Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Μια ερώτηση παίδες ,λίγο ξεκάρφωτη με το θέμα.

Έκανα μια πατατιά.

Υπέβαλλα μια περιοδική δήλωση όχι με την πληρωμή του 40% αλλά με ολόκληρο το ποσό .

Μίλησα με το taxisnet , μου είπαν ότι δεν διορθώνεται και σαν μόνη λύση μου πρότειναν να πάω στην ΔΟΥ.

Στην ανακοίνωση που εκδόθηκε για την παράταση αναφέρονται μεταξύ άλλων:

Προσοχή:

Η παράταση δεν ισχύει για τις δηλώσεις που έχουν ήδη υποβληθεί και έχει εκδοθεί σημείωμα πληρωμής με προθεσμία καταβολής του οφειλόμενου ποσού την 26η ή 27η Μαρτίου 2012.

Αν δεν πάω στη ΔΟΥ σήμερα ,

1.θα απορριφθεί η περιοδικη ΦΠΑ σήμερα ?

2.θα μπορεσω να υποβάλλω τη σωστή μέχρι τις 28/3/2012

Μήπως κανένας το αντιμετώπισε ?

Guest ΧΡΗΣΤΟΣ

""Θα δωθεί ολιγοήμερη παράταση και πάλι θα είστε ικανοποιημένοι ????

Λυπάμαι πολύ για την κατάντια σας .....

Μη παρεξηγείστε καθόλου ....

Είμαστε κουράδες και έχουμε ότι μας αξίζει ....""""

ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ

Οι προθεσμίες δίνονται καθώς θεωρείται ένας λογικός χρόνος υπο κανονικές συνθήκες να ολοκληρωθεί μια εργασία. Για την οποία ημερομηνία ενημερώνονται και οι πελάτες μας και σε πολλές περιπτώσεις οι ίδιοι μας έχονται τη τελευταία στιγμή. Κλασσική περίπτωση για Ε9, ή ακόμα για οριστική ΦΜΥ που περιμένουμε πως και πως το τελευταίο αριθμό διπλοτύπου να στείλουμε την δήλωση.. και απο την άλλη να έχουμε ένα taxisnet που δουλεύει όποτε έχει κέφια, και φορτώνει πολλές φορές απο τους πολλούς "τεμπέλιδες λογιστές" (όπως μας χαρακτηρίζει ένας άλλος εκλεκτος συνάδελφος) χρήστες.

Αγαπητοι συνάδελφοι οπαδοί του "Χρυσόστομου", πιστεύετε πραγματικά οτι έχουμε αυτό που μας αξίζει?

Η γνώμη μου είναι πως οι παρατάσεις όντως είναι απαράδεκτες. Και πιστεύω πως όλοι θέλουμε να βγάζουμε απο πάνω μας το άγχος των υποχρεώσεων. Φτάνουν όμως να είναι απαραίτητες, καθώς οι συνθήκες κάτω απο τις οποίες διεκπεραιώνουμε τις εργασίες μας, δεν είναι φυσιολογικές.

Φιλικά

Μ.

Το taxisnet δε δουλευει!! Ειναι σα να το χαλασαν τις ημέρες που έκαναν εργασίες! Εχω Ε9 να στείλω και Ε7.. Λήγουν σε λιγες μέρες τι θα κάνουμε????

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΩ....................ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙ΄ΑΥΤΑ .............ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ??????????????????? ΝΑ ΦΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ????????????????

ελεος εχω περασει μια οριστικη 7 φορες

και στην τελικη υποβολη κοβεται η συνδεση

αμαν πια ας αποφασισουν τι θελουν................

εφοριες διαλυμενες ταxisnet διαλυμενο

εμεις ομως πρεπει να ειμαστε παντα ετοιμοι να στειλουμε δηλωσεις οταν θελουν αυτοι

κατι πρεπει να γινει και γρηγορα

δεν ειναι δυνατον να τρεχουν προθεσμιες και να μην μπορουμε να κανουμε τιποτα

Guest Yiannis

Α ρε κοπρόσκυλα του κερατά !!! Πάλι την φάγαμε την μέρα και σήμερα!!! Αυτές τις ώρες ποιος θα μας τις πληρώσει? Ή μήπως είναι από αυτά που φάγαμε μαζί με τον Πάγκαλο? Κρίμα που έβγαλα τα μάτια μου τόσα χρόνια να σπουδάσω αυτό το επάγγελμα και να μπω και εγώ στο club της άχρηστης φάρας που αποκαλούνται λογιστές!!! Που είναι ρε μια απεργία??? Γιατί δεν κλείνετε καμιά εφορία μπας και μας πάρουν τα βοδάκια του υπουργείου στα σοβαρά…??? Αλλά τι λέω…??? Είστε όλοι όπως φαίνεται πολύ βολεμένοι… Θα χαλάσετε και το image σας αν κάνετε κάτι τέτοιο, θα σας δει και κανένας γνωστός και τι θα πει… Αφού λοιπόν είστε τόσο άχρηστοι κύριοι λογιστές και αναλώνεστε μόνο στο να γράφετε στα forum τα παραπονάκια σας και δεν έχετε τα κότσια να κάνετε κάτι παραπέρα ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΔΙΑ ΝΑ ΟΜΙΛΕΙΤΕ !!!!

