Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΛΑΔΟΥΛΟΓΙΣΤΩΝ -ΦΟΡΟΤΕΧΝΩΝ


1953

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΥΡΜΑ ΠΑΝΩ ΣΥΡΜΑ ΚΑΤΩ

ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΣΑΛΑ................ ΜΑΝΤΑΤΟ

ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΤΙΧΟΙ ΚΩΣΤΑΣ ΒΙΡΒΟΣ

Αφιερωμενο στον ΧΑΛΚΙΔΕΟ!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κανενας δεν μπορει να αξιολογησει το οτιδηποτε ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ, οταν αυτο το κατι δεν το εχει δει ή ακουσει απο κοντα.

ωστοσο συμφωνω μαζι σου στο υπολοιπο της τοποθετησης σου και 1953 οταν κανεις μια τοσο σοβαρη προταση την οποια διαβαζουν παρα πολλοι, το σωστο ειναι να συνδυαζεται ο λογος και με την εμφανιση του προσωπου που την καταθετει.

καλη συνεχεια σε ολους.

Τι εννοεις αραγε...περιεργη ατμοσφαιρα?Αν προκειται για τις φιλοδοξιες των ενδιαφερομενων στο θεμα πιστευω οτι η υλοποιηση του θα κανει καλο σε ολους μας και οχι σε καποιον μεμονωμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να συμπληρώσω

Θεσσαλικός Κύκλος - 1975

με τον Παύλο Σιδηρόπουλο και την Λιζέττα Νικολάου

πέρα από κει

έτσι ειναι αν έτσι νομίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι πεζο για τον στοιχο........... να η συγκεντρωση.............

Συνειδητα λοιπον εχω δει μια αυρα να διαλυει 1000000 διαδηλωτες σε λιγοτερο απο ενα λεπτο.Γεμισε η ασφαλτος συμβολα ολων των χρωματων Αγνωστος μεταξυ λιγων αγνωστων βλεπαμε μονο πλατες και φυγουρες να τρεχουν στην κατηφορα.

Υ/Γ Ψαχνω ψαχνουν οι συναδελφοι που ενδιαφερθηκαν συναδελφους να κρατουν την σημαια ψηλα για να μπορουν να διεκδικησουν

Ετσι συνειδητα γραφω αυτα τα λιγα λογια .Γνωριζοντας οτι τα γραπτα μενουν και εχουν ταυτοτητα Για την ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις αραγε...περιεργη ατμοσφαιρα?Αν προκειται για τις φιλοδοξιες των ενδιαφερομενων στο θεμα πιστευω οτι η υλοποιηση του θα κανει καλο σε ολους μας και οχι σε καποιον μεμονωμενα.

η περιεργη ατμοσφαιρα εχει να κανει με την πολιτικη κατασταση του τοπου και συγκεκριμενα για εναν.

δεν εχει σχεση με το θεμα συναδελφε. οταν καποιος γραφει κατι στο status του, δεν σημαινει οτι πρεπει να αναφερεται και σε γεγονοτα ή δρασεις που να αφορουν καποιο θεμα στο φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Και κατι πεζο για τον στοιχο........... να η συγκεντρωση.............

Συνειδητα λοιπον εχω δει μια αυρα να διαλυει 1000000 διαδηλωτες σε λιγοτερο απο ενα λεπτο.Γεμισε η ασφαλτος συμβολα ολων των χρωματων Αγνωστος μεταξυ λιγων αγνωστων βλεπαμε μονο πλατες και φυγουρες να τρεχουν στην κατηφορα.

Υ/Γ Ψαχνω ψαχνουν οι συναδελφοι που ενδιαφερθηκαν συναδελφους να κρατουν την σημαια ψηλα για να μπορουν να διεκδικησουν

Ετσι συνειδητα γραφω αυτα τα λιγα λογια .Γνωριζοντας οτι τα γραπτα μενουν και εχουν ταυτοτητα Για την ιστορια

τελικα ............. 500 χρονια θα ειμαστε ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η περιεργη ατμοσφαιρα εχει να κανει με την πολιτικη κατασταση του τοπου και συγκεκριμενα για εναν.

