Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Ωχ! Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του Google Chrome με τη διεύθυνση www1.gsis.gr

Δοκιμάστε να φορτώσετε ξανά: www1.­gsis.­gr/­taxisnet/­mytaxisnet

Και άλλοι χρήστες αντιμετωπίζουν δυσκολίες με τη σύνδεση σε αυτό τον ιστότοπο, οπότε ίσως χρειαστεί ναπεριμένετε για λίγα λεπτά.

Επιπλέον προτάσεις:

Ωχ! Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του Google Chrome με τη διεύθυνση www1.gsis.gr

Δοκιμάστε να φορτώσετε ξανά: www1.­gsis.­gr/­taxisnet/­mytaxisnet

Και άλλοι χρήστες αντιμετωπίζουν δυσκολίες με τη σύνδεση σε αυτό τον ιστότοπο, οπότε ίσως χρειαστεί ναπεριμένετε για λίγα λεπτά.

Επιπλέον προτάσεις:

Νάσαι καλά συνάδελφε, λίγο γέλιο το χρειάζομαι

"TAXISnet 04/04/2012

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Αγαπητοί χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών

Σας ενημερώνουμε ότι οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες υποβολής των δηλώσεων Φ.Π.Α. αναβαθμίστηκαν και παρέχουν τις ακόλουθες δυνατότητες:

1. Διαγραφής χρεωστικής δήλωσης Φ.Π.Α., περιοδικής ή εκκαθαριστικής, η οποία έχει υποβληθεί οριστικά και δεν έχει πληρωθεί, δηλαδή βρίσκεται σε κατάσταση «Αναμονή Πληρωμής».

2. Υποβολής εκκαθαριστικής δήλωσης Φ.Π.Α. για τους υποκείμενους των οποίων η διαχειριστική περίοδος έληξε από την 1/1/2012 και μετά."

Εεεεεεε αυτές είναι οι αναβαθμισμένες υπηρεσίες.....???????????????????????????????????

Και μεσα σε αυτο το χαμο, εκανα την εξυπνη κινηση να ρωτησω σημερα στο taxis σχετικα με την 1090/2-4-2012 και τις ηλεκτρονικες αιτησεις επιστροφης ΦΠΑ που υποβαλλονται μεσω της ΓΓΠΣ. Η απαντηση? "Ε? Τι ειναι αυτο? Πρωτη φορα το ακουμε!" 5λεπτη αναμονη και :"α εχετε δικιο βγηκε πριν 2 μερες! μη νομιζετε κι εμεις απο εσας τους λογιστες ενημερωνομαστε! Μπορει να ανοιξει αυριο, σε 1 μηνα ή και σε 6, δεν ξερουμε". Θα μου πειτε τι ρωταω κι εγω!? Εχε χαρη που με επρηξε ενας πελατης που τον αφορα..

Να κανω μια ερωτηση? Αναφερετε ολοι τα προβληματα που αντιμετωπιζετε στο φορουμ και πολυ καλα κανετε. Στο υπουργειο η στο taxinet στελνετε emails να τους τα πειτε? Νομιζω πως πρεπει να τους βομβαρδισουμε στα μηνυματα γιατι η κατασταση εχει ξεφυγει εντελως και τη Κυριακη απ οτι εχουν πει θα το κλεισουν το συστημα τουλαχιστον για τα Ε9.

Καλά ρε Ευαγγελία δεν παλεύεσαι! εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενίζουν! και σήμερα να άνοιγε εσύ νομίζεις θα πάρεις το ΦΠΑ σε 15 μέρες? σε 15 χρόνια και να δούμε...δεν καταλαβαίνεις ότι όλα ε'ίναι προεκλογικά? εμείς πρέπει να σου το πούμε?

καλα δν ντρεπονται καθολου?μου θελανε και ημεριδα?αλλα φταιμε εμεις που τοτε στο novotel δεν τους πηραμε με τις ντοματες αλλα καθομασταν να τους ακουμε να χειροκροτιουνται μεταξυ τους.

Αυτοί ειμαστε συναδελφοι.εχουμε μεγιστη ευθυνη για ο,τι συμβαινει.την επομενη φορα που θα ψηφισουμε στο επιμελητηριο πρεπει να το σκεφτουμε πααααααρα πολυ καλα...

μολις μου ειπαν απο taxisnet παραταση εκκαθαριστικες μεχρι 10/5.

Καλά ρε Ευαγγελία δεν παλεύεσαι! εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενίζουν! και σήμερα να άνοιγε εσύ νομίζεις θα πάρεις το ΦΠΑ σε 15 μέρες? σε 15 χρόνια και να δούμε...δεν καταλαβαίνεις ότι όλα ε'ίναι προεκλογικά? εμείς πρέπει να σου το πούμε?