Επι προσωπικου δικαιουμαι και να γραφω και να ομιλω και να τα χωνω....!

Α ρε κοπρόσκυλα του κερατά !!! Πάλι την φάγαμε την μέρα και σήμερα!!! Αυτές τις ώρες ποιος θα μας τις πληρώσει? Ή μήπως είναι από αυτά που φάγαμε μαζί με τον Πάγκαλο? Κρίμα που έβγαλα τα μάτια μου τόσα χρόνια να σπουδάσω αυτό το επάγγελμα και να μπω και εγώ στο club της άχρηστης φάρας που αποκαλούνται λογιστές!!! Που είναι ρε μια απεργία??? Γιατί δεν κλείνετε καμιά εφορία μπας και μας πάρουν τα βοδάκια του υπουργείου στα σοβαρά…??? Αλλά τι λέω…??? Είστε όλοι όπως φαίνεται πολύ βολεμένοι… Θα χαλάσετε και το image σας αν κάνετε κάτι τέτοιο, θα σας δει και κανένας γνωστός και τι θα πει… Αφού λοιπόν είστε τόσο άχρηστοι κύριοι λογιστές και αναλώνεστε μόνο στο να γράφετε στα forum τα παραπονάκια σας και δεν έχετε τα κότσια να κάνετε κάτι παραπέρα ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΔΙΑ ΝΑ ΟΜΙΛΕΙΤΕ !!!!

Συνάδελφε ηρέμησε πρώτα από όλα.

Όσο για το ποιος είναι άχρηστος και ποιος όχι αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Και όσο για τον τρόπο αντίδρασης του καθενός, ο καθένας έχει τους δικούς του τρόπους, το ότι σε εσένα αρέσει η απεργία αυτό δε σημαίνει ότι αρέσει και στους υπόλοιπους και ότι αναγκαστικά πρέπει να συμφωνήσουμε μαζί σου.

Όσο για την ανάλωση του χρόνου μου στο φόρουμ, παρότι άργησε να ανοίξει το σύστημα έχω στείλει ήδη 6 Ε9 και μιας και θα είμαι εδώ μέχρι το βράδυ το φόρουμ είναι το μίνι διάλειμμά μου μεταξύ πολλών δηλώσεων.

Καλή σου ημέρα και κοίτα να ηρεμήσεις παρότι καταλαβαίνω απόλυτα τον δικαιολογημένο εκνευρισμό σου.

Θα δωθεί ολιγοήμερη παράταση και πάλι θα είστε ικανοποιημένοι ????

Λυπάμαι πολύ για την κατάντια σας .....

Μη παρεξηγείστε καθόλου ....

Είμαστε κουράδες και έχουμε ότι μας αξίζει ....

Προσωπικά έχω και vies και εκκαθαριστικές και οριστικές και Ε9 ..... Ούτε καν έκανα το κόπο να μπω στις υπηρεσίες γιατί ήξερα ότι είτε θα σέρνεται είτε δεν θα δουλεύει , το μόνο λάθος είναι ότι ήρθαμε και χθές μπας και στείλουμε τίποτα , αλλα τζίφος .

Κι εγώ ρε γαμώ το την ίδια μαλακία εκανα. Είχα ένα φπα κι ένα VIES σε εκκρεμότητα, γι αυτό ανησυχούσα. Έχω και Ε7 και Ε9, αλλά πρέπει να φρεζάρω και το μπαξέ. Τζάμπα την έχασα τη μέρα. Ένα σωρό ζαρζαβάτια θα είχα βάλει.

Θα ξαναρωτήσω, κάνετε και διορθώσεις Ε9; Γιιατί άμα κάνετε, θα με φάνε οι πελάτες μου. Να το κλείσω από τώρα το μαγαζί.

Λοιπόν...τα έχω πάρει άγρια τώρα....

Προσπαθώ από το πρωί να στείλω Ε7 και Ε9 και τίποτα!

Μιλάμε για μεγάλο μπάχαλο,για μεγάλη ξεφτίλα για ρεζιλίκι!

Δίνουν μια ψοροπαράταση και νομίζουν πως κάτι έγινε.......

