Προς το περιεχόμενο

....πρόσκληση του Γενικού Γραμματέα κ. Χάρη Θεοχάρη για διάλογο ....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/9460

μια πολυ σημαντικη κατα την αποψη μου κινηση απο πλευρας του Γ.Γ.

αλλα απο την στιγμη που το ειδα αναρωτιεμαι γιατι με εναν συλλογο μελος της ΠΟΦΕΕ και οχι με το συνολο των συλλογων δηλ. την ΠΟΦΕΕ.

Μηπως ειναι η ευκαιρια να βαλουμε μια ταξη στην αταξια, ή τελικα καποιους τους βολευει το ισχυον συστημα με τις παρατασεις επι παρατασεων ? (δεν εννοω σε συλλογικο επιπεδο , αλλα και ατομικα)

Να περιμενουμε να βγει κατι καλο 'η θα απογοητευτουμε ακομα μια φορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός τον χέζει τον (αστυνόμο) Θεοχάρη;...

Τι μαλακίες προσκλήσεις για "λόγοι συνεργασίας για να υποβληθούν ομαλά φέτος όλες οι ηλεκτρονικές δηλώσεις." είναι αυτές;

Αφού μας θέλουν τους λογιστές τα κορόιδα ως άμισθους ελεγκτές, ανεπίσημους εργαζομένους Υ.Ο., με ευθύνες στο διηνεκές, αμοιβή μηδέν και υποχρεώσεις παντού...

Όπως είπε και ο stefanos_her στη δημοσίευση που αφορά τον αρχι-Καραγκιόζη Θεοχάρη και τα μηνύματα διόρθωσης Ε9 που στέλνονται 10 μέρες πριν την λήξη της προθεσμίας υποβολής και ουχί ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ Διόρθωσης/Ελέγχου και Επαλήθευσης Ε9 προηγουμένων ετών... ΠΟΥΣΤΡΙΛΙΚΙΑ ΤΕΛΟΣ.

Νουθεσίες και Ινστρούχτορες στον Πάτο του Προϊσταμένου τους.... Και αυτός ο πάτος είναι ΑΠΕΙΡΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ από το δήθεν βαρέλι του τοκογλυφικού χρέους μας..

Υ.Γ. Συγνώμη για το λεκτικό ξέσπαμα (το άλλο έρχεται σιγά σιγά προς εκείνους που το αξίζουν), μόλις διάβασα το 15% στις επιχειρήσεις (που με τις "ζημιές" που θα εμφανίζουν για τα επόμενα χρόνια θα φτιάξουν Ισολογισμούς και Αποθήκες-τα μαύρα δεν κόβονται) και την ΑΥΤΟΤΕΛΗ φορολόγηση 20% επί των ενοικίων μισθωμάτων!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.................

Αφού μας θέλουν τους λογιστές τα κορόιδα ως άμισθους ελεγκτές, ανεπίσημους εργαζομένους Υ.Ο., με ευθύνες στο διηνεκές, αμοιβή μηδέν και υποχρεώσεις παντού...

ενταξει , αφου δεχομαστε αυτο για τον εαυτο μας , πως θελεις να εχουμε και λογο για ολα τα υπολοιπα ?

εμενα δεν με νιαζει αν ειναι ο θεοχαρης ή ο γιανγκος Δρακος, ουτε τους ξερω προσωπικα, βλεπω μια κινηση , που υπο συνθηκες αλληλοσεβασμου κ.λ.π. , κ.λ.π. θα ηταν πολυ σωστη.

επισης εκφραζω μια πολυ συγκεκριμενη απορια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης εκφραζω μια πολυ συγκεκριμενη απορια ....

Να περιμενουμε να βγει κατι καλο 'η θα απογοητευτουμε ακομα μια φορα ?

Χρύσα μου....

Θα απαντήσω στην απορία σου όσο πιο ειλικρινά μπορώ:

Θα περιμένουμε να βγει κάτι καλό και θα απογοητευτούμε ακόμα μια φορά!

Την καλημέρα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω να του κάνω μια πρόταση-πρόσκληση του κ. Θεοχάρη.

Να ρθει να μου περάσει κάτι Ε9 κάποιων σελίδων, που δεν τολμάω να τα αγγίξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναστασια, μην με αποπροσανατολιζεις....

