Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΕΝΣΗΜΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ ΣΕ ΙΚΑ & ΤΕΒΕ


DIM76

Ερώτηση

Καλησπέρα σας

Μου έφερε ένας πελάτης μου τα ένσημά του (ΙΚΑ και ΤΕΒΕ) για καταμέτρηση. Ποια διαδικασία να ακολουθήσω σαν λογιστής για την καταμέτρηση είναι η πρώτη φορά που το κάνω και δεν γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα σας

Μου έφερε ένας πελάτης μου τα ένσημά του (ΙΚΑ και ΤΕΒΕ) για καταμέτρηση. Ποια διαδικασία να ακολουθήσω σαν λογιστής για την καταμέτρηση είναι η πρώτη φορά που το κάνω και δεν γνωρίζω

Αν αφορά για την σύνταξη του τοτε να σου πω πως εγώ σε παρόμοια περίπτωση συμπλήρωσα τα χαρτιά και απο εκει και πέρα τον ειπα να παει στο ΙΚΑ για να συμπληρώσουν αυτοί τα υπόλοιπα στοιχεία δλδη ποσα ενσημα και σε ποιους εργοδότες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας

Μου έφερε ένας πελάτης μου τα ένσημά του (ΙΚΑ και ΤΕΒΕ) για καταμέτρηση. Ποια διαδικασία να ακολουθήσω σαν λογιστής για την καταμέτρηση είναι η πρώτη φορά που το κάνω και δεν γνωρίζω

Καμιά διαδικασία , φίλε μου. Θα μαζέψει τα βιβλιάρια ενσήμων (μέχρι την μηχανογράφηση) και θα πάει μόνος του στο ΙΚΑ και στο ΤΕΒΕ να ζητήσει καταμέτρηση. Η δική σου δεν μετράει για τα Ταμεία. Καλό είναι να ξεκινήσει από τον φορέα που πρωτοασφαλίσθηκε και με την βεβαίωση αυτή να πάει στον τελευταίο φορέα. Ασε να κάνουν και αυτοί καμιά δουλειά. Σκέφτηκες τι θα συμβεί αν υπολογίσεις λάθος τα ένσημα και όταν πάει για σύνταξη , να του λείπουν μερικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...