Προς το περιεχόμενο

Σέρνεται το taxisnet γενικώς σήμερα?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο πρώην σύζηγος είναι πελάτη σου, μπές στο Ε9 και διέκοψε την σχέση τους. Διέγραψε την σύζηγο....Το έκανα με επιτυχία. Αμέσως ενημερώνεται και μπορείς να υποβάλει μετά κανονικά στη σύζηγο Ε9

Αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και ο πρώην σύζυγος δεν ανταποκρίνεται, χειρόγραφη στη ΔΟΥ, είναι γνωστό πρόβλημα και το παραλαμβάνουν χωρίς πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρεσία Ενημέρωσης Περιουσιακής Εικόνας έτους 2009/2010

βαζω το ΑΦΜ φορολογουμενου του οποιου δειχνει 1 ακινητο αντι 12 στον πανω πινακα και κανενα αντι για 52 στον κατω! και η απαντηση ειναι η παρακατω...

Σύμφωνα με τον τελευταίο έλεγχο δεν προκύπτουν ελλείψεις για την περιουσιακή σας εικόνα την 1/1/2009 και την 1/1/2010, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουν περιέλθει στην υπηρεσία μας. Παρά ταύτα εφόσον επιθυμείτε να επιβεβαιώσετε/τροποποιήσετε την ορθότητά της για τα έτη αυτά μπείτε εδώ

και σας λεω οτι αφου εχω Ε9 υπογεγραμμενα, δεν ασχολουμαι... ελα ομως που ο ανθρωπος εχει κανει πωληση στο 2010 και πρεπει να φτιαξω το Ε9 του και με βαζει στο ετος 2009!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρεσία Ενημέρωσης Περιουσιακής Εικόνας έτους 2009/2010

βαζω το ΑΦΜ φορολογουμενου του οποιου δειχνει 1 ακινητο αντι 12 στον πανω πινακα και κανενα αντι για 52 στον κατω! και η απαντηση ειναι η παρακατω...

Σύμφωνα με τον τελευταίο έλεγχο δεν προκύπτουν ελλείψεις για την περιουσιακή σας εικόνα την 1/1/2009 και την 1/1/2010, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουν περιέλθει στην υπηρεσία μας. Παρά ταύτα εφόσον επιθυμείτε να επιβεβαιώσετε/τροποποιήσετε την ορθότητά της για τα έτη αυτά μπείτε εδώ

και σας λεω οτι αφου εχω Ε9 υπογεγραμμενα, δεν ασχολουμαι... ελα ομως που ο ανθρωπος εχει κανει πωληση στο 2010 και πρεπει να φτιαξω το Ε9 του και με βαζει στο ετος 2009!!!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ... ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρεσία Ενημέρωσης Περιουσιακής Εικόνας έτους 2009/2010

βαζω το ΑΦΜ φορολογουμενου του οποιου δειχνει 1 ακινητο αντι 12 στον πανω πινακα και κανενα αντι για 52 στον κατω! και η απαντηση ειναι η παρακατω...

Σύμφωνα με τον τελευταίο έλεγχο δεν προκύπτουν ελλείψεις για την περιουσιακή σας εικόνα την 1/1/2009 και την 1/1/2010, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουν περιέλθει στην υπηρεσία μας. Παρά ταύτα εφόσον επιθυμείτε να επιβεβαιώσετε/τροποποιήσετε την ορθότητά της για τα έτη αυτά μπείτε εδώ

και σας λεω οτι αφου εχω Ε9 υπογεγραμμενα, δεν ασχολουμαι... ελα ομως που ο ανθρωπος εχει κανει πωληση στο 2010 και πρεπει να φτιαξω το Ε9 του και με βαζει στο ετος 2009!!!

καταντησαμε να μας φαινονται παραλογα τα πιο λογικα....

το συστημα εντοπιζει ελλειψεις και λαθη σε οσα βλεπει .

τα υπολοιπα απλα δεν του τα χουν δωσει και γι αυτο ακριβως τα ξανα-ζητανε απο μας ...

τωρα πως εσυ θα γραψεις 11 πανω και 52 κατω , αυτο πραγματικα ειναι τραγικο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση, στο Ε7 στο πεδιο ''ποσα φορου που αναλογουν στις καθαρες αποδοχες'' για να το συμπηρωσω υπαρχει καποιο αρχειο που θα καταχωρισω τους μισθους των υπαλληλων και θα μου βγαλει τον φορο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταντησαμε να μας φαινονται παραλογα τα πιο λογικα....

το συστημα εντοπιζει ελλειψεις και λαθη σε οσα βλεπει .

τα υπολοιπα απλα δεν του τα χουν δωσει και γι αυτο ακριβως τα ξανα-ζητανε απο μας ...

τωρα πως εσυ θα γραψεις 11 πανω και 52 κατω , αυτο πραγματικα ειναι τραγικο.....

ε ναι, πως να εντοπισει ελλειψεις και λαθη σε αυτα που δεν βλεπει? σωστο κι αυτο.

δουλευομαστε ή ειναι ιδεα μου? δεν ειναι ενημερωμενοι ποια ΑΦΜ αφησαν στη μεση και δεν περασαν τον Πινακα Β?

στις αρχες δεν ειχαμε την δυνατοτητα να δινουμε τα ΑΦΜ και να περνανε τα αμπελοχωραφα? δεν τα σταματησαν μετα γιατι ειπαν οτι δεν μπορουν να το κανουν και να το κανουμε εμεις? ε τι σκατα ενημερωση ειναι αυτη?

και αφου δεν υπαρχουν ελλειψεις και λαθη γιατι δεν μας βαζει στο 2011 αλλα στο 2009?

