Προς το περιεχόμενο

Δεν συνεργάζεται ο συνάδελφος, πρόβλημα στον πελάτη.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2. Ένα ερώτημα προς τον Auditor: Με ποιά τιμή έκλεισες αυτή την δουλειά ; και αν επικοινώνησες πριν δώσεις τιμή με τον προηγούμενο συνάδελφο , όπως ο άτυπος σήμερα κώδικας επαγγελματικής δεοντολογίας απαιτεί .

.

μας δουλεύεις ή εθελοτυφλείς?? φιλικά και χωρίς καμία μομφή προς το πρόσωπό σου. Απλά μέσα απ αυτό θέλω να εκφράσω την κατάσταση που βλέπω στον χώρο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε τι μοιράζει συνάδελφος στην Αθήνα..

Prosfora1.pdf

Υ.Γ. Κανονικά θα έπρεπε να αφήσω και τα στοιχεία του.. αλλά επειδή σκέφτομαι να του δώσω αυτά που ζητάει και να του αναθέσω τους πελάτες μου..δεν θέλω να μου ανεβάσετε τις τιμές.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος τι μοιραζει δεν ξερω, αλλα ξερω, αμα αυτος λεει 45 κι εγω λεω 100 μαλλον κινδυνευει η σωματικη μου ακεραιοτητα.

Τον εξαψαλμο τον ακουσα ηδη , το ξυλο δεν ξερω ποτε θα το φαμε οταν ζηταμε να πληρωθουμε.....

Εκεινον τον αγροτικο συνεταιρισμο ποτε θα τον κανουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω τελικα πως το κακο ειναι γενικο και αφορα ολους τους συναδελφους.. Προσφατα εχασα πελατη που βρηκε "συναδελφο" να του παιρνει 300 το μηνα για τις 2 επιχ/σεις του Β & Γ κατηγοριας (με παρα πολυ ογκο δουλειας και οι 2: απο σωρους παραστατικων, ενδοκοινοτκες, προγραμματα ΟΑΕΔ, κλπ, κλπ..). Τουλαχιστον νιωθω καλα με τον εαυτο μου και ξερω πως σεβομαι τη δουλεια που κανω και την υπηρεσια που παρεχω. Να σημειωσω οτι δε δεχτηκα τη μειωση της αμοιβης μου και του ειπα απλα να παει αλλου με τετοιες τιμες. Αν ειναι να δουλευω τζαμπα καθομαι και σπιτι μου να μη με τρωει και το αγχος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......... Αν ειναι να δουλευω τζαμπα καθομαι και σπιτι μου να μη με τρωει και το αγχος..

αυτο ειναι απο εκεινα τα ανεκδοτα που λενε , εχω ενα καλο και ενα κακο νεο... το καλο ειναι οτι δεν θα μας τρωει το αγχος και το κακο ειναι οτι δεν θα εχουμε να φαμε επισης ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα εχασα πελατη που βρηκε "συναδελφο" να του παιρνει 300 το μηνα για τις 2 επιχ/σεις του Β & Γ κατηγοριας (με παρα πολυ ογκο δουλειας και οι 2

300 για την καθε μια η 300 και για τις δυο μαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γυρισω στην αγροτικη παραγωγη! :lol: Η περιοχη μου προσφερεται! Σιγα μη κατσω να σκασω κιολας. Στην αρχη με πειραξε, στενοχωρηθηκα, θυμωσα. Τωρα το ειδα αλλιως. Λιγοτερα λεφτα, αλλα το κεφαλι ψηλα! Ενταξει δεν ειπαμε να τους διωξουμε ολους, αλλα οχι να γινουμε και υπαλληλοι του καθενος.. Αυτοι που ηταν μεσα στη γκρινια και τη μιζερια με το προσχημα της κρισης απογιναν. Αντε γεια λοιπον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχει και γ κατηγοριας ο "συναδελφος" πρεπει να ειναι β η α ταξη. Ειναι?