η απορια μου ειναι γιατι με εναν συλλογο και οχι και με τους υπολοιπους ....

καλωσηρθες στην Βουλγαρια , εμεις τοχουμε συνηθισει χρονια τωρα !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω να του κάνω μια πρόταση-πρόσκληση του κ. Θεοχάρη.

Να ρθει να μου περάσει κάτι Ε9 κάποιων σελίδων, που δεν τολμάω να τα αγγίξω...

οχι τον κ. Γ.Γ.

καλεσε τους συναδελφους σου, πανελιστες- φοροτεχνες-λογιστες-συνδικαλιστες , που πολυ φυσικα λενε οτι αυτα θα τελειωσουν μεχρι 5/3 και ισως με μια μικρη παραταση....

για να ξερουμε που αναζητουμε ευθυνες και ελπιδες αν θελεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάλλον θα πάω εκείνη την ημέρα, μπορώ να μεταφέρω και 2-3 κουβέντες από το τι θα πουν οι άνθρωποι της ΓΓΠΣ.

Για να το περιγράψω καλύτερα, θα παρεβρεθούν περίπου 200-350 άτομα (νομίζω η αίθουσα της ΓΓΠΣ χωράει πολύ κόσμο είχα πάει μια φορά στο παρελθόν), κυρίως μέλη της ΕΦΕΕΑ.

Το γιατί μόνο την ΕΦΕΕΑ, δεν μπορώ να ξέρω, αλλά δεδομένου ότι στις συναντήσεις που γίνονται στο Υ.Ο μεταξύ υφυπουργού πηγαίνει το προεδρίο της ΕΦΕΕΑ ως εκπρόσωποι της ΠΟΦΕΕ (το προεδρείο της ΠΟΦΕΕ είναι από βόρεια ελλάδα αν δεν κάνω λάθος οπότε τους βολεύει να στέλνουν τους Αθηναίους).

Τυπικό φάουλ δηλαδή αλλά από την ουσιαστική πλευρά του δεν το βλέπω και τόσο λάθος. Ουσιαστικά την ΠΟΦΕΕ καλούν, απλά δεν το διατύπωσαν ιδιαιτέρως καλά... Μπορεί να το έκαναν για να περιορίσουν και τον αριθμό των συμμετεχόντων δεν ξέρω - εγώ πάντως δήλωσα συμμετοχή στην ΕΦΕΕΑ.

Το σίγουρο είναι ότι τα θέματα, κυρίως αυτό του Ε9, θα θιγούν από πολλούς συναδέλφους... Θα δούμε...

Υ.Γ: Το ότι άλλοι σύλλογοι της Αθήνας μπορούν να νιώθουν ριγμένοι κατά κάποιο τρόπο είναι λογικό και μάλλον έχουν και δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι απορία έχεις βρε Χρύσα ?

γιατί διοργανώνει η ΕΦΕΕΑ με την ΓΓΠΣ την μάζωξη αυτή ?

προφανώς η ΕΦΕΕΑ μίλησε με την ΓΓΠΣ και αποφάσισαν να το οργανώσουν

πιθανώς αν πάει και η ΕΦΕΑΘ να γίνει το ίδιο

τι δεν έκανε πάλι η ΠΟΦΕΕ ? ή τι θάπρεπε κατ εσένα να κάνει ?

να μαζέψει τους λογιστές όλης της Ελλάδας για να γίνει η ημερίδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................

προφανώς η ΕΦΕΕΑ μίλησε με την ΓΓΠΣ και αποφάσισαν να το οργανώσουν

...............................

να μαζέψει τους λογιστές όλης της Ελλάδας για να γίνει η ημερίδα ?

καλωστονα κι ας αργησε ..... :)

η ανακοινωση δεν τα γραφει ετσι οπως τα λες, παρα λεει καλεσε ο Γ.Γ την ΕΦΕΕΑ.....

και ναι κατα καποιο τροπο θα ηθελα να καλεσει τους λογιστες ολης της Ελλαδας , εφοσον εστω θεωρητικα αντιπροσωπευονται απο τους συλλογους τους....

