Προς το περιεχόμενο

Μια ευγενική χορηγία της ΓΓΠΣ προς τους λογιστές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι.. η ΓΓΠΣ μας προσφέρει ένα ξεκούραστο Σ/Κ , μαζί με τις οικογένειες μας, ώστε να χαρούμε τον ανοιξιάτικο καιρό, τις παρελάσεις των Ελλήνων μαθητών και γιατί όχι μια ακόμη ευκαιρία να πετάξουμε χαρταετό ..

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Μοσχάτο, 16/03/2012

ΘΕΜΑ: «Διακοπή ηλεκτρονικών υπηρεσιών από 23/03/2012 και ώρα 15:30 έως 25/03/2012 και ώρα 17:00»

Αγαπητοί χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών

Σας ενημερώνουμε ότι, η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων, στην προσπάθεια αναβάθμισης της επιχειρησιακής ικανότητας των ηλεκτρονικών υπηρεσιών που προσφέρει, αντικαθιστά το σύνολο των κεντρικών υποδομών της με νέα σύγχρονα συστήματα, στα πλαίσια του έργου «Data Center» που υλοποιεί. Η εγκατάσταση των νέων υποδομών θα διαρκέσει περίπου τέσσερις (4) μήνες και η μετάπτωση της υφιστάμενης επιχειρησιακής λειτουργίας θα γίνει σταδιακά.

Η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων θα κάνει κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε οι διαδικασίες αναβάθμισης να μην επηρεάζουν τη λειτουργία των ηλεκτρονικών υπηρεσιών της.

Αυτό ίσως δεν θα είναι εφικτό σε κάθε περίπτωση, ωστόσο, όταν θα υπάρχει προγραμματισμένη διακοπή λειτουργίας, θα λαμβάνεται μέριμνα ώστε αυτή να μη γίνεται σε ώρες αιχμής και να υπάρχει έγκαιρη ειδοποίηση.

Για τους παραπάνω λόγους όλες οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες της ΓΓΠΣ δεν θα είναι διαθέσιμες από την Παρασκευή 23/03/2012 και ώρα 15.30 μέχρι και την Κυριακή 25/03/2012 και ώρα 17.00.

Με νεώτερες ανακοινώσεις θα ενημερώνεστε εγκαίρως για τις επικείμενες ημέρες και ώρες διακοπών των ηλεκτρονικών υπηρεσιών.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Προθεσμίες..

23 Μαρ 2012


  • Υποβολή ΦΜΥ προηγούμενου μήνα για εταιρίες με ΑΦΜ 4 και απασχόληση προσωπικού την προηγούμενη χρήση, ΠΑΝΩ από 50 Ατομα.Φ.Μ.Υ.

  • Υποβολή ΦΜΥ , φόρου ελευθέριων επαγγελμάτων, μισθών Δ.Σ., αμοιβών εκτός έδρας, κλπ. για επιτηδευματίες που το ΑΦΜ λήγει σε 4 Φ.Μ.Υ.

26 Μαρ 2012


  • Υποβολή περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ με χρεωστικό υπόλοιπο μέσω του ειδικού δικτύου TAXISnet, Επιτηδευματίες με βιβλία Γ' κατηγορίας, Ανεξαρτήτως ΑΦΜ

  • Υποβολή Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Ενδοκοινοτικών αποκτήσεων και παραδόσεων αγαθών, καθώς και παροχής και λήψης υπηρεσιών μέσω του ειδικού δικτύου TAXISnet, για συναλλαγές που αφορούν τον προηγούμενο μήνα, ανεξαρτήτως Α.Φ.ΜΦΠΑ - Intrastat - Vies

  • Υποβολή ΦΜΥ προηγούμενου μήνα για εταιρίες με ΑΦΜ 5 και απασχόληση προσωπικού την προηγούμενη χρήση, ΠΑΝΩ από 50 Ατομα.Φ.Μ.Υ.

  • Υποβολή ΦΜΥ , φόρου ελευθέριων επαγγελμάτων, μισθών Δ.Σ., αμοιβών εκτός έδρας, κλπ. για επιτηδευματίες που το ΑΦΜ λήγει σε 5 Φ.Μ.Υ.