δεν εχει σχεση με το θεμα συναδελφε. οταν καποιος γραφει κατι στο status του, δεν σημαινει οτι πρεπει να αναφερεται και σε γεγονοτα ή δρασεις που να αφορουν καποιο θεμα στο φορουμ.

Πασο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη εμπειρικός

ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ TAXHEAVEN ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΣΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ .........; ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΠΧ ΝΑ ΑΛΛΑΨΕΙ ΡΟΤΑ Η ΠΟΦΕΕΕ Η ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΘΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΝΑ ΕΚΔΙΔΟΝΤΑΙ ΕΚΠΤΩΤΙΚΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ................... ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΤΩΝ ΦΟΡΕΩΝ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΧΡΩΣΗ; ΓΙΑΥΤΟ Η ΠΕΦΕ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΚΑΝΑΛΙΟΥ ΔΙΑ ΤΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΟ TAXHEVEN ;15000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΕΛΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ..................

Υ/Γ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΛΗΞΕΙ Η ΑΝΕΥ ΛΗΞΕΩΣ

ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΕΝΤΑΧΤΟΥΣ

Ποιό μεγάλη συντεχνιά απο την ΠΟΦΕΕ υπάρχει?? κοιμόσουν και ξύπνησες συνάδελφε? Μα τι ρωτάς τώρα.

Θεωρείς ότι η υποβάθμιση του επαγγέλματος προέρχεται απο τον ΟΕΕ και κάτι ηλιθιότητες που διαβάζω εδω. Ο ΟΕΕ αυτό ακριβώς κάνει, το πρόσταγμα της ΠΟΦΕΕ , για αυτό έχουν αδειάσει όλα τα λογιστήρια, ο τόπος έχει γεμίσει ανέργους, για να τηρούν στα μεγαλογραφεία τους εξ αποστάσεως πλημμελώς εως καθόλου τα βιβλία.

Η ανεργία πολλών εδω μέσα απορρέει απο την ΠΟΦΕΕ , και τους πληρώνεις και σε θρυματτίζουν.

Ρωτάς τους συντεχνίτες αμα ειναι συντεχνία??????????/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό μεγάλη συντεχνιά απο την ΠΟΦΕΕ υπάρχει?? κοιμόσουν και ξύπνησες συνάδελφε? Μα τι ρωτάς τώρα.

Θεωρείς ότι η υποβάθμιση του επαγγέλματος προέρχεται απο τον ΟΕΕ και κάτι ηλιθιότητες που διαβάζω εδω. Ο ΟΕΕ αυτό ακριβώς κάνει, το πρόσταγμα της ΠΟΦΕΕ , για αυτό έχουν αδειάσει όλα τα λογιστήρια, ο τόπος έχει γεμίσει ανέργους, για να τηρούν στα μεγαλογραφεία τους εξ αποστάσεως πλημμελώς εως καθόλου τα βιβλία.

Η ανεργία πολλών εδω μέσα απορρέει απο την ΠΟΦΕΕ , και τους πληρώνεις και σε θρυματτίζουν.

Ρωτάς τους συντεχνίτες αμα ειναι συντεχνία??????????/

OXI δεν τους ρωτησα τους προκαλεσα;..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΔΗ Ο ΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΣΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΡΦΑΝΔΡΑΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΠΟΝΤΟΥΣ;

ναι βάλε και εσύ φωτογραφία να σε δει ο manageraccount να σε εγκρίνει, αμα εισαι καλός η όχι!παλία είχαμε βάλε όνομα μετά τηλέφωνο τώρα θέλουμε και φωτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπερασμα απο 1953 για συναδελφους που δεν ανεχονται την μποτα του κατακτητη

Κλαινε θρηνουμε τα βουνα

Κλαινε θρηνουν οι καμποι

Ηρθε η σκλαβια πικρη σκλαβια

Πλακωσε μαυρη καταχνια

Κι ο ηλιος πια δεν λαμπει.

Μουσικη Χρηστος Λεοντης

Στιχοι Κωστας Βιρβος ΚΑΤΑΧΝΙΑ

Ερμηνεια Στελιος Καζαντζιδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου συνάδελφε

τι σημασία έχει αν η πλειοψηφία των μελών του TAXHEAVEN συμμετέχουν σε συλλόγους ?