Λύσεις υπάρχουν πολλές, νόμιμες, παράνομες, ηθικές, ανήθικες. άλλωστε στους πελάτες επικρατεί η άγνοια και υπερισχύει το ότι όπου πιο φθηνά τόσο πιο καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχει και γ κατηγοριας ο "συναδελφος" πρεπει να ειναι β η α ταξη. Ειναι?

Δεν το ξερω και δε νομιζω πως εχει σημασια. Λογικα ετσι θα ειναι. Συναδελφο ομως δε σε κανει μονο η ταξη, αλλά και πολλα άλλα, οπως η συμπεριφορα προς τον αλλο συναδελφο, ο αθεμιτος ανταγωνισμος, κλπ, κλπ. Για την πολη μου (Λαρισα) η τιμη που προσφερει ειναι εξευτελιστικα χαμηλη. Χαρισμα του λοιπον. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αρνουμαι να μπω σε διαδικασια παζαριων των τιμων, οποιος δε θελει ας φυγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω αλλα καποια στιγμη πρεπει η υπογραφη δηλωσης & ισολογισμου

να συνδεθουν με την ταξη και οχι μονο με τον ΑΦΜ.Οπως θεωρω οτι πρεπει

να μειωθουν τα ορια για αλλαγη βιβλιων αλλα δεν ειναι του παροντος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα πρεπει να γινουν αλλα δε βλεπω φως.. Εχω την ελπιδα οτι με ολες τις αλλαγες στις υποχρεωσεις μιας επιχ/σης (αυτες που ηρθαν και αυτες που ερχονται) εφοσον εφαρμοστουν με σοβαροτητα, θα ξεκαθαρισει λιγο το τοπιο και θα μπουν τα πραγματα στη θεση τους. ισως τοτε ξεκαθαρισει και ο κλαδος μας. Αν υπαρχουν επιχειρησεις μεχρι τοτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αρχισουν τα οργανα , με λαθη στις καταχωρησεις , κακη εφαρμογη του ΛΣ , λαθη στις δηλωσεις , που για τον επιχειρηματια σημαινουν προστιμα , τοτε θα γελασει καθε πικραμενος (επιχειρηματιας) . Πρεπει να υπαρχει ενα minimum τιμης , οπως και σε αλλες κατηγοριες επαγγελματιων (δικηγοροι , μηχανικοι κλπ) , αλλα δυστυχως η Βουλη εχει μονο πολλους δικηγορους και μηχανικους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα έκανεσ evangeliak!egv αν και λιγο καιρο στο επαγγελμα με λιγοστουσ πελατεσ και αναγκη μεγαλη δεν κρατησα πελατεσ γιατι μου ζητησαν μειωση..το κεφαλι επανω τοσο οσο πρεπει..ο καθενασ μασ ασ αναλογιστει τι δουλεια κάνει τι προσφερει την ποιοτητα τισ εργατοωρεσ..και ασ πράξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Ένα ερώτημα προς τον Auditor: Με ποιά τιμή έκλεισες αυτή την δουλειά ; και αν επικοινώνησες πριν δώσεις τιμή με τον προηγούμενο συνάδελφο , όπως ο άτυπος σήμερα κώδικας επαγγελματικής δεοντολογίας απαιτεί .

H τιμή στις δύσκολες μέρες που περνάει όλος ο κόσμος συμφωνήθηκε ίδια με αυτή που προϋπήρχε.

Επίσης αν ο προηγούμενος συνάδελφος δεν είχε διάθεση να επικοινωνήσει μαζί μου, όπως προσπάθησα να κάνω εγώ, αυτό είναι ένα θέμα δεοντολογίας που πρέπει να απασχολήσει τον ίδιο, μετά το 5ο ποτηράκι haig.

Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί τελείως και ο πελάτης σκέφτεται να κάνει καταγγελία στο οικονομικό επιμελητήριο, για να του κλάσει τα @@ και να του κάνει τη μούρη κρέας. Μιλάμε για εκβιαστική και απαράδεκτη συμπεριφορά. Μα που τη βρήκα την περιπτωσάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...