27 Μαρ 2012


  • Υποβολή ΦΜΥ προηγούμενου μήνα για εταιρίες με ΑΦΜ 6 και απασχόληση προσωπικού την προηγούμενη χρήση, ΠΑΝΩ από 50 Ατομα.Φ.Μ.Υ.

  • Υποβολή ΦΜΥ , φόρου ελευθέριων επαγγελμάτων, μισθών Δ.Σ., αμοιβών εκτός έδρας, κλπ. για επιτηδευματίες που το ΑΦΜ λήγει σε 6 Φ.Μ.Υ.

28 Μαρ 2012


  • Υποβολή ΦΜΥ προηγούμενου μήνα για εταιρίες με ΑΦΜ 7 και απασχόληση προσωπικού την προηγούμενη χρήση, ΠΑΝΩ από 50 Ατομα.Φ.Μ.Υ.

  • Υποβολή ΦΜΥ , φόρου ελευθέριων επαγγελμάτων, μισθών Δ.Σ., αμοιβών εκτός έδρας, κλπ. για επιτηδευματίες που το ΑΦΜ λήγει σε 7 Φ.Μ.Υ.

29 Μαρ 2012


  • Υποβολή ΦΜΥ προηγούμενου μήνα για εταιρίες με ΑΦΜ 8 και απασχόληση προσωπικού την προηγούμενη χρήση, ΠΑΝΩ από 50 Ατομα.Φ.Μ.Υ.

  • Υποβολή ΦΜΥ , φόρου ελευθέριων επαγγελμάτων, μισθών Δ.Σ., αμοιβών εκτός έδρας, κλπ. για επιτηδευματίες που το ΑΦΜ λήγει σε 8 Φ.Μ.Υ.

30 Μαρ 2012


  • Υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων μέσω Taxisnet. (οικ. έτος 2011 )Φορ. Κεφαλαίου

  • Υποβολή ΦΜΥ προηγούμενου μήνα για εταιρίες με ΑΦΜ 9 και απασχόληση προσωπικού την προηγούμενη χρήση, ΠΑΝΩ από 50 Ατομα.Φ.Μ.Υ.

  • Υποβολή ΦΜΥ , φόρου ελευθέριων επαγγελμάτων, μισθών Δ.Σ., αμοιβών εκτός έδρας, κλπ. για επιτηδευματίες που το ΑΦΜ λήγει σε 9 Φ.Μ.Υ.

  • Υποβολή οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ Προηγούμενου έτους , για όλες τις εταιρίεςΦ.Μ.Υ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=84435&view=findpost&p=459686

Τα έχουμε γράψει και τα λέμε μεταξύ μας .... Δυστυχώς είμαστε αν όχι ο μοναδικός από τους ελάχιστους επιστημονικούς κλάδους που το αντίστοιχο υπουργείο ούτε καν μας λαμβάνει υπ'όψη .....

Απορώ πως ακόμη κάνουμε αυτή τη δουλειά , ή την αγαπάμε πραγματικά ή έχουμε εγλωβιστεί .....

Βέβαια το υπουργείο θα μας απαλλάξει κάποια στιγμή (σχετικά σύντομα) ότ;αν δηλαδή θα τα βγάζει όλα τεκμαρτά και αντικειμενικά και όταν δεν θα θέλει άλλο τους νεροκουβαλητές και τους μαλάκες για να αναλαμβάνουν τις ευθύνες (βέβαια πιθανό είναι να μας κρατήσει για το τελευταίο , όχι για να βρίσκει εύκολα θύμα , αλλά για να ικανοποιεί τον λαό όταν θα του βγάζει τα χαράτσια , ότι φταίει ο λογιστής σου .....)

Μπορεί κάποιος από τους παλαιότερος να μας ερμηνεύσει το ώρες και μέρες αιχμής , γιατί εμείς δουλεύουμε και Σ/Κ και δεν προλαβαίνουμε , καλά δε λέω από χρήμα αυτό το στέλνουμε στην Ουγκάντα (εκεί έχει αξία ...!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος από τους παλαιότερος να μας ερμηνεύσει το ώρες και μέρες αιχμής , γιατί εμείς δουλεύουμε και Σ/Κ και δεν προλαβαίνουμε , καλά δε λέω από χρήμα αυτό το στέλνουμε στην Ουγκάντα (εκεί έχει αξία ...!!)

