Προς το περιεχόμενο

Σέρνεται το taxisnet γενικώς σήμερα?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Σέρνεται το taxisnet

23:00 και παμε σε ησυχα νερα τελικα η καλυτερη ωρα να δουλευεις ειναι το γερμανικο νουμερο οπως λεγαμε και στο στρατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συνάδερφε καλησπέρα.

Δεν έκανα τίποτα εγώ.

Τον έστειλα σε κάποιον ... ΜΗ ... ΕΙΔΙΚΟ ... και του το "μαγείρεψε" ... lol

Καλή συνέχεια.

Μπάμπης Κ.

τετοιο εκκαθαριστικο ηθελα να γραψω....χαζεψαμε ρε γμτ.....πως να εχεις καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

Αφιερωμένο ...

"Εννοείται ότι δεν ισχύει καμία από αυτά περί "μπερδέματος" και "εσκεμμένης μη εμφάνισης ποσού"

taxisnet.jpg

Εννοείται ...

Μπάμπης Κ.

Έχω γράψει στο forum 2 φορές και μου την είπατε και μάλιστα δεν είμαι και λογιστής. Ρώτησα στην αρχή πολύ απλά και ευγενικά γιατί δεν μου βγάζει το ποσό μετά από επαναλήψεις και άρχισαν να απαντάνε άτομα ότι και καλά δήλωσε το πρωί σε ένα κανάλι κάποιος του Υπουργείου ότι το κάνουν εσκεμμένα για να μην κάνουν πειράματα κάποιοι με αυτά που θα πληρώσουμ, άλλος δήλωσε ότι το μαγειρεύουν και παρόμοια σχόλια. Ούτε μια απάντηση δεν πήρα, ξέρεις φίλε μου δεν γνωρίζουμε ή το έχουμε και εμείς αυτό το πρόβλημα. Μάλιστα ένας με το όνομα Μπάμπης έκανε παράθεση στα λεγόμενα μου λέγοντας ουσιαστικά ότι "ναι είναι εσκεμένη δουλειά από το Υπουργείο Οικονομικών" διότι σήμερα έβαλε το taxis την παράμετρο ότι "το αποτελεσμα της εκκαθαριστικης δήλωσης θα εμφανίζεται για περιορισμένο αριθμό δηλώσεων"

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΗ ΕΙΔΗΜΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ;;;

Mετά μου λέτε γιατί να σας πω την απάντηση η οποία παραπεπτόντως την είπε και άλλος συνάδελφος, όταν μόνο με μια ερώτηση μου έγραψα πήρα τόσες ειρωνικές απαντήσεις.

Επειδή όμως εγώ δεν είμαι λαμόγιο, ούτε ο "μ,,,ας ο έλληνας", κάποιοι άλλοι εδώ με την συμπεριφορά τους δέχνουν το αντίθετο θα σας πω την απάντηση που άλλωστε έχει ειπωθεί (ΑΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ,,,ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ) και ας μην με βοηθήσατε κιόλας, Να ξέρετε όμως ότι έτσι δυσφημείτε έμμεσα το κλάδο σας, γιατί εγώ κάλλιστα αν είχα μια ευγενική απάντηση θα σκεφτόμουν ως μελλοντικός πελάτης "ξέρεις οι λογιστές οι περισσότεροι τελικά είναι επαγγελματίες με ήθος και αξιοπρεπεία. Φυσικά όλα αυτά τα σχόλια σας κάποιον για ακριβώς το αντίθετο το προτρέπουν να πιστέψει (μιλάω για τον εαυατό μου).

Η απάντηση είναι: αφού δεν σας βγάζει το ποσό, επιστρέφετε πίσω, αφήνετε κενό ένα τετραγωνάκι π.χ. καθαρό ποσό, μετά πατάτε "Συνέχεια Υποβολής" , αυτόματα κοκκινίζουν κάποια κουτάκι και δεν σας αφήνει να προχωρήσετε, μετά βάζετε το σωστό ποσό, πατάτε ¨συνέχεια υποβολής" και σας βγάζει μέσα στο κίτρινο πλαίσιο το ποσό εκκαθάρισης ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΤΕ

Αυτά. Ξέρω επίσης ότι οι περισσότεροι λογιστές είναι επαγγελματίες, ελπίζω να μην διαψευστώ από αυτό το forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

Eπίσης συμφωνώ ότι το forum έχει πολύ χρήσιμες πληροφορίες για φορολογικά θέματα όπως είπε κάποιος προηγούμενος συνάδελφος, άσχετα αν δεν υπάρχουν απαντήσεις για όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Έχω γράψει στο forum 2 φορές και μου την είπατε και μάλιστα δεν είμαι και λογιστής. Ρώτησα στην αρχή πολύ απλά και ευγενικά γιατί δεν μου βγάζει το ποσό μετά από επαναλήψεις και άρχισαν να απαντάνε άτομα ότι και καλά δήλωσε το πρωί σε ένα κανάλι κάποιος του Υπουργείου ότι το κάνουν εσκεμμένα για να μην κάνουν πειράματα κάποιοι με αυτά που θα πληρώσουμ, άλλος δήλωσε ότι το μαγειρεύουν και παρόμοια σχόλια. Ούτε μια απάντηση δεν πήρα, ξέρεις φίλε μου δεν γνωρίζουμε ή το έχουμε και εμείς αυτό το πρόβλημα. Μάλιστα ένας με το όνομα Μπάμπης έκανε παράθεση στα λεγόμενα μου λέγοντας ουσιαστικά ότι "ναι είναι εσκεμένη δουλειά από το Υπουργείο Οικονομικών" διότι σήμερα έβαλε το taxis την παράμετρο ότι "το αποτελεσμα της εκκαθαριστικης δήλωσης θα εμφανίζεται για περιορισμένο αριθμό δηλώσεων"

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΗ ΕΙΔΗΜΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ;;;

Mετά μου λέτε γιατί να σας πω την απάντηση η οποία παραπεπτόντως την είπε και άλλος συνάδελφος, όταν μόνο με μια ερώτηση μου έγραψα πήρα τόσες ειρωνικές απαντήσεις.

Επειδή όμως εγώ δεν είμαι λαμόγιο, ούτε ο "μ,,,ας ο έλληνας", κάποιοι άλλοι εδώ με την συμπεριφορά τους δέχνουν το αντίθετο θα σας πω την απάντηση που άλλωστε έχει ειπωθεί (ΑΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ,,,ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ) και ας μην με βοηθήσατε κιόλας, Να ξέρετε όμως ότι έτσι δυσφημείτε έμμεσα το κλάδο σας, γιατί εγώ κάλλιστα αν είχα μια ευγενική απάντηση θα σκεφτόμουν ως μελλοντικός πελάτης "ξέρεις οι λογιστές οι περισσότεροι τελικά είναι επαγγελματίες με ήθος και αξιοπρεπεία. Φυσικά όλα αυτά τα σχόλια σας κάποιον για ακριβώς το αντίθετο το προτρέπουν να πιστέψει (μιλάω για τον εαυατό μου).

Η απάντηση είναι: αφού δεν σας βγάζει το ποσό, επιστρέφετε πίσω, αφήνετε κενό ένα τετραγωνάκι π.χ. καθαρό ποσό, μετά πατάτε "Συνέχεια Υποβολής" , αυτόματα κοκκινίζουν κάποια κουτάκι και δεν σας αφήνει να προχωρήσετε, μετά βάζετε το σωστό ποσό, πατάτε ¨συνέχεια υποβολής" και σας βγάζει μέσα στο κίτρινο πλαίσιο το ποσό εκκαθάρισης ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΤΕ

Αυτά. Ξέρω επίσης ότι οι περισσότεροι λογιστές είναι επαγγελματίες, ελπίζω να μην διαψευστώ από αυτό το forum.

Eπίσης συμφωνώ ότι το forum έχει πολύ χρήσιμες πληροφορίες για φορολογικά θέματα όπως είπε κάποιος προηγούμενος συνάδελφος, άσχετα αν δεν υπάρχουν απαντήσεις για όλα

Πίστευα ότι θα έχω μια πιο πειστική απάντηση, αλλά never mind.

Την λύση ούτως ή άλλως την βρήκα στο πρόβλημα. Τελικά είναι πιο εύκολο να ψάχνεις μόνος σου λύσεις, απαρά να ρωτάς ΚΑΙ καμιά φορά ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ !!!!!!

Εννοείται ότι δεν ισχύει καμία από αυτά περί "μπερδέματος" και "εσκεμμένης μη εμφάνισης ποσού". Είναι κάτι πολύ απλό που λύνεται σε 2βήματα

Επισκέπτη με όνομα Γιώργο ή όπως αλλιώς σε λένε.

Έκανες δημοσίευση με κύρια χαρακτηριστικά την απρέπεια, αγένεια , προσβολή συνανθρώπων, και γι’ αυτό εισέπραξες αυτά που εισέπραξες.

Αν δεν ικανοποιήθηκες από τις απαντήσεις ή νομίζεις ότι θίχτηκες και όχι ότι έθιξες, ψάξε αλλού. Μάλλον διαβάζεις και γράφεις σε λάθος κοινότητα.Από τα γραφόμενά σου πάντως, κάποιος με νοημοσύνη κάτω του μέσου όρου σαν και εμένα, συμπεραίνει ότι αυτοκαταργήθηκες.

Σίγουρα υπάρχουν συμμετέχοντες και σ’ αυτή τη κοινότητα με παρόμοια παιδεία με την δικιά σου, αλλά αυτό τους περισσότερους, δεν μας πτοεί.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν σου αξίζει ούτε καν ο πληθυντικός, καθώς και ότι έχω πολύ σημαντικότερα πράγματα να κάνω από το να ασχοληθώ μαζί σου πάλι.

Τέλος θα έλεγα ότι, κανένας επαγγελματίας λογιστής δεν ενδιαφέρεται για τη λύση που τυχόν βρήκες.

Ένας, με όνομα Μπάμπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ 85000 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ 3.000.000 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 16/7 ΑΛΛΑ ΚΑΙ 100.000 ΝΑ ΣΤΕΛΝΑΜΕ ΟΙ ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request

Σουρεαλιστικές ανταύγειες μιας δυσβάσταχτης ελαφρότητας του μη όντος...! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΑ Γ..... ΝΟ Ε9 ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΤΑ @@ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΡΕ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΙ, ΠΟΣΟ ΘΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠ...ΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΦΤΙΑΞΕΙ!? ΤΑ ΝΕΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξεχασει τον κωδικο απο εναν πελατη και 2 μερες τωρα το ιδιο θεμα: Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500) Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα. Σας ευχαριστούμε

<TAXISnet>

Τι γινεται μ'αυτο το γα.......υπαρχει καμια λυση?

Αν δεν μπορουν ας το κλεισουν το μαγαζακι.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα.

B Α Ρ Ε Θ Η Κ Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Βρε κουτά! Και πώς θα δοθεί αύριο παράταση στις περιοδικές ΦΠΑ/ανακεφαλαιωτικούς; :P

Πάντως από τους αριθμούς καταχώρισης δηλώσεων που έστειλα το πρωί (~08:30) και πριν από καμιά ώρα (22:00) μού βγαίνει μια διαφορά γύρω στις 110.000 καταχωρίσεις. Ο @htheoharis δεν έχει βγάλει (ακόμα) στατιστικά, για να είμαστε σίγουροι ;)

Βέβαια, παίζει να άρχισε και το spam bombing με τις ειδοποιήσεις των ληξιπρόθεσμων ποσών του... Ιουνίου.

Ελπίζω σε κανένα 3ωρο να μπορώ να στείλω τις τελευταίες 8 δηλώσεις ΦΠΑ/Listing του τριμήνου :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε διακοπή της σύνδεσης με τη σελίδα

Το έγγραφο δεν περιέχει δεδομένα.

Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά

σε λίγο.

Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας

στο δίκτυο.

Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι

επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι ποικιλια στα μηνυματα!! Εχω ενθουσιαστει! Τουλαχιστον δε βαριομαστε! Καθε προσπαθεια και αλλο μηνυμα! Μπραβο βρε παιδια! Φτου σας! Κυριολεκτικα ομως...

No Response from Application Web Server

There was no response from the application web server for the page you requested.

Please notify the site's webmaster and try your request again later.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...