Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ 2011...Μόλις κυκλοφόρησε


foroline

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη panosvicious

Καλημέρα σε όλους.

Την αξία των αγοράς των παγίων και το αντίστοιχο ποσό Φ.Π.Α., σε ποιούς κωδικούς τα συμπληρώνουμε στη εκκαθαριστική Φ.Π.Α.;

Στις περιοδικές Φ.Π.Α. τα συμπληρώνουμε στους κωδικούς 353 και 373 αντίστοιχα (αν δεν κάνω λάθος :unsure: ).

Στην εκκαθαριστική όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη panosvicious

Εννοώ για συνολικό ποσό παγίου (χωρίς Φ.Π.Α.) μέχρι και 200€, για παράδειγμα μια camera. Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

Συγγνώμη αλλά δεν γινόταν να κάνω συγχώνευση με το προηγούμενο μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα

ενας πελάτης μου δεν εχει πληρωσει τις 2 τελευταιες περιοδικές κι ως εκ τουτου εχουν απορριφθει απο το ταχισ παρολαυτα μπαινοντας με αφηνει να τις υποβαλω παλι..αρα αυτο σημαινει οτι μπορω να τις υποβαλω παλι και μετα να στειλω εκκαθαριστικη φπα ακομη κι αν δεν πληρωθουν?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα

ενας πελάτης μου δεν εχει πληρωσει τις 2 τελευταιες περιοδικές κι ως εκ τουτου εχουν απορριφθει απο το ταχισ παρολαυτα μπαινοντας με αφηνει να τις υποβαλω παλι..αρα αυτο σημαινει οτι μπορω να τις υποβαλω παλι και μετα να στειλω εκκαθαριστικη φπα ακομη κι αν δεν πληρωθουν?ευχαριστω

Αν δεν πληρωθουν οι περιοδικες ,δεν σου παιρνει την εκκαθαριστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δεν πληρωθουν οι περιοδικες ,δεν σου παιρνει την εκκαθαριστικη.

Νομίζω πως εάν τις στείλεις πριν την εκκαθαριστική και το κάνεις με δόσεις, θα σε αφήσει

Δεν ξέρω εάν θα πρέπει να υποβληθεί πριν τις 20/4 ώστε η ταυτότητα πληρωμής της πρώτης δόσης να είναι πριν τις 30 και 30 να στείλεις την εκκαθαριστική η απλά να έχει εκδοθή ταυτότητα πληρωμής και να μήν εχει λήξη.

Καμία άλλη άποψη κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω πως εάν τις στείλεις πριν την εκκαθαριστική και το κάνεις με δόσεις, θα σε αφήσει

Δεν ξέρω εάν θα πρέπει να υποβληθεί πριν τις 20/4 ώστε η ταυτότητα πληρωμής της πρώτης δόσης να είναι πριν τις 30 και 30 να στείλεις την εκκαθαριστική η απλά να έχει εκδοθή ταυτότητα πληρωμής και να μήν εχει λήξη.

Καμία άλλη άποψη κανένας?

Εγω εστειλα ολες τις εκκαθαριστικες 1-3-2012. Εφυγαν και αυτες που ειναι με δοσεις και τελειώνουν τελος Μαρτίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους.

Την αξία των αγοράς των παγίων και το αντίστοιχο ποσό Φ.Π.Α., σε ποιούς κωδικούς τα συμπληρώνουμε στη εκκαθαριστική Φ.Π.Α.;

Στις περιοδικές Φ.Π.Α. τα συμπληρώνουμε στους κωδικούς 353 και 373 αντίστοιχα (αν δεν κάνω λάθος :unsure: ).

Στην εκκαθαριστική όμως;

Η αξία τω παγιίων καταχωρείται και αυτή απλά στον 653 . Παλιότερα υπήρχε ειδικό πληροφοριακό κενό στις περιοδικές αλλά έχει καταργηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους.

Την αξία των αγοράς των παγίων και το αντίστοιχο ποσό Φ.Π.Α., σε ποιούς κωδικούς τα συμπληρώνουμε στη εκκαθαριστική Φ.Π.Α.;

Στις περιοδικές Φ.Π.Α. τα συμπληρώνουμε στους κωδικούς 353 και 373 αντίστοιχα (αν δεν κάνω λάθος :unsure: ).

Στην εκκαθαριστική όμως;

Η αξία τω παγιίων καταχωρείται και αυτή απλά στον 653 . Παλιότερα υπήρχε ειδικό πληροφοριακό κενό στις περιοδικές αλλά έχει καταργηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ενω τα ποσα εκροων ανα περιοδικη συμφωνουν με το ΦΠΑ τους, στις εκκαθαριστικη που ειναι τα αθρισματα,το φπα μου βγαινει 0,01c λιγοτερο! οποτε να κανω την εκκαθαριστικη και να την βγαλω πιστωτικη (μεν ασυμφωνη με τις περιοδικες ομως) κατα 0.01c ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

0,01 στα λοιπα αφαιρουμενα...

ενω τα ποσα εκροων ανα περιοδικη συμφωνουν με το ΦΠΑ τους, στις εκκαθαριστικη που ειναι τα αθρισματα,το φπα μου βγαινει 0,01c λιγοτερο! οποτε να κανω την εκκαθαριστικη και να την βγαλω πιστωτικη (μεν ασυμφωνη με τις περιοδικες ομως) κατα 0.01c ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

0,01 στα λοιπα αφαιρουμενα...

ΣΩΣΤΟΣ αλλά αν δεν θέλεις έτσι:

5. ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΠΙΝΑΚΑ Δ΄ ( Κωδ. 801 – 813)

Στον πίνακα αυτό εμφανίζεται το τελικό αποτέλεσμα, δηλαδή το υπόλοιπο που προκύπτει μετά την αφαίρεση από το φόρο των εκροών σας του φόρου των εισροών σας.

Το υπόλοιπο αυτό, χρεωστικό, πιστωτικό ή μηδενικό, δεν είναι απαραίτητο να συμφωνεί με αυτό που προέκυψε στην τελευταία περιοδική σας δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη georgia019

Καλησπερα σε ολους !!! θα ηθελα τα φωτα σας στο παρακατω,

χρεωστικη εκκαθαριστικη με prorata, στην περιοδικη του Μαιου πρεπει να βαλω την prorata φυσικα, αλλα πρεπει να συμπεριλαβω και την πληρωμη ? κατι δεν μου παει καλα!!!!

ευχαριστω εκ των προτερων και καλη δυναμη σε ολους !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...