Μας συμπεριφέρονται λες και είμαστε κοπρόσκυλα, που τους πετάνε κόκκαλα και αντί να τους τα πετάξουμε με όση δύναμη έχουμε

πίσω στη μούρη τους ,εμείς τα γλύφουμε και τους λέμε και ευχαριστώ.

ΚΑΝΤΕ ΣΑΜΑΤΑ!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=R8bMolRmiOk

Κάνε σαματά,άνω κάτω φερ' τα

μόνο λίγο σβέλτα πες αντίο και άντε γεια.

Κάν' τα ρημαδιό, ή με ψυχραιμία

φτάσε ως τη γωνία πες αντίο και άντε γεια.

Guest ...

καλα τα γραφουμε εδώ

κάντε όλοι τον κόπο να στείλετε ένα email και να πάρετε άνα τηλέφωνο στο taxis να διαμαρτηρηθείτε

να υπάρχουν κατεγεγραμμένες κλήσεις

Guest ΙΩΑΝΝΑ

Συνάδελφοι πάρτε τηλ. στο τμήμα Ε9 2103375710, δεν έχουν ιδέα της κατάστασης και μόλις μου είπαν δεν θα δοθεί παράταση για ε9 και με παράπεμψαν στο κεφάλαιο 2103375230

Κάντε το κόπο ένα τηλ. να καταγραφούν οι κλήσεις μας και τα παράπονα μπας και παρουν χαμπαρι ότι οι φορολογούμενοι και δεν είναι ενημερωμένοι και εμείς δεν προλαβαίνουμε. εδώ κλειδάρισθμους δεν έχουν πάρει ακόμα.....

Guest Yiannis

Συνάδελφε ηρέμησε πρώτα από όλα.

Όσο για το ποιος είναι άχρηστος και ποιος όχι αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Και όσο για τον τρόπο αντίδρασης του καθενός, ο καθένας έχει τους δικούς του τρόπους, το ότι σε εσένα αρέσει η απεργία αυτό δε σημαίνει ότι αρέσει και στους υπόλοιπους και ότι αναγκαστικά πρέπει να συμφωνήσουμε μαζί σου.

Όσο για την ανάλωση του χρόνου μου στο φόρουμ, παρότι άργησε να ανοίξει το σύστημα έχω στείλει ήδη 6 Ε9 και μιας και θα είμαι εδώ μέχρι το βράδυ το φόρουμ είναι το μίνι διάλειμμά μου μεταξύ πολλών δηλώσεων.

Καλή σου ημέρα και κοίτα να ηρεμήσεις παρότι καταλαβαίνω απόλυτα τον δικαιολογημένο εκνευρισμό σου.

Συνάδελφε ήρεμος είμαι και δεν τα έχω με εσένα. Φυσικά σε κάθε κλάδο υπάρχουν οι "καλοί" και οι "κακοί", προφανώς αναφέρομαι στους "κακούς"... και του δημοσίου, και του κλάδου μας. Δεν υπάρχει λόγος να εξάπτεσαι... Το πρόβλημα είναι ότι από τότε που ασχολούμαι με τα λογιστικά (περίπου δέκα χρόνια) βλέπω ότι το υπουργείο μας έχει του κλώτσου και του μπάτσου και δεν έχω δει ίχνος αντίδρασης από τον κλάδο, είτε μεμονωμένα είτε μέσω κάποιου συλλόγου. Καλή συνέχεια να χεις και καλά ξεμπερδέματα.

Κι εγώ ρε γαμώ το την ίδια μαλακία εκανα. Είχα ένα φπα κι ένα VIES σε εκκρεμότητα, γι αυτό ανησυχούσα. Έχω και Ε7 και Ε9, αλλά πρέπει να φρεζάρω και το μπαξέ. Τζάμπα την έχασα τη μέρα. Ένα σωρό ζαρζαβάτια θα είχα βάλει.

Θα ξαναρωτήσω, κάνετε και διορθώσεις Ε9; Γιιατί άμα κάνετε, θα με φάνε οι πελάτες μου. Να το κλείσω από τώρα το μαγαζί.

Ρε Δημήτρη πας καλά !!!!?? Εννοείτε ότι όχι μόνο έχουμε κάνει τις διορθώσεις από τους δικούς μας πελάτες αλλά και από τα περισσότερα συναδελφικά γραφεία (μικρή προμήθεια πέρνουμε , μας προτιμούν οι συνάδελφοι), επίσης επείδη γνωρίζουμε και τις μελλοντικές μεταβιβάσεις , ήδη έχουμε φτιάξει σε μπακ απ και το περιουσιολόγιο του 2012 απλά περιμένουμε να ανοίξει η πιο γαμάουα εφαρμογή της ΓΓΠΣ με χάρτες 5D ..........

