟΟΟΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ.οσο για την πολυτιμη ,απλοχερη προτεινομενη βοηθεια σας πρωτον θα πω οτι παντα πιστευα ,οτι καπου υπαρχουν και καποιοι που ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ,και οτι δεν εχουν χαθει τα παντα, παρολα οσα ζουμε σημερα,και παρ ολες τις σκοτουρες που εχουμε ολοι εμεις,αλλα βρε παιδι μου,τοοσοι πολλοι!!!!!

Και 2ον θα αναφερω οτι ειμαι τυχερος στην περιπτωση μου,στο οτι τυγχανω μελος οικογενειας Λογιστων,ΥΙΟΣ,κουνιαδα,κουνιαδος,ανηψια+ το οτι η γυναικα μου κατεχει αρκετα ειδικα ως προς τις αγκαριοδουλειες,θα αρκεστω μονο να πω, οτι συντομα που που ολα θα στρωσουν,(ελπιζω)θα παρω 10-20-100 αμνοεριφια,(εργαζομαι σε κρεατα)και θα καλεσω στο εξοχικο,οοολους,να τα πουμε ,και να...πιουμε..και...ισως τοτε, μπορεσω να εξυπηρετησω και καμμια ρωσιδα.. :P .διοτι τωρα? αφηστε το καλλιτερα... μην παμε και για κανενα τριτο!!!!! τυχερακηδες! καποιοι αλλοι.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... τι κρέατα;;;;

άκου κρέατα!!!

Λοιπόν: θα έχεις τα ....ερίφια στις σούβλες αλλά θα "πάρουμε" και μία διοικητική απάντηση από το Υπ.Οικ ότι είναι ... ψάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... τι κρέατα;;;;

άκου κρέατα!!!

Λοιπόν: θα έχεις τα ....ερίφια στις σούβλες αλλά θα "πάρουμε" και μία διοικητική απάντηση από το Υπ.Οικ ότι είναι ... ψάρια.

Τι απορεις βρε ..κρεαατα δεν ξερεις τι ειναι κρεατα?ειναι αυτα που τρωγωνται ψημενα ,και οχι αυτα που τρωγωνται ωμα!!

ενοω επιχειρηση εισαγωγης- εμποριας και τυποποιησης κρεατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............

διοτι τωρα? αφηστε το καλλιτερα... μην παμε και για κανενα τριτο!!!!! τυχερακηδες! καποιοι αλλοι.... :)

επειδη εχω προσφατο επεισοδιο στην οικογενεια, εχω να σου πω οτι το πρωτο το καταλαβαινουμε, το δευτερο το συγχωρουμε , αλλα τριτο δεν σας το επιτρεπουμε !!!!

το δυσκολο ειναι να συνειδητοποιησεις τι σε εφερε εδω και να το αλλαξεις αρδην .....σου το ευχομαι και ολα θα πανε καλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Γρήγορα περαστικά κι από μας...Νίκο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...