Προς το περιεχόμενο

Σέρνεται το taxisnet γενικώς σήμερα?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τετάρτη , 28 Μαρτίου 2012

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Από πληροφορίες της Ομοσπονδίας μας, σας ενημερώνουμε ότι πιθανόν το σύστημα του taxisnet θα παραμείνει ανοικτό μετά τις 30/3/2012 για μερικές ημέρεςέτσι ώστε να διευκολυνθούν οι συνάδελφοι για την ηλεκτρονική υποβολή των διάφορων υποχρεώσεων που λήγουν τέλος Μαρτίου.

πιθανόν, μπορεί, μάλλον, παίζει, θα δείξει... ωχου κι εσεις... βιαζεστε?

Για ακόμα μια φορά στα μουλωχτά,στα κρυφά....(Έτσι λειτουργούν πάντα!).

Ούτε μια ξεκάθαρη ,αντρίκια ανακοίνωση δεν είναι ικανοί να δώσουν!

Εγώ πάντως τους έχω ταράξει στα e-mail ζητώντας παράταση και εξηγώντας τους λόγους που είναι αδύνατον όλοι εμείς οι λογιστές να να έχουμε τελειώσει τα Ε9 έως 30/3/2012.

Στείλτε τους κι εσείς μαιλ :

1)για να τους πρίξουμε όπως μας πρίζουν κι αυτοί και

2) για να έχουμε ντοκουμέντα ότι διαμαρτυρηθήκαμε ΟΛΟΙ.

Αλλιώς θα βρουν αφορμή πάλι και θα λένε ότι η διαμαρτυρία υπήρχε από μεμονομένες περιπτώσεις και ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και μπλα,...μπλα....μπλα....

ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΙΧΑΘΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΟΦΕΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΟ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 28/12/2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 7:40 ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΣΕΡΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΣΟΥΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ....

πολυ προφητικη η δημοσιευση σου .... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμώτο μου

σκέφτομαι να γράψω και γω κάτι αλλά ξέρω ότι θα στεναχωρήσω δύο αγαπημένους

την Χρύσα και τον Κίμωνα

δύο πραγματικά πολυαγαπημένους

γιαυτό ...... άστο

ελα βρε Γιαννη

πες μας την πικρα σου και συ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην ανησυχείτε!!!!

ΣΩΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!

Από έγκυρη πηγή ( :P ) μου είπαν ότι το σύστημα θα πετάει ,θα είναι σφαιράτο και ότι θα προλάβουμε να κάνουμε τα πάντα.....:

ΦΠΑ,Ε9,Ε7 κλπ, μην σας πω ότι θα μας φέρνει και τον καφέ μας στο γραφείο....!

Ξέρετε πότε????

Απ/ Στις 30/2/2013!!! Ναι,ναι καλά είδατε!

Βρε...για πάρτυ μας μέχρι και στον Φλεβάρη θα προσθέσουν ημέρες τα παιδιά του Υπουργείου.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Looparei τρελλα , εισοδος στην εφαρμογη Ε9 ---- υποβολη δηλωσης ε9------ ...........----- λογω αδρανειας μπλα μπλα μπλα (εξω απο το μαντρι ) και παλι απο την αρχη , το χω κανει 15 φορες την τελευταια ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπουρδέλο δε δουλεύει .Τρώμε όλη τη μέρα για υποβολή Ε9 (μιλάμε για αυτά που πρέπει να γίνουν) και στοκάρετε όλη η άλλη δουλειά και πάλι θα ζητάμε παρατάσεις ....

Η ευθύνη της Ποφεε είναι τεράστια και Γιάννη μου (και Ειρήνη μου και Παντελή μου και άλλοι φίλοι) η καραμέλα της μη συμμετοχής είναι βολική αλλά έχει καταντήσει σαν αυτά που μας λένε οι πολιτικοί .....

Το ότι έχασα μια ολόκληρη μέρα(που δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά) στην οποία θα μπορούσα να τελειώσω ΦΠΑ και ΦΜΥ ή απλά να είμαι στην οικογένεια μου το βάζει κανείς στη ζυγαριά ???

