Προς το περιεχόμενο

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ(Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ(ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ) ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να το κλείσω το γραφείο και να ανοίξω κανά σουβλατζίδικο (αυτό έχει τα λεφτά στην περιοχή μου), εσύ το σκέφτηκες καλά τούτη την εποχή????? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ(ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ) ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

1 καρεκλά

1 γραφείο

2 σκαμπό για τους πελάτες ( εκτός κι αν τους έχεις όρθιους )

1 pc

WIFI κλεμμένο

1 εκτυπωτή

1 pc

1 πρόγραμμα

βιβλία δεν χρειάζονται , τα πάνω κάτω έρχονται

αυτά.

μα είναι ερώτηση αυτή τώρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΙ.ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΜΥΑΛΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΙ.ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΜΥΑΛΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.

Aν είχες την παραμικρή ιδέα το πόσο χρήσιμοι μπορεί να σου φανούν όλοι εδω πέρα δεν νομίζω πως θα απαντούσες με αυτόν τον τρόπο..Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι εδω μέσα που θα έπρεπε να τους σέβεσαι σαν τους γονείς σου, μιάς και θυσιάζουν μέρος του πολύτιμου χρόνου τους για να σε βοηθήσουν να πας μπροστά.

Παρ'όλα αυτά για πρόγραμμα εννοείτε πως θα χρησιμοποιήσεις αυτό που χρησιμοποιούσες στο γραφείο που δουλέυεις αυτή τη στιγμή, ή που δούλευες την τελευταία φορά.Απο εκτυπωτές απο όσο ξέρω,οι Ricoh αξίζουν απο όλες τις απόψεις (κόστος εκτύπωσης,κόστος αγοράς) και σε dot matrix οι epson χωρίς δεύτερη κουβέντα.Να πάρεις Α3 εκτυπωτή όμως γιατί μπορεί τώρα να μη σου χρειαστεί αλλά στο μέλλον (ακόμη και σε 10 χρόνια) όταν θα μπορείς να αναλάβεις Γ κατηγορίας βιβλία, ο epson θα είναι εκεί...(Μην διαννοηθείς να πείς πως δεν θα επενδύσω καθόλου σε κρουστικό)

Φιλικά θα σε παρακαλέσω να μην ξαναμιλήσεις σαν να βρίσκεσαι σε παιδική χαρά, εδώ μέσα είναι κοινότητα επιστημόνων.

Δημήτρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει και ο συνάδελφος δε του απάντησε με το καλύτερο τρόπο...το σεβασμό κάποιου το κερδίζουμε, δε τον απαιτούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να το κλείσω το γραφείο και να ανοίξω κανά σουβλατζίδικο (αυτό έχει τα λεφτά στην περιοχή μου), εσύ το σκέφτηκες καλά τούτη την εποχή????? :)

Nα σου πω....θες να τ'ανοιξουμε μαζί? Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δυστυχώς υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις συναδέφων που απαντούν αναλόγως ( και πολύ χειρότερα πολλές φορές) αλλα πραγματικά θα σεβαστώ αυτόν που μπορεί να μεταλαμπαδεύσει γνώσεις κυρίως λόγω της εμπειρίας του και δεν θα απαντήσω με αυτόν τον τρόπο στην πρώτη στραβή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ(ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ) ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Εγώ θα σε συμβούλευα να μην πάρεις καθόλου μηχάνημα για Α3,μπορείς πλέον να τα εκτυπώνεις όλα σε Α4..(δεν είμαστε τώρα για περιττά έξοδα)......

Πάρε ένα πολυμηχάνημα (εκτυπωτής,σαρωτής,φαξ,φωτοτυπικό). Υπάρχουν διάφορες μάρκες και σε καλές τιμές.

Όσο για λογιστικό πρόγραμμα συμφωνώ με τον συνάδελφο ronikoz, ότι καλό θα ήταν να πάρεις κάποιο πρόγραμμα που έχεις δουλέψει ή αν δεν είσαι ευχαριστημένος από αυτό που δούλευες,

μπορείς να πάρεις demo από αρκετές εταιρίες,να τα δοκιμάσεις και να δεις ποιο θα σε βολέψει καλύτερα και ποιο θα σου παρέχει περισσότερα...

Καλή αρχή.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογραφής Ισολογισμού Ισοζύγιο σε Α4...; Χλωμό βρε Ρία μου....!! :)

Αγαπητέ συνάδελφε,

ο GEORGEKOL1985 είπε ότι θα έχει μόνο Β'κατηγορίας βιβλία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νυν και αεί και εις τους αιώνες των αιώνων...; Λογιστικό γραφείο χωρίς Γ' κατηγορίας βιβλία για να βγάλει ψωμί.....

Ας βγάλει πρώτα λίγα λεφτά από τα Β'κατηγορίας και αν με το καλό αναλάβει και Γ'κατηγ.παίρνει και το μηχάνημα.

Άσε που όπως πάει η κατάσταση δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.... :unsure: οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγάλει πρώτα λίγα λεφτά από τα Β'κατηγορίας και αν με το καλό αναλάβει και Γ'κατηγ.παίρνει και το μηχάνημα.

Άσε που όπως πάει η κατάσταση δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.... :unsure: οπότε...

εσείς έχετε και το σουβλατζίδικο σαν διέξοδο..Αλί σε εμάς!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι κυρίως στην πολύ κούραση που προκύπτει έχοντας π.χ. 150 Β κατηγορίας και 0 Γ , ενώ με 10 Γ έχεις και δικαίωμα του "επιλέγειν" ας το θέσω έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πρεπει να τηρει και Γ για να βγαλει ψωμι? Εδω στην πολη μου πολλα δεν τηρουν Γ και μια χαρα ειναι....

Για εκτυπωτες dot matrix, προτεινω OKI kai epson. Για προγραμματα epsilonet αν αντεχει η τσεπη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΗΝ EPSILONET ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ.ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να φτιαξεις καλό φαρμακείο.

1.Αντιπυρετικά κλπ γιατί απαγορευεται να αρρωστήσεις.

2. Ηρεμιστικά για μετά την επικοινωνία με πελάτες και ΔΟΥ.

3. Παραισθησιογόνα για την αναμονή μέχρι να βγουν οι πολ και μέχρι να ανοίξουν τα προγράμματα της ΓΓΠΣ.

Καλή δύναμη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πρεπει να τηρει και Γ για να βγαλει ψωμι? Εδω στην πολη μου πολλα δεν τηρουν Γ και μια χαρα ειναι....

Για εκτυπωτες dot matrix, προτεινω OKI kai epson. Για προγραμματα epsilonet αν αντεχει η τσεπη σου...

Δέν είναι μιά χαρά πίστεψέ με...Άσε που -προσωπική μου άποψη- τήρηση αποκλιεστικά βιβλίων Β κατηγορίας κάτι δείχνει..Είτε έλλειψη αυτοπεποίθησης, είτε αδυναμία να ανταπεξέλθεις. (απο την στιγμή που μπορείς να υπογράψεις ισολογισμούς βέβαια.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς έχετε και το σουβλατζίδικο σαν διέξοδο..Αλί σε εμάς!!

Φίλε/φίλη μου,

το σουβλατζίδικο είναι μια ιδέα μόνο και το είπα για πλάκα! Λες ν'αρχίσω να το σκέφτομαι σοβαρά? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...