Ώρες σιωπής και χάνομαι στο άσπρο των ματιών σου

Ώρες αιχμής και βρίσκομαι στις άκρες των χειλιών

Ας ήτανε να κράταγες στιγμούλα μου στο χρόνο

Ας ήτανε να φώτιζες αυτό μου το κενό

Φταίνε τα τραγούδια που με πήραν απ' το χέρι

κάτι στιχάκια σαλεμένων εραστών

μα εμένα τη στιγμούλα μου πίσω ποιος θα μου φέρει

Εγώ ό,τι αγάπησα σε εκείνη το χρωστώ

Ώρες σιωπής και πίστεψα στα ναι σου και στα όχι

Ώρες αιχμής και βρέθηκα στον έβδομο ουρανό

Να ζήσω σ' ένα όνειρο δεν ξέρω αν με παίρνει

μα ο έρωτάς μου άναψε, γι' αυτό σου τραγουδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δουλεύω Σ-Κ.

Εντάξει να έκλεινε Κυριακή θα έλεγα ΟΚ.

Αλλά θα είναι κλειστό από Παρασκευή μεσημέρι (πάει το απόγευμα) αλλά και το Σάββατο....

Άλλο ένα χτύπημα στο πολύπαθο κεφάλαιο του Ε9....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες σιωπής και χάνομαι στο άσπρο των ματιών σου

Ώρες αιχμής και βρίσκομαι στις άκρες των χειλιών

Ας ήτανε να κράταγες στιγμούλα μου στο χρόνο

Ας ήτανε να φώτιζες αυτό μου το κενό

Φταίνε τα τραγούδια που με πήραν απ' το χέρι

κάτι στιχάκια σαλεμένων εραστών

μα εμένα τη στιγμούλα μου πίσω ποιος θα μου φέρει

Εγώ ό,τι αγάπησα σε εκείνη το χρωστώ

Ώρες σιωπής και πίστεψα στα ναι σου και στα όχι

Ώρες αιχμής και βρέθηκα στον έβδομο ουρανό

Να ζήσω σ' ένα όνειρο δεν ξέρω αν με παίρνει

μα ο έρωτάς μου άναψε, γι' αυτό σου τραγουδώ

Πολύ παρέα με τον Κιμωνάκο ????!!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δουλεύω Σ-Κ.

Εντάξει να έκλεινε Κυριακή θα έλεγα ΟΚ.

Αλλά θα είναι κλειστό από Παρασκευή μεσημέρι (πάει το απόγευμα) αλλά και το Σάββατο....

Άλλο ένα χτύπημα στο πολύπαθο κεφάλαιο του Ε9....

Πέτρο σχεδόν όλοι δουλεύουν Σ/Κ , ας πούμε εμείς είτε στέλνουμε τα πιο πολύπλοκα που θέλουν και μια δεύτερη ματιά , είτε μαζικές αποστόλες , διότι τις καθημερίνες όλο και κάπου θα ασχολήθεις είτε με πελάτη είτε με οτιδήποτε, απλά εσύ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΙΨΕΙΣ ΠΟΤΕ και αυτό είναι το μεγάλο μου παράπονο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...............................

Να ζήσω σ' ένα όνειρο δεν ξέρω αν με παίρνει

μα ο έρωτάς μου άναψε, γι' αυτό σου τραγουδώ

ΓΓΠΣ .....το Σκοτεινο Αντικειμενο του Ποθου .... !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΓΠΣ .....το Σκοτεινο Αντικειμενο του Ποθου .... !!!!

Όντως σκοτεινό....αφού τις περισσότερες φορές έχει black out,χαχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτρο σχεδόν όλοι δουλεύουν Σ/Κ , ας πούμε εμείς είτε στέλνουμε τα πιο πολύπλοκα που θέλουν και μια δεύτερη ματιά , είτε μαζικές αποστόλες , διότι τις καθημερίνες όλο και κάπου θα ασχολήθεις είτε με πελάτη είτε με οτιδήποτε, απλά εσύ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΙΨΕΙΣ ΠΟΤΕ και αυτό είναι το μεγάλο μου παράπονο ....