και τι εννοείς λέγοντας για ¨ευαισθησίες¨ ?

μας εγκαλείς δηλαδή γιατί δεν δίνουμε σημασία σε μια δική σου ιδέα? (!!!!)

ο καθ ένας μας αξιολογεί την όποια πρόταση και ανάλογα της δίνει την σημασία που πιστεύει ότι αξίζει.

αν στην δική σου πρόταση ελάχιστοι έδωσαν σημασία μάλλον σημαίνει ότι οι συντριπτική πλειοψηφία όσων την διάβασε την απέρριψε ή τέλος πάντων δεν θεώρησε ότι έπρεπε να ασχοληθεί μαζί της, τόσο απλά είναι τα πράγματα.

σε ‘ότι αφορά αυτό το ακομμάτιστο θα κάνω μόνο μία παρατήρηση, ‘ασε , έχουμε γνωρίσει πολλές ¨ακομμάτιστες¨ κινήσεις και έχουμε δει που κατέληξαν.

δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου συνάδελφε

τι σημασία έχει αν η πλειοψηφία των μελών του TAXHEAVEN συμμετέχουν σε συλλόγους ?

και τι εννοείς λέγοντας για ¨ευαισθησίες¨ ?

μας εγκαλείς δηλαδή γιατί δεν δίνουμε σημασία σε μια δική σου ιδέα? (!!!!)

ο καθ ένας μας αξιολογεί την όποια πρόταση και ανάλογα της δίνει την σημασία που πιστεύει ότι αξίζει.

αν στην δική σου πρόταση ελάχιστοι έδωσαν σημασία μάλλον σημαίνει ότι οι συντριπτική πλειοψηφία όσων την διάβασε την απέρριψε ή τέλος πάντων δεν θεώρησε ότι έπρεπε να ασχοληθεί μαζί της, τόσο απλά είναι τα πράγματα.

σε ‘ότι αφορά αυτό το ακομμάτιστο θα κάνω μόνο μία παρατήρηση, ‘ασε , έχουμε γνωρίσει πολλές ¨ακομμάτιστες¨ κινήσεις και έχουμε δει που κατέληξαν.

Αγαπουλες βγαλτε τις μαυρες κουκουλες η τουλαχιστον βαλτε μια τρυπα στην μεση μετα αν εχεται καποια αποψη για τον κατακερματισμο του κλαδου καταθεστε την Τωρα αν κατα την γνωμη σας (αναφερομαι και για τον ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΛΜ και για τον FAZEXA που εχουν την ιδια αποψη μαζυ σου) χαιροσαστε που κατα την γνωμη σας η συντριπτικη πλειοψηφια απεριψε την ενωτικη προταση περι ιδρυσης του ΣΥΝ-ΠΕ ν 1667/86 του κλαδου Λ/Φ θα επρεπε να ΛΥΠΟΣΑΣΤΕ.για την καταντια του κλαδου

Υ/Γ Για ΧΑΛΚΙΔΕΟ

Κυριε τηλεφωνητη μ σουφερα ψωμι στη γαστρα να το στειλης στο παιδι μ τηλεφωνικως στην Πατρα

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθιστε ρε παιδιά γιατι θα τρελλαθούμε τελείως .

Τι είναι αυτα που γράφετε για μαυρες κουκούλες και τσιράκια της ποφεε και της πεφε ,

δηλαδή αυτη είναι η ενότητα που οραματίζεστε ????

Τους γνωρίζετε αυτούς για του οποίους λέτε και γραφετε όλα αυτά ???

Δηλαδή όποιος δε έρθει άμεσα στον ΣΥΝ-ΠΕ σημαίνει ότι ευθυνεται για την κατάντια του κλάδου ???

Τι νοοτροπίες είναι αυτές ,ειλικρινα δεν καταλαβαίνω .

Ολοι ξέρουμε τι τρεχαματα υπάρχουν και τι προβλήματα εχουν δημιουργηθεί σε όλους μας

τι περιμένατε δηλαδή , να ερθουν να εγγραφουν στον ΣΥΝ ΠΕ 1000 συνάδελφοι έτσι με το καλημέρα

επειδή υπάρχουν αγνες και μη κομματικες προθέσεις.

