Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

και αφου μετα κοπων και βασάνων αφου το σύστημα σερνόταν, σταλθηκαν τα ΦΠΑ, θα βγεί το Υπουργείο να δώσει παράταση μέχρι την Δευτερα. Και την Δευτέρα τελευταία στιγμή θα κάνει το ίδιο και με τις δηλώσεις των νομικών προσώπων.

Τους αρέσει να μας μαστιγώνουν πρώτα.

μα τι γίνεται με το Taxis, της ανωμαλίας!

θέλω να στείλω και εγώ μια ενδοκοινοτική απόκτηση και....

Η ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ

Για την τακτοποίηση του προστίμου εκπροθέσμου υποβολής απευθυνθείτε στην αρμόδια ΔΟΥ εντός 10 ημερών. O Πίνακας είναι έτοιμος να αποσταλλεί ΟΡΙΣΤΙΚΑ με τα παραπάνω δεδομένα

Σημειώνεται ότι μετά την οριστική υποβολή δεν έχετε δυνατότητες μεταβολής των δεδομένων, ούτε διαγραφής του οριστικά υποβληθέντος Πίνακα.

Αν είσαστε σίγουρος πατήστε "Υποβολή", διαφορετικά πατήστε "Ακύρωση" για να αλλάξετε όποια δεδομένα επιθυμείτε.

να κάνω οριστική υποβολή στο παραπάνω ή να περιμένω μήπως και βρω ΓΠΣΣ και μου απαντήσει κάτι επίσημα; Σήμερα δε λήγει η προθεσμία, λέω μήπως το έχασα τελείως...

Συγνώμη?Τι θέλει να πει ο ποιητής?

θέλει να πει ότι:

είτε είναι βλάκας και λέει βλακείες

είτε ότι μας πήραν χαμπάρι και μας δουλεύουνε κιόλας!

Κατά 99,99% το δεύτερο γιατί είμαστε τα δεύτερα σε σειρά ζώα (μετά από αυτά του τσίρκου) που τα βαράς και δουλεύουν περισσότερο...

(πάντα για το καλό του πέλατη, μην ξεχνιόμαστε)

μα τι γίνεται με το Taxis, της ανωμαλίας!

θέλω να στείλω και εγώ μια ενδοκοινοτική απόκτηση και....

Η ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ

Για την τακτοποίηση του προστίμου εκπροθέσμου υποβολής απευθυνθείτε στην αρμόδια ΔΟΥ εντός 10 ημερών. O Πίνακας είναι έτοιμος να αποσταλλεί ΟΡΙΣΤΙΚΑ με τα παραπάνω δεδομένα

Σημειώνεται ότι μετά την οριστική υποβολή δεν έχετε δυνατότητες μεταβολής των δεδομένων, ούτε διαγραφής του οριστικά υποβληθέντος Πίνακα.

Αν είσαστε σίγουρος πατήστε "Υποβολή", διαφορετικά πατήστε "Ακύρωση" για να αλλάξετε όποια δεδομένα επιθυμείτε.

Μήπως στην περίοδο έχεις λάθος ημερομηνίες?

Πριν λίγο έστειλα μία και την πηρε κανονικά εμπρόθεσμη

Σήμερα δεν έχει πρόβλημα κανένας με το taxis?εγώ εστειλα μερικά φπα αλλα την αναμόρφωση δεν τη δεχεται με τίποτα

Ωχ! Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του Google Chrome με τη διεύθυνση www.taxisnet.gr

Δοκιμάστε να φορτώσετε ξανά: www.­taxisnet.­gr

Επιπλέον προτάσεις:

ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΛΑΟΣ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΤΟΥΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΚΙΑ , ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ TAXIS κατέβασε ρολά....

Ουτε παρατάσεις προεκλογικές, όλα τριγύρω μας εξελίσοντε μουγκά , σα ραντεβού στα τυφλά.....

και ο μήνας κοντεύει 9.....

Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ.....................

Το αντιμνημονιακό κύμα, έρχεται από παντού, και στέλνει στις εξέδρες, τους τυχάρπαστους, περαστικούς, δούλους, με κουστούμια και γραβάτες , που συνέπραξαν στον εξευτελισμό αυτής της χώρας , και ξεπούλησαν τα υπάρχοντα μας, αραδιάζοντας χαντρούλες στους ιθαγενείς......

ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΟΙ ΜΠΛΕ ΘΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ``ΝΙΚΗΣΑΜΕ`` ΚΑΙ ΑΓΓΑΛΙΑΣΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΠΑΡΕΙΤΣΑ, ΣΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΤΩΝ ΕΣ-ΕΣ. ΓΙΑ ``ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ``

ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΟΙ ΩΡΕΣ ΣΑΣ,ΔΟΥΛΟΠΑΡΟΙΚΟΙ......

ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ,ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΚΒΣ. ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ , ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΣΟΛΑΒΗΤΕΣ, ΚΑΙ ΛΟΓ/ΜΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΔΑΝΕΙΣΤΕΣ ΚΛΠ ΛΑΚΕΔΕΣ ,,,,,

ΕΓΚΥΚΙΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΓΕΣ , ΣΤΟΥΣ ΔΟΥΛΟΥΣ ΣΑΣ που σας ψηφίσαν......χα..χ.α..χα...χα...χα..χ.α.α

ΚΥΒΕΡΝΣΗ ΙΣΧΥΡΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΧΝΙ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑΧΝΙ....χα...χα...χα./

ΑΥΡΙΟ Η ΚΑΛΠΗ ΓΕΝΝΑΕΙ και ΓΥΡΝΑΕΙ...χρεοκοπημένα είναι τα μυαλά σας, και όχι οι Ελληνες, ραμόλια...χ..α.ΑΝτε γειά μας....

Guest ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Μπορείτε να μπείτε στο taxisnet; Ή έχετε και εσείς πρόβλημα; :angry:

Προσπαθώ και εγώ να στείλω μερικές έτοιμες και σέρνεται........................

& σε επαγγελματία με έδρα κάτω από 200.000 μου βγάζει τέλος 500,00 ευρώ.... ξέρετε κάτι για αυτό? έχει συμβεί σε άλλους????????

Πλάκα κάνεις. Εγώ κοντεύω να φάω το πληκτρολόγιο. Έστελνα φ01, τα είχα συμπληρωμένα όλα, εκμετάλλευση-αποτελέσματα-ισολογισμό και μόλις πήγα να πατήσω καταχώρηση με πέταξε έξω. :angry:

Μπορντέλο down...

Και έχεις και τον Ζανιά να μας λέεί για άμεση είσπραξη φόρων και αποστολή ΕΤΑΚ (μάλλον κόλλησε κανας εκτυπωτής και έπεσε ο server του Κόκκαλη)....

2 αναβαθμίσεις Data Center από τις αρχές του έτους... Να τις χαιρόμαστε.

Το Φ10 ακόμη δεν επιτρέπει ειδικές περιπτώσεις συμπλήρωσης δηλώσεων (Εισόδημα από ενοίκια που απαλλάσσεται του χαρτοσήμου και ΟΓΑ χ/μου), άρα θα συρθώ πάλι εφορία.

ΦΑΠ ΝΠ δεν μπορεί να υποβληθεί ηλεκτρονικά, άρα πάλι στην εφορία (Αυτό μπορεί να είναι και καλό, μιας και μπορεί να ήθελαν να συμπληρώσουμε online τα φύλλα υπολογισμού).

On another note....

Ήρθαν στο γραφείο 2 περιπτώσεις "εταιρειών" που ισχυρίζονται οτι είναι ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ και αν και είχαν θεωρήσεις βιβλίο εσόδων εξόδων, το ενημέρωναν ως σωματεία. Έλα όμως που η εφορία στην έναρξη τους ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ χαρακτηρίσει ως ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ.

Και εκεί που "καθάριζαν" κάθε έτος με ένα Φ12 και Ε2 (αν χρειαζόταν), τώρα τους "πετάει" το σύστημα έξω και μάλλον δεν ξέρει κανείς πως αντιμετωπίζεται η περίπτωση, μιας και μια εφορία είπε στον έναν να συμπληρώσει Φ10 (Γ Κατηγορίας βιβλία;;; ) και στον άλλο είπε να συμπληρώσει Ε3 & Ε5. Φυσικά δεν συζητάμε για τα θέματα που προκύπτουν από την εν λόγω "μεταβολή". Ο ένας χαρακτηρίζεται στην εφορία σαν αλλοδαπό νομικό πρόσωπο, άρα όφειλε να υποβάλλει και Δήλωση ειδικού φόρου επί των ακινήτων για μια δεκαετία, προκύπτει και θέμα τήρησης βιβλίων, μιας και ισχυρίζεται οτι δεν έχει θεωρήσει ποτέ βιβλία. Στην άλλη περίπτωση, υπάρχει (για εμένα) θέμα τήρησης και αντιμετώπισης των εισφορών ως εισόδημα (στο άρθρο 30 του ΚΦΕ,, η προϊσταμένη της εφορίας είδε απαλλαγή για τα ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ...που πλέον δεν χαρακτηρίζεται έτσι η "εταιρεία" )...

Θα τους στείλω και τους δυο να βγάλουν άκρη με την εφορία, βαρέθηκα να κρατάω καυτές πατάτες και να μην βλέπω πληρωμή... Αφήνω δε το γεγονός οτι όλοι λένε "Μια απλή υπογραφή λογιστή θέλω, δεν είναι τίποτα"...

Πακέτο μία απο τα ίδια μου εχουν μείνει 5 Φ0-10 χρεωστικά και δεν με βάζει καθόλου.........ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Πακέτο μία απο τα ίδια μου εχουν μείνει 5 Φ0-10 χρεωστικά και δεν με βάζει καθόλου.........ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

ΏΠΑ!!!! Γ κατηγορίας με κέρδη το 2011;;;; "Κανονικές" οι απογραφές ή κατόπιν επαναμέτρησης απογραφής;;;; ;) ;) Χρηματοδότηση από τράπεζες παίζει ακόμη;;;

Το Φ10 ακόμη δεν επιτρέπει ειδικές περιπτώσεις συμπλήρωσης δηλώσεων (Εισόδημα από ενοίκια που απαλλάσσεται του χαρτοσήμου και ΟΓΑ χ/μου), άρα θα συρθώ πάλι εφορία.

