Προς το περιεχόμενο

Υποβολή Ε7 χρήσης 2011 μέσω taxis


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπάθησα να στείλω Ε7 μέσω taxis και μου έβγαλε μνμ ότι "Δεν έχει συμπληρωθεί η λίστα των καταληκτικών ημ/νιών του οικονομικού 2012". Τι εννοεί ο ποιητής?? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είδα ότι είχαν ανοίξει την επιλογή για την χρήση 2012 και λέω θα είναι έτοιμο! Και για να μην το έχω πάνω στο κεφάλι μου είπα να το στείλω... Αλλά μάλλο αυτό εννοεί, ότι δηλαδή δεν έχουν ορίσει ακόμα τισ καταληκτικές ημ/νίες... Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να στείλω Ε7 μέσω taxis και μου έβγαλε μνμ ότι "Δεν έχει συμπληρωθεί η λίστα των καταληκτικών ημ/νιών του οικονομικού 2012". Τι εννοεί ο ποιητής?? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Ότι δεν έχουν βγει οι προθεσμίες υποβολής, μήπως? ότι δεν είναι έτοιμο το σύστημα, μήπως?

βρε κοπελιά,

προχθές σε άλλο post ρωτούσες για εκκαθαριστικές, (εντάξει είπα, λογικό μου φάνηκε), μετά για Ε1, τώρα για Ε7,

μήπως βιάζεσαι, μήπως? χαλάρωσε λίγο! ουφ, με άγχωσες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα Χα!! Ναι, αγχώνομαι η αλήθεια είναι! Δε θέλω να έχω υποχρεώσεις πάνω από το κεφάλι μου, γι' αυτο θέλω να τα στέλνω όλα αμέσως!! Αλλά έχεις δίκιο... Παραείναι υπερβολικο!!! :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απομουνή,ακόμα τα έντυπα δεν βγεί σε κυκλοφορία.

Ωωωωωω....και μετά λέτε και καλά εσείς οι γυναίκες ότι δεν λέτε υπονοούμενα...χαχαχαχα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

gnorizei kaneis ti simainei sthn stili eidos apodoxon ka8e kodikos gia tin sumplirosi tou E7??

EUXARISTO!

Δες εδώ: http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies/epixiriseis/odigies_E7new.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ακόμα παλεύω να στείλω δήλωση που δεν προκύπτει φόρος σε κανένα διμηνο.Μάλιστα στις "συχνές ερωτήσεις" αναφέρει ξεκάθαρα πως υπόχρεοι υποβολής είναι όσοι παρακρατούν φόρο απο μισθούς και συντάξεις!!!Δηλαδή όσοι απασχολούν προσωπικό και δεν παρακρατούν φόρο (λογω πενιχρών αποδοχών) δεν υποχρεούνται να υποβάλλουν Οριστική ΦΜΥ?????Πολύ περίεργο μου φαινεται αυτο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 20.Πώς θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ στην περίπτωση που δεν όφειλα να αποδώσω καμία Προσωρινή ΦΜΥ κατά Δίμηνο ή Μήνα και έχω Σύνολο Ακαθάριστων Αποδοχών;
  • Θα υποβάλω την Οριστική ΦΜΥ με συμπληρωμένο στη φόρμα της δήλωσης ΜΟΝΟ τον Πίνακα «Ανακεφαλαίωση Αποδοχών και Λοιπών Στοιχείων» και το επισυναπτόμενο αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2011. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2012?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΤΟ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2011. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2012?

ΤΟ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2011. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2012?

όπως μπαίνεις δεξιά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως μπαίνεις δεξιά είναι

Για πες μου κι εμένα που δεξιά μια και μόλις συνδέθηκα εκτός κι αν κάνεις πλάκα πράγμα καθόλου ευγενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Bαλέρια

Aν επιχείρηση δεν υπέβαλε καθόλου προσωρινή φμυ για το δίμηνο 7/2011-8/2011,

μπορεί να υποβάλλει τώρα εκπρόθεσμα με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις?

Μπορεί να υποβάλλει την εκπρόθεσμη προσωρινή φμυ μέσω ιντερνετ και να την πληρώσει στην τράπεζα ή μόνο στη ΔΟΥ?

Αν πληρώσει την προσωρινή δεν θα έχει πρόβλημα να υποβάλλει και την οριστική ,σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν επιχείρηση δεν υπέβαλε καθόλου προσωρινή φμυ για το δίμηνο 7/2011-8/2011,

μπορεί να υποβάλλει τώρα εκπρόθεσμα με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις? ναι..

Μπορεί να υποβάλλει την εκπρόθεσμη προσωρινή φμυ μέσω ιντερνετ ναι. και να την πληρώσει στην τράπεζα ή μόνο στη ΔΟΥ? στην τράπεζα..με την εντολή πληρωμής...

Αν πληρώσει την προσωρινή δεν θα έχει πρόβλημα να υποβάλλει και την οριστική ,σωστά? σωστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι,τι γίνεται αν κάποιος δεν απασχολεί καθόλου προσωπικό για κάποιους μήνες του έτους?

Υποχρεούται όπως και να χει να υποβάλλει προσωρινές φμυ,έστω και μηδενικές? Δεν υποβάλλει καθόλου? τί ισχύει?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι,τι γίνεται αν κάποιος δεν απασχολεί καθόλου προσωπικό για κάποιους μήνες του έτους?

Υποχρεούται όπως και να χει να υποβάλλει προσωρινές φμυ,έστω και μηδενικές? Δεν υποβάλλει καθόλου? τί ισχύει?

thanks

αν δεν εχεις προσωπικο δεν στελνεις ε7,αν εχεις χωρις χωρις ομως φμυ στελνεις μηδενικη .

ας το επιβεβαιωση και καποιος αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες βρήκα τη λύση στο πρόβλημα μου,δηλαδή τι κάνω στην περίπτωση που δεν προκυπτει παρακρατηθείς φόρος.Παραδέχομαι τη στραβομάρα μου και ζητώ δημοσια συγγνώμη στη ΓΓΠΣ.Την επισυνάπτω αυτούσια την ερωτοαπάντηση απο τις "Συχνές Ερωτήσεις" του site της ΓΓΠΣ:

20.Πώς θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ στην περίπτωση που δεν όφειλα να αποδώσω καμία Προσωρινή ΦΜΥ κατά Δίμηνο ή Μήνα και έχω Σύνολο Ακαθάριστων Αποδοχών;

Θα υποβάλω την Οριστική ΦΜΥ με συμπληρωμένο στη φόρμα της δήλωσης ΜΟΝΟ τον Πίνακα «Ανακεφαλαίωση Αποδοχών και Λοιπών Στοιχείων» και το επισυναπτόμενο αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 20.Πώς θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ στην περίπτωση που δεν όφειλα να αποδώσω καμία Προσωρινή ΦΜΥ κατά Δίμηνο ή Μήνα και έχω Σύνολο Ακαθάριστων Αποδοχών;
  • Θα υποβάλω την Οριστική ΦΜΥ με συμπληρωμένο στη φόρμα της δήλωσης ΜΟΝΟ τον Πίνακα «Ανακεφαλαίωση Αποδοχών και Λοιπών Στοιχείων» και το επισυναπτόμενο αρχείο.

Μόλοις τώρα το είδα οτι το έχεις ήδη απαντήσει.Απλα να επιβεβαιώσω λοιπόν οτι δουλεύει!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...