Αυτο νομίζω ότι δεν το αμφισβητησε κανένας ,

αλλα μην φτανουμε και στα άκρα με τετοιους χαρακτηρισμούς .

Τι σημαίνει αυτο που γραφετε ότι ο ντουκάκης καλεί τους συναδελφους να εγγραφουν στον κόμβο.???

Με τετοιες αντιπαραθέσεις μόνο κακό κάνουμε και τίποτε άλλο .

Θα σας προτεινα να χαμηλώσουν οι τόνοι και να κοιταξουμε να βαλουμε όλοι το κεφαλι κάτω και να δουλέψουμε για εναν κοινό σκοπό ,

εστω και ο καθε ενας απο την δική του πλευρά , είτε συλλογικά είτε ώς μονάδα , στο τέλος ολες οι θετικές σκέψεις θα βρουν κοινό τρόπο έκφρασης και δράσης .

Κα μην ξεχνάτε ότι μετά απο τόσα χρόνια κομματικων και πολιτικών αντιπαραθεσεων στον χώρο ,

λογικο είναι όλοι να είνα καχύποτποι και να χρειάζονται αποδείξεις για να πειστούν

δεν είναι τοσο ευκολα τα πράγματα ώστε με μια συναντηση 5 ανθρωπων και μια ανακοινωση να αλλάξουν όλα.

Φιλικά πάντα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθείς συνάδελφε να συγχέεις τους συλλόγους με τον συνεταιρισμό, παρόλο που γνωρίζεις ότι δεν υπάρχει καμμία σχέση.

Στην αρχή πίστεψα ότι αυτό γίνεται λόγω άγνοιας, αλλά πλέον και μετά από όσα γράφτηκαν και στο άλλο θέμα από τους υπόλοιπους συμμετέχοντες στην ίδρυση του Συνεταιρισμού (amartolos κλπ), αρχίζω να πιστεύω ότι γίνεται συνειδητά εκ μέρους σου. Και εάν ο σκοπός σου είναι να δημιουργήσες εντάσεις η δεν ξέρω τι άλλο, νε σκοπό να "αφυπνίσεις" όπως έγραψες αλλού, λάθος τρόπο διάλεξες.

Στο ξαναέγραψα, αυτά τα παιχνιδάκια με ενοχλούν αφάνταστα...

Μάθε πρώτα ποιός είναι ο καθένας που αναφέρεσαι, και μετά να μιλάς.

Όποιος διαφωνεί η έχει ενδοιασμούς, δεν σημαίνει ότι πρέπει να πεταχτεί στον Καιάδα, και κανείς μα κανείς δεν έχει Θεία κάλυψη περί του αλάνθαστου και του σωστού. Και πως να μην έχει κάποιος ενδοιασμούς όταν εκφράζεσαι με τέτοιο τρόπο;

Τις δικές μου αμφιβολίες πάντως, τις μεγένθυνες αντί να τις εξαλείψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθείς συνάδελφε να συγχέεις τους συλλόγους με τον συνεταιρισμό, παρόλο που γνωρίζεις ότι δεν υπάρχει καμμία σχέση.

Στην αρχή πίστεψα ότι αυτό γίνεται λόγω άγνοιας, αλλά πλέον και μετά από όσα γράφτηκαν και στο άλλο θέμα από τους υπόλοιπους συμμετέχοντες στην ίδρυση του Συνεταιρισμού (amartolos κλπ), αρχίζω να πιστεύω ότι γίνεται συνειδητά εκ μέρους σου. Και εάν ο σκοπός σου είναι να δημιουργήσες εντάσεις η δεν ξέρω τι άλλο, νε σκοπό να "αφυπνίσεις" όπως έγραψες αλλού, λάθος τρόπο διάλεξες.

Στο ξαναέγραψα, αυτά τα παιχνιδάκια με ενοχλούν αφάνταστα...

Μάθε πρώτα ποιός είναι ο καθένας που αναφέρεσαι, και μετά να μιλάς.