Τί εννοείς?

ΏΠΑ!!!! Γ κατηγορίας με κέρδη το 2011;;;; "Κανονικές" οι απογραφές ή κατόπιν επαναμέτρησης απογραφής;;;; ;) ;) Χρηματοδότηση από τράπεζες παίζει ακόμη;;;

Κέρδη......τι είναι αυτό ?

απλά χαρτόσημο από ενοίκια είναι ;)

Guest Γιώργος

Παιδιά αν μπορώ να έχω την βοήθεια σας. Έκανα ηλεκτρονικά το Ε1 πάτησα "Συνέχεια Υποβολής", μετά άλλαξα κάποιες φορές τα στοιχεία αποδείξεων, και μετά από 4-5 φορές που πατούσα "Συνέχεια Υποβολής", για να βλέπω το φόρο που με χρεώνει σταμάτησε να βγάζει το ποσό. Βγάζει μόνο τα στοιχεία που δήλωσα χωρίς το χρεωστικό υπόλοιπο. Υπάρχει Xρησιμοποιώ Internet explorer 8, έσβησα όλα τα cookies, έκανα επαννεκίνηση όλου του υπολογιστή και όμως μετά από 3-4 προσπάθειες μήπως αλλάξει και μου βγάλει το ποσό, εξακολουθεί να μην μου το βγάζει.

Τι να κάνω;;

Σέρνεται το ΤΑΧΙΣ ή είμαι μόνη μου???

Στην υποβολή φ010 που είμαι δεν έχω κανένα πρόβλημα

Guest Γιώργος

Αυτό το πρόβλημα με την επιλογή "συνέχεια υποβολής" στο Ε1, προκειμένου να υποβάλουμε οριστικά το Ε1, δεν το έχει αντιμετωπίσει κανείς τελικά;; Δηλαδή είναι λογικό πριν από 2 ώρες να μου έβγαζε το χρεωστικό υπόλοιπο και τώρα απλά να μου βγάζει το πίνακα που συμπλήρωσα χωρίς το χρεωστικό υπόλοιπο;;Λέτε να φταίει ο browser ή τα Windows 7;

το χρεωστικό υπόλοιπο το εμφανίζει σε 4-5 προσπάθειες,

την έπαθα και εγώ,

αλλά προχθές άκουσα τον Θεοχάρη, ότι το κάνανε επίτηδες, μετά από 4 ή 5 προσπάθειες (δεν θυμάμαι) να μην δείχνει το χρεωστικο "για να μην τα μαγειρεύουμε είπε" !!!! σε πρωινή εκπομπή αυτά είπε

καλό βράδυ

Αυτό το πρόβλημα με την επιλογή "συνέχεια υποβολής" στο Ε1, προκειμένου να υποβάλουμε οριστικά το Ε1, δεν το έχει αντιμετωπίσει κανείς τελικά;; Δηλαδή είναι λογικό πριν από 2 ώρες να μου έβγαζε το χρεωστικό υπόλοιπο και τώρα απλά να μου βγάζει το πίνακα που συμπλήρωσα χωρίς το χρεωστικό υπόλοιπο;;Λέτε να φταίει ο browser ή τα Windows 7;

Άμα κάνεις πολλά πειράματα και μαγειρέματα μπλοκάρει και πάπαλα

το χρεωστικό υπόλοιπο το εμφανίζει σε 4-5 προσπάθειες,

την έπαθα και εγώ,

αλλά προχθές άκουσα τον Θεοχάρη, ότι το κάνανε επίτηδες, μετά από 4 ή 5 προσπάθειες (δεν θυμάμαι) να μην δείχνει το χρεωστικο  "για να μην τα μαγειρεύουμε είπε" !!!! σε πρωινή εκπομπή αυτά είπε

καλό βράδυ

Εμένα το έκανε κιόλας από την πρώτη προσπάθεια ...... προχθές ..... αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί η δήλωση ήταν "ψόφια" και την έστειλα αδιάβαστη!!!!!! χιιχιχχιιχι

Guest Γιώργος

Πίστευα ότι θα έχω μια πιο πειστική απάντηση, αλλά never mind.

Την λύση ούτως ή άλλως την βρήκα στο πρόβλημα. Τελικά είναι πιο εύκολο να ψάχνεις μόνος σου λύσεις, απαρά να ρωτάς ΚΑΙ καμιά φορά ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ !!!!!!

Εννοείται ότι δεν ισχύει καμία από αυτά περί "μπερδέματος" και "εσκεμμένης μη εμφάνισης ποσού". Είναι κάτι πολύ απλό που λύνεται σε 2βήματα