και που θες να πας το σ/κ? Να κάτσεις να δουλέψεις. Μη λες πολλά τέτοια γιατί βλέπω να μας βάζουν τεκμήριο και στα σ/κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !!

ΔΗΛ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ????????

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΨΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο στον κλάδο μας. Χορηγός επικοινωνίας : ΓΓΠΣ

Μια ρεαλιστική απεικόνιση της καθημερινής ζωής σε ένα λογιστικό γραφείο. Το τραγούδι του αποσπάσματος αποτυπώνει - στην ελληνική εκδοχή του - τα πλούσια συναισθήματα του σύγχρονου λογιστή. Παρακολουθούμε με δέος την χρήση όλων των σύγχρονων τεχνολογιών που μας παρέχονται για την απρόσκοπτη άσκηση του λειτουργήματος του συνεργάτη, καθώς και την χαρά από την απολαβή των κόπων μας. Δείτε το προσεκτικά, από την αρχή ως το τέλος, και ταξιδέψτε κι εσείς σε έναν ιδεατό εργασιακό χώρο μαζί με τους πρωταγωνιστές της ταινίας. Έχει τιμηθεί με βραβείο Βενιζέλου, απέσπασε Χρυσή Σφαίρα Σπινέλη και Φοίνικα Φεστιβάλ Πεινών.

Κριρικές για το έργο:

Γ. Παπανδρέου: Δεν θα γίνουμε Ινδία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !!

ΔΗΛ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ????????

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΨΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.

χαχαχαχα... Η εφαρμογή για το ε9, εκτός του οτι είναι απαράδεκτη με χάρτες της δεκαετίας του '80, σέρνεται σα τη νεκρή χελώνα... Δεν είναι άξιοι να φτιάξουν μια εφαρμογή για τις προσωρινές δηλώσεις ΦΜΥ, που να δέχεται μαζί μισθωτές υπηρεσίες και ελευθέρια επαγγέλματα...Δεν πα να "μπιπ" .... λέω εγώ... μας πρήζουν!! Ας μας πούν "το κλείνουμε το μαγαζί" να ησυχάσουμε όλοι μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές οι αναβαθμίσεις γενικά μήπως και δεν πέφτει φέτος το σύστημα, αν και άκουσα ότι η ουσιαστική μεγάλη αναβάθμιση-μεταφορά δεδομένων σε νέο μεγάλο server θα γίνει τον Ιούλιο. Που σημαίνει ετοιμαστείτε για μαζικά errors 500 κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι,την "δουλειά" την έστησε η Λενιώ μου.

Πήρε τηλέφωνο τον κολητό της (νομίζω ότι τον λένε Θεοχάρη) και του είπε ότι

-δεν τον βλέπω,που δεν τον βλέπω τον άντρα μου ούτε τα Σαββατοκύριακα,να

μη τον δω,ούτε στην γιορτή του???????????? Κάνε κάτι.

Ε τι να κάνει και ο χριστιανός,προκειμένου να μην "καρφωθεί" στην υπηρεσία

του,αποφάσισε τάχα μου,τάχα μου,να κρατήσει κλειστά τα συστήματα από την

Παρασκευή για αναβάθμιση,μήπως και καταφέρει και με δει η Λενιώ μου έστω

το διήμερο της γιορτής μου.

Σημειωτέον στη Λενιώ μου λίγοι είναι αυτοί,που θα φέρουν αντίρρηση. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ευγενικη χορηγια της ΓΓΠΣ , εχει και κερασακι ...

http://www.taxheaven...ws/view/id/9627

Εμμέσως λένε ότι πρώτα θα κλειδώσουν το 2009 και μετά τις υπόλοιπες χρονιές.

Έλα όμως που τα προβλήματα είναι στο να φτιάξεις την εικόνα του 2009 (που είναι όλα λάθος, που λείπουν αγροτεμάχια)

Άμα ήτανε το πρόβλημα μόνο για τις αλλαγές του τελευταίου έτους θα είχα τελειώσει από το Δεκέμβρη...

