Προς το περιεχόμενο

Εισόδημα από παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το οικονομικό έτος 2012(χρήση 2011) δεν θα υπολογίσουμε την μείωση λόγω παλαιότητας???

Γιατί να μην υπολογίσουμε; Άλλαξε κάτι στο νόμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ δεν άλλαξε, απλά έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό όταν διάβασα ΜΟΝΟ την 1034/2012....... και την ερμήνευσα λάθος... :ph34r:

όταν όμως ξαναδιαβασα την 1135/2010..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις συναδελφος τι εργοσατσιακη αξια εχει μια μερσεντες cl500 ? μεταχειρισμενη απο γερμανια. εχω παρη στην αντιπροσοπια και μου λενε πως δεν μπορουν να πουνε για τα ξενα αυοκινητα μονο οσα αγοραστηκαν απο ελλαδα και την εργοστασιακη αξια θα την βρειτε λεει στο τιμολογιο του γερμανου εμπορα κατι το οποιο το εχω και δεν το αναφερει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

  Τι γίνεται φέτος ρε συνάδελφοι; Ακούσατε τίποτα;

  Υπάρχει η υποχρέωση για το φορολογικό έτος 2014  (από 01-01-2014 ) να δώσουμε βεβαίωση εισοδήματος για χρήση ΙΧ , ο νόμος (4172/2013) μας υποδεικνύει πως να το υπολογίσουμε, παρακράτηση επί του εισοδήματος αυτού θα κάνουμε από 01-01-2015. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Υπάρχει η υποχρέωση για το φορολογικό έτος 2014  (από 01-01-2014 ) να δώσουμε βεβαίωση εισοδήματος για χρήση ΙΧ , ο νόμος (4172/2013) μας υποδεικνύει πως να το υπολογίσουμε, παρακράτηση επί του εισοδήματος αυτού θα κάνουμε από 01-01-2015. 

 

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα:

 

1. έως 31/12/2013 ισχύει η ΠΟΛ 1034/2012, άρα κάποια στιγμή θα ανοίξει το σύστημα και θα στείλουμε τις καταστάσεις που αναφέρονται σε αυτήν την ΠΟΛ. Απλά δεν ξέρω τι καταληκτική ημερομηνία θα υπάρχει.

2. από 1/1/2014 ισχύει το άρθρο 13 του ν.4172/2013 και θα βγει κάποια εγκύκλιος να δούμε τι θα λέει. Αυτό που ανεστάλη για φέτος είναι η υποχρέωση μηνιαίας παρακράτησης (άλλη παπαριά κι αυτή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα:

 

1. έως 31/12/2013 ισχύει η ΠΟΛ 1034/2012, άρα κάποια στιγμή θα ανοίξει το σύστημα και θα στείλουμε τις καταστάσεις που αναφέρονται σε αυτήν την ΠΟΛ. Απλά δεν ξέρω τι καταληκτική ημερομηνία θα υπάρχει.

2. από 1/1/2014 ισχύει το άρθρο 13 του ν.4172/2013 και θα βγει κάποια εγκύκλιος να δούμε τι θα λέει. Αυτό που ανεστάλη για φέτος είναι η υποχρέωση μηνιαίας παρακράτησης (άλλη παπαριά κι αυτή).

δηλαδη εννοεις μεχρι 31/12/2013 στελνουμε καταστασεις για πανω απο 15000 ετα

ΟΚ εως εδω

 

 

για 1/1/2014 και μετα ισχύει το άρθρο 13 του ν.4172/2013 αρα για ολα τα ειχ ανεξαρτητα απο αξια

 

αλλα απο βγαινει οτι δεν εχει παρακρατηση φμυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...