Όποιος διαφωνεί η έχει ενδοιασμούς, δεν σημαίνει ότι πρέπει να πεταχτεί στον Καιάδα, και κανείς μα κανείς δεν έχει Θεία κάλυψη περί του αλάνθαστου και του σωστού. Και πως να μην έχει κάποιος ενδοιασμούς όταν εκφράζεσαι με τέτοιο τρόπο;

Τις δικές μου αμφιβολίες πάντως, τις μεγένθυνες αντί να τις εξαλείψεις

Δες την δημοσιευση μου στις 8/2/2012 που αφορα προσωπικα εσενα ( στο θεμα ιδρυσης του ΣΥΝ-ΠΕ )

Υ/Γ Δεν νομιζω οτι ξεκουρασθηκες

Οταν θα εισαι ξεκουραστη απαντησε αν οντως ειναι κατακερματισμενος ο κλαδος και φυσικα κανε και μια προταση ενωτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΨΕΙΣ

Η δομικη λειτουργια των παραταξεων ως συγκυνωνουντα δοχεια με κομματικους φορεις, η καθετη οργανωση τυπου πυραμιδας ,τα παραταξιακα ψηφοδελτια σε εκλογικες διαδικασιες.Η ελλειψη αυτονομιας με φαινομενικη ιδεολογικη εκπροσωπιση.Η εντεχνη διατηρηση αυτων των ισορροπιων κατεστησαν σε ομηρια και εξαρτωμενη την συνδικαλιστικη φωνη των Λ/Φ δια μεσου οργανωσεων ,συλλογων , συνδικατων με την κρατικη εξουσια.Με απλα λογια συντεχνιακες αντιληψεις με σκοπο την διατηρηση αξιωματων .......δια μεσω των πολλων και ποικιλων οργανωσεων.Πιστευω πως αυτοι ειναι μερικοι λογοι που οδηγησαν στον ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ

Υ/Γ Οφειλω να εκθεσω τις αποψεις μου αλλωστε ειμαι ο αναδοχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ............. 500 χρονια θα ειμαστε ετσι

Λίγο άστοχη η παρατήρηση, γιατί μάλλον δεν γνωρίζεις για ποιά "πουλιά" μιλάει ο Νιόνιος. Κείνα τα χρόνια συννενοούμασταν με "άλλους" τρόπους...

Καμμία σχέση με αυτό που αναφέρεις...

http://www.youtube.com/watch?v=FI1qmfOP-I8&feature=related

Ποιός νάναι άραγε ο "μάγκας" που μάζευε γόπες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δομικη λειτουργια των παραταξεων ως συγκυνωνουντα δοχεια με κομματικους φορεις, η καθετη οργανωση τυπου πυραμιδας ,τα παραταξιακα ψηφοδελτια σε εκλογικες διαδικασιες.Η ελλειψη αυτονομιας με φαινομενικη ιδεολογικη εκπροσωπιση.Η εντεχνη διατηρηση αυτων των ισορροπιων κατεστησαν σε ομηρια και εξαρτωμενη την συνδικαλιστικη φωνη των Λ/Φ δια μεσου οργανωσεων ,συλλογων , συνδικατων με την κρατικη εξουσια.Με απλα λογια συντεχνιακες αντιληψεις με σκοπο την διατηρηση αξιωματων .......δια μεσω των πολλων και ποικιλων οργανωσεων.Πιστευω πως αυτοι ειναι μερικοι λογοι που οδηγησαν στον ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ

Υ/Γ Οφειλω να εκθεσω τις αποψεις μου αλλωστε ειμαι ο αναδοχος του.

Το δημοσιευω εκ νεου

Υ/Γ Ουδεν σχολιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Λίγο άστοχη η παρατήρηση, γιατί μάλλον δεν γνωρίζεις για ποιά "πουλιά" μιλάει ο Νιόνιος. Κείνα τα χρόνια συννενοούμασταν με "άλλους" τρόπους...

Καμμία σχέση με αυτό που αναφέρεις...

http://www.youtube.com/watch?v=FI1qmfOP-I8&feature=related

Ποιός νάναι άραγε ο "μάγκας" που μάζευε γόπες;;;

ΕΙΡΗΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 13 ΜΕΡΕΣ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ?

ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΖΟΥΤ ΚΕΣ

κοιτα μην πεσεις απο το καλαμι

θα τσακιστεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πάμε σε λίγο δεν θα χρειαζόμαστε ΑΣΤΙΚΟ συνεταιρισμό αλλά ΑΓΡΟΤΙΚΟ. Συνεχίστε την φαγωμάρα μεταξύ συλλόγων (πλέον και μεταξύ ΑΣΤΙΚΩΝ συνεταιρισμών). Καλοχώνευτο το μνημόνιο. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δομικη λειτουργια των παραταξεων ως συγκυνωνουντα δοχεια με κομματικους φορεις, η καθετη οργανωση τυπου πυραμιδας ,τα παραταξιακα ψηφοδελτια σε εκλογικες διαδικασιες.Η ελλειψη αυτονομιας με φαινομενικη ιδεολογικη εκπροσωπιση.Η εντεχνη διατηρηση αυτων των ισορροπιων κατεστησαν σε ομηρια και εξαρτωμενη την συνδικαλιστικη φωνη των Λ/Φ δια μεσου οργανωσεων ,συλλογων , συνδικατων με την κρατικη εξουσια.Με απλα λογια συντεχνιακες αντιληψεις με σκοπο την διατηρηση αξιωματων .......δια μεσω των πολλων και ποικιλων οργανωσεων.Πιστευω πως αυτοι ειναι μερικοι λογοι που οδηγησαν στον ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ

Υ/Γ Οφειλω να εκθεσω τις αποψεις μου αλλωστε ειμαι ο αναδοχος του.

Τριτη δημοσιευση

Υ/Γ ουδεν σχολιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πάμε σε λίγο δεν θα χρειαζόμαστε ΑΣΤΙΚΟ συνεταιρισμό αλλά ΑΓΡΟΤΙΚΟ. Συνεχίστε την φαγωμάρα μεταξύ συλλόγων (πλέον και μεταξύ ΑΣΤΙΚΩΝ συνεταιρισμών). Καλοχώνευτο το μνημόνιο. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ

Τώρα εσύ Νίκο που είδες στο συγκεκριμένο θέμα τη φαγωμάρα μεταξύ των συλλόγων, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Επίθεση εναντίον όλων ανεξαιρέτως των συνδικαλιστών είδα...

Και διαπομπή ανθρώπων που είχαν άλλη άποψη (πχ Δημήτρης ΚΛΜ)...

Εγώ δεν συνηθίζω να "ποιώ την νήσσαν", και δηλώνω δημόσια που ανήκω συνδικαλιστικά, δεν κρύβομαι πίσω από λογοπαίγνια. Και φυσικά προσπαθώ να είμαι πάντα παρούσα δίπλα σε αυτούς που συμπορεύομαι, επαγγελματικά και προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εσύ Νίκο που είδες στο συγκεκριμένο θέμα τη φαγωμάρα μεταξύ των συλλόγων, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Επίθεση εναντίον όλων ανεξαιρέτως των συνδικαλιστών είδα...

Και διαπομπή ανθρώπων που είχαν άλλη άποψη (πχ Δημήτρης ΚΛΜ)...

Εγώ δεν συνηθίζω να "ποιώ την νήσσαν", και δηλώνω δημόσια που ανήκω συνδικαλιστικά, δεν κρύβομαι πίσω από λογοπαίγνια. Και φυσικά προσπαθώ να είμαι πάντα παρούσα δίπλα σε αυτούς που συμπορεύομαι, επαγγελματικά και προσωπικά.

Σεβομαι τους αγωνες ολων απο οποιο μετεριζι και αν προερχονται.Διαβασε την σημερινη μου δημοσιευση στο θεμα ιδρυσης του ΣΥΝ-ΠΕ για τις προυποθεσεις συμμετοχης των μελων ειναι.η απαντηση μου.( ειχε προηγηθει της δημοσιευσης σου) Αν εχεις αποψη να την καταθεσης στο συγκεκριμενο θεμα.Κατα τα αλλα επιφυλασσομαι.......

Υ/Γ Το ιδιο ισχυει και για το παρον θεμα.Την αποψη μου προσωπικα την κατεθεσα ΕΛΕΥΘΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μη δημοσιευση αντιθετων αποψεων λυεται η διαβουλευση του θεματος απο τον αναδοχο του

Υ/Γ Και το ονομα αυτου ΕΛΛΗΝΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...