Προς το περιεχόμενο
  • 0

«ειδικού βιβλίου κυκλοφορίας ΤΑΞΙ»


kleanthis1

Ερώτηση

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΜΗΜΑΤΑ ΟΑΕΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΑ ΝΑ "ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΝ" ΤΟΥΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΣ ΤΑΞΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ...ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΑΚΟΜΑ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΗΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ

ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΑΞΙΤΖΗ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙ..ΑΜΕΣΑ!!!

ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ 3966/2011 ΝΟΜΟ

ΚΑΙ ΤΗΝ

Κ.Υ.Α. αριθμ. Φ. 10035/27539/934/1.3.2012

Ρύθμιση θεμάτων σχετικών με την έκδοση, διανομή και τήρηση του «ειδικού βιβλίου κυκλοφορίας ΤΑΞΙ» της παρ. 2 του άρθρου 51 του ν. 3996/2011 (Α΄ 170)

ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ TAXHEAVEN..

AYTA....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Τίποτα δεν ξέρουν στον ΟΑΕΕ όντως. Εμένα μάλιστα μου ζήτησαν να στείλω την απόφαση με φαξ για να την δούνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τίποτα δεν ξέρουν στον ΟΑΕΕ όντως. Εμένα μάλιστα μου ζήτησαν να στείλω την απόφαση με φαξ για να την δούνε...

ΟΠΟΤΕ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΠΟ 1/3 ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΡΕ ΦΕΚ?? ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΚΛΠ...ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΑ

1. Το «ειδικό βιβλίο κυκλοφορίας ΤΑΞΙ» (στο εξής ειδικό βιβλίο) που προβλέπεται από την παρ. 2 του άρθρου 51 του ν. 3996/2011 αποτελείται από 50 διπλά αριθμημένα φύλλα (καρμπονιζέ), διαστάσεων A4 με σκληρό εξώφυλλο.

ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΟΡΙΖΕΙ...

ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εγώ επικοινώνησα με τον ΟΑΕΕ Ιλίου και μου είπαν να τηλεφωνήσω την ερχόμενη Τετάρτη γιατί

δεν τους έχουν στείλει απολύτως τίποτα, ούτε ενημέρωση ούτε βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μηπως μπορει καποιος να φανταστει ποιο ειναι το νοημα αυτης της υποχρεωσης, αφου ηδη υπαρχει το βιβλιο νεοπροσλαμβανομενων του ΙΚΑ ?

Τι θελει να ανακαλυψει ο ΟΑΕΕ?

Γιατι σε λιγο με ολες αυτες τις υποχρεωσεις δεν θα εχει χωρο το ταξι να παρει τις αποσκευες των επιβατων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

2. Σε κάθε επιβατικό αυτοκίνητο δημόσιας χρήσης (ΤΑΞΙ) τηρείται «ειδικό βιβλίο κυκλοφορίας ΤΑΞΙ» στο οποίο αναγράφονται όλα τα στοιχεία του ανά πάσα στιγμή οδηγού, καθώς και ο φορέας ασφάλισής του.

Σε περίπτωση απώλειας του «ειδικού βιβλίου κυκλοφορίας ΤΑΞΙ» απαιτείται άμεση αναγγελία στον Ο.Α.Ε.Ε. και στο Αστυνομικό Τμήμα του τόπου κατοικίας του οδηγού και άμεση αντικατάστασή του με προμήθεια νέου πριν την επανακυκλοφορία του αυτοκινήτου. Σε αντίθετη περίπτωση επιβάλλονται οι κυρώσεις της παραγράφου 3.
Με απόφαση του Υπουργού Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης που εκδίδεται εντός τριμήνου
από την ισχύ του παρόντος ύστερα από γνώμη του Διοικητικού Συμβουλίου του Ο.Α.Ε.Ε., ρυθμίζεται κάθε θέμα σχετικό με την έκδοση, διανομή και τήρηση του βιβλίου αυτού.
7. Η ισχύς των παραγράφων 2, 3, 4 και 5 του άρθρου αυτού
αρχίζει από 1.9.2011.
Σεπτέμβριος 2011 ως και Φεβρουάριος 2012 δε μου βγαίνει τρίμηνο, για εξάμηνο το κόβω ...
:rolleyes:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον μας δουλεύουν και αυτοί ή δεν έχουν χρήματα να πάρουν τα βιβλία, αν προσέξατε στην απόφαση Φ 10035/27539/934/1.3.2012, στα έχοντας υπόψη, όπως συνήθως ξεκινούν όλες οι εγκύκλιοι, στον αριθμό 8 αναφέρει την απόφαση 196/24.10.2011 του Δ.Σ. του ΟΑΕΕ που σημαίνει ότι από τις 24.10.11 δεν πρόλαβαν ακόμα να ενημερώσουν έστω και σε γενικές γραμμές τα υποκαταστήματα τους, για να μπορούν με την σειρά τους να ενημερώσουν τους ιδιοκτήτες Δ.Χ. που τους αφορά η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όταν το έβαλα ως θέμα ενημέρωσα και το ΣΑΤΑ που το ανέβασε στο site του χωρίς καμία επιπλέον ενημέρωση.

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=86009&hl=&fromsearch=1

Σκέψου να αρχίσουν οι έλεγχοι Άρε ΓΕΛΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω , στο ΤΕΒΕ Αμαρουσιου σημερα μου ειπανε, "Τι ειναι αυτο?" Σιγουρα αφορα την υπηρεσια μας... Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ασχετο.... Αλλα κατι εψαχνα και επεσα πανω σε αυτο.... Μαθαμε κατι?? Το εχω παρατησει το θεμα των ταξι γι αυτο το βιβλιο απο τοτε.. Ξερεις κανεις τιποτις??!!

Καλο απογευμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...