Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αλλαγη ωραρίου εργασίας και...... κοινοποιηση στο ΙΚΑ?


Natalia

Ερώτηση

Ρε παιδια θα μας τρελάνουν,

υπάρχει καποια νέα ΠΟΛ που να ορίζει ότι σε αλλαγη ωραρίου εργασίας, πέρα

1) Νέα γνωστοποίηση όρων ατομικής σύμβασης εργασίας για την αλλαγή και

2) Νέος πίνακας στην επιθεώρηση και την ίδια ημέρα που θα ισχύσει το νέο ωράριο

πρεπει να το κοινοποιησουμε και στο ΙΚΑ????????????

:wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα.

τ'ακούσαμε & αυτό.... ποιοι θα σας τρελάνουν, όμως? μήπως το ωράριο που αλλάζει είναι κάποια ειδική περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

τ'ακούσαμε & αυτό.... ποιοι θα σας τρελάνουν, όμως? μήπως το ωράριο που αλλάζει είναι κάποια ειδική περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

τ'ακούσαμε & αυτό.... ποιοι θα σας τρελάνουν, όμως? μήπως το ωράριο που αλλάζει είναι κάποια ειδική περίπτωση?

Στο ΙΚΑ, σε έλεγχο είπαν ότι θα μας καταλογίσουν 25 ημερομίσθια γιατί δεν τους γνωστοποιήσαμε ότι πλέον θα γίνονται 3 από 5 παραστάσεις την εβδομάδα, αφορά σύμβαση με ηθοποιούς. Εγω πάντως της είπα ότι θέλω την ΠΟΛ για να το δεχθώ αυτο που λέει, αλλά είπα να το διπλότσεκάρω μήπως κάτι μου έχει διαφύγει. Το ξαναέψαξα στο internet αλλα δεν βρίσκω κάτι άλλο πέρα απο την υποχρέωση στην επιθεώρηση εργασίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Στο ΙΚΑ, σε έλεγχο είπαν ότι θα μας καταλογίσουν 25 ημερομίσθια γιατί δεν τους γνωστοποιήσαμε ότι πλέον θα γίνονται 3 από 5 παραστάσεις την εβδομάδα, αφορά σύμβαση με ηθοποιούς. Εγω πάντως της είπα ότι θέλω την ΠΟΛ για να το δεχθώ αυτο που λέει, αλλά είπα να το διπλότσεκάρω μήπως κάτι μου έχει διαφύγει. Το ξαναέψαξα στο internet αλλα δεν βρίσκω κάτι άλλο πέρα απο την υποχρέωση στην επιθεώρηση εργασίας

τους ειπες να πανε να γαμ...ουν ?

αυτο θελουν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στο ΙΚΑ, σε έλεγχο είπαν ότι θα μας καταλογίσουν 25 ημερομίσθια γιατί δεν τους γνωστοποιήσαμε ότι πλέον θα γίνονται 3 από 5 παραστάσεις την εβδομάδα, αφορά σύμβαση με ηθοποιούς. Εγω πάντως της είπα ότι θέλω την ΠΟΛ για να το δεχθώ αυτο που λέει, αλλά είπα να το διπλότσεκάρω μήπως κάτι μου έχει διαφύγει. Το ξαναέψαξα στο internet αλλα δεν βρίσκω κάτι άλλο πέρα απο την υποχρέωση στην επιθεώρηση εργασίας

δεν γνωρίζω αν οι ηθοποιοί έχουν κάτι ειδικό στην σύμβαση τους, αλλά αν κάνατε 5 παραστάσεις εβδομαδιαία, τότε έβγαιναν 25 ημερομίσθια τον μήνα, τα οποία φαντάζομαι με την μείωση σε 3 των παραστάσεων, μειώσατε αναλόγως. Στον έλεγχο τους δείξατε τις συμβάσεις & τις γνωστοποιήσεις στην Επιθ.Εργ. & πάλι θέλουν να σας καταλογίσουν 25 ημερομ?????????

επίσης, να σας πω ότι αυτό που κάνατε δεν ήταν αλλαγή ωραρίου, αλλά εκ περιτροπής απασχόληση. Αλλαγή ωραρίου είναι να εργάζεται κάποιος 08-16 & να το αλλάξετε σε 10-18...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο ΙΚΑ, σε έλεγχο είπαν ότι θα μας καταλογίσουν 25 ημερομίσθια γιατί δεν τους γνωστοποιήσαμε ότι πλέον θα γίνονται 3 από 5 παραστάσεις την εβδομάδα, αφορά σύμβαση με ηθοποιούς. Εγω πάντως της είπα ότι θέλω την ΠΟΛ για να το δεχθώ αυτο που λέει, αλλά είπα να το διπλότσεκάρω μήπως κάτι μου έχει διαφύγει. Το ξαναέψαξα στο internet αλλα δεν βρίσκω κάτι άλλο πέρα απο την υποχρέωση στην επιθεώρηση εργασίας

Κατα την γνώμη μου δεν είναι απλό το θέμα κ προσεξε μη ζητησεις πολ απο τον έλεγχο . Ψάξε να βρεις τον Νόμο για τους εργαζόμενους στο θέμα ακρόαμα αν εχεις ΔΕΝ δίαβασε τομ2004/σελ776 υπάρχει σχετ.μελετη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τι εννοεις, κατι δεν καταλαβαίνω στην σύνταξη...

Δελτίο Εργατικής Νομοθεσίας (ΔΕΝ), τόμος 2004 σελίδα 776 εννοεί ο συνάδελφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ευχαριστω παιδια όλους....

τελικά δεν υπάρχει υποχρεωση γνωστοποιησης και στο ΙΚΑ για αλλαγή ώραρίου ή αλλαγή στις μέρες εργασίας για τους ηθοποιούς. Το άλλαξε τώρα και μου ζητάει απλά της συμβάσεις με αριθμό προτοκόλου απο επιθεωρηση και πίνακα προσωπικού.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τους ειπες να πανε να γαμ...ουν ?

αυτο θελουν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το θέμα είναι ότι οι ελεγκτές στο ΙΚΑ γράφουν ότι τους κατέβει στο κεφάλι και άντε να βγάλεις άκρη εσύ στα δικαστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το θέμα είναι ότι οι ελεγκτές στο ΙΚΑ γράφουν ότι τους κατέβει στο κεφάλι και άντε να βγάλεις άκρη εσύ στα δικαστήρια.

Μπορούμε να κάνουμε τπτ γι αυτό ? αν πηγαίνουμε στο ΙΚΑ κ τους λέμε φερε μου την πολ που το γράφει αυτά θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε κ χειρότερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορούμε να κάνουμε τπτ γι αυτό ? αν πηγαίνουμε στο ΙΚΑ κ τους λέμε φερε μου την πολ που το γράφει αυτά θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε κ χειρότερα .

Μα αυτό είναι και το εξοργιστικό Χρήστο, ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο Χρήστος λέει (και) κάτι άλλο

Μπορούμε να κάνουμε τπτ γι αυτό ? αν πηγαίνουμε στο ΙΚΑ κ τους λέμε φερε μου την πολ που το γράφει αυτά θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε κ χειρότερα .

πολ (πολυγραφημένη διαταγή) εκδίδει το υπουργείο οικονομικών

με το ΙΚΑ ? καμία σχέση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...