και επισης να γινει μια ημεριδα και για μας τους Βουλγαρους .....

ααα θελω να παρει και ο ΠΑΟΚ το πρωταθλημα( δεν ξερω και τι ακριβως παιζουν τωρα )

θελω πολλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί διοργανώνει η ΕΦΕΕΑ με την ΓΓΠΣ την μάζωξη αυτή ?

προφανώς η ΕΦΕΕΑ μίλησε με την ΓΓΠΣ και αποφάσισαν να το οργανώσουν

Και έτσι έγινε, ήταν πρωτοβουλία της ΕΦΕΕΑ.

Συμφωνώ πάντως με την Χρύσα ότι αλλιώς το γράφει η ανακοίνωση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν ξέρω αν ο Χάρης (Θεοχάρης) πήρε τηλέφωνο τον Νίκο (Αυλωνίτη – πρόεδρο της ΕΦΕΕΑ) ή ο Νίκος τον Χάρη

Και λίγο με νοιάζει

Ας αφήσουμε λοιπόν γιατί την ΕΦΕΕΑ και όχι άλλους (αλήθεια ποιους ?) συλλόγους της Αθήνας ή γιατί όχι (Χρύσα, πες το του Δόβελου) και στην Θεσσαλονίκη ή στην Καβάλα (Νίκο Πατέλη , κάνε κάτι ρε συ και για την Β Ελλάδα)

Η ουσία και η ευχή (όχι σαν της Χρύσας – πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ) είναι να βγει (α να δούμε) κάτι θετικό από αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει , αφου δεχομαστε αυτο για τον εαυτο μας , πως θελεις να εχουμε και λογο για ολα τα υπολοιπα ?

Ποιός τον χέζει τον (αστυνόμο) Θεοχάρη;...

Τι μαλακίες προσκλήσεις για "λόγοι συνεργασίας για να υποβληθούν ομαλά φέτος όλες οι ηλεκτρονικές δηλώσεις." είναι αυτές;

Αφού μας θέλουν τους λογιστές τα κορόιδα ως άμισθους ελεγκτές, ανεπίσημους εργαζομένους Υ.Ο., με ευθύνες στο διηνεκές, αμοιβή μηδέν και υποχρεώσεις παντού...

Όπως είπε και ο stefanos_her στη δημοσίευση που αφορά τον αρχι-Καραγκιόζη Θεοχάρη και τα μηνύματα διόρθωσης Ε9 που στέλνονται 10 μέρες πριν την λήξη της προθεσμίας υποβολής και ουχί ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ Διόρθωσης/Ελέγχου και Επαλήθευσης Ε9 προηγουμένων ετών... ΠΟΥΣΤΡΙΛΙΚΙΑ ΤΕΛΟΣ.

Νουθεσίες και Ινστρούχτορες στον Πάτο του Προϊσταμένου τους.... Και αυτός ο πάτος είναι ΑΠΕΙΡΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ από το δήθεν βαρέλι του τοκογλυφικού χρέους μας..

Υ.Γ. Συγνώμη για το λεκτικό ξέσπαμα (το άλλο έρχεται σιγά σιγά προς εκείνους που το αξίζουν), μόλις διάβασα το 15% στις επιχειρήσεις (που με τις "ζημιές" που θα εμφανίζουν για τα επόμενα χρόνια θα φτιάξουν Ισολογισμούς και Αποθήκες-τα μαύρα δεν κόβονται) και την ΑΥΤΟΤΕΛΗ φορολόγηση 20% επί των ενοικίων μισθωμάτων!!!!

Δηλαδή Χρύσα, κατάλαβες από το μήνυμά μου οτι δεχόμαι (προσωπικά μπορώ να μιλήσω μόνο) αυτή την εκκολαπτόμενη κατάσταση;

Αφού διαρκώς μας υβρίζουν, μας λοιδορούν και την περίοδο των δηλώσεων, θυμούνται οτι είμαστε ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ (εδώ γελάμε)...

Αν δεν έχεις πάει ποτέ στο Πρωτοδικείο Αθηνών στην Ευελπίδων, δεν θα γνωρίζεις πως οι δικηγόροι αντιμετωπίζονται σαν εξέχοντα άτομα-συνεργάτες (Υπάρχει ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ ανακοίνωση ότι ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ). Πες μου πως αντιμετωπίζονται οι λογιστές από τους "συνεργάτες" τους εφοριακούς στις εφορίες-δεν μιλάμε για προτεραιότητα αλλά για στοιχειώδη ανθρώπινη συμπεριφορά. Οι εξαιρέσεις στον κανόνα δεν έχουν σημασία, γιατί η πρακτική που ακολουθείται στο Πρωτοδικείο έναντι των δικηγόρων ΔΕΝ είναι επιλεκτική.

Επίσης δεν πιστεύω να ξέχασες το γρμματάκι για το ΕΤΑΚ που ήρθε πριν 2 χρόνια και "πληροφορούσε" τους φορολογούμενους οτι ο λογιστής μάλλον δεν έκανε την δουλειά του και δεν υπέβαλλε το Ε9 από το 2005 και μετά....

Με αυτούς λοιπόν δεν θέλω να έχω καμία απολύτως σχέση "συνεργασίας". Και επιμένω στους χαρακτηρισμούς περι νουθεσίας...στα όρια της θώπευσης, προκειμένου να βγούν οι δηλώσεις και οι υποχρεώσεις.

Εάν παραστείς στην συνάντηση αυτή, πληροφόρησέ μας για το τι θα ειπωθεί...έτσι απλά απο περιέργεια.

Υ.Γ. Δεν είμαι απαισιόδοξος, είμαι πραγματιστής βάσει της εμπειρίας και των βιωμάτων στο επάγγελμα. Αν βέβαια, η πράξη αποδείξη οτι έσφαλα ΤΟΣΟ πολύ, ώστε να μην αναγνωρίσω τις αγαθές προθέσεις του εν λόγω κυρίου, θα παραδεχθώ πρώτος το λάθος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη δηλαδή...

...εμάς από την επαρχία δεν μας αφορά αυτή η Ημερίδα? Μόνο στην Αθήνα είναι υποχρεωτικές οι Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες?

Γιατί να μην μπορούμε να την παρακολουθήσουμε κι εμείς? Τόσο μυαλό χρειάζετε να σκεφτεί κάποιος ότι μπορεί να χρησιποποιηθεί το διαδίκτυο για μεγαλύτερη ενημέρωση?

ΥΓ. Εάν κάποιος μπορεί...ας το προωθήσει στους διοργανωτές. Εγώ παντως το έστειλα ήδη στο [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη δηλαδή...

...εμάς από την επαρχία δεν μας αφορά αυτή η Ημερίδα? Μόνο στην Αθήνα είναι υποχρεωτικές οι Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες?

Γιατί να μην μπορούμε να την παρακολουθήσουμε κι εμείς? Τόσο μυαλό χρειάζετε να σκεφτεί κάποιος ότι μπορεί να χρησιποποιηθεί το διαδίκτυο για μεγαλύτερη ενημέρωση?

ΥΓ. Εάν κάποιος μπορεί...ας το προωθήσει στους διοργανωτές. Εγώ παντως το έστειλα ήδη στο [email protected]

αντί για την ΕΦΕΕΑ γιατί δεν το έστειλες στον σύλλογο της περιοχής σου (του οποίου πιστεύω να είσαι μέλος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν ξέρω αν ο Χάρης (Θεοχάρης) πήρε τηλέφωνο τον Νίκο (Αυλωνίτη – πρόεδρο της ΕΦΕΕΑ) ή ο Νίκος τον Χάρη

Και λίγο με νοιάζει

Ας αφήσουμε λοιπόν γιατί την ΕΦΕΕΑ και όχι άλλους (αλήθεια ποιους ?) συλλόγους της Αθήνας ή γιατί όχι (Χρύσα, πες το του Δόβελου) και στην Θεσσαλονίκη ή στην Καβάλα (Νίκο Πατέλη , κάνε κάτι ρε συ και για την Β Ελλάδα)

Η ουσία και η ευχή (όχι σαν της Χρύσας – πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ) είναι να βγει (α να δούμε) κάτι θετικό από αυτό

Προφανώς η ουσία είναι να βγεί κάτι θετικό... Αλλά γιατί τόση μονομέρεια Γιάννη ; Αφού δεν είναι η Ομοσπονδία, δεν υπάρχουν άλλοι σύλλογοι στην Αθήνα ; Ούτε στην Αττική ; Ούτε στην Βοιωτία, στην Εύβοια, στην Καρδίτσα, στην Θεσσαλονίκη, στην Σαντορίνη, στην Κέρκυρα, σε όλη την Ελλάδα τελικά ;

Εκτός αν το διοργανώνει η ΕΦΦΕΑ (και μπράβο της αν είναι έτσι, αν και...), οπότε πάω "πάσο", αλλά γεννιούνται άλλα ερωτηματικά...

Οσο για το πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ, δεν θα το πάρει αυτός αλλά δεν πειράζει... Αντί για το παράρτημα, θα το πάρει το Κεντρικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντί για την ΕΦΕΕΑ γιατί δεν το έστειλες στον σύλλογο της περιοχής σου (του οποίου πιστεύω να είσαι μέλος)

...το θέμα μας είναι ποιος σύλλογος...!!!!!?????

...νομίζω οτι το ζητούμενο είναι η καλύτερη και πληρέστερη ενημέρωση μας καθώς επίσης και η παράθεση των προβλημάτων και δυσλειτουργιών, (που άλλωστε όλοι μας καθημερινά βιώνουμε) του νέου Taxisnet.

Με την προηγούμενη δημοσίευσή μου αγαπητέ ΧΑΛΚΙΔΕΕ, δεν ζητάω ευθύνες ούτε απο την ΕΦΕΕΑ, ούτε από κανέναν άλλον Σύλλογο (ενώ θα έπρεπε, αλλά αυτό άστο για άλλη συζήτηση)...

...ζητάω το αυτονόητο...δικαίωμα διαλόγου...δικαίωμα στην ενημέρωση...δικαίωμα...στο δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι και η άμεση απάντηση στο αίτημα μου για διαδικτυακή προβολή της Ημερίδας από τον πρόεδρο της ΕΦΕΕΑ.

Εγώ πάντως την αρχή την έκανα...

Απο το βήμα της Κοινότητας ενα μεγάλο ευχαριστώ στον κ. Νίκο Αυλωνίτη για την άμεση απάντηση και την προσπάθεια υλοποίησης.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ,

ΘΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠ' ΟΨΙΝ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗΝ Γ.Γ.Π.Σ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΝΙΚΟΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ε.Φ.Ε.Ε.Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς είναι πρωτοβουλία της Ε.Φ.Ε.Ε.Α. Όταν η Γ.Γ.Π.Σ. διοργανώνει κάτι τέτοιο όπως είχε κάνει και στο παρελθόν, καλεί όλους τους συλλόγους και όχι μόνο την Ε.Φ.Ε.Ε.Α. όπως ανέφερε ο συνάδελφος.

Και αυτό τεκμαίρεται από το γεγονός ότι ο χώρος συνάντησης δεν θα είναι τελικά αυτός της Γ.Γ.Π.Σ., αλλά κάποιος άλλος. Έτσι τουλάχιστον με ενημέρωσε η κοπέλλα που απάντησε στο τηλεφώνημα που έκανα στα γραφεία της Ε.Φ.Ε.Ε.Α.

Και συμφωνώ με την Χρύσα, οι λέξεις έχουν τη σημασία τους, και δεν γράφονται τυχαία...

Αλλά στο θέμα των προθεσμιών - αν κάποιος ευελπιστεί σε κάτι τέτοιο - δεν είναι αρμοδιότητα της Γ.Γ.Π.Σ., αυτή εκτελεστικό όργανο είναι, αλλά της κεντρικής διοίκησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..................................................

Αλλά στο θέμα των προθεσμιών - αν κάποιος ευελπιστεί σε κάτι τέτοιο - δεν είναι αρμοδιότητα της Γ.Γ.Π.Σ., αυτή εκτελεστικό όργανο είναι, αλλά της κεντρικής διοίκησης.

Αυτό είναι γνωστό , αλλά όπως επίσης είναι γνωστό δεν δουλεύει ποτέ στην ώρα της και σωστά καμία μα καμία εφαρμογή και αυτό μεταφέρεται ως πρόβλημα πάλι στις πλάτες μας .......

Τώρα θα μου πεις , άντε και τους το λένε , η απάντηση θα είναι γνωστή ,,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί τόση κουβέντα για κάτι που μπορεί υπό προϋποθέσεις να έχει κάποια θετικά αποτελέσματα.

Ειλικρινά το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το παλιό παιδικό τραγουδάκι με την μικρή Μαρία και τις φιλενάδες της.

Μια κίνηση προς την σωστή κατεύθυνση έγινε (για τα αποτελέσματα θα δείξει) λαο γεμίσαμε απορίες, ερωτηματικά, βλέπουμε μονομέρειες, ανακοινώσεις που είναι λάθος, μέχρι την αλλαγή του χώρου (δεν ξέρω αν έγινε) την εντάσσουμε στο κλίμα αυτό (μήπως, λέω μήπως, αναζητήθηκε μεγαλύτερος χώρος λόγω της αυξημένης συμμετοχής ?)

Έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την "ταμπακιέρα" (βλέπε ερωτηματικά που δημιουργούνται) θα πούμε τίποτα ;

Κίνηση προς την σωστή κατεύθυνση είναι η ενότητα δράσης του χώρου και η από κοινού διεκδίκηση. Ή όχι ;

Λάθος ακόμα Γιάννη που σου ήρθε στο μυαλό η μικρή Μαρία... ήταν η μικρή Ελένη που "καθότανε και έκλαιγε γιατί δεν την παίζανε οι φιλενάδες της" και βέβαια εδώ δεν μιλάμε για παιχνίδια, εκτός αν γνωρίζεις κάτι για παιχνίδια (από ποιόν ;) που εγώ αγνοώ.

Και τέλος αν όντως υπάρχει και αναζητείται (ορθώς κατα την γνώμη μου) αυξημένη συμμετοχή, αυτό προϋποθέτει πλατιές, οργανωμένες και ενωτικές δράσεις και όχι αποσπασματικές, μεμονωμένες, χωρίς συνέχεια και προοπτική. Όχι αυτοαπομόνωση και μονομέρεια γαι να αυτοθαυμάζουμε μετά το μπόϊ μας, αφού κανένας άλλος δεν θάναι δίπλα μας, απλά γιατί δεν θέλαμε να είναι δίπλα μας.

Θα συμφωνήσω μαζί σου Γιάννη στο έλεος. Πραγματικά έλεος για (και σε) όλους όσους δεν επιθυμούν την ενότητα δράσης, ειδικά μάλιστα αυτή την περίοδο.

Καλά Κούλουμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να μεταφερθεί και πραγματικά δεν με νοιάζει από ποίον και γιατί , είναι ότι ο κλάδος θέλει να είναι όλα διαδικτυακά , αλλά θέλει όλες οι υπηρεσίες να λειτουργούν πολύ πριν την ώρα τους και συνέχεια και όχι να μας τα κάνουν τσουρέκια και να ζούμε κυνηγώντας προθεσμίες σε μια οθόνη .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά

μεγάλα (παιδιά) είμαστε

αν υπάρχει ταμπακιέρα, να τα πείτε

απλά και καθαρά

όλα τα άλλα (απορίες, ερωτηματικά, υπονοούμενα κλπ) καταντάν κουραστικά

και όντως θυμίζουν την Μαρία ή Ελένη (τι σημασία έχει) των παιδικών μας χρόνων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρέ παιδιά ......

Καμία φορά αισθάνομαι αόρατος και αναρωτιέμαι γιατί , μιας και είμαι και ξανθός και όμορφος και μη σου πω και 2 μέτρα παλίκαρος !!!!! :D

Και επειδή λόγω θέσης τυγχάνει τα ζουζούνοτραγούδια να τα γνωρίζω λίγο καλύτερα από όλους σας , έχω να πω ότι ΚΑΙ η μικρή Ελένη κάθεται και κλάιει ΚΑΙ η μικρή Μαρία κάθεται και κλάιει ...... :)

Φιλιά σε όλους σας !!

ΥΓ Πάντως ας τους μεταφέρει κάποιος αυτά που γράφω παραπάνω συν του ότι να αφήσουν τις μαλαγιάνες και τις εξυπνάδες .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...