Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΛΑΕΚ αποπληρωμη προγραμματων και μισθοδοσια


picos

Ερώτηση

Συναδελφοι,

ηρθε η ωρα να καταθεσω τα χαρτια για την αποπληρωμη καποιων προγραμματων του ΛΑΕΚ (πρωτη φορα το κανω) .Προσεξα οτι στα δικαιολογητικα υπαρχει και Υ.Δ που μας ζηταει να βεβαιωσουμε οτι εχει καταβληθει η αμοιβη για τα προγραμματα που παρακολουτθησαν οι εργαζομενοι εκτος ωραριου.Εκει λοιπον εχω το προβλημα: μου ειχε διαφυγει αυτη η λεπτομερεια και δεν εχω κανει αυτη την κινηση.Υπαρχει τροπος να το διορθωσω? αναδρομικες αμοιβες κτλ?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα.

Νομίζω ότι κανονικά στο φυσικό αρχείου που πρέπει να στείλετε στον ΟΑΕΔ, θα έχετε αντίγραφα των μισθοδοτικών καταστάσεων κατά τις περιόδους που έγιναν τα προγράμματα & φαίνονται οι αμοιβές του προσωπικού για την εκτός ωραρίου απασχόληση τους.

Τώρα, αφού δεν το κάνατε & αφού είστε ούτως ή άλλως υποχρεωμένοι να το κάνετε, βάλτε τα τώρα & ο Θεός βοηθός....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμενα με χαλαει η Υ.Δ , αν μπορω να το κανω με καποιο τροπο νομιμα και εγκυρα εχει καλως αλλιως ας προσεχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μα, στην ΥΔ θα δηλώνετε ότι οι εργαζόμενοι απασχολούνταν κατά την περίοδο των προγραμμάτων & ότι τους έχουν καταβληθεί οι έκτακτες αμοιβές για τις ώρες του προγράμματος. Βάλτε αν θέλετε σημείωση ότι εκ παραδρομής & από αμέλεια τους καταβλήθηκαν ετεροχρονισμένα & δεν νομίζω να σας ακυρώσουν πια γι'αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, μπορει καποιος συναδελφος να βοηθησει στην συμπληρωση καποιων πεδιων της αιτησης ?

ακαθαριστη μισθοδοσια 2011 = 80.000

λαεκ 2011 (0,45%) = 360

δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να συμπληρωσω στο παρακατω πεδιο:

Ποσό επί του οποίου προέκυψε η εργ. εισφορά 2011

επισης απο οτι καταλαβα για το ετος 2012 η μισθοδοσια πρεπει να υπολογιστει σαν προβλεψη?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος για προγράμματα που υλοποιήθηκαν το 2011 , πότε θα υποβληθεί αίτηση αποπληρωμής ?

Μπαίνω με τους κωδικούς μου στον ΟΑΕΔ αλλά δεν μου ανοίγει κάν την χρονιά.Επίσης στο site του ΟΑΕΔ μου ανοίγει με ημερομηνία εως και 2010.

Μήπως έχω χάσει καμία προθεσμία σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, μπορει καποιος συναδελφος να βοηθησει στην συμπληρωση καποιων πεδιων της αιτησης ?

ακαθαριστη μισθοδοσια 2011 = 80.000

λαεκ 2011 (0,45%) = 360

δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να συμπληρωσω στο παρακατω πεδιο:

Ποσό επί του οποίου προέκυψε η εργ. εισφορά 2011

επισης απο οτι καταλαβα για το ετος 2012 η μισθοδοσια πρεπει να υπολογιστει σαν προβλεψη?

Ευχαριστω

Καλησπέρα,

Μπορείς να μου διευκρινήσεις που φτιάχνεις αίτηση και γιατί?

Στο πεδίο που ρωτάς εγώ βάζω τις εργοδοτικές εισφορές όλης της χρονιάς που μου τις βγάζει έτοιμες το πρόγραμμα μισθοδοσίας.

Μήπως ξέρεις για το προηγούμενο ερώτημα μου τι γίνεται?

Για προγράμματα που υλοποιήθηκαν το 2011 έχει ξεκινήσει η διαδικασία αποπληρωμής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχως δεν γνωριζω να σου απαντησω. Το δικο μου θεμα λυθηκε, αφορα το ποσο επι του οποιου υπολογισθηκαν οι καταβεβλημενες εισφορες και ειναι μειωμενο κατα τα ποσα που αφορουν μισθους πανω απο το πλαφον και το ποσο που αφορα μισθωτους χωρις ΙΚΑ (πχ ΤΣΜΕΔΕ κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα σας. ϊσως είναι λίγο εκτός η ερώτηση μου ελπίζω να δείξεται κατανόηση.

Η υπογραφή από λογιστή σε καταστάσεις μισθοδοσίας, πίνακες ωρών εργασίας, καταχώρησης εργοδότη στο μητρώο του ΙΚΑ , υποβολή κατάσταση ΦΜΥ, Ε7, βιβλίο νεπροσλαμβανομένω, τεχνικού ασφαλείας και γενικά ότι απορέει από την μισθοδοσία είναι υποχρεωτκή ή προεραιτική η υπογραφή του λογιστή ? μπορεί να τα υπογράφει μόνο ο επιχειρηματίας?

Με σεβασμό και εκτίμηση σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...