ΥΓ1 Ούτε αυτά που πρέπει να σταλούν δε νομίζω να προλάβουμε !!!!! :)

ΥΓ 2 Αύριο έχω 2 επιλογές , ή κωλοβάρεμα στο γραφείο ή κουπεπέ και ελιές .......(μάντεψε τι θα κάνω !!!)

Πέρα από την αγωνία μας, και την ταλαιπωρία μας γνωρίζει κανένας τι άλλαξε στο taxis;

Γιατί το κλείσανε;

Είδατε καμιά αλλαγή;

Guest ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ. ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!!!!!!!!!

Guest ΜΑΡΙΑΖΑΚ

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ....

ΘΑ ΤΡΑΒΙΞΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ .... ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΤΑΧΙΣ....

ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΝ 16/2/12 ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓ.ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΖΕΥΓΜΕΝΗ.ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΤΥΠΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Δ..Ο.Υ.

ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΥΠΟΒΑΛΛΩ Ε9 ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ: ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΤΕ Ε9 ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΕΓΓΑΜΗ ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ???? ΟΧΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΦΤΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΟΙΧΟ!!!!!

ΑΦΟΥ Η ΡΗΜΑΔΙΑΣΜΕΝΗ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΕΛΕΙ ΒΡΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΙ ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ? ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ Ε9 ΤΙ ΜΑΣ ΣΤΑΥΡΩΝΕΤΕ???????

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΛΙΒΟΜΑΙ....

Guest LSISSY

Από πότε δήλωσε ότι βρίσκεται σε διάσταση? Μήπως για την χρηση που θέλεις να υποβάλεις ήταν έγγαμη?

ΤΟ Ε9 ΣΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ????

Κάνω μεταβολή σε ακίνητο και μετά δεν μπορώ να γυρίσω πισω να διορθώσω κατι!!!

Καλα μας κανουν.Αν κανεις μας δεν ασχοληθει με το Ε9 να τους δω τι ΕΤΑΚ & ΦΑΠ θα στειλουν και αν θα δωσουν παραταση η οχι.Ξερω συναδελφους που δεν εχουν στειλει ουτε ενα και καλα κανουν.Πριν που πηγα να κανω μια μεταβολη σε εναν πελατη που μου το ζητησε,στον πινακα των αγροτεμαχιων δεν υπηρχε κανενα απο τα 9 που εχει δηλωσει με Ε9 που εχουν υποβληθει κανονικα στη ΔΟΥ.

Καλα μας κανουν.Αν κανεις μας δεν ασχοληθει με το Ε9 να τους δω τι ΕΤΑΚ & ΦΑΠ θα στειλουν και αν θα δωσουν παραταση η οχι.Ξερω συναδελφους που δεν εχουν στειλει ουτε ενα και καλα κανουν.Πριν που πηγα να κανω μια μεταβολη σε εναν πελατη που μου το ζητησε,στον πινακα των αγροτεμαχιων δεν υπηρχε κανενα απο τα 9 που εχει δηλωσει με Ε9 που εχουν υποβληθει κανονικα στη ΔΟΥ.

Διορθώσεις και υποβολές Ε9 2011 έχω υποβάλλει ΜΟΝΟ σε 14 ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ που,υποχρεωτικά, είχαν μεταβολές στο 2010 (με Ε1 ηλεκτρονικό),σε 14 ΙΔΙΩΤΕΣ για τους οποίους ήλθε e-mail από το Taxis και σε 5 ιδιώτες πελάτες,που μου το ζήτησαν.Δηλαδή ΣΥΝΟΛΟ μόνο 33 Ε9.

Δεν πρόκειται να υποβάλλω κανένα άλλο Ε9,είτε δώσουν είτε δεν δώσουν ΠΑΡΑΤΑΣΗ,εάν το Υ.Ο. δεν ανακοινώσει επίσημα

την υποχρεωτικότητα διορθώσεων για το Περιουσιολόγιο και δεν αναλάβει την ευθύνη για τα τραγικά του λάθη και τις παραλείψεις.

Τζάμπα μάγκες τέλος...

Guest ΜΑΡΙΑΖΑΚ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε9 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010!!!! ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ!

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΩ Ε9 ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ Δ.Ο.Υ. ή ΚΑΙ Ε9 ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ!

ΣΩΣΤΑ..... ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ ΤΕΛΟΣ!!!!

ΦΤΑΝΕΙ ΩΣ ΕΔΩ! ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΥ ΣΑΦΩΣ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2011 ΑΚΟΜΑ! ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ 8ΩΡΟ ΤΟΥΣ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΒΡΑΔΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ 3 ΚΙΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ & ΑΓΧΟΥΣ!

ΑΥΤΑ! ΟΥΦ! ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΕΘΥΜΑΝΑ!