Προς το περιεχόμενο

Σέρνεται το taxisnet γενικώς σήμερα?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αθήνα

Για μερικές ημέρες ακόμη, χωρίς ωστόσο να δίδεται συγκεκριμένη καταληκτική ημερομηνία, θα είναι ανοιχτή η ηλεκτρονική εφαρμογή για τις δηλώσεις του Ε9 του 2010 (οικονομικό έτος 2011), όπως δήλωσε την Παρασκευή ο γενικός γραμματέας της ΚΕΠΥΟ, Χάρης Θεοχάρης, μιλώντας στην τηλεόραση του Σκάι.

«Δεν χρειάζεται όλοι οι φορολογούμενοι να κάνουν τις δηλώσεις τους σήμερα, καθώς υπάρχει περιθώριο» είπε ο κ. Θεοχάρης.

Εκτιμάται ότι η εφαρμογή της ΓΓΠΣ για τις δηλώσεις στοιχείων ακινήτων θα είναι ανοιχτή μέχρι το Πάσχα.

Για το ΕΤΑΚ του 2009, ο κ. Θεοχάρης ανέφερε ότι η υπηρεσία του είναι έτοιμη να προχωρήσει σε εκκαθάριση των δηλώσεων και περιμένει το «πράσινο φως».

Newsroom ΔΟΛ

πηγή in.gr

Εδω οι δηλώσεις του κυρίου Θεοχάρη

http://www.youtube.com/watch?v=TR6fVT5cdGA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) "Σε περίπτωση που δεν υπάρξει επιλογή, θα πάει το ΕΤΑΚ στον φορολογούμενο κ εντός 60 ημερών μπορεί να κάνει διόρθωση χωρίς πρόστιμο". Η πληροφορία της louka9 ειναι ότι πιο ευχάριστο έχω ακούσει εδώ και μέρες! Μας εφαγε το αγχος μη τυχόν και κάνουμε λάθος μετα από οριστικοποιηση και μετα απο αναιρεση καθως μπορουσαμε να την επιλεξουμε μονο μια φορά! Εγω ως απλη φορολογουμενη μερα από απειρες ωρες μπροστα στο pc και με πολλα μπινελικια απο τον λογιστη μου τον οποιο καταλαβαινω απολυτα ειχαμε σαν αποτελεσμα σωστα χειρόγρφα ε9 και λαθος μεσω της εφαρμογης. Θα ηταν αδικο το πρόστιμο... οποτε μαλλον το γλυτωνω! Καλή συνέχεια παιδια και καλό κουράγιο!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να παρακαλαμε και να μυξοκλαιμε μηπως θα ηταν καλυτερο οι συνικαλιστες μας να κανονισουνε μια συγκεντρωση εξω απο το υπουργειο ?

Θα πας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα δεν σερνεται!! Πεταει!! Να δουμε για ποσο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα τόσα προβλήματα που έχει το σύστημα,να κολλάει ,βιασύνη δική μας κ.τ.λ. λέτε να παίξει έστω και για 2-3 μέρες καμία αναίρεση;;;που δεν την βλέπω...κι ας έκλεισε στις 22 Μαρτίου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα δεν σερνεται!! Πεταει!! Να δουμε για ποσο!!!

Αγαπητή συναδέλφισα,νομίζω πως πετάει μέχρι να το τουφεκίσουν και να πέσει στο χώμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μιας και τα λέμε εδώ, στην ουρά, να πω κ κάτι που προ δύο ωρών έμαθα.

Μπορεί κ να το γνωρίζετε, αλλά εγώ θα το αναφέρω.

Πήραμε τηλ στο taxis, για να ρωτήσουμε για αναίρεση οριστικοποίησης κ αφού καταφέραμε να μιλήσουμε, μας είπαν τα εξής:

"Δεν γνωρίζουμε ακόμη αν θα δωθεί παράταση κ αν δωθεί, πότε θα ανοίξει ξανά η επιλογή αναίρεσης.

Σε περίπτωση που δεν υπάρξει επιλογή, θα πάει το ΕΤΑΚ στον φορολογούμενο κ εντός 60 ημερών μπορεί να κάνει διόρθωση χωρίς πρόστιμο."

Ευγενέστατη κοπέλα, αλλά αν τη ρωτούσαμε ποιος θα επιβαρυνθεί τα ιατρικά έξοδα λόγω εγκεφαλικού του φορολογούμενου, δεν νομίζω να μας απαντούσε.....

Αν είναι έτσι πάντως, εγώ δεν στέλνω κανένα Ε9 κ αφού έρθουν τα ΕΤΑΚ, αν είναι λάθος θα πάω για διορθώσεις. έτσι τουλάχιστον θα φανεί και η δουλειά μας. Μπας και πληρωθούμε.......

Η πιό ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ

.Αυτό νομίζω ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.

Εγώ τουλάχιστον αυτό έχω αποφασίσει απο την αρχή και δεν ασχολήθηκα ούτε με παρατάσεις ούτε με διορθώσεις Ε9(εκτός απο Ε9 2011 και για μερικά emails που έλαβα.Τίποτα άλλο).-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιο καλη λυση

Η πιό ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ

.Αυτό νομίζω ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.

Εγώ τουλάχιστον αυτό έχω αποφασίσει απο την αρχή και δεν ασχολήθηκα ούτε με παρατάσεις ούτε με διορθώσεις Ε9(εκτός απο Ε9 2011 και για μερικά emails που έλαβα.Τίποτα άλλο).-

συμφωνω!! με αυτον τον τροπο ο πελατης θα διαπιστωσει και ο ιδιος τα λαθη και δεν θα αρχισει τις διαμαρτυριες οτι εμεις ανοιγουμε τετοια μετωπα για να βγαλουμε χρηματα!! καλυτερα ετσι!!

στο διαστημα των 60 ημερων για διορθωση θα πανε ηλεκτρονικα ή χειρογραφα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιο καλη λυση

συμφωνω!! με αυτον τον τροπο ο πελατης θα διαπιστωσει και ο ιδιος τα λαθη και δεν θα αρχισει τις διαμαρτυριες οτι εμεις ανοιγουμε τετοια μετωπα για να βγαλουμε χρηματα!! καλυτερα ετσι!!

στο διαστημα των 60 ημερων για διορθωση θα πανε ηλεκτρονικα ή χειρογραφα?

Ακριβώς.

Λογικα(λέμε τώρα)θα πάνε ηλεκτρονικά(αλλά όχι με αυτό το μπάχαλο TAXISNET).

Βέβαια στην περίοδο των φορολογικών δηλώσεων,εάν συμπέσουν τα ΕΤΑΚ,θα έχουμε εμπλοκή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαπιστωσα (οχι με εκπληξη ομολογουμενως) οτι τα χειρογραφα Ε9 που υπεβαλλα περισυ το καλοκαιρι (οικ 2011) δεν εχουν καταχωρηθει.. Καλο ε?? Μιλησα με τη ΔΟΥ και μου λενε "ε αφου ειδατε οτι δεν περαστηκαν απο εμας, περαστε τα εσεις ηλεκτρονικα". Ειπα να του πω αφου εχω σφραγισμενο το αντιγραφο, κοψε το λαιμο σου, αλλα του το φυλαω για εκπληξη οταν θα στειλουν τα λαθος ΕΤΑΚ και θα τους στελνω τους φορολογουμενους απο εκει να ξεσπανε τα νευρα τους.. (κι ειναι πολλα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μαντεύεις την απάντηση που θα τους δίνουν;

"Ο λογιστής σας φταίει, κύριε! Έπρεπε να τα είχε διορθώσει. Όλες οι τηλεοράσεις το έλεγαν!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν πολυ καιγομαι αλλα θα κανω προσπαθεια να εξυπηρετησω τους πελατες μου διοτι αυτοι δεν φταινε σε τπτ.

ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΙΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΑ.

ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.

Αυτα, απο αυριο ξεκιναω παλι Ε9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγίες για τον χάρτη του Ε9

1. οχι explorer

2. Αν δεν ανοίγει , τον κλείνουμε αμέσως και ξαναπροσπαθούμε - Μ.Ο η τέταρτη προσπάθεια - σήμερα που πετάει το σύστημα

3. Αν ούτε έτσι - άλλαξε την περιοχή με μια άλλη και ξαναβάλτει

4. Αν ούτε έτσι βγές απο το ακίνητο και ξαναμπές

5. Αν ούτε έτσι κλείσε τον mozilla (ολα) και ξαναμπές

6. Αν ούτε έτσι - βάλε ένα ουίσκι και ξεπέρνα το , όπως και να έχει , ούτε ισολογισμούς έχεις τελειώσει , ούτε αναμόρφωση , ουτε εκκαθαριστικές άρχισες, ούτε , ούτε , ούτε....

καλό το διάλειμα ψυχοθεραπείας , πάω να συνεχίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι πρεπει ντε και καλα να ανοιξεις τον χαρτη? να κινδυνευεις να γινεις και μπεκρης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγίες για τον χάρτη του Ε9

1. οχι explorer

2. Αν δεν ανοίγει , τον κλείνουμε αμέσως και ξαναπροσπαθούμε - Μ.Ο η τέταρτη προσπάθεια - σήμερα που πετάει το σύστημα

3. Αν ούτε έτσι - άλλαξε την περιοχή με μια άλλη και ξαναβάλτει

4. Αν ούτε έτσι βγές απο το ακίνητο και ξαναμπές

5. Αν ούτε έτσι κλείσε τον mozilla (ολα) και ξαναμπές

6. Αν ούτε έτσι - βάλε ένα ουίσκι και ξεπέρνα το , όπως και να έχει , ούτε ισολογισμούς έχεις τελειώσει , ούτε αναμόρφωση , ουτε εκκαθαριστικές άρχισες, ούτε , ούτε , ούτε....

καλό το διάλειμα ψυχοθεραπείας , πάω να συνεχίσω

ΕΕΕΕΤΣΙ, ΕΕΤΣΙ. ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ άλλου, η εφαρμογή Ηλεκτρονικής Υποβολής Δηλώσεων Ε9 για τα έτη 2008 έως και 2011 θα παραμείνει ανοικτή τις επόμενες ημέρες ώστε να διευκολυνθούν οι φορολογούμενοι.

ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ;;;ΑΡΑΓΕ...ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΡΕΞΙΜΟ...ΟΛΟΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Ε9...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεστε, πετάει

45 λεπτά για να ανοίξω τον χάρτη σε 20 ακίνητα τα οποία βρίσκονταν όλα στο ίδιο οικόπεδο που είχε την ατυχία να είναι τρίγωνο και όχι τετράγωνο

και δεν μπορούσα να το εντοπίσω με την καταχώρηση των τριών οδών.

Σκέφτομαι τα εκατομυριάκια που λέγαν οι συμβάσεις που ανέβασε ο DAS και τρελαίνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...