δεν ξερω που βρισκεις λογικη στο παραλογο αλλα πραγματικα σε θαυμαζω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση, στο Ε7 στο πεδιο ''ποσα φορου που αναλογουν στις καθαρες αποδοχες'' για να το συμπηρωσω υπαρχει καποιο αρχειο που θα καταχωρισω τους μισθους των υπαλληλων και θα μου βγαλει τον φορο?

χαρτί , μολύβι , άντε και ένα κομπουτεράκι , την φορολογία εισοδήματος μαζί και ......... νάσου ο αναλογούν φόρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δουλεύει στο 10% της κανονικής ταχύτητάς του (δεν ήταν και πολύ γρήγορο ποτέ).

Αυτό μόνο με chrome, με τους άλλους browser είναι ακόμα πιο αργό...

Εν τω μεταξύ θα βγάλει και μερικά error 500 (το αγαπημένο μου) και διάφορα άλλα...

Συνολικά για δήλωση που υπο κανονικές συνθήκες ήθελε ένα τέταρτο με μισή ώρα, νομίζω ότι θα χρειαστώ περίπου 2-3 ωρίτσες και είμαι και αισιόδοξος.

Σου λέει το Υ.Ο αυτός ο λογιστής δεν έχει τι να κάνει, ας κάτσει λίγο παραπάνω στο γραφείο του να κάνει καμιά δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δουλεύει στο 10% της κανονικής ταχύτητάς του (δεν ήταν και πολύ γρήγορο ποτέ).

Αυτό μόνο με chrome, με τους άλλους browser είναι ακόμα πιο αργό...

Εν τω μεταξύ θα βγάλει και μερικά error 500 (το αγαπημένο μου) και διάφορα άλλα...

Συνολικά για δήλωση που υπο κανονικές συνθήκες ήθελε ένα τέταρτο με μισή ώρα, νομίζω ότι θα χρειαστώ περίπου 2-3 ωρίτσες και είμαι και αισιόδοξος.

Σου λέει το Υ.Ο αυτός ο λογιστής δεν έχει τι να κάνει, ας κάτσει λίγο παραπάνω στο γραφείο του να κάνει καμιά δουλειά...

οπως τα λες ειναι! εμας σκεφτονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ 'Η ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΠΟΤΕ;!

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η ECON ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ

Σας ενημερώνει και σας υπενθυμίζει

“Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ

ΕΠΕΝΔΥΣΗ”

Ε.ΦΟ.Β.Ε. – Παράταση στην υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9

Μετά από επικοινωνία μας με το Υπουργείο Οικονομικών, ενημερωθήκαμε ότι η πύλη θα παραμείνει ανοιχτή για την υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9, μέχρι και την Κυριακή 8 Απριλίου 2012.

Για οποιαδήποτε νεότερη πληροφορία, θα σας ενημερώσουμε με νεότερη ανακοίνωση.

Για την Ε.ΦΟ.Β.Ε.

Ο πρόεδρος

Τύρης Ιωάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταντησαμε να μας φαινονται παραλογα τα πιο λογικα....

το συστημα εντοπιζει ελλειψεις και λαθη σε οσα βλεπει .

τα υπολοιπα απλα δεν του τα χουν δωσει και γι αυτο ακριβως τα ξανα-ζητανε απο μας ...

τωρα πως εσυ θα γραψεις 11 πανω και 52 κατω , αυτο πραγματικα ειναι τραγικο.....

Με την ταχυτητα του taxis γραψε σημερα τον πινακα 1 και εχει ο θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θελω αλλη παραταση θελω να δουλεψει και να τα στειλω,

οποτε θυμαται καθε πελατης φερνει και ενα επιπλεον στοιχειο με τισ παρατασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κανουμε το χατηρι του υπουργειου αλλα του πελατη μας τον οποιο θελουμε να κοιταζουμε στα ματια .

κανονικα θα επρεπε ολοι να κλεισουμε τα μηχανακια για 2 μηνες και να πανε να γαμ...ουνε να μην φυγει καμμια δηλωση μεχρι το καλοκαιρι , αλλα οταν στους 10 συναδελφους οι 2 ειναι μαυροι οι 3 ειναι ετσι και οι 2 αλλιως δεν βγαζουμε ακρη.

Πώς θα τον κοιτάξεις στα μάτια τον πελάτη σου συνάδελφε στις 8 το πρωί όταν έχεις ξενυχτήσει?

Θα έχεις αγελαδινό βλέμμα...και θα είσαι κάπως έτσι -_- από τη νύστα

και κάπως έτσι :unsure: από το φόβο μη τυχόν και έχεις κάνει κάποιο λάθος(που είναι πολύ πιθανόν όταν δουλεύεις μετά τα μεσάνυχτα)

και έτσι :angry: από το σύστημα που δεν φόρτωνε

και έτσι :ph34r: επειδή έχεις ''φορτώσει'' με όλα αυτά που είδαν τα μάτια σου το βράδυ

και τέλος θα εμφανιστείς έτσι B) στον πελάτη σου,1ον για να μην δει τους μαύρους κύκλους στα μάτια σου και δεύτερον γιατί πρέπει να το παίξεις άνετος για να μην καταλάβει την ταλαιπωρία σου!

Και στο κάτω-κάτω δεν θα χαλάσουμε εμείς τα μάτια μας.Άντε από εκεί...να χαθούν να χάνονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θελω αλλη παραταση θελω να δουλεψει και να τα στειλω,

οποτε θυμαται καθε πελατης φερνει και ενα επιπλεον στοιχειο με τισ παρατασεις

ουτε εγω θελω αλλη παραταση.. να δουλεψει το συστημα θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...