τι να κανω ρε internet που με ζαλισε ενας πελατης απο το πρωι οτι του το ειπε ενας αλλος λογιστης (καμπανακι ηταν αυτο?) οτι και καλα πρεπει να τρεξω να προλαβω να κανω την αιτηση για να παρω σειρα προτεραιοτητας!? Φυσικα και καταλαβαινω οτι ειναι προεκλογικα τερτιπια αλλα ερχεται ο αλλος ο π@π@ρ@ς και λεει στον πελατη μου αυτο.. Εγω δεν πρεπει να εχω τεκμηριωμενη απαντηση? (χαχα καλο ε? taxis και τεκμηριωση πανε πακετο..)

No Response from Application Web Server

There was no response from the application web server for the page you requested.

Please notify the site's webmaster and try your request again later.

Να κανω μια ερωτηση? Αναφερετε ολοι τα προβληματα που αντιμετωπιζετε στο φορουμ και πολυ καλα κανετε. Στο υπουργειο η στο taxinet στελνετε emails να τους τα πειτε? Νομιζω πως πρεπει να τους βομβαρδισουμε στα μηνυματα γιατι η κατασταση εχει ξεφυγει εντελως και τη Κυριακη απ οτι εχουν πει θα το κλεισουν το συστημα τουλαχιστον για τα Ε9.

Ουφ, το πρόβλημα έγκειται στο ότι τα νεύρα μου είναι σε κακό χάλι και ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ γράγω ή λέω, είναι λιμενικής προέλευσης!!!

Τεσπά. Έστειλα, εγώ και καμιά 10αριά συναδελφοι σίγουρα.

Και ξέρεις τί φοβάμαι? Πως τα μηνύματα αυτά καταλήγουν στο TRASH MAIL folder τους...

Συγνώμη, το Ε9 θα είναι ανοιχτό μέχρι τις 15/4, έτσι δεν είναι???

No Response from Application Web Server

There was no response from the application web server for the page you requested.

Please notify the site's webmaster and try your request again later.

Μια απο τα ιδια!!!!

Συγνώμη, το Ε9 θα είναι ανοιχτό μέχρι τις 15/4, έτσι δεν είναι???

Ειπαν για λιγες μερες χωρις να αναφερουν ακριβη ημερομηνια. Οι ημερομηνιες 8/4, 15/4 η το γενικο "μεχρι το Πασχα" δεν εχουν ανακοινωθει επισημα αγαπητη Ελενα.....

Guest Επισκέπτης

πηρα τηλ στο ταχισνετ εχουν κατεβασει το ν κεντρικο σερβερ για καμια ωρα λογω μεγαλης επισκεψιμοτητας για να τον φτιαξουν

Guest elv

καλα δν ντρεπονται καθολου?μου θελανε και ημεριδα?αλλα φταιμε εμεις που τοτε στο novotel δεν τους πηραμε με τις ντοματες αλλα καθομασταν να τους ακουμε να χειροκροτιουνται μεταξυ τους.

Αυτοί ειμαστε συναδελφοι.εχουμε μεγιστη ευθυνη για ο,τι συμβαινει.την επομενη φορα που θα ψηφισουμε στο επιμελητηριο πρεπει να το σκεφτουμε πααααααρα πολυ καλα...

πως το ειπες αυτο αντιχριστε???10/05?????????? :rolleyes::) :)

Ουφ, το πρόβλημα έγκειται στο ότι τα νεύρα μου είναι σε κακό χάλι και ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ γράγω ή λέω, είναι λιμενικής προέλευσης!!!

Τεσπά. Έστειλα, εγώ και καμιά 10αριά συναδελφοι σίγουρα.

Και ξέρεις τί φοβάμαι? Πως τα μηνύματα αυτά καταλήγουν στο TRASH MAIL folder τους...

Οπου και να καταληγουν, πρεπει να τα στελνουμε γιατι οι θρασυτατοι υπαλληλοι του taxis -μεταξυ αλλων- ισχυριζονται πως δε τους εχει πει κανεις για προβληματα στο Ε9, αλλοι λενε να μη τα στελνουμε τελευταια στιγμη, να μη μπαινουμε ολοι μαζι και διαφορες τετοιες αηδιες. Δε συνεχιζω, θα γινω ακαταλληλος.....

Guest Επισκέπτης

εμενα μου ειπαν παραταση εκκαθαριστικων καμια δεκαρια μερες αλλα δεν εχουν κατι επισημο ακομη

Μ’ αρέσει που θέλουν τις δηλώσεις τον Ιούνιο με internet.

Που πάτε βρε κακομοίρηδες, τελευταίοι, γλυμούτσες……. Εδώ δεν μπορείτε να κάνετε καλά το @$#σύστημα σας με τις εκκαθαριστικές, σκέψου να πέσουν μέσα και οι δηλώσεις των φυσικών προσώπων