Προς το περιεχόμενο

Στοιχεία ΝΠ από το Taxis, τώρα και για ΦΠ επιτηδευματίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι, είδατε πως το soap service του taxis που δίνει στοιχεία για τα ΝΠ με το ΑΦΜ, δίνει πλέον και για ΦΠ που ήταν έστω και μία φορά επιτηδευματίες;

Το είδα τυχαία πριν λίγο, και δεν έχει πέσει καμιά ανακοίνωση στην αντίληψή μου. Αν έχει ξαναειπωθεί, συγνώμη για την επανάληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία αυτή ακόμη. Εδω δεν έβρισκα στην αρχική σελίδα του Taxis συνδεσμο γι' αυτό.... Ή δεν έψαξα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσία δουλεύει εδώ και 1.5 μήνα περίπου, φτιάχνουμε εμείς πρόγραμμα ή χρησιμοποιούμε κάποιο από τα έτοιμα που έφτιαξαν συνάδελφοι. Υπάρχει για Windows, iPhone, Android...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Windows είχα βρει μια εφαρμογή από το smart-key.gr την οποία δεν τη βρίσκω τώρα, ενώ ενδεικτικά για android είναι οι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.myProtector και https://play.google.com/store/apps/details?id=vasper.biz.information.greece.gov.gsisgr_wsnp. Σε php/java/perl κλπ υπήρχε σε κάποιο link σε google code, αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ μια εφαρμογή σε php που τρέχει τοπικά, και την έχω φτιάξει μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσία δουλεύει εδώ και 1.5 μήνα περίπου, φτιάχνουμε εμείς πρόγραμμα ή χρησιμοποιούμε κάποιο από τα έτοιμα που έφτιαξαν συνάδελφοι. Υπάρχει για Windows, iPhone, Android...

Τι γνώσεις προγραμματισμού απαιτεί κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοντρικά, θα πρέπει να καλείς ένα URL δίνοντας κάποια στοιχεία και να περιμένεις την απάντηση ενώ η επικοινωνία γίνεται με ανταλλαγή XML. Αν κάποιος είναι εξοικιωμένος μ'αυτές τις έννοιες, δεν είναι τίποτα το δύσκολο.

Απ'ότι είδα, ανέβασαν πάλι τα παραδείγματα και περιγραφές για την έκδοση 2 με τα φυσικά πρόσωπα. Υπάρχουν links με παραδείγματα σε Java/PHP/Perl/Python/.NET CSharp και εφαρμογές για Android/iOS/WMobile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...