ΥΓ Και αν δούλευαν εκεί στη Ποφεε θα έβλεπαν ότι το πρόβλημα (μάλιστα μικρό από όσο φαίνεται από τη ανακοίνωση) δεν είναι μόνο 2 ημέρες , αλλά από όταν άνοιξε η εφαρμογή (θυμάστε βέβαια ότι έπρεπε να έχει γίνει η υποβολή 16/02/2011) ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Τάσος

έλα να οργανωθούμε ρε παιδιά , ΌΛΟΙ ΜΑΖΙ !!!!!!!!!!!!!!! μέσα στο taxis, μην μείνει κανένας έξω, δεν μπορεί θα σκάσει - στα πρόθυρα είναι άλλωστε-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειμαστε ολοι μέσα... ελατε να μοιρασουμε σκοπιες βρε παιδια τλχστν!!!!! ουφ! αρνουμαι!!! Καληνυχτα σας συναδελφοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως δεν ήρθε ένα ραντεβού για Ε9 και έκανα 4 οριστικές ΦΜΥ - πάω να γιορτάσω

Όπως και να έχει οι ευθύνες ΓΓΠΣ, Δ/ντη φορολογίας και υπουργού είναι μεγάλες,

έχω αρχίσει να έχω φαντασιώσεις ότι πετυχαινω κάποιον απο αυτούς στον δρόμο και ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑ Ε9 ΑΠΟ ΤΙΣ 6,00 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!!!!!!!!!!!! ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!!!!!!!!! ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟΝ!!! ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???

ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΒΡΙΖΑΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ!!!! ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΧΑΟΣ...........

ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΔΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΒΟΜΒΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! (ΒΟΛΟΣ ΜΕΡΙΑ). ΑΣΤΥΝΟΜΙΕΣ, ΣΚΥΛΟΙ ΚΛΠ.

ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΤΙΠΟΤΕ.. ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ.

ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΤΑ ΟΠΛΑ!!!!!!!!!

4,15 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΡΑ 4 MAIL, ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ.

ΑΥΤΑ, ΘΕΛΕΤΕ ΚΙ ΑΛΛΑ???

ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ, ΠΑΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ, ΠΑΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ......

συναδέλφισα έχεις απόλυτο δίκιο, εδώ παλεύω με δύο υπολογιστές, και δεν καταφέρνω τίποτα

έχεις δίκιο πατάνε στο φιλότιμό μας

τα παρατάω και εγώ

καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε ο αιφνιδιασμος στισ 4.30 δουλεψε , στην αρχη χαρηκα τα drop down menus δουλευαν σφαιρα αλλα ο χαρτης αρνειται να δουλεψει , τον δοκιμασα με chrome ie9 και win2008r2 server αλλα δεν παιζει.

Κυριοι του υπουργειου αισχος και ντροπη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου στι 06.30 πέτυχε, πρέπει να είναι επείδη δεν έφαγα πρωϊνο και είμαι ελαφρύς και γρήγορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και από μένα , ξεκίνησα και εγώ , τα ψιλοκαταφέρνω, απλώς θα με φάει η ΔΕΗ 9-14 διακοπή ρεύματος!!!!!

προς παντού αίσχος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα η τρελλα σε ολο της το μεγαλειο.για να καταφερω να τσεκαρω ακινητο πανω στον χαρτη πρεπ[ει να κανω εξοδο και να ξαναμπω να αποζουμαρω γιατι πανω στο χαρτη εχει γκριζες ζωνες (τουρκικος δαχτυλος ?) να βρω κατα προσεγγιση το οικοπεδο (το γνωριζω απο το σχημα) και να το τσεκαρω.Ολα οκ.Αν θελω να ξαναδηλωσω αλλο ακινητο παλι με χαρτη δεν παιζει το σεναριο , πρεπει να βγω απο τον φορολογουμενο και να ξαναμπω.Δηλαδη αν εχω ο καψερος 20 ακινητα πρεπει να το κανω αυτο 20 φορες.Τι να πεις απο χθες το απογευμα καταφερα να στειλω ενα ε9 να κανω μια οριστικοποιηση και τωρα το παλευω με αλλο ενα πριιν κρεμασει παλι το συστημα.

Ειμαι περιεργος να δω τι αντοχες εχει το συστημα ,μας εχουν ενημερωσει οτι μπορει να μπουνε ταυτοχρονα 100-1000 χρηστες, ποσοι ρε παιδια πειτε μας να ξερουμε να το κανουμε με δοσεις και με αριθμους προτεραιοτητας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε του καπνισει (να μην πω τπτ αλλο αισχρο )

Καλημέρα σε όλους!!!

Πάντως 12-3:30π.μ. ο χάρτης άνοιγε με άνεση...τη δεύτερη φορά!! Οπότε τι περιμένουμε να συμβεί στη διάρκεια της μέρας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως η μεθοδος ξενυχταω για να κανω τις δουλειες μου δεν μας τιμαει καθολου σαν επαγγελματιες.αποψη μου ,ζηταω συγνωμη απο τα παιδια αλλα το λιγοτερο που θα πω ειναι πως αφου χορευετε στο ρυθμο τους καλα κανουν και τον κανουν γρηγοροτερο...ταμ ταμ ταμ ταραταμτα ταμ ταμ.

εδιτ.δεν εχω τελειωσει ουτε αυτα που ειχαν αλλαγες το 2010 και δεν προβλεπω να τελειωσω,δουλευω 12+ ωρες καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...