Μιλάμε για απλές δηλώσεις με αρκετά ακίνητα που έγιναν σωστά τα Ε9 αλλά είτε υπάρχει χάρτης και δεν τα βρίσκει είτε κάτι άλλο μου τρώνε τουλάχιστον 3-4 ώρες το καθένα στο ελάχιστο. Ε, πως να προλάβω μετά.... :rolleyes: Και από τις 3 ώρες οι 2.5 είναι για το 2009 (ή το 2010 σε περιπτώσει που βγήκαν και τα δύο ΕΤΑΚ), μετά τα πράγματα είναι απλά όπως θα έπρεπε να ήταν από την αρχή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα όμως που τα προβλήματα είναι στο να φτιάξεις την εικόνα του 2009 (που είναι όλα λάθος, που λείπουν αγροτεμάχια)

ελα ομως που αυτοι για το μονο που καιγονται ειναι να βγαλουν τα ΕΤΑΚ και τα ΦΑΠ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καινουργια ΕΤΑΚΦΑΠ θα εμπεριέχουν και αγροτεμάχια???

Πλάκα θα έχει πάντως ,

θα γελάσουμε .

Αφου έτσι θέλουν ,

έτσι θα τα έχουν.

Προσωπικά πέρα απο τα Ε9 που είχαν μεταβολές για το 2010 ,

δεν στέλνω ούτε ένα.

Ολα τα υπόλοιπα στην ΔΟΥ και όσοι πελάτες έχουν όρεξη και χρήμα,

ασφαλιστικα μέτρα κατά του Δημοσίου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω εναγωνίως το πρώτο ΕΤΑΚ 2009 που θα έρθει σε πελάτη μου. θα είναι σίγουρα λανθασμένο γιατί δεν έκανα σε κανέναν διορθώσεις, οπότε θα κινηθούμε με δικηγόρο... Για να δούμε ποιος απειλεί ποιόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω εναγωνίως το πρώτο ΕΤΑΚ 2009 που θα έρθει σε πελάτη μου. θα είναι σίγουρα λανθασμένο γιατί δεν έκανα σε κανέναν διορθώσεις, οπότε θα κινηθούμε με δικηγόρο... Για να δούμε ποιος απειλεί ποιόν....

Τσάμπα ρε φίλε θα κάνεις τα έξοδα.....

Τι θα διεκδικήσεις, ψυχική οδύνη ή αποκατάσταση ηθικής βλάβης...?????

Θα βγάλουνε μια περίοδο "σε όσους έχει λανθασμένα υπολογιστεί ο φόρος", θα πάνε στην εφορία, θα τους πούνε "το ΥΟ είχε ανοίξει για διορθώσεις, δεν το ήξερε ο λογιστής σου...???"......

Και άντε να τους πεις ότι για 50 ευρώ, που δώσανε για τη περυσινή δήλωση, ότι δεν τους παντρεύτηκες κιόλας.......

Πάλι μαλάκες θα βγούμε, να το δεις.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα ρε φίλε θα κάνεις τα έξοδα..... Τι θα διεκδικήσεις, ψυχική οδύνη ή αποκατάσταση ηθικής βλάβης...????? Θα βγάλουνε μια περίοδο "σε όσους έχει λανθασμένα υπολογιστεί ο φόρος", θα πάνε στην εφορία, θα τους πούνε "το ΥΟ είχε ανοίξει για διορθώσεις, δεν το ήξερε ο λογιστής σου...???"...... Και άντε να τους πεις ότι για 50 ευρώ, που δώσανε για τη περυσινή δήλωση, ότι δεν τους παντρεύτηκες κιόλας....... Πάλι μαλάκες θα βγούμε, να το δεις.......

Ο δικηγόρος θα μας πεί ακριβώς τι θα διεκδικήσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καινουργια ΕΤΑΚΦΑΠ θα εμπεριέχουν και αγροτεμάχια???

Πλάκα θα έχει πάντως ,

θα γελάσουμε .

Αφου έτσι θέλουν ,

έτσι θα τα έχουν.

Προσωπικά πέρα απο τα Ε9 που είχαν μεταβολές για το 2010 ,

δεν στέλνω ούτε ένα.

Ολα τα υπόλοιπα στην ΔΟΥ και όσοι πελάτες έχουν όρεξη και χρήμα,

ασφαλιστικα μέτρα κατά του Δημοσίου .

κ εγω ακριβως αυτο εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...